Постанова № 9603887, 13.04.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
13.04.2010
Номер справи
2а-2058/10/8/0170
Номер документу
9603887
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

13.04.10Справа №2а-2058/10/8/0170 (12:28) м.Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., при секретарі Маляр К.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Красноперекопської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим до Відкритого акціонерного товариства «Полівтор»

про стягнення

Представники сторін:

від позивача: Мустафаєв Ділявер Наріманович, довіреність № 1082/10/10-0 від01.03.2010р.;

від відповідача : не зявився.

Суть спору: Красноперекопська обєднана державна податкова інспекція АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Полівтор» заборгованості у сумі 36154,44грн., у тому числі 25173,61грн. податку на додану вартість, 550,93грн. комунального податку, 254,95грн. збору за забруднення навколишнього середовища, 10174,96грн. орендної плати за землю.

Ухвалами суду від 13.04.2010р. було відкрито провадження у адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні 01.12.2009р. позивач підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі та просив стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 36154,44грн.

Відповідач явку свого представника у судове засідання 13.04.2010р. не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство «Полівтор» зареєстроване у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Красноперекопської міської Ради 06.06.1996р., ідентифікаційний код 00426408, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.6) та знаходиться на обліку в Красноперекопській обєднаній державній податковій інспекції АРКрим.

Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Згідно п. 3 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до Інструкції про порядок ведення державними інспекціями оперативного обліку податків і неподаткових платежів, затвердженої наказом Держаної податкової адміністрації України від18.07.2005р. №276 зі змінами та доповненнями і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за №843/11123 від02.08.2005р., з метою обліку нарахованих і сплачених платежів податковою інспекцією ведуться картки особових рахунків по кожному виду податку.

За даними карток особових рахунків за Відкритим акціонерним товариством «Полівтор» обліковується податкова заборгованість в сумі 36154,44грн., у тому числі 25173,61грн. податку на додану вартість, 550,93грн. комунального податку, 254,95грн. збору за забруднення навколишнього середовища, 10174,96грн. орендної плати за землю (а.с.14-15, 18, 20, 22).

Так судом встановлено, що відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість №17704 від20.10.2009р., поданої відповідачем за звітний 2009 рік, відповідач самостійно визначив суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 25173,61грнр. (а.с.16-17).

Крім того, згідно з податковим розрахунком комунального податку №17745 від20.10.2009р., самостійно нараховано відповідачем податкову заборгованість з комунального податку в розмірі 550,93грн. (а.с.19).

Також судом встановлено, що відповідно до податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього середовища №18996 від09.11.2009р. відповідач самостійно розрахував податкову заборгованість зі збору за забруднення навколишнього середовища в сумі 254,95гррн. (а.с.21).

Судом встановлено, що згідно податкових декларацій орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №1533 від 02.02.2009р., №2945 від10.03.2009р., №1533 від02.02.2009р., №2945 від10.03.2009р. відповідачем самостійно нарахована орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності в розмірі 10174,96грн. (а.с.23-25).

Згідно з п.2.1. та п.2.2 ст. 2 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями платником податку на додану вартість є будь-яка особа, яка:

а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку;

б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку;

в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.

- будь-яка особа, яка за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку.

Відповідно до п.п.7.8.1. п.7.8. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал.

Відповідно до п. 2.1 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України №303 від01.03.1999р., зі змінами та доповненнями платниками збору за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками є суб'єкти господарювання незалежно від форми власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, розташовані на території інших адміністративно-територіальних одиниць; бюджетні та інші підприємства, установи і організації; постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні; громадяни, які утворюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони радіоактивні відходи та тимчасово їх зберігають.

Згідно з п.4 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України №303 від01.03.1999р., зі змінами та доповненнями Суми збору, який справляється за викиди стаціонарними джерелами забруднення, скиди і розміщення відходів, обчислюються платниками збору самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного року на підставі затверджених лімітів (щодо скидів і розміщення відходів) виходячи з фактичних обсягів викидів, скидів і розміщення відходів, нормативів збору та визначених за місцем знаходження цих джерел коригуючих коефіцієнтів.

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» №56-93 від20.01.1993р. зі змінами та доповненнями комунальний податок належить до місцевих податків і зборів.

Статтею 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» №56-93 від20.01.1993р. зі змінами та доповненнями передбачено, що комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про плату за землю» №2535-XIII від 03.07.1992р. зі змінами та доповненнями використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. Справляння земельного податку за земельні ділянки, надані в користування у зв'язку з укладенням угоди про розподіл продукції, замінюється розподілом виробленої продукції між державою та інвестором на умовах такої угоди. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата

Відповідно до ст.5 Закону України «Про плату за землю» №2535-XIII від 03.07.1992р. зі змінами та доповненнями об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.

Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Статтею 4 Закону України «Про плату за землю» №2535-XIII від 03.07.1992р. зі змінами та доповненнями передбачено, що розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.

Таким чином, судом встановлено, що за Відкритим акціонерним товариством «Полівтор» склалася податкова заборгованість у вигляді самостійно визначених зобовязань у розмірі 36154,44грн., у тому числі 25173,61грн. податку на додану вартість, 550,93грн. комунального податку, 254,95грн. збору за забруднення навколишнього середовища, 10174,96грн. орендної плати за землю.

Однак, відповідач обовязок по своєчасній сплаті сум податків і зборів не виконав.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджені податкові зобовязання, самостійно визначні у деклараціях.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до п.п.1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Закон України “Про державну податкову службу в Україні” передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від21.12.2000р. податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Таким чином, позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанову складено у повному обсязі 19.04.2010року.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Полівтор» (96000, АРК, м.Красноперекопськ, вул.Таврічеська,2А; ідентифікаційний код 00426408, банківські рахунки не відомі) податкову заборгованість у сумі 36154,44грн., у тому числі:

- 25173,61грн. в дохід державного бюджету, код платежу 14010100, р/р31117029700151, ЄДРПОУ34740735, банк ГУДКУ в АРКрим, м. Сімферополь, МФО824026;

- 10174,95грн. в дохід держбюджету (район), код платежу 13050200, р/р33210812700155, ЄДРПОУ34740735, банк ГУДКУ в АРКрим, м. Сімферополь, МФО824026;

- 550,93грн. в дохід державного бюджету, код платежу 16010200, р/р32210828700020, ЄДРПОУ34740735, банк ГУДКУ в АРКрим, м. Сімферополь, МФО824026;

- 254,95грн. в дохід державного бюджету, код платежу 50080200, р/р33112329700155, ЄДРПОУ34740735, банк ГУДКУ в АРКрим, м. Сімферополь, МФО824026.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Кушнова А.О.