ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2010 року 10 год. 44 хв. Справа № 2а-1693/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЛазаренко М.С.
при секретаріГончаренко Н.А.
за участю представників
прокурора: Щербини О.І.
від позивача: Жовтоножко Д.Ф.
від відповідача: не зявився
розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Запорізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя
до: ОСОБА_2
про: стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів в розмірі 7620 грн.
ВСТАНОВИВ:
Запорізький транспортний прокурор в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя звернулась з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів в розмірі 7620 грн., посилаючись на те, що технічний огляд автотранспорту ТАТRA 815 державний номер НОМЕР_1 останній раз проводився в 2005 році, транспортний податок не сплачувався, у звязку з чим виникла заборгованість.
Прокурор та представник позивача адміністративний позов підтримали у повному обсязі, просили позовні вимоги задовольнити та надали відповідні пояснення.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Громадянка ОСОБА_2 згідно інформації від відділу ДАЇ з обслуговування адміністративної території м. Запоріжжя та авто технічної інспекції УДАЇ ГШУМВС України в запорізькій області та ДПІ в Заводському районі м. Запоріжжя має у власності автомобіль ТАТRA 815 державний номер НОМЕР_1.
Технічний огляд вищезазначеного автомобіля не проводився та не сплачувався транспортний податок з 2005 року, у звязку з чим виникла заборгованість по податку з власників транспортних засобів, яка складає 7620 грн., що підтверджено розрахунком ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.
Термін сплати заборгованості сплинув та станом на час судового розгляду. вищезазначений борг, який складає 7620 грн., відповідачем в порушення діючого законодавства України до державного бюджету не сплачено.
Відповідно до п.3, 8 ст. 10 Закону України від 04.12.1990р. № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів. Проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків, інших платежів.
Контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюють органи, перелік яких визначено у ст. 2 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Відповідно до цього Закону контролюючим органом є: податкові органи щодо справляння податків і зборів (обовязкових платежів), які направляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи(далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування. Згідно ст. 67 Конституції України, кожний громадянин України зобовязаний сплачувати податки і збори в розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», податок з власників транспортних засобів сплачується щорічно або один раз на два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.
Згідно зі статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Право прокурора та його заступника звертатися до адміністративного суду в інтересах держави, зазначивши орган уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, передбачено ст. 60 КАС України, п. 2 ст. 121 Конституції України та ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру».
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення податкового боргу з ОСОБА_2 в сумі 7620 грн., підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до вимог ст. 94, 98, пункту 3 Розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 заборгованості по сплаті податку з власників транспортних засобів в сумі 7620 (сім тисяч шістсот двадцять ) грн. на р/р 33211808700004 в ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, ОКПОУ 34677136, код платежу 12020200).
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова , якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а у разі складання постанови в повному обсязі - з дня складання в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанову в повному обсязі буде виготовлено відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України.
Суддя М.С. Лазаренко
Постанову виготовлено у повному обсязі та підписано 30 квітня 2010 року