Постанова № 9605688, 22.01.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.01.2010
Номер справи
2а-2910/09/0970
Номер документу
9605688
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" січня 2010 р. Справа № 2а-2910/09/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Остапюк С.В.

за участю: секретаря Дутчак Л.В.

представника позивача: Івано-Франківського міського центру зайнятості виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Багири О.М.

представника відповідача: товариства з обмеженою відповідальність «Глаша»Чехи М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Івано-Франківського міського центру зайнятості виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до товариства з обмеженою відповідальність «Глаша»про стягнення коштів розмірі 4220,86 гривень, -

ВСТАНОВИВ:

28.10.2009 року Івано-Франківський міський центр зайнятості виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальність «Глаша»(далі - відповідач) про стягнення коштів розмірі 4220,86 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач в порушення укладеного між позивачем та відповідачем договору за №090508061200090 від 12.06.2008 року про працевлаштування безробітного з наданням дотацій та у відповідності до абзацу 5 пункту 15 «Про затвердження Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних»затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України за № 1 від 10.01.2001 року, не повернув надану позивачем дотацію на створення додаткового робочого місця для працевлаштування безробітної ОСОБА_3, за період з 12.06.2008 року до 03.12.2008 року з урахуванням індексації на рівень інфляції в розмірі 4220,86 гривень.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав наведених в позовній заяві.

Представник відповідача проти позову заперечив, суду пояснив, що відповідачем не порушено законодавства при використанні дотацій, оскільки працівнику ОСОБА_3 повністю виплачено заробітну плату, в тому числі за період звільнення. Крім того, вказав, що укладений договір набрав чинності з дня прийняття на роботу безробітного за направленням позивача, у відповідності до наказу за №34 від 20.06.2008 року, тобто з 23.06.2008 року, а не з 12.06.2008 року, як стверджує позивач, що підтверджується пунктом 6 договору за №090508061200090 від 12.06.2008 року. Просив в задоволенні позову відмовити.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з таких мотивів.

Судом встановлено, що 12.06.2008 року між позивачем та відповідачем укладено договір за №090508061200090 про працевлаштування безробітного з наданням дотації, предметом якого є обовязок відповідача працевлаштувати на постійну роботу за направленням Центру зайнятості безробітну ОСОБА_3, а Центр зайнятості надає дотацію відповідачу на створення додаткового робочого місця для працевлаштування безробітного у розмірі витрат на заробітну плату, прийнятого працівника за направленням позивача відповідно до статті 30 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»та Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України за № 1 від 10.01.2001 року. Умовами вказаного договору передбачено обмеження в праві працівника розірвати трудовий договір з роботодавцем за згодою сторін. Даним договором також передбачені права та обовязки сторін; гарантії зайнятості особи, яку буде працевлаштовано; умови та порядок надання дотацій; відповідальність сторін; строки дії договору, підстави припинення договору та вирішення спорів.

20.06.2008 року на виконання умов укладеного договору, позивачем була направлена безробітна ОСОБА_3 для працевлаштування відповідачем на роботу на посаду машиніста вишивальної машини.

Згідно направлення Центру зайнятості, 20.06.2008 року наказом відповідача за №34, на підставі заяви ОСОБА_3 від 20.06.2008 року її прийнято на посаду машиніста вишивальної машини з 23.06.2008 року з посадовим окладом в розмірі 525 гривень на місяць, згідно штатного розкладу.

Як встановлено судом, 02.12.2008 року ОСОБА_3 подала заяву про звільнення з роботи з 03.12.2008 року за згодою сторін, у відповідності до статті 36 Кодексу законів про працю України. 25.12.2008 року ОСОБА_3 подала заяву про відкликання заяви про звільнення з роботи за згодою сторін та поновлення її на роботі, однак відповідач відмовив у поновленні на роботі, за відсутності вільних робочих місць. Оскільки вищевказаним договором забороняється звільнення з роботи ОСОБА_3 за згодою сторін та всупереч поданої нею заяви про відкликання заяви про звільнення, відповідачем наказом за №53 від 03.12.2008 року, у відповідності до статті 38 Кодексу законів про працю України, ОСОБА_3 було звільнено з роботи за власним бажанням під час її перебування на лікарняному.

ОСОБА_3 звернулася до Івано-Франківського міського суду із позовом до товариства з обмеженою відповідальність «Глаша»про поновлення її на роботі та відшкодування моральної. За наслідками розгляду вказаної справи, рішенням Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської за №2-1759/2009 року від 19.03.2009 року ОСОБА_3 поновлено на посаді машиніста вишивальної машини товариства з обмеженою відповідальність «Глаша»та стягнуто на її користь моральну шкоду. Судовим рішенням встановлено порушення ОСОБА_3 трудових прав та протиправність її звільнення.

20.03.2009 року наказом за №9 від 20.03.2009 року ОСОБА_3, згідно рішення суду, поновлено на роботі з 19.03.2009 року.

Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно частини 1 статті 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»фондом може надаватися дотація роботодавцям для працевлаштування безробітних, у тому числі молоді на перше робоче місце у розмірі витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної сулжби зайнятості осіб (але не вище за середній рівень у галузях національної економіки відповідної області) в розрахунку на рік.

Згідно частини 3 статті 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» порядок надання роботодавцю дотації для працевлаштування безробітних, у тому числі молоді на перше робоче місце встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики за погодженням з правлінням Фонду.

Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Наказом за № 1 від 10.01.2001 року Міністерства праці та соціальної політики України, затверджено Порядок надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних.

Згідно пункту 2 Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних (далі Порядок) ним визначено умови, механізм надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних (далі дотація) та відповідальність за порушення умов порядку її надання та використання.

Відповідно пункту 3 Порядку дотація це кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування країни на випадок безробіття (далі - Фонд), надані роботодавцю, що створює додаткові робочі місця для працевлаштування безробітних за направленням державної служби зайнятості, на покриття витрат на заробітну плату прийнятих на них осіб.

Згідно абзацу 1 пункту 7 Порядку передбачено, що дотація надається щомісячно протягом року в розмірі фактичних витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб, але не вище за середній рівень заробітної плати за всіма видами економічної діяльності у відповідній області за місяць, за який нараховано заробітну плату, або обчисленої з неї відповідної суми в разі, якщо особа працювала неповний місяць.

Абзацом 4 пункту 7 Порядку передбачено, що дотація надається за умови, що трудовий договір з цим працівником не буде розірвано у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату, за угодою сторін протягом двох років.

Згідно пункту 4 Порядку дотація може надаватися роботодавцю за умови працевлаштування на строк понад два роки безробітних, які перебували на обліку в державній службі зайнятості як безробітні на менше одного місяця.

Відповідно до пункту 8 Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, у разі розірвання трудового договору з працівником, працевлаштованим за направленням державної служби зайнятості до закінчення двох років з дня працевлаштування у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату, за угодою сторін (пункт 1 статті 36 Кодексу законів про працю України, через невиконання роботодавцем законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору (частина третя статті 38 Кодексу законів про працю України), а також у разі встановлення недостовірності поданих роботодавцем даних, використання дотації з порушенням законодавства центр зайнятості припиняє виплату дотації.

Пунктом 13 Наказу за №1 від 10.01.2001 року Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних»визначаються вимоги до договору про працевлаштування безробітного з наданням дотації.

Як встановлено судом, підпунктом 3.1. пункту 3 укладеного договору між позивачем та відповідачем за №090508061200090 від 12.06.2008 року передбачено, що за умовами договору, особі, яка працевлаштована з наданням дотації ОСОБА_3 гарантується працевлаштування на строк на менше ніж два роки.

Відповідно до абзацу 5 пункту 15 Порядку у разі порушення гарантій зайнятості осіб (розірвання трудового договору з працівником, працевлаштованим за направленням державної служби зайнятості, до закінчення двох років з дня працевлаштування у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату, за угодою сторін (пункт 1 статті 36 Кодексу законів про працю України), через невиконання роботодавцем законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору (частина третя статті 38 Кодексу законів про працю України) та використання дотації з порушенням законодавства роботодавець повертає суму одержаної дотації в повному обсязі з урахуванням індексації на рівень інфляції (обчислюється шляхом множення суми отриманої дотації на добуток індексу зростання цін на споживчі товари віл місяця початку отримання дотації до місяця, що передує місяцю її повернення, поділених на 100) (щомісячні індекси споживчих цін публікуються Держкомстатом).

Судом встановлено, що за період з 12.06.2008 року до 03.12.2008 року позивач надав відповідачу дотацію на створення додаткового робочого місця для працевлаштування безробітної ОСОБА_3, з урахуванням індексації на рівень інфляції в розмірі 4220,86 гривень. Дані обставини підтверджуються платіжними дорученнями та розрахунком наданої дотації відповідачу, що підлягає стягненню (а. с. 6 10, 14).

Згідно підпункту 5.3. пункту 5 укладеного договору про працевлаштування безробітного з наданням дотацій відповідач зобовязаний повернути Центру зайнятості в повному обсязі суму наданої дотації з урахуванням індексу зростання цін на споживчі товари у разі порушення гарантій зайнятих осіб, направлених Центром зайнятості для працевлаштування.

Суд зазначає, що допущення відповідачем порушення гарантій зайнятих осіб, направлених Центром зайнятості для працевлаштування, що встановлено рішенням Івано-Франківським міським судом Івано-Франківської області від 19.03.2009 року, у відповідності до пункту 15 Порядку є безумовною підставою для повернення Центру зайнятості в повному суму наданої дотації в розмірі 4220,86 гривень.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач зобовязаний повернути позивачу надану дотацію на створення додаткового робочого місця для працевлаштування безробітної ОСОБА_3, з урахуванням індексації на рівень інфляції в розмірі 4220,86 гривень з моменту укладення вказаного договору до моменту звільнення її з роботи, за порушення умов договору за №090508061200090 від 12.06.2008 року та Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, а саме: за період з 12.06.2008 року до 03.12.2008 року.

Суд не бере до уваги посилання представника відповідача на підпункт 6.1. пункту 6 укладеного договору між позивачем та відповідачем за №090508061200090 від 12.06.2008 року, оскільки виплата дотації відповідачу почала проводитьсь з моменту укладення договору, тобто з 12.06.2008 року (а. с. 6, 14).

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальність «Глаша», вулиця Сахарова, 23, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 34078457 на користь Івано-Франківського міського центру зайнятості виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, вулиця Набережна імені В. Стефаника, 34б, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 19390067 надану товариству з обмеженою відповідальність «Глаша» дотацію на створення додаткового робочого місця для працевлаштування безробітної ОСОБА_3 в розмірі 4220 (чотири тисячі двісті двадцять) гривень 86 копійка.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя: Остап'юк С.В.

Постанова складена в повному обсязі 27.01.2010 року.