ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-592/10/1770
11 березня 2010 року 17год. 42хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Мартинович Н.І.
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна податкова інспекція в Рівненському районі <Список ><Позивач в особі >третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >
доЗакрите акціонерне товариство "Завод" Технопривод" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >
про стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в Рівненському районі звернула до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення заборгованості по штрафних (фінансових) санкціях в сумі 16962,00 грн. із Закритого акціонерного товариства "Завод "Технопривод".
Представник позивача в судовому засіданні заявила клопотання про уточнення позовних вимог, у звязку з частково сплатою відповідачем заборгованості по штрафних (фінансових) санкціях на суму 900,00 грн. Відтак, просить стягнути з відповідача заборгованість по штрафних (фінансових) санкціях в сумі 16062,00 грн.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання повідомлявся. Заперечень на адміністративний позов не подав. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа Рівненською райдержадміністрацією, відомості про нього включеня до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 08.09.2004 року з присвоєнням ідентифікацій-ного коду - 32200047 (а.с.5-8) та перебуває на обліку в ДПІ в Рівненському районі.
05 листопада 2009 року позивачем щодо відповідача була позапланова виїзна проведена перевірка з питань дотримання вимог валютного законодавства за період з 07.08.2008 року по 05.11.2009 року по виконанню зовнішньоекономічного договору №ДС-06 від 01.03.2006 року.
В ході проведення перевірки податковим органом встановлено порушення ст.1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" № 185/94-ВР від 23.09.1994 року, а саме: не надходження валютної виручки в сумі 346569 рос. рубл. по здійсненому відвантаженню продукції згідно вантажно-митної декларації №005518 від 07.08.2008 року; не надходження валютної виручки в сумі 293136,90 рос. рубл. по здійсненому відвантаженню продукції згідно вантажно-митної декларації №007038 від 09.10.2008 року, що зафіксовано актом за № 775/37/22-509/32200047 від 05.11.2009 року (а.с.9-14). Посадові особи відповідача відмовилися від підписання та отримання акту перевірки, про що працівниками податкового органу складено акт про відмову від підписання акту перевірки № 775/37/22-509/32200047 від 05.11.2009 року (а.с.15).
На підставі вказаного акту, 26.11.2009 року позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій форми "С" за №0000382250/0, яким до відповідача застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 16962,00 грн.(а.с.16).
Рішення отримане відповідачем 03.12.2009 року (а.с.17). Доказів його оспорювання суду не надано.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" № 185/94-ВР від 23.09.1994 року, виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики. Згідно ч.1 ст 4. цього Закону порушення резидентами строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 % суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару). Частиною 5 ст. 4 цього Закону передбачено, що Державні податкові інспекції вправі за наслідками документальних перевірок стягувати з резидентів пеню, передбачену цією статтею.
Враховуючи ту обставину, що податковим органом було встановлено факт порушення відповідачем вимог законодавства, а саме ст.1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" № 185/94-ВР від 23.09.1994 року, та на те, що вид і міра застосованих до відповідача за такі порушення санкцій відповідають вищенаведеним нормам, суд приходить до висновку, що рішення прийняте позивачем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законодавством.
Відповідно до абз.2 пп.5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Загальна сума санкцій, застосована до відповідача становить 16962,00 грн. Станом на момент звернення позивача до суду відповідач частково сплатив заборгованість на суму 900,00 грн. Відтак, згідно даних обліку позивача, станом на 27.01.2010 року, заборгованість відповідача по сплаті штрафних (фінансових) санкцій, з врахуванням часткової сплати, становить 16062,00 грн., що підтверджено обліковою карткою платника податку (а.с.18).
Отож, у звязку з несплатою відповідачем до бюджету застосованих до нього фінансових санкцій, Державна податкова інспекція в Рівненському районі відповідно до повноважень, покладених на неї Законом України “Про державну податкову службу в Україні” №509-XII від 04.12.1990 року, зокрема пунктом 11 статті 10 та пунктом 11 статті 11, звернулася в суд з позовом про стягнення з відповідача до бюджету суми заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій та фінансових санкцій.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Закритого акціонерного товариства "Завод" Технопривод" на користь Державної податкової інспекції в Рівненському районі заборгованість по сплаті штрафних санкцій в сумі 16062 (шістнадцять тисяч шістдесят дві) грн. 00коп., яку перерахувати на р/р 31114105700295 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586549, одержувач ВДКУ в Рівненському районі, код платежу 21081100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя <Підпис >Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 12.03.2010 року.