Постанова № 9559866, 22.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2010
Номер справи
2а-6981/10/0570
Номер документу
9559866
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 квітня 2010 р. справа № 2а-6981/10/0570

час прийняття постанови: 10-10

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Соколової О.А.

при секретаріЩмітько А.В.

за участю:

прокурора Демидової М.В.,

представник позивача - Соколової В.П. (довіреність від 30.01.10),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора міста Донецька в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до підприємства житлово-комунального господарства Димитрівської міської Ради про стягнення суми штрафу у розмірі 3400,00 грн. за постановою Держенергонагляду від 29.07.09 №Д-229,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор міста Донецька звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до підприємства житлово-комунального господарства Димитрівської міської Ради про стягнення суми штрафу у розмірі 3400,00 грн. за постановою Держенергонагляду від 29.07.09 №Д-229.

В обґрунтування позову посилається на те, що відповідно до вимог Закону України “Про електроенергетику” субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інструкції та порушення умов ліцензій штраф у розмірі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

27 лютого 2009 року на підприємстві житлово-комунального господарства Димитрівської міської Ради державним інспектором з енергетичного нагляду проведено перевірку виконання припису Інспекції від 20.11.08 №2-05-14-64541/П/ТЕС-5/1039 про усунення порушень законодавства про електроенергетику, що підтверджується актом перевірки від 27.02.09 №02/18-0101. 29 липня 2009 року прийнято постанову №Д-229 про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику на суму 3 400,00 грн. у звязку з невиконанням припису інспекції від 20.11.08 №2-05-14-64541/П/ТЕС-5/1039.

Згідно п. 10 Постанови № 1312, субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня прийняття постанови про його накладання; у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Тому просить суд стягнути з відповідача штраф у сумі 3 400,00 грн.

У судовому засіданні прокурор та представник позивача (державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго») позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не зявився; про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причини неявки суду не повідомив. Думку відповідача щодо заявлених позовних вимог суду не відома, оскільки заперечення проти позову або заява про визнання позовних вимог суду не надані.

На підставі ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача та на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, повно розглянувши матеріали справи, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи у їх сукупності, суд дійшов висновку про наступне.

Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладений обовязок представляти інтереси держави у випадках, передбачених законом.

Статтями 20, 36-1 Закону України “Про прокуратуру” передбачено можливість звернення прокурора до суду з заявою про захист прав та законних інтересів держави.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до Закону України “Про електроенергетику” здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Державному підприємству “Національна енергетична компанія “Укренерго” при виконанні функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 року, наказом Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03.11.2006 року “Про державний енергетичний нагляд” та діє у складі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”та його територіальних структурних підрозділів.

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» зареєстровано як юридична особа Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією 10.08.1998 року, включено до ЄДРПОУ та має ідентифікаційний код 00100227.

“Держенергонагляд у Донбаському регіоні” є відокремленим підрозділом Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” без права юридичної особи, включено до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код 34190827.

Підприємство житлово-комунального господарства Димитрівської міської Ради зареєстроване, як юридична особа, виконкомом Димитровської міської ради Донецької області з 26.05.00, включене до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код 30617632.

Відповідно до ст. 5 Закону України “Про електроенергетику” до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації обєктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

Частини 5 та 6 ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” надає Державним інспекторам з експлуатації електричних станцій і мереж повноваження давати у межах своїх повноважень керівникам об'єктів електроенергетики приписи про усунення порушень нормативно-правових актів та застосовувати у встановленому законодавством України порядку санкції до підприємств, об'єкти електроенергетики яких підключені до об'єднаної енергетичної системи України, за порушення законодавства про електроенергетику з питань, що належать до їх компетенції.

Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено, що 20.11.08 позивачем винесено припис №02-05-14-64541/П/ТЕС-5/1039, зі змісту якого вбачається, що відповідачу необхідно здійснити наступні заходи, а саме:

- розробити паспорта на заземлювальні пристрої, що є в експлуатації;

- нанести диспетчерські найменування на ГРЩ, РЩ , ЩО;

- розробити схему зовнішнього та внутрішнього ел.постачання;

- розробити графік періодичних оглядів КЛ, заземлювальних пристроїв;

- виконати паспорти основного обладнання, а саме: ліній живлення зовнішнього електропостачання, що перебувають на балансі підприємства, ліній живлення підрозділів (КЛ та ПЛ);

- виконати профілактичні іспити кабельних мереж та заземлень електроустаткування;

- договора на користування ел.енергєю укомплектувати актами про розмежування електричних мереж за балансовою належністю і експлуатаційною відповідальністю ;

- Котельня№1 відновити електропостачання у відповідності до категорії струмоприймачів з надійності електропостачання- виконати резервний ввод;

- Котельня№94 відновити електропостачання у відповідності до категорії струмоприймачів з надійності електропостачання- виконати резервний ввод;

- Котельня№8 відновити електропостачання у відповідності до категорії струмоприймачів з надійності електропостачання- виконати резервний ввод;

- Котельня №45 відновити електропостачання у відповідності до категорії струмоприймачів з надійності електропостачання- виконати резервний ввод;

- забеспечити наявність договорів на поставку ел.енергії у відповідності до ПКЕЕ;

- особі відповідальній за електрогосподарство пройти перевірку знань у відповідності до вимог ПТЕЕс.

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Донбаському регіоні Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Донецькій області 27.02.09 проведена позапланова перевірка підприємства житлово-комунального господарства Димитрівської міської Ради з питання виконання вимог припису №02-05-14-64541/П/ТЕС-5/1039 від 20.11.08, про що складено акт №02/18-0101.

У звязку з цим, 29.07.09 позивачем стосовно відповідача прийнята постанова №Д-229 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, зі змісту якої вбачається, що на підстав акту перевірки № 02/18-0101 від 27.02.09 за невиконання припису №02-05-14-64541/П/ТЕС-5/1039 від 20.11.08 відбулось порушення ст. 26 Закону України “Про електроенергетику”. Відповідно до ст.27 Закону України “Про електроенергетику” та ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» на відповідача накладено штраф у розмірі 3 400,00грн.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Зазначена постанова була надіслана на адресу відповідача та отримана ним 10.08.09 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення рекомендованого листа (а.с.9).

Відповідач повинен був сплатити штраф до Державного бюджету України протягом 30 днів з дня прийняття постанови.

Судом встановлено, що відповідач штраф у розмірі 3 400,00 грн. до Державного бюджету України до теперішнього часу не сплатив, до суду з вимогою щодо визнання недійсною постанови не звертався.

У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.п. 2, 3, 4 ч. 2 ст. 129 Конституції України, основними засадами судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, забезпечення доведеності вини, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідачем доведена правомірність прийняття постанови про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.

Таким чином, суд дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ

Позовні Прокурора міста Донецька в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до підприємства житлово-комунального господарства Димитрівської міської Ради про стягнення суми штрафу у розмірі 3400,00 грн. за постановою Держенергонагляду від 29.07.09 №Д-229 задовольнити повністю.

Стягнути з підприємства житлово-комунального господарства Димитрівської міської Ради (85322, Донецьк область, м.Димитров, вул..Курська, буд.1, код ЄДРПОУ 30617632) до Державного бюджету України штраф у сумі 3 400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 22 квітня 2010 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 27 квітня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Соколова О. А.