ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" грудня 2009 р. Справа № 2а-2881/09/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Суддя Остапюк С.В.
за участю: секретаря Дутчак Л.В.
представника відповідача: Державного підприємства «Лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України»Данюк І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Тернопільського міськрайонного центру зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Державного підприємства «Лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України», третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Тернопільське управління виробничо-технічної комплектації Івано-Франківського Лісопромислового комбінату Міністерства оборони України про стягнення пені в розмірі 948,01 гривень, -
ВСТАНОВИВ:
26.10.2009 року Тернопільський міськрайонний центр зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до Державного підприємства «Лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України»(далі - відповідач), третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Тернопільське управління виробничо-технічної комплектації Івано-Франківського Лісопромислового комбінату Міністерства оборони України про стягнення пені в розмірі 948,01 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач в порушення вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" несплачував страхові внески в повному розмірі і допустив недоїмку в розмірі 1682,78 гривень. За несплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за 9 місяців 2009 року позивачем нараховано пеню в розмірі 948,01 гривень, яка відповідачем не сплачена.
Позивач в судове засідання не зявився, на адресу суду надіслав заяву про розгляд справи без участі представника позивача.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала в повному обсязі, суду пояснила, що відповідач не має коштів для здійснення погашення вказаних зобовязань.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши представника відповідача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних мотивів.
Судом встановлено, що відповідач являється платником страхових внесків відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Згідно пункту 10 частини 1 статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", визначено роботодавця як власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання та фізичну особу, які використовують найману працю.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач у відповідності до пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціально страхування і зобов'язаний виконувати обов'язки платника страхових внесків, встановлені Законом.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач допустив недоїмку по сплаті страхових внесків в сумі 1682,78 гривень, що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9 місяців 2009 року.
Згідно статті 38 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Судом встановлено, що відповідачем самостійно, в поданій позивачу розрахунковій відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9 місяців 2009 року, розраховано пеню в розмірі 948,01 гривень (а. с. 6).
Здійснення відповідачем несвоєчасної сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є підставою для нарахування пені у відповідності до вищевказаних норм Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а сплата внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та нарахованих сум пені є обов'язком відповідача.
Таким чином, суд приходить до висновку, що несплата самостійно розрахованої Державним підприємством Івано-Франківський «Лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України»пені, за несплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за 9 місяців 2009 року в розмірі 948,01 гривень є порушенням Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а сплата пені є обов'язком відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства Івано-Франківського «Лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України», вулиця Ребета, 6, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 08033772 на користь Тернопільського міськрайонного центру зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, вулиця Текстильна, 1Б, місто Тернопіль, код ЄДРПОУ 14029303 нарахованої пені за несплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за 9 місяців 2009 року в розмірі 948 (девятсот сорок вісім) гривень 01 копійка.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Відповідно до статті 186 КАС України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 254 КАС України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.В. Остапюк
Постанова в повному обсязі складена 25.12.2009 року.