ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" січня 2010 р. Справа № 2а-2778/09/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Остап'юка С.В.
при секретарі: Дутчак Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю “Будсервіс”про стягнення фінансових санкцій за постановою №060026 від 30.10.2008 року в розмірі 680 гривень, -
ВСТАНОВИВ:
12 жовтня 2009 року територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області (далі – позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Будсервіс”(далі – відповідач) про стягнення фінансових санкцій за постановою № 060026 від 30.10.2008 року в розмірі 680 гривень.
Позов мотивовано тим, що 15.10.2008 року працівниками територіального управління Головної державної автотранспортної інспекції в Івано-Франківській області проведено перевірку щодо виконання відповідачем припису за №027796 від 27.03.2008 року, якою виявлено невиконання відповідачем вимог вказаного припису. За наслідками перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за №096833. У відповідності до пункту 11 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»30.10.2008 року позивачем винесено постанову за №060026 про застосування фінансових санкцій в розмірі 680 гривень за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: невиконання перевізниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 680 гривень відповідачем добровільно не сплачена.
Представник позивача в судове засідання не з”явився, клопотав про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з”явився, хоча про дату час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши докази, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з таких мотивів.
Судом встановлено, що 15.10.2008 року позивачем при перевірці відповідача, щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом виявлено та задокументовано факт порушення вимог статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: водій ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом марки Мерседес, державний номерний знак НОМЕР_1, що належить відповідачу, здійснював перевезення вантажу для власних потреб позивача, не пройшов передрейсовий медичний огляд перед від’їздом на маршрут, про що свідчить відсутній в дорожньому листі штамп лікаря про проходження водієм передрейсового медичного огляду. На підставі зазначеного, в межах своїх повноважень передбачених пунктом 31 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”, позивачем внесено Припис за №027796 від 27.03.2008 року, згідно якого зобов’язано вжити конкретні заходи щодо усунення виявлених порушень у строк до 07.04.2008 року. 15.10.2008 року працівниками територіального управління Головної державної автотранспортної інспекції в Івано-Франківській області проведено перевірку щодо виконання відповідачем вказаного припису, якою виявлено невиконання відповідачем вимог вказаного припису, а саме: водієм не пройденого передрейсового медичного огляду перед відїздом на маршрут. За наслідками перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за №096833. У відповідності до пункту 11 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»30.10.2008 року позивачем винесено постанову за №060026 про застосування фінансових санкцій в розмірі 680 гривень за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме невиконання перевізниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства. Штрафні санкції в добровільний термін відповідач не сплатив.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в України визначені Законом України “Про автомобільний транспорт”.
Статтею 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Згідно до частини 13 статті 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" позапланові перевірки здійснюються лише на підставі надходження в письмовій формі заяви (повідомлення) про порушення автомобільним перевізником вимог законодавства про автомобільний транспорт уповноваженими особами органів, яким надано право здійснення державного контролю, з метою перевірки поданих фактів та виконання припису про порушення цього законодавства.
Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Пунктом 31 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” передбачено, що за результатами розгляду справи про порушення керівник органу державного контролю або його заступник за наявності підстав виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт.
Припис підлягає обов'язковому виконанню в зазначений у ньому строк. Про виконання припису уповноважена особа суб'єкта господарювання повинна письмово повідомити керівникові органу державного контролю.
Стаття 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”визначає перелік документів, на підставі яких виконують вантажні перевезення, згідно положень якої:
Автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред’являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, є:
для автомобільного перевізника-документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах , інші документи, передбачені законодавством України;
для водія –посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Стаття 1 Закону України “Про автомобільний транспорт” визначає, що дорожній лист –документ установленого зразка для визначення та обліку роботи транспортного засобу.
Пункт 11 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства, а саме –штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов’язковою до виконання.
Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб’єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п’ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій за невиконаня вимог вказаного припису відповідачем добровільно не сплачена. Постанови в порядку передбаченому пунктом 32 “Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувались.
Суд зазначає, що при наданні відповідачем послуг з перевезення вантажів наявність документів, передбачених статтею 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” є обов’язком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених пунктом 11 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення на користь Державного бюджету України з Товариства з обмеженою відповідальністю “Будсервіс”, місто Бурштин, вулиця Шухевича 2/106, Галицький район, Івано-Франківська область, фінансових санкцій в розмірі 680 (шістсот вісімдесять) гривень за постановою №060026 від 30.10.2008 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167, 258Кодексу адміністративного судочиннства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути в дохід Державного бюджету на рахунок №31110106700002, УДК в місто Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО-836014, код одержувача –20568100 з Товариства з обмеженою відповідальністю “Будсервіс”, місто Бурштин, вулиця Шухевича 2/106, Галицький район, Івано-Франківська область, фінансових санкцій в розмірі 680 (шістсот вісімдесять) гривень за постановою №060026 від 30.10.2008 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то срок подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: Остап'юк С.В.
Постанова складена в повному обсязі 22.01.2010 року.