Постанова № 95737686, 22.03.2021, Новокаховський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
22.03.2021
Номер справи
661/150/21
Номер документу
95737686
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 661/150/21

Провадження № 3/661/147/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2021 року

суддя Новокаховського міського суду Херсонської області Бойко М.Є., розглянувши матеріали, які надійшли від Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст.ст. 130 ч. 1, 124 КУпАП,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 22.12.2020 року, о 17:00 годині, рухаючись в м. Нова Каховка за кермом мопеду VIPER, д.н.з. НОМЕР_1 та проїжджаючи нерегульоване перехрестя по вул. Магістральна, не надав перевагу у русі автомобілю FORD SIERRA, д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався по головній дорозі, в результаті чого допустив з ним зіткнення, порушивши вимоги п. 16.11 ПДР України. У результаті цієї ДТП вказані транспортні засоби отримали механічні пошкодження.

Крім цього, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №469870, ОСОБА_1 22.12.2020 року, о 17:00 годині, перебуваючи за кермом мопеду VIPER, д.н.з. НОМЕР_1 , в м. Нова Каховка, пройшов медичний огляд на стан алкогольного сп`яніння за допомогою алкотестеру «Драгер», який показав позитивний результат – 1.11 проміле, тобто керував транпортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, чим порушив п.2.9 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП .

В судові засідання, призначені на 03.02.2021, 23.02.2021 та 22.03.2021 року ОСОБА_1 не з`явився з невідомих суду причин, хоча про день, час та місце розгляду справи про адміністративне порушення повідомлявся завчасно належним чином - повістками на адресу за місцем його проживання, які повернулися до суду без їх вручення адресату. Жодних заяв щодо направлення поштових відправлень на іншу адресу чи відкладення розгляду справи до суду від нього не надходило. Також, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що розгляд справи відбудеться у Новокаховському міському суді, у графі «особа, яка ознайомлено з місцем та часом розгляду справи» міститься особистий підпис правопорушника.

Отже, будучи обізнаним про складений відносно нього протокол та подальший розгляд справи в Новокаховському міському суді, ОСОБА_1 до суду не з`явився, що свідчить про його свідоме ухилення від явки в судове засідання та нехтування своїми обов`язками. При цьому суд, виходячи з положень ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» та беручи до уваги рішення Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України», зазначає, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

За таких обставин, враховуючи, що за змістом ст. 268 КУпАП участь особи, яка притягається до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, при розгляді справи не є обов`язковою, а також те, що строки притягнення особи до адміністративної відповідальності у даному випадку закінчуються 23.03.2021 року, суд вважає, що справу можливо розглянути у відсутність правопорушника.

Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" від 22.11.2018 року № 2617-VIII, було посилено відповідальність за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та встановлено кримінальну відповідальність, доповнено кримінальний кодекс Українист.286-1. В той же час, 03.07.2020 року в офіційному виданні «Голос України» опубліковано ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень». Відповідно до п.117 даного Закону, у Законі України від 22.11.2018 року № 2617-VIII виключено положення щодо посилення відповідальності за таке правопорушення та його криміналізацію. Тобто, положенняст.130 КУпАП залишилися у редакції, яка діяла до прийняття ЗУ від 22.11.2018 року № 2617-VIII.

Статтею 8 КУпАП визначено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діють під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Тобто, до набрання чинності Законом № 2617-VIII (до 01.07.2020 року), КУпАП передбачав у статті 130 адміністративну відповідальність за керування ТЗ особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції: з 01.07.2020 року і до 03.07.2020 року такі діянні криміналізовано шляхом доповнення КК України статтею 286-1; а з 04 липня 2020 року такі діяння знову віднесені до статті 130 КУпАП.

Оскільки ОСОБА_1 вчинив дії, які охоплюються складом адміністративного правопорушення за ч. 1ст.130 КУпАП після 03 липня 2020 року, а саме 28 листопада 2020 року, а зміни, введені підпунктом 4 пункту 1 Розділу І (яким положення статті 130 КУпАП викладено у новій редакції) та підпунктом 171 пункту 2 Розділу 1(яким введено в дію положення статті 286-1КК України) Закону № 2617-VIII виключені Законом № 720-ІХ, тобто положення статті 130 КУпАП на момент розгляду справи діє в редакції Закону від 07 липня 2016 року за № 1446-VIII, а тому має бути застосований закон, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Відповідно до п.2.9 (б) ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у хворобливому стані, у стані стомлення, а також перебуваючи під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції і увагу

Згідно п. 16.11 ПДР України на перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху.

Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст. 130, ст. 124 КУпАП, знайшла своє підтвердження, жодних доказів його невинуватості у інкримінуємих правопорушень суду не надано. Зокрема, керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №469870 від 22.12.2020 року, роздруківкою алкотестеру «Драгер», згідно якою ОСОБА_1 22.12.2020 року о 17.25 годині перебував в стані алкогольного сп`яніння, а також письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , наданими ними під час складання протоколу.

Жодного доказу на спростування вини правопорушника суду надано не було.

Відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливим об`єднати в одне провадження справу №661/150/21 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП зі справою № 661/151/21 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП.

Об`єднаній справі присвоїти обліково-статистичний № 661/150/21.

Виходячи з вищевказаного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 має нести адміністративну відповідальність за вчинені ним 22.12.2020 року правопорушення на підставі ст. 36 КУпАП, відповідно до якої, при вчиненні кількох адміністративних правопорушень, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто за ч. 4 ст. 130 КУпАП, в редакції станом на момент вчинення адміністративного правопорушення, - у вигляді штрафу в дохід держави, у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Також, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, стягненню з ОСОБА_1 на користь держави підлягає судовий збір, ставка якого, відповідно до п.6 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 122-4, 124, 283 КУпАП,

п о с т а н о в и в :

Піддати ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, за ст. 124 КУпАП адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у сумі 340,00 гривень.

На підставі ст. 36 КУпАП піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 грн. (Отримувач: ГУК у Херсон обл/Херсон обл/21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37959517, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер рахунку (IBAN) UA578999980313090149000021001, Код класифікації доходів бюджету: 21081300, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 грн. 00 коп. (Отримувач: ГУК у Херсон обл/Нов Ках МТГ/22030101, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37959517, Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер рахунку (IBAN): UA078999980313131206000021405, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова суду набирає законної сили 02 квітня 2021 року.

Постанова в частині адміністративного стягнення у вигляді штрафу може бути пред`явлена до виконання до 23.06.2021 року.

Постанова в частині стягнення судового збору може бути пред`явлена до виконання до 05.07.2021 року.

Суддя М. Є. Бойко