Рішення № 9579046, 19.04.2010, Господарський суд м. Севастополя

Дата ухвалення
19.04.2010
Номер справи
5020-6/009
Номер документу
9579046
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

Іменем України

РІШЕННЯ

19.04.2010 справа № 5020-6/009

За позовом Орендного підприємства непромислових видів побутових послуг

«Побутекспрес» (99011, м. Севастополь, вул. Одеська, 27)

до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради

(99011, м. Севастополь, вул. Луначарського, 5)

про спонукання до укладення договору,

Суддя Лазарев С.Г.

Представники сторін:

позивача –Ульянов П.Г., довіреність б/н від 15.10.2009;

відповідача –Михайлова О.Є., довіреність №55 від 11.01.2010.

СУТЬ СПОРУ:

18.01.2010 Орендне підприємство непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес»звернулося до господарського суду міста Севастополя з позовом до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради про спонукання до укладення договору.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що відповідач відмовляється укласти з ним договір купівлі-продажу комунального майна, чим порушує його права і законні інтереси.

Ухвалою від 19.01.2010 суд прийняв позовну заяву до розгляду та порушив провадження у справі.

Ухвалою від 22.01.2010 вжито заходи до забезпечення позову шляхом заборони Севастопольській міській Раді та Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради здійснювати будь-які дії, спрямовані на виключення об’єкту –вбудованих нежитлових приміщень (№І, І-1-І-2, ІІІ-1, на третьому поверсі з №1 по №10, №13, з №16 по №25, ІV-1), загальною площею 351,50 кв. м, з крильцем, що складає 13/50 частки будівлі лит. А, розташованого за адресою: м. Севастополь, вул. Одеська, 27 з переліку об’єктів, які підлягають приватизації.

До початку розгляду справи позивач надав заяву про зміну предмету позову, в якій просить суд укласти договір купівлі-продажу комунального майна, розташованого за адресою: м. Севастополь, вул. Одеська, 27, між Фондом комунального майна Севастопольської міської Ради і Орендним підприємством непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес»(вх. №1637-д від 25.02.2010). Також позивачем було надано суду проект договору купівлі-продажу.

Відповідно до частини четвертої статті 22 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі до прийняття рішення по справі змінити підставу або предмет позову, збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу, в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог.

Отже, зміна предмета позову є процесуальним правом позивача, тому суд прийняв цю заяву до розгляду.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, просить суд позов задовольнити за мотивами, вказаними в ньому з урахуванням зміни предмету позову.

Відповідач надав відзив на позов, яким проти позову заперечує.

Розгляд справи відкладався за правилами статті 77 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвалою суду від 11.03.2010 строк вирішення спору був продовжений на один місяць –до 18.04.2010.

Представникам сторін в судовому засіданні роз'яснені їх процесуальні права і обов'язки, передбачені статтями 20, 22 Господарського процесуального кодексу України.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази, перевіривши матеріали справи, суд –

ВСТАНОВИВ:

16.08.2004 позивач звернувся до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради із заявою про включення нежитлових приміщень, розташованих за адресою: м. Севастополь, вул. Одеська, 27, до переліку об’єктів, які підлягають приватизації.

Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради повідомив позивачеві про відмову в задоволенні його заяви про включення до переліку об’єктів, що підлягають приватизації приміщення по вул. Одеська,27 міста Севастополя, мотивуючи відмову тим, що вказані приміщення підпадають до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації на підставі рішення Севастопольської міської Ради № 1926 від 15.05.2007 “Про внесення доповнень та змін до рішення міської Ради № 359 від 11.12.2002 “Про затвердження переліку об’єктів культурної спадщини та об’єктів соціально значимих для міста (у тому числі нежитлових приміщень, що займані ними), які відносяться до комунальної власності, приватизація яких не допускається”.

Судом встановлено, що з боку Орендного підприємства непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес»мало місце звернення до господарського суду міста Севастополя з позовом до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради про визнання права на приватизацію об’єкту - вбудованих нежитлових приміщень (№І, І-1-І-2, ІІІ-1, на третьому поверсі з №1 по №10, №13, з №16 по №25, ІV-1), загальною площею 351,50 кв. м, з крильцем, що складає 13/50 частки будівлі лит. А, розташованого за адресою: м. Севастополь, вул. Одеська, 27, шляхом викупу.

Згідно зі статтею 35 Господарського процесуального кодексу України, факти, встановлені рішенням господарського суду (іншого органу, який вирішує господарські спори) під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.

                    Рішенням господарського суду міста Севастополя від 26.11.2007 у справі №20-5/522 визнані незаконними дії Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради по розгляду заяви про включення об’єкту –вбудованих нежитлових приміщень першого, другого та третього поверхів загальною площею 351,90 кв.м., у трьохповерховому будинку, розташованому за адресою: м. Севастополь, вул. Одеська, 27, до переліку об’єктів, які підлягають приватизації; визнано за Орендним підприємством непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес»право на проведення приватизації даного об’єкту шляхом викупу; зобов’язано Севастопольську міську Раду розглянути та прийняти рішення про включення об’єкту комунальної власності - вбудованих нежитлових приміщень першого, другого та третього поверху, загальною площею 351,90 кв.м., у трьохповерховому будинку, розташованому в м.Севастополі за адресою вул. Одеська,27 до переліку об’єктів, що підлягають приватизації; визнано недійсним рішення сесії Севастопольської міської Ради №359 від 11.12.2002 „Про затвердження Переліку об’єктів культурної спадщини, соціально значущих для міста (у тому числі нежитлових приміщень, займаних ними), які відносяться до комунальної власності, приватизація яких не допускається, в частині включення до переліку об’єктів, які не підлягають приватизації - вбудованих нежитлових приміщень першого, другого та третього поверхів загальною площею 351,90 кв.м., у трьохповерховому будинку, розташованому за адресою: м. Севастополь, вул. Одеська, 27; визнано недійсним рішення Севастопольської міської Ради № 1926 від 15.05.2007 „Про внесення доповнень та змін до рішення Севастопольської міської Ради № 359 від 11.12.2002 „Про затвердження Переліку об’єктів культурної спадщини, соціально значущих для міста (у тому числі не житлових приміщень, займаних ними), які відносяться до комунальної власності, приватизація яких не допускається” в частині включення спірного об’єкту до переліку об’єктів, які не підлягають приватизації (т. 1, арк.с.14-18).

                    Постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 21.12.2007 рішення господарського суду міста Севастополя від 26.11.2007 у справі №20-5/522 залишено без змін (т. 1, арк.с.19-24).

Рішенням Севастопольської міської Ради №3882 від 13.03.2008 «Про виконання рішення господарського суду міста Севастополя від 26.11.2007, рішення Севастопольського апеляційного господарського суду від 21.12.2007 по справі №20-5/522 і внесення змін в рішення Севастопольської міської Ради №2061 від 12.06.2007 «Про програму оптимізації структури комунального майна та підвищення ефективності його використання на 2007-2010 роки в місті Севастополі», нежитлове приміщення, яке перебуває в оренді у позивача, по вул. Одеська, 27, було включено до переліку об'єктів комунальної власності, які підлягають приватизації шляхом викупу.

05.08.2008 між Комунальним підприємством Севастопольської міської Ради «Аррікон»(Орендодавець) та Орендним підприємством непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес»(Орендар) був укладений договір оренди нерухомого майна №421 (далі –Договір), відповідно до умов якого з метою ефективного використання комунального майна та досягнення найвищих результатів господарської діяльності Орендодавець передає, а Орендар приймає в оренду вбудовані нежилі приміщення ( з І, І-1-І-2, III-1, на третьому поверсі з №1 по №10, №13, з №16 по №25, IV-1), загальною площею 351,5 кв.м, з ганком, що складає 13/50 часток будівлі літера А, розташовані за адресою: м. Севастополь, вул. Одеська, 27, які знаходяться на балансі Комунального підприємства Севастопольської міської Ради «Аррікон».

Згідно з пунктом 7.1. Договору цей договір діє з моменту підписання, нотаріального посвідчення та державної реєстрації договору строком до 23.06.2010.

У пункті 8.3. Договору зазначено, що даний договір є новою редакцією договору оренди №421 від 01.10.2006.

Відповідно до статті 43 Господарського процесуального кодексу України суд, провівши оцінку доказів по справі, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню повністю.

01.10.2008 голова Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради видав наказ №1122 про укладення договору купівлі-продажу з орендарем –Орендним підприємством непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес» на вбудовані нежилі приміщення, розташовані за адресою: м. Севастополь, вул. Одеська, 27 (т. 1, арк. с. 68).

Листами №4041 від 04.11.2008, №4227 від 20.11.2008 відповідач повідомив позивача про те, що строк дії експертної оцінки спливає 31.03.2009, а тому запропонував з’явитися для складання проекту договору купівлі-продажу і встановлення дати його укладення (т. 1, арк. с. 69-70).

03.03.2009 за вих. №570 Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради надіслав Орендному підприємству непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес»повідомлення про те, що згідно інформації Комунального підприємства "Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об'єктів нерухомого майна" Севастопольської міської Ради при проведенні поточної інвентаризації 20.01.2009 об’єкта –вбудованих нежилих приміщень, розташованих за адресою: м. Севастополь, вул. Одеська, 27, встановлено, що на об’єкті відбулося самовільне перепланування, яке робить неможливим видачу довідки-характеристики. Відповідач запропонував позивачу усунути виявлені порушення і привести приміщення у відповідність з технічною документацією (т. 1, арк. с. 71).

Наказом голови Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради №288 від 26.03.2009 було продовжено строк дії висновку про вартість майна –вбудованих нежилих приміщень, розташованих за адресою: м. Севастополь, вул. Одеська, 27, до 29.09.2009 (т. 1, арк. с. 72).

30.03.2009 у зв’язку із закінченням підготовки до приватизації об’єкту відповідач листом за вих. №972 повідомив позивача про час та місце укладення договору купівлі-продажу (т. 1, арк. с. 73).

В судовому засіданні представник позивача пояснив, що позивач не з’явився для укладення договору купівлі-продажу у зв’язку з тим, що Фондом комунального майна Севастопольської міської Ради не було представлено проект договору.

28.07.2009 за вих. №3261 Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради надіслав Орендному підприємству непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес»пропозицію про укладення договору купівлі-продажу комунального майна разом з проектом договору (т. 1, арк. с. 26).

03.08.2009 позивач надіслав відповідачу лист за вих. №30/8, яким повідомив його про те, що пропозиція про укладення договору купівлі-продажу комунального майна надійшла без вказаного в додатку проекту договору, у зв’язку з чим позивач не має можливості надати відповідь на пропозицію (т. 1, арк. с. 28).

Судом не може бути прийняте в якості доказу по справі твердження відповідача про те, що ним надсилався на адресу позивача проект договору купівлі-продажу, оскільки, як вбачається з опису вкладення до цінного листа, що міститься в матеріалах справи, на ім’я Орендного підприємства непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес»була надіслана лише пропозиція про укладення договору купівлі-продажу №3261 (т. 1, арк. с. 27).

У зв’язку із закінченням терміну оцінки об’єкту Орендне підприємство непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес»30.09.2009 надіслало на адресу відповідача клопотання за вих. №3/010 про проведення оцінки орендованого ним об’єкту з його подальшою приватизацією (т. 1, арк. с. 29).

09.11.2009 Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради листом (вих. №4785) повідомив позивача про те, що діючими нормативними документами по приватизації не передбачено проведення повторної оцінки майна.

Таким чином, фактично договір купівлі-продажу між Орендним підприємством непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес»та Фондом комунального майна Севастопольської міської Ради у виконання рішення господарського суду від 26.11.2007 у справі №20-5/522 не укладений, приватизація об’єкта не здійснена. Зазначений факт став підставою для звернення позивача з позовом про спонукання до укладення договору купівлі-продажу до господарського суду міста Севастополя.

Правила щодо захисту прав суб'єктів господарювання та споживачів встановлені статтею 20 Господарського кодексу України, відповідно до частини другої якої кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом: визнання наявності або відсутності прав; визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб'єктів, що суперечать законодавству, ущемлюють права та законні інтереси суб'єкта господарювання або споживачів; визнання недійсними господарських угод з підстав, передбачених законом; відновлення становища, яке існувало до порушення прав та законних інтересів суб'єктів господарювання; припинення дій, що порушують право або створюють загрозу його порушення; присудження до виконання обов'язку в натурі; відшкодування збитків; застосування штрафних санкцій; застосування оперативно-господарських санкцій; застосування адміністративно-господарських санкцій; установлення, зміни і припинення господарських правовідносин; іншими способами, передбаченими законом.

                    Згідно з приписами статті 8 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" з моменту прийняття рішення про приватизацію підприємства здійснюється його підготовка до приватизації. Підготовка об'єкта малої приватизації до продажу здійснюється органами приватизації. Строк підготовки об’єкта малої приватизації до продажу не повинен перевищувати двох місяців з дня прийняття рішення про включення його до відповідного переліку об’єктів, що підлягають приватизації.

                    Враховуючи вимоги статті 23 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", процес приватизації комунального майна включає укладення договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого майна.

                    Статтями 181, 183 Господарського кодексу України, 638, 641 Цивільного кодексу України встановлено порядок укладення господарських договорів. Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акценту) другою стороною.

                    В силу частини третьої статті 179 Господарського кодексу України укладання господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

                    Відповідно до статті 187 Господарського кодексу України, спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

                    Порядок викупу об'єкта приватизації, згідно зі статтею 11 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", визначається Фондом державного майна України.

                    Відповідно до статті 4 Закону продавцями об'єктів малої приватизації, що перебувають у державній та комунальній власності, є Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва, органи приватизації, створені місцевими Радами.

                    Стаття 23 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" визначає істотні умови договору купівлі-продажу державного майна, що укладається між покупцем та уповноваженим представником органу приватизації, включає зобов'язання сторін, які були визначені умовами викупу, відповідальність та правові наслідки їх невиконання.

                    Ціна продажу об'єкта, що підлягає приватизації шляхом викупу, та початкова вартість продажу об'єкта малої приватизації на аукціоні або за конкурсом визначаються відповідно до методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України (частина друга вищезазначеної статті).

                    Частиною першою статті 9 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" передбачено, що методичне регулювання оцінки майна здійснюється у відповідних нормативно-правових актах з оцінки майна, які розробляються з урахуванням вимог положень (національних стандартів) і затверджуються Кабінетом Міністрів України або Фондом державного майна України.

                    Порядок проведення оцінки майна, у тому числі в процесі приватизації, врегульовано Методикою оцінки майна, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року №1891, згідно з якою визначення вартості окремого індивідуально визначеного майна, що підлягає приватизації, має здійснюватися на підставі інвентаризації об'єкта, яку проводить балансоутримувач, зі складанням і поданням органу приватизації на затвердження зведеного акта та передавального балансу за результатами інвентаризації майна на дату оцінки - останню дату місяця.

                    За пунктом 19 цієї Методики саме державні органи приватизації затверджують оцінку майна у разі його приватизації.

                    Висновок про вартість майна, складений для цілей приватизації майна шляхом викупу або продажу конкурентними способами (для договору купівлі-продажу, оголошення умов продажу, у тому числі повторного продажу), дійсний протягом шестимісячного строку від дати його затвердження (пункт 23 Методики).

У зв’язку з тим, що відповідач відмовився проводити повторну оцінку об’єкту, позивач виступив замовником проведення такої оцінки.

                    Відповідно до даних Звіту про незалежну оцінку майна, виданим Приватним підприємством «ВИД- Експерт - Сервіс», ринкова вартість об’єкта оцінки – вбудованих нежилих приміщень (№№І, 1-1-І-2, III-1, на третьому поверсі з №1 по №10, №13, з №16 по №25, IV-1), загальною площею 351,50 кв.м., з ганком, що складає 13/50 часток будівлі літера А, розташованих за адресою: місто Севастополь, вулиця Одеська, будинок № 27, становить 746880 гривень з урахуванням ПДВ, 622400 без урахування ПДВ, сума ПДВ 124480 гривень.

Під час розгляду справи суд зобов’язав відповідача вивчити звіт про незалежну оцінку, представлений позивачем, та надати відзив на нього.

У своїх запереченнях на звіт про незалежну оцінку Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради зазначив, що даний звіт не може бути використаний для визначення вартості спірного майна для приватизації шляхом викупу, оскільки він виконаний по договору з неналежним замовником, без проведення процедури конкурсного відбору суб’єкта оціночної діяльності органом приватизації в порушення вимог Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року №1891 (т. 2, арк. с. 93-94).

Але суд не погоджується з доводами відповідача та вважає, що Звіт про незалежну оцінку майна, виданий Приватним підприємством «ВИД- Експерт - Сервіс», виконаний оцінювачем, який має відповідне свідоцтво про реєстрацію в Державному реєстрі оцінювачів, і, крім того, у відповідності з Методикою оцінки майна, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року №1891 та іншими нормативно-правовими документами.

Судом досліджено зміст запропонованого позивачем проекту договору та зроблений висновок про можливість прийняти запропоновану позивачем редакцію договору.

Частиною третьою статті 84 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір –умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.

Таким чином, суд, прийнявши до уваги доводи позивача, а також надані ним докази, вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються судом на відповідача відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України.

На підставі викладеного, керуючись статтями 43, 49, 82-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд, –

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Укласти між Фондом комунального майна Севастопольської міської Ради і Орендним підприємством непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес»договір купівлі-продажу комунального майна –вбудованих нежитлових приміщень ( з І, І-1-І-2, III-1, на третьому поверсі з №1 по №10, №13, з №16 по №25, IV-1), загальною площею 351,5 кв.м, з ганком, що складає 13/50 часток будівлі літера А, розташованого за адресою: м. Севастополь, вул. Одеська, 27, на наступних умовах:

ДОГОВІР

купівлі - продажу комунального майна

Місто Севастополь, шістнадцятого жовтня дві тисячі дев'ятого року

Ми, що нижче підписалися, Територіальна громада міста Севастополя, в особі Севастопольської міської Ради (юридична адреса: м. Севастополь, вул. Леніна, буд. 3), (ідентифікаційний код юридичної особи - 25750044), від імені якої діє Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради, (юридична адреса: м. Севастополь, вул. Луначарського, буд. 5), в особі Голови Фонду Фролова Станислава Анатолійовича (ідентифікаційний номер - 2286710214), що мешкає: м. Севастополь, пр. Генерала Острякова, буд. 174, кв. 173, діючого на підставі Положення про Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради в новій редакції, затвердженого Рішенням VI сесії Севастопольської міської Ради V скликання за №2070 від 12 червня 2007 року, Рішення XXI сесії Севастопольської міської Ради XXIV скликання за №4657 від 31 січня 2006 року, Розпорядження Голови Севастопольської міської Ради за №7-рп від 13 січня 2006 року та права за посадою, що іменується далі як "ПРОДАВЕЦЬ", з однієї сторони, та Орендне підприємство непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес», в особі директора Романюк Світлани Олександрівни, що мешкає: м. Севастополь, пр. Генерала Острякова, буд. 187, кв. 2, діючого на підставі Статуту, що іменується далі як "ПОКУПЕЦЬ", з другої сторони, керуючись Законами України «Про приватизацію державного майна», «Про приватизацію невеликих державних підприємств (невеликої приватизації)»Наказом Фонду комунального майна за №1202 від 16 вересня 2009 року, уклали цей Договір про нижчевикладене:

1. Предмет договору

1.1. Відповідно до умов цього Договору ПРОДАВЕЦЬ продає, а ПОКУПЕЦЬ купує, вбудовані нежилі приміщення (№№І, І-1-І-2, III-1, на третьому поверсі з №1 по №10, №13, з №16 по №25, IV-1), загальною площею 351,50 кв.м., з ганком, що складає 13/50 часток будівлі літера А, розташовані за адресою: місто Севастополь, вулиця Одеська, будинок №27 (двадцять сім) (надалі за текстом - приміщення). 1.2. Вбудовані нежилі приміщення належать Територіальній громаді міста Севастополя в особі Севастопольської міської Ради на праві комунальної власності на підставі Свідоцтва про право власності на вбудоване нежиле приміщення, виданого Фондом комунального майна Севастопольської міської Ради 08 липня 2008 року на підставі Рішення сесії Севастопольської міської Ради за №339 від 12 листопада 2002 року, Наказу Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради за №686 від 20 червня 2008 року та зареєстрованого Комунальним підприємством "Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об'єктів нерухомого майна” Севастопольської міської Ради за реєстровим №2278 у реєстровій книзі 7 мс стор. 281 від 9 липня 2008 року. 1.3. У власність ПОКУПЦЯ вбудовані нежилі приміщення (№№І, 1-1-І-2, III-1, на третьому поверсі з №1 по №10, №13, з №16 по №25, IV-1), загальною площею 351,50 кв.м., з ганком, що складає 13/50 часток будівлі літера А, розташовані за адресою: місто Севастополь, вулиця Одеська, будинок № 27 (двадцять сім), що підтверджується Довідкою - характеристикою, виданою Комунальним підприємством "Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об'єктів нерухомого майна" Севастопольської міської Ради. 1.4. Зазначені нежилі приміщення на момент укладання цього договору нікому іншому не продані, як внесок до статутного фонду юридичних осіб не внесені, не подаровані, іншим способом не відчужені, під забороною (арештом) не перебувають, прав щодо них у третіх осіб як в межах, так і за межами України немає. Відсутність заборони відчуження нерухомого майна, яке є предметом цього договору, підтверджується витягом, виданим з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна. 2. Ціна Договору 2.1. Згідно із Висновком про вартість майна, виданим Приватним підприємством «ВИД- Експерт - Сервіс», ринкова вартість відчужуваного майна складає 746880 гривень з урахуванням ПДВ, 622400 без урахування ПДВ, сума ПДВ 124480 гривень. 2.2. Відповідно до відомостей, викладених у Довідці-характеристиці ринкова вартість об'єкту становить 622400 гривень без урахування ПДВ, 746880 гривень з урахуванням ПДВ. 2.3. Вказані в цьому договорі Вбудовані нежилі приміщення продаються за 746880 гривень з урахуванням ПДВ, 622400 гривень без урахування ПДВ, сума ПДВ 124480 гривень. 3. Порядок розрахунків за придбане майно 3.1. ПОКУПЕЦЬ зобов'язаний внести 746880 гривень за придбані приміщення протягом 30 (тридцяти) календарних днів з моменту підписання цього Договору. Плата за приміщення, що набуваються, вноситься на підставі цього Договору. 3.2. Строк розрахунків може бути продовжений на 30 (тридцять) календарних днів за умовою внесення ПОКУПЦЕМ 50% (п'ятдесяти відсотків) від суми Договору за письмовою заявою ПОКУПЦЯ. 3.3. Розрахунки за придбане майно здійснюються ПОКУПЦЕМ шляхом безготівкового перерахування всієї суми зі свого рахунку на рахунок за вказівкою ПРОДАВЦЯ. 4. Передача приміщень та виконання права власності 4.1. Передача приміщень здійснюється ПРОДАВЦЕМ ПОКУПЦЮ протягом трьох робочих днів з моменту повної оплати ПОКУПЦЕМ майна. 4.2. У випадку, якщо ПОКУПЕЦЬ не звертається до ПРОДАВЦЯ для ініціювання приймання-передачі придбаного майна, або не з'являється на місцезнаходження об'єкта для підписання акта приймання передачі протягом 20 календарних днів, то вважається, що ПОКУПЕЦЬ ухиляється від прийняття придбаного майна, що визнається істотним порушенням договору. 4.3.Передача об'єкта ПРОДАВЦЕМ і прийняття об'єкта ПОКУПЦЕМ засвідчується актом приймання-передачі, який підписується сторонами. 4.4. Цей договір підлягає державній реєстрації у встановленому законом порядку. 5. Права та обов'язки сторін 5.1. ПРОДАВЕЦЬ зобов'язаний: 5.1.1.          Передати у власність ПОКУПЦЮ приміщення, які є предметом цього договору. 5.1.2.          Забезпечити з'явлення свого представника для підписання акту приймання- передачі. 5.1.3. Здійснювати контроль за виконанням умов цього договору. ПРОДАВЕЦЬ має право перевіряти виконання ПОКУПЦЕМ зобов'язань за цим Договором. 5.2. ПОКУПЕЦЬ зобов'язаний: 5.2.1.          У встановлений цим договором термін сплатити ціну продажу майна. 5.2.2.          У встановленому цим договором порядку та термін прийняти майно. Забезпечити з'явлення свого представника для підписання акту приймання-передачі. 5.2.3. Направити письмове повідомлення (цінним листом) про дату реєстрації договору і виконання у ПОКУПЦЯ права власності на об'єкт приватизації, з додатком підтверджуючих документів в Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради (99011, м. Севастополь, вул. Луначарського, буд.5). 5.2.4. Здійснювати оплату за оренду вищевказаними нежилими приміщеннями до моменту державної реєстрації Покупцем права власності на нерухоме майно. 5.2.5. Виконувати умови цього договору, а саме: - Зберегти кількість робочих місць на протязі 3 років. 5.2.6. Надати ПРОДАВЦЮ матеріали, відомості про виконання умов цього Договору на запит ПРОДАВЦЯ. 5.2.7. У разі зміни власника об'єкта приватизації ПОКУПЕЦЬ повинен покласти всі зобов'язання за даним договором на нового власника. Зобов'язання ПОКУПЦЯ, передбачені цим Договором зберігають свою дію для осіб, які придбають об'єкт приватизації у випадку його подальшого відчуження. 5.2.8 У встановленому порядку повернути і звільнити приміщення, які є предметом цього Договору у випадку розірвання цього Договору, в тому числі на підставі п.6.6 цього Договору. 5.2.9. Зобов'язання сторін, вказані в п.п.5.2.1-5.2.8 цього Договору, являються істотними умовами цього Договору. У випадку невиконання або неналежного виконання ПОКУПЦЕМ будь-якої з умов визначених п.п. 5.2.1-5.2.8 цього Договору, вважається що ПОКУПЕЦЬ істотно порушив даний Договір. 5.3.Кожна сторона зобов'язується виконувати обов'язки, покладені на неї цим Договором та сприяти другій стороні у виконанні нею своїх обов'язків. 5.4.Сторона, яка порушила умови договору, повинна усунути ці порушення. 6. Відповідальність сторін. Оперативно-господарські санкції.

6.1. Сторони несуть матеріальну відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього Договору.

6.2. У випадку невиконання або неналежного виконання ПОКУПЦЕМ умов цього Договору, ПРОДАВЕЦЬ вправі вимагати розірвання договору і повернення того, що було виконано ним по зобов'язанням до моменту розірвання цього Договору.

6.3. У разі порушення терміну оплати за придбані приміщення ПОКУПЕЦЬ сплачує ПРОДАВЦЮ пеню у розмірі 200% (двохсот відсотків) від облікової ставки Національного банку України, що діє в період, за який буде нараховуватися пеня, за кожний день прострочення.

6.4. У разі, якщо ПОКУПЕЦЬ не сплатить за придбаний об'єкт приватизації протягом 60 (шістдесяти) днів з моменту укладення цього Договору, він сплачує на користь ПРОДАВЦЯ понад збитки неустойку в розмірі 5% (п'яти відсотків) від ціни, за яку придбаний цей об'єкт. Неустойка сплачується протягом 20 (двадцяти) календарних днів з моменту закінчення терміну сплати коштів за об'єкт приватизації. 6.5. У випадку, якщо ПОКУПЕЦЬ відчужив об'єкт, що є предметом цього Договору без згоди ПРОДАВЦЯ або не поклав усі зобов'язання за цим Договором на нового власника, ПОКУПЕЦЬ сплачує на користь ПРОДАВЦЯ понад збитки штраф у розмірі 5% (п'яти відсотків) від ціни, за яку був придбаний цей об'єкт. 6.6. У разі якщо ПОКУПЕЦЬ невчасно поверне або звільнить приміщення, які є предметом цього Договору, у випадках, передбачених цим Договором та законодавством України, ПОКУПЕЦЬ сплачує на користь ПРОДАВЦЯ понад збитки штраф в розмірі 5% (п'яти відсотків) від ціни, за яку придбаний цей об'єкт. 7. Ризик випадкової загибелі майна 7.1. Ризик випадкової загибелі майна несе ПОКУПЕЦЬ з моменту підписання цього договору. 8. Вирішення спорів 8.1. Всі спори, що виникають при виконанні умов цього договору або у зв'язку з тлумаченням його положень, вирішуються судом у порядку, встановленому чинним законодавством.

8.2. Будь - які правовідносини, що виникають у зв'язку з виконанням умов цього Договору і не урегульовані ним, регламентуються законодавством України про приватизацію і Цивільним кодексом України в частості, що не суперечить законодавству України про приватизацію.

8.3. Цей договір є повним і точним відображенням волевиявлення сторін.

9. Зміни умов договору та його розірвання

9.1. Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

9.2. Зміни та доповнення до цього договору здійснюються тільки у письмовій формі та підлягають нотаріальному посвідченню.

9.3. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

9.4. У випадку, якщо будь-які умови цього Договору визнаються незаконними в силу будь-яких обставин, то це не впливає на силу інших умов Договору.

10. Додаткові вимоги

10.1. Цей договір складено в двох примірниках, по одному для кожної із Сторін, які мають однакову юридичну силу.

11. Повні юридичні адреси сторін та підписи:

ПРОДАВЕЦЬ: Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради, 99011, м. Севастополь, вул. Луначарського, 5, р/р 37188003000416 в ГУГК м. Севастополі, МФО 829509, ідентифікаційний код 25750044.

Голова Фонду _____ Фролов С.А.

ПОКУПЕЦЬ: Орендне підприємство непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес», 99011, м. Севастополь, вул. Одеська, 27, р/р 26005945551691 в КРФ АКБ «Укрсоцбанк», МФО 324010, код ЄДРПОУ 03062326.

Директор ______ Романюк С.А.

3. Стягнути з Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради (99011, м. Севастополь, вул. Луначарського, 5, ідентифікаційний код 25750044, р/р 37188003000416 в ГУГК м. Севастополі, МФО 829509) на користь Орендного підприємства непромислових видів побутових послуг «Побутекспрес» (99011, м. Севастополь, вул. Одеська, 27, код ЄДРПОУ 03062326, р/р 26005945551691 в КРФ АКБ «Укрсоцбанк», МФО 324010) витрати по сплаті державного мита в сумі 85,00 грн. (вісімдесят п’ять грн. 00 коп.), витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 236,00 грн. (двісті тридцять шість грн. 00 коп.).

          Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Суддя С.Г. Лазарев

Рішення оформлено відповідно до вимог ст. 84 Господарського

процесуального кодексу України і підписано 20.04.2010