Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 травня 2010 року Справа № 2а-495/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Сагун А.В.,
при секретарі - Джебко А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді адміністративну справу за позовом Олександрійської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по штрафних (фінансових) санкціях,-
ВСТАНОВИВ:
Олександрійська обєднана державна податкова інспекція (далі по тексту Олександрійська ОДПІ) звернулася в суд з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі ФОП ОСОБА_1.), в якому просила стягнути з відповідача на користь держави заборгованість в сумі 5 900 грн.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовано тим, що в ході перевірки відповідача виявлено проведення розрахункової операції без використання зареєстрованого, опломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій на суму 500 грн., за що рішенням №0000132320 від 20.01.2009 року застосовано штрафну (фінансову) санкцію в сумі 2500 грн.
Також, в ході перевірки виявлено реалізацію 300 г. горілки „Благов” та 2 пачок цигарок „Вінстон” по ціні 3,90 грн. без придбання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, за що рішенням №0000142320 від 20.01.2009 року застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 3400 грн.
Рішення відповідачем отримані, суми санкцій не сплачені.
У судовому засіданні представник позивача Когут Тетяна Леонідівна позовні вимоги підтримала в повному обсязі та надала суду пояснення згідно позовної заяви, одночасно зазначивши, що рішення відповідачем не оскаржувались, штрафні (фінансові) санкції залишаються не сплаченими.
Відповідач в судове засідання не зявився повторно, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомлені (а.с. 17, 24).
Заслухавши представника позивача, дослідивши у судовому засіданні докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Згідно п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до абз.2 п.2, п.11 ч.1 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, уповноважені здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Отже, в розумінні п.1 ч.1 ст.3, п.4 ч.1 ст.17 КАС України даний спір, який виник між сторонами по даній справі, є публічно-правовим, що є прийнятним до розгляду Кіровоградським окружним адміністративним судом.
Судом встановлено, що 9 січня 2009 року на підставі направлень від 09.01.2009 року №26 і №27 в присутності відповідача, співробітниками податкового органу проведено перевірку диско-клубу, розташованого по вул. Червоноармійська, 56а, в м. Олександрія, за результатами якої складено акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами господарської діяльності, наявності торгових патентів і ліцензій б/н від 09.01.2009 року (а.с.5 -8).
Із вказаного акту вбачається, що в ході перевірки виявлено здійснення розрахункової операції без її проведення через зареєстрований, опломбований та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій на суму 500 грн., чим порушено п. 1, п. 2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Крім того, з вказаного акту слідує, що в ході перевірки виявлено порушення ч. 6 ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” щодо реалізації 30 гр. горілки „Благов” та 2 пачок цигарок „Вінстон” за ціною 3,90 грн. без придбання відповідних ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Зауважень до акту перевірки відповідачем не зазначено, про що свідчить його підпис.
Крім акту перевірки факти порушень підтверджуються покупюрним описом готівкових коштів на місці здійснення розрахунків від 09.01.2009 року та актом перевірки правильності розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) від 09.01.2009 року (а.с. 9, 10).
Відповідно до п.1 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій за рішенням відповідних органів державної податкової служби України до суб'єктів підприємницької діяльності передбачено застосування фінансових санкцій у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг).
На підставі акту перевірки у відповідності до зазначених положень чинного законодавства 20 січня 2009 року заступником начальника Олександрійської ОДПІ прийнято рішення №0000132320, яким за порушення п. 1, п. 2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” накладено на відповідача штрафні (фінансові) санкції в сумі 2 500 грн. (а.с.11).
У відповідності до абз. 5 ч.2 ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” до суб'єктів підприємницької діяльності за роздрібну торгівлю спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
20 січня 2009 року за порушення ч. 6 ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, рішенням №0000142320 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у мінімально можливих розмірах 3 400 грн. (а.с.11).
Відповідач рішення отримав, не оскаржив, суму штрафних (фінансових) санкцій не сплатив (а.с. 13, 12, 26-27).
На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд приходить до висновку, що стягненню підлягають штрафні (фінансові) санкції в розмірі 5900 грн., а тому позов підлягає задоволенню повністю.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем Ї фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.Керуючись ст.ст.94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця-фізична особа ОСОБА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 28000) на користь Державного бюджету України в особі Олександрійської обєднаної державної податкової інспекції, код ЄДРПОУ 22217326 заборгованість по штрафних (фінансових) санкціях у сумі 5 900 (пять тисяч девятсот гривень).
Судові витрати віднести на рахунок держави.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин рішення, з дня складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.
Дата складання постанови в повному обсязі - 13.05.10.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду А. В. Сагун