Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 квітня 2010 року Справа № 2а-7242/09/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: ПритулиК.М.,
при секретарі: Білоус І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Кіровограді до приватного підприємства «Інгул-Транс-Авто» про стягнення заборгованості,-
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у м. Кіровограді звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з приватного підприємства «Інгул-Транс-Авто» суму заборгованості за рахунок майна відповідача на користь державного бюджету України в особі Державної податкової інспекції у м. Кіровограді на рахунок відділення ДКУ м. Кіровограда, банк: УДК у Кіровоградській області, МФО: 823016, ід. код 24145329, рахунок № 34122999700002.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що працівниками Державної податкової інспекції у м. Кіровограді 09.04.2009 року було проведено перевірку господарської одиниці маршрутного таксі № 134, маршрут Жадова Оптовий ринок, що належить приватному підприємству «Інгул-Транс-Авто»щодо здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу, наявності торгових патентів та ліцензій. За наслідками перевірки було складено Акт № 0173/11/28/23/32718634 від 09.04.2009 року. На підставі даного Акту перевірки винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 00029132320 від 27.04.2009 року, яким відповідачу нарахована штрафна санкція за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій. Зазначене рішення відповідачем не оскаржувалось, на даний час заборгованість не погашена, а тому позивач просить задовольнити дані позовні вимоги.
В судовому засіданні представник позивача, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, на адресу суду повернувся конверт з поміткою «повернуто за закінченням терміну зберігання». Ч.8 ст.35 КАС України, встановлено, що вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд, вважає, що дані позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ч.1 ст.2 Закону України «Про державну податкову службу України»завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно зі ст.1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Відповідно до ст. 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог даного закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових та позапланових перевірок згідно із законодавством.
Судом встановлено, що приватне підприємство «Інгул-Транс-Авто»зареєстровано Виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради 04.11.2003 року, свідоцтво серії А00 за № 076198.
09.04.2009 року працівниками податкового органу було проведено перевірку господарської одиниці маршрутного таксі № 134, маршрут Жадова Оптовий ринок, що належить відповідачу, щодо здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу, наявності торгових патентів та ліцензій. Під час перевірки встановлено порушення, які зафіксовані в Акті перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0173/11/28/23/32718634 від 09.04.2009 року. А саме, на підставі медичної картки до ліцензії серії АА № 548447, що діє до 26.03.2010 року наказ № 1934/06 приватне підприємство «Інгул-Транс-Авто»здійснює перевезення за маршрутом № 134 Жадова Оптовий ринок на транспортному засобі ЗАЗ 2215 реєстраційний номер НОМЕР_2. Відносно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_1 автобус належить гр. ОСОБА_1, проживає АДРЕСА_1. Також відповідно до тимчасового реєстраційного талону серії ОАО № 593988 транспортним засобом має право користуватись приватне підприємство «Інгул-Транс-Авто»ЗКП 32718634, юридична адреса м. Кіровоград, вул. Виставочна, 2В.
При перевезенні пасажирів автомобільним транспортом, приватне підприємство «Інгул-Транс-Авто»використовує квитки за поїзд в маршрутному таксі вартістю 1,50 грн., які не відповідають вимогам Наказу Міністерства Транспорту та звязку України «Про затвердження типових форм квитків». Таким чином, під час проведення розрахунків за готівкові кошти проводиться без застосування реєстраторів розрахункових операцій, загальна сума розрахункових операцій на момент перевірки склала 265 грн.
Перевірка пасажирів проводилася відповідно дорожнього листа 179631 від 09.04.2009 року ПП «Інгул-Транс-Авто»з відміткою механіка, чим порушено п.п.1,2 ст.3, п.4 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
На підставі акту перевірки винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 00029132320 від 27.04.2009 року, яким відповідачу нарахована штрафна санкція за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сумі 1325 грн.
Вказане рішення направлено поштою та повернуто до податкового органу 27.04.2009 року, в звязку з відмовою адресата від одержання, актом № 8/23-20 від 06.05.2009 року відповідно до вимог п.п. 6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»розміщено на дошці податкових оголошень.
Відповідно до пояснень представника позивача, зазначене рішення ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалось.
Відповідно до п.1,2 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
У відповідності до п.4 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів із застосуванням бланків суворого обліку на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу Державним казначейством України, та квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів.
Відповідно до п. 1 Указу Президента України від 12.06.1995 р. №436/95 “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є субєктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, а саме - за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у пятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
На підставі викладеного, враховуючи те, що відповідачем не надано доказів сплати штрафних санкцій, суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Кіровограді про стягнення заборгованості обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у м. Кіровограді задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Інгул-Транс-Авто»суму заборгованості в розмірі 1325 грн. за рахунок майна відповідача на користь державного бюджету України в особі державної податкової інспекції у м. Кіровограді на рахунок відділення ДКУ м. Кіровограда, банк: УДК у Кіровоградській області, МФО: 823016, ід. код 24145329, рахунок № 341229997200002.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду К.М. Притула
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 26 квітня 2010 року.