Рішення № 95976456, 12.02.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.02.2021
Номер справи
"904/9358/17 (904/2697/20)"
Номер документу
95976456
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 лютого 2021 року Справа № 904/9358/17 (904/2697/20) Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіОзерянської С.І. за участі секретаря судового засіданняЗакопай А.Р. за участі: представника позивача Текут`євої О.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування вимоги, визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

16.09.2020 року ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області передано за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Дніпропетровського окружного адміністративного суду справу № 904/9358/17 (904/2697/20) за позовом Публічного акціонерного товариства "Синельниківська теплоізоляція" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування вимоги ГУ ДПС України у Дніпропетровській області від 14.02.2020 року № Ю-1 "Про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування"; визнання протиправними дій Головного управління ДПС у Дніпропетровській області щодо зарахування поточних платежів позивача з 16.11.2017 по 31.01.2020 року в рахунок погашення податкового боргу з ЄСВ за період з 01.10.2013 року по 15.11.2017 та внесення змін до інтегрованої картки платника Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція» для відображення у інтегрованій картці тільки поточних нарахувань та сплат зобов`язань з ЄСВ, що зафіксовані у акті звірки за період з 16.11.2017 року по 31.10.2019 року з одночасним скасуванням пені у сумі 92 840,91 грн. та штрафу у сумі 31 867,38 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 16.11.2017 у справі № 904/9358/17 порушено провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та введено процедуру санкції у порядку встановленому ст. 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Водночас, позивач протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів з 16.11.2017 року самостійно обчислював та щомісячно надавав відповідачу звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів. Так, загальна сума, яка підлягає до сплати за наданими позивачем відповідачу звітами за період мораторію на задоволення вимог кредиторів з 16.11.2017 року по 31.01.2020 року становить 1 095 338, 36 грн. Загальна сума сплати з 16.11.2017 року по 31.01.2020 року становить 478 488, 95 грн. Отже, заборгованість (недоїмка) зі сплати ЄСВ, що самостійно обчислена позивачем становить 616 849, 41 грн. Визначена сума недоїмки з ЄСВ відповідачем за даними інформаційної системи контролюючого органу станом на 30.01.2020 року становить 1 025 955, 73 грн. З інтегрованої картки відповідача вбачається, що поточні платежі з 16.11.2017 року по 31.01.2020 року за поточними зобов`язаннями позивача відповідач зазначив в інформаційній системі контролюючого органу, як борг минулих періодів з 01.10.2013 року по 15.11.2017 року, тобто на грошові зобов`язання строк виконання яких не настав у зв`язку з мораторієм. Таким чином, відповідачем сформовано значно більший борг (недоїмку) з ЄСВ у інформаційній системі станом на 31.01.2020 року, що є порушенням статті 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(який був чинний на момент спірних правовідносин.) Водночас, вимогою відповідач вимагає сплатити суму недоїмки (штраф) у сумі 7 454 грн. 35 коп. та пеню у сумі 92 840 грн. 91 коп. Отже, відсутність податкового боргу, що визначений відповідачем та факт його погашення, як поточного зобов`язання з ЄСВ виключає право податкового органу нараховувати пеню та штраф, а факт скасування грошового зобов`язання, що виник до 16.11.2017 року, призводить до скасування усіх штрафних санкцій.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.10.2019 року провадження у справі відкрито, вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження.

Цією ж ухвалою відповідачу надано строк для подання відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Копія ухвали від 07.10.2020 року направлено сторонам у справі та відповідачем отримана, що підтверджується матеріалами справи.

У силу положень ч. 4 ст. 124, ч. 8 ст.126 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає відповідача належним чином повідомленим про можливість подання відзиву у зазначені строки та належним чином повідомленим про судовий розгляд справи.

Відповідачем, на виконання ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, не надіслано до суду письмового відзиву на адміністративний позов та не повідомлено про поважність причин ненадання відзиву.

Відповідно до ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

В судовому засіданні 02.12.2020 року протокольною ухвалою було продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів.

Ухвалою від 11.12.2020 року було закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.

В судовому засіданні 12.02.2021 року представник позивача просив задовольнити позовні вимоги про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу з ЄСВ.

В судове засідання 12.02.2021 року представник відповідача не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, з клопотаннями про відкладення чи перенесення розгляду справи не звертався.

Враховуючи вимоги статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якою передбачено, що неявка будь-якого учасника справи в судове засідання, належним чином повідомленого про дату, час та місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи, розгляд справи здійснюється за відсутності представника відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та наявні в них докази, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Публічне акціонерне товариство «Синельниківська теплоізоляція» зареєстроване як юридична особа 25.10.1995 року, перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області та є платником єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 16.11.2017 року у справі № 904/9358/17 порушено провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція», введено процедури санації строком на шість місяців до 16.05.2018 року, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів в порядку встановленому ст. 19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", призначено керуючого санацією та розпорядника майна.

В подальшому, ухвалами Господарського суду Дніпропетровської області було неодноразово продовжено процедуру санації, яка на час подання даної позовної заяви та на час розгляду справи є триваючою, що не оспорюється сторонами справи.

14.02.2020 року Головним управлінням Державної податкової служби у Дніпропетровській області було винесено вимогу №Ю-1 про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у розмірі 1 126 250,99 грн. станом на 31.01.2020 року, з яких 1 025 955, 73 грн. сума основного боргу, 7 454, 35 грн. сума штрафу, 92 840,91 грн. сума пені.

Зазначена вимога була оскаржена позивачем до Державної податкової служби України в адміністративному порядку.

Рішенням Державної податкової служби України від 29.04.2020 року оскаржувана вимога була залишена без змін, а скарга позивача без задоволення.

Вважаючи вимогу №Ю-1 від 14.02.2020 року про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування протиправною, позивач звернувся з даною позовною заявою до суду.

Отже, предметом розгляду даної справи являється правомірність винесення вимоги №Ю-1 від 14.02.2020 року про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та провомірність дій відповідача щодо зарахування поточних платежів позивача з 16.11.2017 по 31.01.2020 року в рахунок погашення податкового боргу з ЄСВ за період з 01.10.2013 року по 15.11.2017 року.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, суд виходить з наступного.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначаються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI).

Відповідно до частини першої статті 1 Закону № 2464VI єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі єдиний внесок) консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування Податковим кодексом України (далі - ПК України), та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (частина четверта статті 8 Закону України № 2464VI).

Платниками єдиного внеску, згідно з приписами статті 4 Закону № 2464VI є, зокрема, роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Взяття на облік осіб, зазначених у пунктах 1,4,5 частини першої статті 4 цього Закону, здійснюється органом доходів і зборів шляхом внесення відповідних відомостей до реєстру страхувальників (абз. 2 ч. 1 ст. 5 Закону №2464-VI).

Згідно з пунктом 1 частини другої статті 6 Закону № 2464-VI, платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до абзацу 3 частини восьмої статті 9 Закону № 2464VI, періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць.

Згідно з частиною 5 статті 9 Закону № 2464 сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь).

Згідно до частини 7 статті 9 Закону №2464, єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.

Відповідно до частини 8 статті 9 Закону №2464 платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Статтею 25 Закону №2464-VI передбачені заходи впливу та стягнення, які застосовуються до платників єдиного внеску.

Відповідно до частин другої та третьої статті 25 Закону №2464-VI у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов`язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Згідно з частиною четвертою статті 25 Закону №2464-VI орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов`язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.

Приписами частини 10 статті 25 Закону №2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до пункту 2 частини 11 статті 25 Закону №2464 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Як було встановлено судом, ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 16.11.2017 року у справі № 904/9358/17 порушено провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція» та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів в порядку встановленому ст. 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Умови та порядок відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів встановлює Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію. (ч. 1 ст. 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»).

Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій. (п.3 ч. 3 ст. 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»).

Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів; на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; відшкодування шкоди, заподіяної здоров`ю та життю громадян; на виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов`язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення. (ч. 5 ст. 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»).

Тобто, дія мораторію поширюється лише на задоволення вимог конкурсних кредиторів, а не зобов`язань поточних кредиторів, то за такими зобов`язаннями може нараховуватися неустойка (штраф, пеня), застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов`язань, в тому числі зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів).

За своєю правовою природою фінансові та економічні санкції є додатковими зобов`язаннями, похідними від основного зобов`язання. Невиконання таких зобов`язань є правопорушенням.

Нарахування санкцій, застосування заходів забезпечення за невиконання зазначених зобов`язань та примусове стягнення на підставі виконавчих документів коштів на виконання таких грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), а також штрафних санкцій ґрунтується на законі.

Мораторій не зупиняє виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), які виникли після введення мораторію та не припиняє заходів, спрямованих на їх забезпечення.

Однак, введення мораторію зупиняє виконання зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припиняє заходи, спрямовані на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.

В даному випадку, судом встановлено, що ПАТ «Синельниківська теплоізоляція» протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів з 16.11.2017 року по 31.01.2020 року самостійно обчислювало та надавало до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звіти про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що підлягали сплаті за: жовтень 2017 року у сумі 35 209,06 грн. реєстраційний № 9242049553 документу від 16.11.2017 граничний термін сплати до 20.11.2017; листопад 2017 року у сумі 34173,57 грн. реєстраційний № 9270078930 документу від 19.12.2017 граничний термін сплати до 20.12.2017; грудень 2017 року у сумі 36077,22 грн. реєстраційний № 9295958338 документу від 19.01.2018 граничний термін сплати до 20.01.2018; січень 2018 року у сумі 40961,08 грн. реєстраційний № 9024081955 документу від 20.02.2018 року граничний термін сплати до 20.02.2018 року; лютий 2018 року у сумі 39914,15 грн. реєстраційний № 9047552391 документу від 20.03.2018 року граничний термін сплати до 20.03.2018 року; березень 2018 року у сумі 40262,45 грн. реєстраційний № 9069988851 документу від 18.04.2018 року граничний термін сплати до 20.04.2018 року; квітень 2018 року у сумі 35867,36 грн. реєстраційний № 9096941067 документу від 21.05.2018 року граничний термін сплати до 20.05.2018 року; травень 2018 року у сумі 35650,77 грн. реєстраційний № 9122710936 документу від 19.06.2018 року граничний термін сплати до 20.06.2018 року; червень 2018 року у сумі 35808,17 грн. реєстраційний № 9147186802 документу від 18.07.2018 року граничний термін сплати до 20.07.2018 року; липень 2018 року у сумі 33496,16 грн. реєстраційний № 9173543327 документу від 16.08.2018 року граничний термін сплати до 20.08.2018 року; серпень 2018 року у сумі 35622,92 грн. реєстраційний № 9198061486 документу від 14.09.2018 року граничний термін сплати до 20.09.2018 року; вересень 2018 року у сумі 41445,85 грн. реєстраційний № 922254005 документу від 17.10.2018 року граничний термін сплати до 20.10.2018 року; жовтень 2018 року у сумі 32882,14 грн. реєстраційний № 9254669447 документу від 16.11.2018 року граничний термін сплати до 20.11.2018 року; листопад 2018 року у сумі 32855,37 грн. реєстраційний № 9278086756 документу від 17.12.2018 року граничний термін сплати до 20.12.2018 року; грудень 2018 року у сумі 29790,68 грн. реєстраційний № 9306799545 документу від 18.01.2019 року граничний термін сплати до 20.01.2019 року ; січень 2019 року у сумі 32496,21 грн. реєстраційний № 9024719108 документу від 19.02.2019 року граничний термін сплати до 20.02.2019 року; лютий 2019 року у сумі28556,93 грн. реєстраційний № 9045888913 документу від 15.03.2019 року граничний термін сплати до 20.03.2019 року; березень 2019 року у сумі 44757,21 грн. реєстраційний № 9077351088 документу від 18.04.2019 року граничний термін сплати до 20.04.2019 року; квітень 2019 року у сумі 71594,03 грн. реєстраційний № 9103782528 документу від 20.05.2019 року граничний термін сплати до 20.05.2019 року; травень 2019 року у сумі 58751,67 грн. реєстраційний № 9130199397 документу від 19.06.2019 року граничний термін сплати до 20.06.2019 року; червень 2019 року у сумі 53199,89 грн. реєстраційний № 9153709091 документу від 15.07.2019 року граничний термін сплати до 20.07.2019 року; липень 2019 року у сумі 46964,03 грн. реєстраційний № 91855678349 документу від 19.08.2019 року граничний термін сплати до 20.08.2019 року; серпень 2019 року у сумі 46369,71 грн. реєстраційний № 9207955601 документу від 16.09.2019 року граничний термін сплати до 20.09.2019 року; вересень 2019 року у сумі 43480,32 грн. реєстраційний № 9274839632 документу від 16.10.2019 року граничний термін сплати до 20.10.2019 року.

Загальна сума єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування станом на 31.10.2019 року за період з 16.11.2017 року по 31.10.2019 року, становить 966 187,51 грн., що не заперечується сторонами та підтверджується актом звірки.

За період з 31.10.2019 року по 31.01.2020 року підприємство самостійно обчислювало та надавало до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звіти про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що підлягали сплаті за: жовтень 2019 року у сумі 42262,32 грн., реєстраційний № 9274839632 документу від 19.11.2019 граничний термін сплати до 20.11.2019; листопад 2019 року у сумі 41148,24 грн., реєстраційний № 9302695432 документу від 18.12.2019 граничний термін сплати до 20.12.2019; грудень 2019 року у сумі 45740,29 грн., реєстраційний № 9327427411 документу від 14.01.2020 граничний термін сплати до 20.01.2020.

Загальна сума єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 31.10.2019 року по 31.01.2020 року становить 129 150,85 грн.

Отже, загальна сума єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 16.11.2017 року по 31.01.2020 року становить 1 095 338,36 грн.

При цьому, судом встановлено, що позивачем сплачено на рахунок відповідача кошти по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів з 16.11.2017 року по 30.01.2020 року наступним чином: 8000,00грн. - 24.11.2017 року; 441,79грн. - 14.12.2017 року; 86,36грн. – 28.12.2017 року; 299,70грн. - 08.02.2018 року; 67,01грн. -01.03.2018 року; 35,04грн. – 13.03.2018 року; 618,34грн. - 20.03.2018 року; 320,90грн. - 27.03.2019 року; 138,22грн. – 04.04.2018 року; 255,59грн. - 27.04.2018 року; 10 000,00грн. - 04.05.2018 року; 277,52грн. – 31.05.2018 року; 556,64грн. - 19.06.2018 року; 1147,66 грн. - 25.06.2018 року; 2638,67грн. – 04.07.2018 року; 763,82грн. - 30.07.2018 року; 1435,06грн. - 02.10.2018 року; 7000,00грн. – 12.10.2018 року, 347,19грн. - 19.10.2018 року; 347,19грн. - 19.10.2018 року; 292,22грн. – 06.11.2018 року; 268,82грн. - 12.11.2018 року; 215,27грн. - 29.12.2018 року; 52,84грн. – 01.03.2019 року; 405,24грн. - 15.03.2019 року; 1978,34 грн. - 15.03.2019р.; 80,72грн. – 21.03.2019 року; 693,50грн. - 22.03.2019 року; 416,00грн. - 22.03.2019 року; 7112,00грн. – 22.03.2019 року; 125,50грн. - 22.03.2019 року; 131,34 грн. - 25.03.2019 року; 1066,40грн. – 25.03.2019 року; 452,89грн. - 26.03.2019 року, 8188,56 грн. - 26.03.2019 року; 550,00грн. – 28.03.2019 року; 330,00 грн. - 02.04.2019 року; 330,00 грн. - 02.04.2019 року; 100,51 грн. – 03.04.2019 року; 597,71грн. - 03.04.2019 року; 300,71 грн. - 03.04.2019 року; 440,00 грн. – 09.04.2019 року; 14638,09 грн. - 09.04.2019 року; 550,00 грн. - 11.04.2019 року; 5300,96 грн. - 06.04.2019 року; 10560,00 грн. - 26.04.2019 року; 111,24 грн. - 03.05.2019 року; 2667,61 грн. - 23.05.2019 року; 328,68 грн. - 23.05.2019; 343,28 грн. - 24.05.2019 року; 16973,00 грн. - 24.05.2019; 13.06.2019 року; 525,00грн. - 14.06.2019 року; 235,19 грн. - 23.05.2019 року; 343,28 грн. - 24.05.2019 року; 34506,63 грн. - 12.06.2019 року; 842,52 грн. - 13.06.2020 року; 75,52грн. - 20.06.2019 року; 1050,33грн. - 05.07.2019 року; 406,11грн. -11.07.2019 року; 42206,76 грн. -17.07.2019 року; 1350,00 грн. - 17.07.2019 року; 293,62грн. - 18.07.2019 року; 589,57 грн. - 18.07.2019 року; 982,26 грн. - 19.07.2019 року; 5576,47грн. - 19.07.2019 року; 144,13грн. - 19.07.2019 року; 56,70грн. - 23.07.2019 року; 7689,18 грн. - 23.07.2019 року; 879,20 грн. - 23.07.2019 року; 560,78 грн. - 23.07.2019 року; 120,64 грн. - 23.07.2019 року; 527,78 грн. - 23.07.2018 року; 241,28 грн. - 25.07.2019 року; 2615,00 грн. - 01.08:2019 року; 1378,85 грн. - 01.08.2019 року; 525,00 грн. - 01.08.2019 року, 3108,80 грн. - 01.08.2019 року; 788,70 грн. - 01.08.2019 року; 456,50 грн. - 07.08.2019 року; 2240,00 грн. - 08.08.2019 року; 525,00грн. - 08.08.2019 року; 1980,00 грн. - 09.08.2019 року; 180,00 грн. - 09.08.2019 року; 839,04грн. - 13.08.2019 року; 14600грн. -15.08.2019; 40,39 грн. - 27.08.2019 року; 0,54 грн. - 27.08.2019 року; 481,49 грн. - 30.08.2019 року; 815,63 грн. - 30.08.2019 року; 10258,85 грн. - 30.08.2019 року; 842,00 грн. - 30.08.2019 року; 557,10 грн. - 30.08.2019 року; 660,00 грн. - 30.08.2019 року; 613,93 - 03.09.19року; 500,00 грн. - 16.09.2019 року; 180,00 грн. - 16.09.2019 року; 485,00 грн. - 16.09.2019 року; 740,00 - 16.09.2019 року; 60,00 грн. - 20.09.2019 року; 700 грн. - 20.09.2019 року; 1400 грн. - 24.09.2019 року; 4600 грн. - 25.09.2019 року; 3100 грн. - 26.09.2019 року; 211,12 грн. - 01.10.2019 року; 80,00 грн. - 01.10.2019 року; 211,12 грн. - 03.10.2019 року; 80,00 грн., - 03.10.2019 року; 6700 грн. - 11.10.2019 року; 450,00 грн. -11.10.2019 року; 12500,00 грн. - 11.10.2019 року; 180,00 грн. - 11.10.2019 року; 200,00 грн. - 11.10.2019 року; 300,00 грн. - 11.10.2019 року; 1000,00 грн. -11.10.2019 року; 3200,00 грн. -11.10.2019 року; 260,00 грн. - 18.10.2019 року; 7200,00 грн. -18.10.2019 року; 140,00 грн. -18.10.2019 року; 1055,00 грн. - 18.10.2019 року; 310,00 грн. -18.10.2019 року; 2160,00 грн. -18.10.2019 року; 1300,00 грн. - 18.10.2019 року; 1065,00 грн. - 24.10.2019 року; 8260,00 грн. - 01.11.2019 року; 1030,00 грн. - 01.11.2019 року; 3990,00 грн. - 01.11.2019 року; 155,00 грн. - 01.11.2019 року; 300,00 грн. - 01.11.2019 року; 3280,00 грн. - 01.11.2019 року; 1260,00 грн. - 05.11.2019 року; 1045,00 грн. - 05.11.2019 року; 525,00 грн. - 05.11.2019 року; 2000,00 грн. - 08.11.2019 року; 280,00 грн. - 08.11.2019 року; 10100,00 грн. -08.11.2019 року; 385,00 грн. - 13.11.2019 року; 85,00 грн. - 15.11.2019 року; 9000,00 грн. - 15.11.2019 року; 1150,00 грн. - 15.11.2019 року; 1455,00 грн. - 19.11.2019 року; 10080,00 грн. - 20.11.2019 року; 440,00 грн. - 22.11.2019 року; 235,00 грн. - 22.11.2019 року; 380,00 грн. - 22.11.2019 року; 500,00 грн. - 06.12.2019 року; 15300,00 грн. - 06.12.2019 року; 4900,00 грн. - 06.12.2019 року; 4500,00 грн. - 20.12.2019 року; 18500,00 грн. - 20.12.2019 року; 230,00 грн. - 20.12.2019 року; 500,00 грн. - 20.12.2019 року; 250,00 - 20.12.2019 року; 260,00 грн. - 28.12.2019 року; 380,00 грн. - 28.12.2019 року; 350,00 грн. - 28.12.2019 року; 530,00 грн. - 28.12.2019 року; 160,00 грн. - 28.12.2019 року; 7000,00 грн. - 28.12.2019 року; 30,16 грн. - 03.01.2020 року; 4000,00 грн. - 10.01.2020 року; 8465,00 грн. - 23.01.2020 року; 150,80 грн. - 24.01.2020 року; 12500,00 грн. - 24.01.2020 року; 2400,00 грн. - 24.01.2020 року; 475,00 грн. - 24.01.2020 року; 590,00 грн. - 28.01.2020 року; 400,00 грн. - 31.01.2020 року; 2700,0грн. - 31.01.2020 року.

Загальна сума єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що сплатив позивач за період мораторію на задоволення вимог кредиторів та введення процедури банкрутства з 16.11.2017 року по 30.01.2020 року становить – 478488,95 грн., що підтверджується матеріалами справи.

Отже, заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування позивача, враховуючи часткову самостійну її сплату, становить 616 849,41 грн.(1095338,36 грн. – 478488,95 грн.).

В свою чергу, відповідно до оскаржуваної вимоги про сплату боргу від 14.02.2020 року №Ю-1, сума боргу становить 1 025 955,73 грн.

З досліджених в судовому засіданні матеріалів справи, зокрема інтегрованої картки платника податків, вбачається, що поточні платежі позивача за період з 16.11.2017 року по 31.01.2020 року, відповідачем було зараховано на погашення боргу з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за минулі періоди з 01.10.2013 року по 15.11.2017 року, у зв`язку з чим нараховано заборгованість у розмірі 1025955,73 грн., пеню у розмірі 92 840,91 грн. та застосовано штрафні санкції у розмірі 7454,35 грн.

Також судом встановлено, що з моменту початку провадження господарським судом справи про банкрутство ПАТ «Синельниківська теплоізоляція», відповідачем було винесено ряд рішень про нарахування штрафних санкцій та вимог про сплату боргу (недоїмки), а саме:

- рішення № 0113215354 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 20 червня 2019 року про нарахування позивачу штрафу та пені у розмірі 142838,56 грн. (штраф у розмірі 30070,04 грн. та пеня у розмірі 112768,52 грн.);

- вимога №Ю-1/12 від 11.05.2019 року про сплату боргу (недоїмки), з якої вбачається, що на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів ГУДФС у Дніпропетровській області у позивача станом на 30.04.2019 року рахується борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне страхування (недоїмка) у сумі 1077619,56 грн. у т.ч. недоїмка - у сумі 863352,80 грн., штраф - 58930,82 грн., пеня-155335,94 грн.;

- вимога №Ю-1 від 20.03.2020 року про сплату боргу, з якої видно, що на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів ГУ ДПС у Дніпропетровській області у Позивача станом на 29.02.2020 року обліковується борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне страхування (недоїмка) у сумі 1140124,67 грн. у т.ч. недоїмка - у сумі 1078759,41 грн., штрафи - 3840,12 грн., пеня - 57525, 14 грн.

Вказані рішення та вимоги оскаржені позивачем у судовому та адміністративному порядку.

Так, рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21.01.2020 року у справі №160/8864/19 позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція» до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення - задоволено у повному обсязі, визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 20.06.2019 № 0113215354. Вказане рішення суду набрало законної сили 09.04.2020 року, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Рішенням Державної податкової служби України від 16.09.2019 року № 14942/6/99-00-08-06-01 скасовано вимогу ГУ ДФС Дніпропетровської області № Ю-1/12 від 11.05.2019 року у зв`язку з порушенням відповідачем п.п.3,4 розділу VI Інструкції 449.

Рішенням Державної податкової служби України від 09.06.2020 року № 18650/6/99-00-06-08-01-06 скасовано вимогу ГУ ДФС Дніпропетровської області № Ю-1 від 20.03.2020 року у зв`язку з порушенням відповідачем п.п.3,4 розділу VI Інструкції 449.

Вказані вимоги скасовані в адміністративному порядку у зв`язку з порушенням процедури направлення вимоги, проте, наведеними рішеннями не скасовано суму заборгованості.

Також вимогу від 11.11.2019 року № Ю-1 "Про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне страхування" оскаржено позивачем до господарського суду Дніпропетровської області.

Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 24.06.2020 року у справі № 904/5870/19 у задоволенні позову Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання противоправним та скасування вимоги ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 11.11.2019 року №Ю-1 "Про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове державне страхування" - відмовлено повністю. Вказане рішення господарського суду Дніпропетровської області від 24.06.2020 року у справі № 904/5870/19 не набрало законної сили та наразі оскаржується в Центральному апеляційному господарському суді.

Вважаючи, що відповідач протиправно та невірно вчиняє дії щодо відображення сплати сум єдиного внеску та нараховує заборгованість з єдиного внеску, застосовуючи штраф та пеню, позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з вимогами про оскарження таких дій відповідача.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.10.2020 року по справі №160/8852/19 позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області задоволено повністю: визнано протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у Дніпропетровській області щодо незабезпечення відкриття в інформаційній системі органів ДПС справи банкрута шляхом внесення номеру та дати ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 16.11.2017 року у справі № 904/9358/17 про порушення провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція», якою введений мораторій на задоволення вимог кредиторів та введена процедура санації; зобов`язано Головне управління ДПС у Дніпропетровській області здійснити відкриття в інформаційній системі органів ДПС справи банкрута шляхом внесення номеру та дати ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 16.11.2017 року у справі № 904/9358/17 про порушення провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція», якою введений мораторій на задоволення вимог кредиторів та введена процедура санації; визнано протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у Дніпропетровській області щодо нездійснення остаточного розрахунку суми податкового боргу (заборгованості з єдиного внеску), що складалася з суми несплачених зобов`язань на дату винесення ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 16.11.2017 року у справі № 904/9358/17 про порушення провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція» для фіксації суми боргу в інтегрованій картці платника; обов`язано Головне управління ДПС у Дніпропетровській області здійснити остаточний розрахунок суми податкового боргу з єдиного внеску, що складалася із суми несплачених зобов`язань у сумі 307810,01 грн. на дату винесення ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 16.11.2017 року у справі № 904/9358/17 про порушення провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція»; зобов`язано Головне управління ДПС у Дніпропетровській області зафіксувати суму податкового боргу 307810,01 грн. в інтегрованій картці платника, як таку, що погашається виключно після зазначення в платіжному дорученні про спрямування коштів на таке погашення; визнано протиправними дії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області щодо зарахування у період з 16.11.2017 року по 30.06.2020 року коштів, сплачених Публічним акціонерним товариством «Синельниківська теплоізоляція» у сумі 307810,01 грн. у дні внесення до інформаційної системи органів ДПС відомостей про їх надходження для сплати поточних платежів з єдиного внеску в рахунок суми податкового боргу, що виник до 16.11.2017 року; зобов`язано Головне управління ДПС у Дніпропетровській області у період провадження у справі про банкрутство, кошти у сумі 710647,26 грн., сплачені Публічним акціонерним товариством «Синельниківська теплоізоляція», у день внесення до інформаційної системи органів ДПС відомостей про їх надходження на рахунки для сплати єдиного внеску зарахувати в рахунок грошових зобов`язань (єдиного внеску), термін сплати яких настав після дати реєстрації ухвали суду про порушення провадження у справі про банкрутство з відображенням цієї інформації у інтегрованій картці; визнано протиправними дії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області щодо внесення до інформаційної системи органів ДПС відомостей про застосування до Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція» у зв`язку з несвоєчасною сплатою єдиного внеску шляхом збільшення зобов`язань за рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені від 16.05.2017 року № 000005800, де сума штрафних санкцій склала 27063,44 та пеня 62495,03 грн.; рішення за період з 21.10.2015 року по 24.11.2017 року від 06.12.2017 року № 0194961315, де сума штрафної санкції склала 28380,98 грн. та пеня 110811,58 грн. та рішення за період з 23.08.2016 року по 04.07.2018 року від 31.07.2018 року № 0319671315, де сума штрафної санкції склала 3486,40 грн. та пеня 10410,31 грн; зобов`язано Головне управління ДПС у Дніпропетровській області здійснити виключення відомостей з інтегрованої картки платника щодо збільшення зобов`язання за несвоєчасну сплату єдиного внеску за рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені від 16.05.2017 року № 000005800; рішенням від 06.12.2017 року №0194961315; рішенням від 31.07.2018 року № 0319671315.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.10.2020 року по справі №160/8852/19 набрало законної сили 16.11.2020 року.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.10.2020 року по справі №160/8852/19 було виконано відповідачем повністю, що підтверджується матеріалами справи.

Зокрема, на виконання вказаного рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.10.2020 року по справі №160/8852/19, ГУ ДПС у Дніпропетровській області були виключені відомості з ІКПП щодо збільшення зобов`язання за несвоєчасну сплату ЄСВ за рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені від 16.05.2017 року № 000005800 на загальну суму 89 558,47 грн., де сума штрафних санкцій склала 27063,44 грн. та пеня 62 495,03 грн.; рішення за період з 21.10.2015 року по 24.11.2017 року від 06.12.2017 року № 0194961315, де сума штрафної санкції склала 23380,98 грн. та пеня 110 811,58 грн.; рішення за період з 23.08.2016 року по 04.07.2018 року від 31.07.2018 року № 0319671315, де сума штрафної санкції склала 3486,40 грн. та пеня 10 410,31 грн., про що йдеться у заяві ГУ ДПС у Дніпропетровській області у заяві про закінчення виконавчого провадження.

Частиною 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

В даному випадку, при розгляді адміністративної справи №160/8852/20, було досліджено питання щодо зарахування поточних платежів позивача з 16.11.2017 по 31.01.2020 року в рахунок погашення податкового боргу з ЄСВ за період з 01.10.2013 року по 15.11.2017 року та на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.10.2020 року по справі №160/8852/19 було внесено зміни до інтегрованої картки платника Публічного акціонерного товариства “Синельниківська Теплоізоляція” для відображення в ній поточних нарахувань та сплат зобов`язань з ЄСВ, що зафіксовані у акті звірки за період з 16.11.2017 року по 31.10.2019 року з одночасним скасуванням пені у сумі 92 840,91 грн. та штрафу у сумі 31 867,38 грн.

З інтегрованої картки платника податків - Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція» станом на 2021 рік вбачаються відповідні зменшення суми грошового зобов`язання, штрафів та пені.

Отже, на час ухвалення рішення в даній справі позовні вимоги позивача в частині визнання протиправними дій Головного управління ДПС у Дніпропетровській області щодо зарахування поточних платежів позивача з 16.11.2017 по 31.01.2020 року в рахунок погашення податкового боргу з ЄСВ за період з 01.10.2013 року по 15.11.2017 та внесення змін до інтегрованої картки платника Публічного акціонерного товариства “Синельниківська Теплоізоляція” для відображення у інтегрованій картці тільки поточних нарахувань та сплат зобов`язань з ЄСВ, що зафіксовані у акті звірки за період з 16.11.2017 року по 31.10.2019 року з одночасним скасуванням пені у сумі 92 840,91 грн. та штрафу у сумі 31 867,38 грн. були задоволені в рамках адміністративної справи №160/8852/20 та повністю виконані на час розгляду даної справи судом.

В свою чергу, відповідно до вимог статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю. Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Отже, позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню, оскільки були повністю здійснені відповідачем в рамках виконання рішення суду в справі №160/8852/20, зокрема було внесено зміни до інтегрованої картки платника Публічного акціонерного товариства “Синельниківська Теплоізоляція” для відображення у інтегрованій картці тільки поточних нарахувань та сплат зобов`язань з ЄСВ, що зафіксовані у акті звірки за період з 16.11.2017 року по 31.10.2019 року з одночасним скасуванням пені у сумі 92 840,91 грн. та штрафу у сумі 31 867,38 грн.

Між тим, відповідачем не надано доказів, що підтверджують відкликання податкової вимоги.

В свою чергу, судом встановлено, що поточні платежі позивача за період з 16.11.2017 року по 31.01.2020 року, відповідачем було зараховано на погашення боргу з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за минулі періоди з 01.10.2013 року по 15.11.2017 року, у зв`язку з чим нараховано заборгованість у розмірі 1025955,73 грн., пеню у розмірі 92 840,91 грн. та застосовано штрафні санкції у розмірі 7454,35 грн.

Протиправність таких дій була встановлена рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.10.2020 року по справі №160/8852/19 та не підлягає доказуванню в даній справі в силу вимог статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України.

З урахуванням вище викладених обставин, суд дійшов висновку, що ГУ ДПС у Дніпропетровській області під час нарахування позивачу недоїмки, штрафних санкцій та пені діяло з порушенням приписів Податкового кодексу України та Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», відповідно оскаржувана вимога від 14.02.2020 року № Ю-1 "Про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" є протиправною та підлягає скасуванню.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

При цьому, абз. 2 ч. 2ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином, сплачений позивачем судовий збір у розмірі 17 101, 87 грн., згідно платіжного доручення № 6562 від 19.05.2020 року за вимогу майнового характеру, підлягає стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань.

У зв`язку з перебуванням головуючого судді Озерянської С.І. у відпустці з 15.02.2021 року по 29.02.2021 року, повний текст судового рішення виготовлено у перший робочий день 01.03.2021 року.

Керуючись ст. ст. 262-264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція» (52500, Дніпропетровська обл., м. Синельникове, вул. Кирпична, б. 13, ЄДРПОУ 00290475) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49000, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17А, ЄДРПОУ 43145015) про визнання протиправною та скасування вимоги, визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.

Визнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 14.02.2020 року № Ю-1 "Про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування".

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Публічного акціонерного товариства «Синельниківська теплоізоляція» суму сплаченого судового збору у розмірі 17 101,87 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 01 березня 2021 року.

Суддя С.І. Озерянська