Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 квітня 2010 р. справа № 2а-2255/10/0570
час прийняття постанови: 12-30
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Соколової О.А.
при секретаріШмітько А.В.
за участю:
представника позивача - Макарченко І.О.
представника відповідача - Аніщенко О.С.
представника третьої особи - не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Бета-Агро-Інвест» до Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції за участю третьої особи Красноармійської районної державної адміністрації, про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень Красноармійської ОДПІ № 0001151840/0 від 23.07.2009 року, № 0001161840/0 від 23.07.2009 року, № 0001151840/1 від 03.09.2009 року, № 0001161840/1 від 03.09.2009 року, № 0001151840/2 від 10.11.2009 року, № 0001161840/2 від 10.11.2009 року, зобовязання Красноармійської ОДПІ прийняти уточнюючі податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2008, 2009 роки та про зарахування суми переплати по особовому рахунку платника з орендної плати за землю по Іванівській сільській раді Красноармійського району за 2008 рік у сумі 53900.00 грн., за 2009 рік у сумі 19213.76 грн., до сплати податку за наступні роки,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Бета-Агро-Інвест» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції за участю третьої особи Красноармійської районної державної адміністрації, про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень № 0001151840/0 від 23.07.2009 року, № 0001161840/0 від 23.07.2009 року, № 0001151840/1 від 03.09.2009 року, № 0001161840/1 від 03.09.2009 року, № 0001151840/2 від 10.11.2009 року, № 0001161840/2 від 10.11.2009 року, прийнятими на підставі акту перевірки № 792/15-311-1/30844997 від 16.07.2009 року.
Під час судового розгляду справи позивач надав суду заяву про уточнення позовних вимог, відповідно до якої просить суд визнати недійсними податкові повідомлення-рішення Красноармійської ОДПІ № 0001151840/0 від 23.07.2009 року, № 0001161840/0 від 23.07.2009 року, № 0001151840/1 від 03.09.2009 року, № 0001161840/1 від 03.09.2009 року, № 0001151840/2 від 10.11.2009 року, № 0001161840/2 від 10.11.2009 року, зобовязати Красноармійську ОДПІ прийняти уточнюючі податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2008, 2009 роки та зарахувати суми переплати по особовому рахунку платника з орендної плати за землю по Іванівській сільській раді Красноармійського району за 2008 рік у сумі 53900.00 грн., за 2009 рік у сумі 19213.76 грн., до сплати податку за наступні роки.
В обґрунтування позовних вимог вказав, що представниками податкового органу була проведена невиїзна перевірка ТОВ «Бета-Агро-Інвест» з питань своєчасності сплати орендної плати за землю за лютий-березень 2009р., за результатами якої складено акт від 16.07.2009р., на підставі якого відповідачем прийняті оскаржувані податкові повідомлення-рішення, з якими позивач не згоден та зазначає, що між Красноармійською районною державною адміністрацією та ТОВ «Бета-Агро-Інвест» було укладено договір оренди земельної ділянки.
23 березня 2009 року позивачем було надіслано на адресу інспекції уточнюючі податкові декларації з орендної плати (у звязку із помилковою переплатою на суму 59887.55 грн.) за землю на 2008р. та 2009р. у звязку із виявленням помилки в обчисленні розміру орендної плати. В уточнюючій декларації розмір орендної плати було зменшено з 68990.46 грн. до 6987.65 грн. Тому, позивач вважає, що у товариства виникла переплата по особовому рахунку платника з орендної плати за землю по Іванівській сільраді Красноармійського району за 2008р. у сумі 53900.00 грн., за січень 2009р. 5166.91 грн.
Також, позивачем вказано, що податковий орган відмовив товариству у прийнятті уточнюючих податкових декларацій з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, що на думку позивача, суперечить п.п. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 2181-ІІІ.
Крім того, позивачем зазначається, що ст. 17 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що надміру сплачені суми податку підлягають поверненню платнику за його письмовою заявою або за його бажанням зараховуються до сплати податку за наступний рік.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення які співпадають із обґрунтуванням позовних вимог та заяви про уточнення позовних вимог. Просив позовні вимоги задовольнити повністю.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Надані у судовому засіданні пояснення обґрунтування заперечень проти позову представником відповідача відповідають позиції, яку обрано податковим органом в письмових запереченнях проти позову.
Представник третьої особи у судове засідання не зявився; про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причини неявки суду не повідомив.
Розгляд справи здійснювався із фіксуванням судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою «Камертон».
Вислухавши у судовому засіданні представника позивача та представника відповідача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Бета-Агро-Інвест» зареєстровано як юридична особа 07.03.2000 року Ясинуватською районною державною адміністрацією Донецької області, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 626962 /а.с. 25/; включено до ЄДРПОУ за № 30844997, що підтверджується довідкою АБ № 204194 /а.с. 26/.
Товариством з обмеженою відповідальністю «Бета-Агро-Інвест» до податкового органу 30 січня 2009 року за вх. № 2414 була подана податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, в якій позивачем зазначена загальна сума орендної плати на 2009 рік згідно з договором оренди у розмірі 79706.77 грн., помісячна сплата 6642.23 грн., а за січень 2009р. 6642.24 грн. /а.с. 68/.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильного обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів (обовязкових платежів).
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів; ведуть облік векселів, що видаються суб'єктами підприємницької діяльності при здійсненні операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах та щомісяця подають інформацію про це місцевим органам державної статистики; здійснюють контроль за погашенням векселів; видають суб'єктам підприємницької діяльності дозволи на відстрочення оплати (погашення) векселів із зазначених операцій; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; аналізують причини і оцінюють дані про факти порушень податкового законодавства; проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України тощо.
16 липня 2009 року Красноармійською обєднаною державною податковою інспекцією була здійснена невиїзна документальна перевірка товариства з обмеженою відповідальністю «Бета-Агро-Інвест» з питання своєчасності сплати орендної плати за землю за лютий-березень 2009 року, за результатами якої складено акт № 792 від 16.07.2009 року /а.с. 15-17/.
Так, перевіркою встановлено, що товариством несвоєчасно сплачено орендну плату за землю, а саме: лютий 2009р. кількість днів затримки склала 56 (погашена сума 170.00 грн.) та 88 (погашена сума 6471.21 грн.), березень 2009р. кількість днів затримки склала 57 (погашена сума 170.00 грн.) та 61 (погашена сума 6471.69 грн.).
Спору між сторонами щодо встановлення податковим органом кількості днів затримки сплати позивачем орендної плати за землю не має. Крім того, в ході судового розгляду справи представником позивача було зазначено, що несвоєчасна сплата товариством з обмеженою відповідальністю «Бета-Агро-Інвест» орендної плати за землю у лютому та березні 2009 року мала місце.
Пунктом 1.11 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу);
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про плату за землю» податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками;оренда - засноване на договорі строкове платне володіння, користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Податковим органом відповідно до акту № 792 від 16.07.2009 року та на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» стосовно товариства з обмеженою відповідальністю «Бета-Агро-Інвест» за затримку на 29 та 88 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в розмірі 6642.23 грн. та в розмірі 13283.44 грн. відповідно прийняті податкові повідомлення-рішення від 23.07.2009 року № 0001161840/0 на суму штрафу 664.23 грн. (10%) та № 0001151840/0 на суму штрафу 2656.69 грн. (20%) /а.с. 9, 10/.
За результатами апеляційного оскарження позивачем зазначених податкових повідомлень-рішень податковим органом були прийняті наступні податкові повідомлення-рішення: № 0001151840/1 від 03.09.2009 року, № 0001161840/1 від 03.09.2009 року, № 0001151840/2 від 10.11.2009 року, № 0001161840/2 від 10.11.2009 року /а.с. 11, 12, 13, 14/.
Проте, як зазначив представник позивача під час судового розгляду справи, прийняті Красноармійською обєднаною ДПІ податкові повідомлення-рішення є неправомірними з огляду на те, що у договорі оренди землі від 25.01.2008 року сторонами даного договору допущена помилка у визначенні загальної суми орендної плати у розмірі 59887.55 грн. на рік, замість 5987.54 грн. на рік. Таким чином, він вважає, що товариство, у звязку із виправленням у договорі оренди землі від 25.01.2008 року загальної суми 59887.55 грн. на рік на суму 5987.54 грн. на рік, має переплату із сплати орендної оплати за земельну ділянку.
Суд з зазначеними доводами позивача не може погодитись з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
25 січня 2008 року між Красноармійською районною державною адміністрацією Донецької області (орендодавець) та товариством з обмеженою відповідальністю «Бета-Агро-Інвест» було укладено договір оренди землі (далі Договір) /а.с. 27-31/. Даний договір підписаний сторонами, скріплений відповідними печатками та 29.01.2008 року зареєстрований у Красноармійському районному відділі Донецької регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах».
Відповідно до п. 1 Договору орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Іванівської сільської ради Красноармійського району Донецької області.
Загальна площа земельної ділянки складає 99,7924 га за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення державної власності на території Іванівської сільської ради, в тому числі: 99,7924 га ріллі. (п. 2 Договору).
У п. 9 Договору сторонами Договору зазначено, що орендна плата вноситься орендарем у формі та у розмірі 60.00 грн. за 1 га ріллі. Загальна сума орендної плати складає 59887.55 грн. на рік за всю орендовану площу земельної ділянки.
Проте, у даному пункті Договору загальна сума орендної плати 59887.55 грн. закреслена та нижче вказана сума 5987.54 грн. Виправлення здійснено орендодавцем, що підтверджується відповідним підписом та печаткою.
25 лютого 2009 року сторони Договору уклали додаткову угоду № 1 до договору оренди землі від 25.01.2008 року, відповідно до якої п. 9 Договору виклали у наступній редакції: «Орендна плата вноситься орендарем у формі та у розмірі 69.12 грн. за 1 га ріллі. Загальна сума орендної плати складає 6897.65 грн. на рік за всю орендовану площу земельної ділянки» /а.с. 32/. Дана Додаткова угода 31 березня 2009 року була зареєстрована у Красноармійському районному відділ Донецької регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру».
Позивачем 30.03.2009 року до Красноармійської обєднаної ДПІ були надані уточнюючі податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2008-2009р.р.
Так, в уточнюючій податковій декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2008 рік позивачем визначена орендна плата на 2008 рік згідно із договором оренди у загальному розмірі 5987.54 грн., відповідно до перерахунку податкового зобовязання орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності 1 позивачем зазначено, що сума переплати за податкові (звітні) періоди, за якими минув строк сплати складає 53900.01 грн. /а.с. 22, 23/.
В уточнюючій податковій декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 рік позивачем визначена орендна плата на 2009 рік згідно із договором оренди у загальному розмірі 17613.96 грн., відповідно до перерахунку податкового зобовязання орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності 1 позивачем зазначено, що сума переплати за податкові (звітні) періоди, за якими минув строк сплати складає 5174.41 грн. /а.с. 18, 19/.
У звязку із поданням позивачем зазначених вище уточнюючих податкових декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2008-2009р.р., податковим органом було підготовлено та направлено на адресу директора товариства з обмеженою відповідальністю «Бета-Агро-Інвест» лист № 5709/10/15-3 від 02.04.2009 року, яким повідомлялось, що у Красноармійській ОДПІ відсутні підстави для прийняття уточнюючих податкових декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2008-2009р.р. від товариства з обмеженою відповідальністю «Бета-Агро-Інвест» /а.с. 56-57/.
16 квітня 2009 року сторони Договору уклали Додаткову угоду до договору оренди землі, якою внесли зміни до договору оренди землі, зокрема, п. 9 Договору виклали у наступній редакції: «Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 60,00 грн. за 1 га, що становить 5987,54 грн. на рік за всю площу орендованої земельної ділянки» /а.с. 61/. Дана Додаткова угода зареєстрована 23 квітня 2009 року у Красноармійському районному відділі Донецької регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах».
Як встановлено судом та не заперечується представниками сторін, товариством з обмеженою відповідальністю «Бета-Агро-Інвест» станом на 02.04.2009 року (на момент надання відмови позивачу податковим органом у прийнятті уточнюючих податкових декларацій) не було повідомлено податковий орган про внесення змін або прийняття додаткових угод до договору оренди землі від 25.01.2008 року.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про оренду землі» орендар земельної ділянки, зокрема, зобов'язаний у п'ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки державної або комунальної власності надати копію договору відповідному органу державної податкової служби.
Пунктом 13 та пунктом 17 Порядку державної реєстрації договорів оренди землі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.1998 року № 2073, визначено, що після засвідчення факту державної реєстрації договір оренди реєструється у Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі, яка ведеться державним органом земельних ресурсів. У разі внесення змін до договору оренди він підлягає перереєстрації. Перереєстрація, а також поновлення договорів оренди проводиться в порядку, встановленому для їх державної реєстрації.
Крім того, відповідно до Порядку взаємодії органів державної податкової служби України, фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обовязкових платежів) платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України від 03.02.2005р. № 58/78/22, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.02.2005 року № 247/10527, повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) у випадках, передбачених податковими законами, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб), яка може бути подана не пізніше 1095 дня, наступного за днем виникнення такої переплати. Заява подається платником податку до органу державної податкової служби України за місцем перебування на податковому обліку в довільній формі.
Як встановлено судом та не заперечується представниками сторін, позивач не звертався до Красноармійської обєднаної ДПІ із заявою про повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обовязкових платежів).
Таким чином, податковим органом правомірно відмовлено позивачу у прийнятті уточнюючих податкових декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2008-2009р.р. та у зменшенні податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до п.п. 2, 3, 4 ч. 2 ст. 129 Конституції України, основними засадами судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, забезпечення доведеності вини, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем у судовому засіданні доведена правомірність прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає необґрунтованими позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Бета-Агро-Інвест».
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України здійснені підприємством судові витрати у сумі 3.40 грн. не підлягають стягненню з Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «Бета-Агро-Інвест» до Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції за участю третьої особи Красноармійської районної державної адміністрації, про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень Красноармійської ОДПІ № 0001151840/0 від 23.07.2009 року, № 0001161840/0 від 23.07.2009 року, № 0001151840/1 від 03.09.2009 року, № 0001161840/1 від 03.09.2009 року, № 0001151840/2 від 10.11.2009 року, № 0001161840/2 від 10.11.2009 року, зобовязання Красноармійської ОДПІ прийняти уточнюючі податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2008, 2009 роки та про зарахування суми переплати по особовому рахунку платника з орендної плати за землю по Іванівській сільській раді Красноармійського району за 2008 рік у сумі 53900.00 грн., за 2009 рік у сумі 19213.76 грн., до сплати податку за наступні роки відмовити у повному обсязі.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 26 квітня 2010 року в присутності представника позивача та представника відповідача.
Повний текст постанови складений та підписаний 30 квітня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Соколова О. А.