Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 квітня 2010 року Справа № 2а-5856/09/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Притули К.М.
при секретарі: Сириці І.О.
за участю прокурора: Калатур А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом прокурора Новгородківського району Кіровоградської області в інтересах держави в особі Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного податку ,-
в с т а н о в и в
Прокурор Новгородківського району Кіровоградської області звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути за рахунок активів з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ід. номер НОМЕР_1) на користь держави, в особі Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції (р/р 34212379700275, код 24145536, МФО 823016, УДК у Кіровоградській області, одержувач: Тарасівська сільська рада) суму боргу із сплати єдиного податку в розмірі 1621,84 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що з 21.03.2008р. за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 рахується податковий борг з єдиного податку, який становить 1621,84 грн. основний платіж, даний борг нараховано платником самостійно. На даний час заборгованість відповідачем не погашена, а тому просить задовольнити дані позовні вимоги.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просив їх задовольнити.
Представник позивача в судове засідання не зявився, про місце, день та час розгляду справи був повідомлений належним чином. Причина неявки суду невідома.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про місце, день та час розгляду справи повідомлявся належним чином.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що фізична особа підприємець ОСОБА_1, зареєстрована Новгородківською районною державною адміністрацією Кіровоградської області 13.05.2006 року та взята на облік у Новгородківському відділенні Кіровоградської міжрайонній державній податковій інспекції 22.05.2006 року за № 670.
Згідно поданої фізичною особою підприємцем заяви 12.12.2007 року, про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування та обліку звітності субєктів малого підприємництва», фізична особа підприємець ОСОБА_1 була переведена на спрощену систему оподаткування обліку та звітності та отримала свідоцтво платника єдиного податку серії Е №148625.
У відповідності до п. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування та обліку звітності субєктів малого підприємництва»суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Пп. 6 п. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування та обліку звітності субєктів малого підприємництва», встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно з пп.7 п.4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування та обліку звітності субєктів малого підприємництва»відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу).
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування»платниками податків і зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).
У відповідності до п. 1.1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»одним із обовязків платників податків є обовязок сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
У звязку із несвоєчасною сплатою податкового боргу порушуються економічні інтереси держави.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу»одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за одержанням податкового законодавства, правильного обчислення повнотою та своєчасної сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обвязкових платежів).
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»на державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділ), районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції покладено функції щодо контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі: обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, інших платежів, а також здійснення реєстрації фізичних осіб - платників податків та інших обовязкових платежів.
Крім того, відповідно до пункту 2.1.4 ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові органи відносяться до категорії контролюючих.
Судом встановлено, що на даний час за відповідачем рахується заборгованість по сплаті єдиного податку в розмірі 1621,84 грн. Даний борг нараховано платником самостійно: 20.03.2008р. по розрахунку № 148625 від 04.01.2008р., термін сплати 20.03.2008р. 200 грн.. Станом на 20.03.2008 р. переплата з даного податку становила 178,16 грн., а тому борг існував у розмірі 21,84 грн. 21.04.2008р. по розрахунку № 148625 від 04.01.2008р., термін сплати 21.04.2008р. 200 грн., 20.05.2008р. по розрахунку № 148625 від 04.01.2008 р., термін сплати 20.5.2008р. 200 грн., 20.06.2008р. по розрахунку № 148625 від 04.01.2008р., термін сплати 20.06.2008 р. 200 грн., 21.07.2008 р. По розрахунку № 148625 від 04.01.2008р., термін сплати 21.07.2008р. 200 грн., 20.08.2008р. по розрахунку №148625 від 04.01.2008р., термін сплати 20.08.2008р. 200 грн., 22.09.2008р. нараховано по розрахунку № 148625 від 04.01.2008р., термін сплати 22.09.2008р. 200 грн., 20.10.2008р. нараховано по розрахунку № 148625 від 04.01.2008р., термін сплати 20.10.2008р. 200 грн., 20.11.2008 р. нараховано по розрахунку № 148625 від 04.01.2008р., термін сплати 20.11.2008р.-200 грн.
Відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 були вжиті заходи по примусовому стягненню податкового боргу, а саме першу податкову вимогу №1/3 від 09.04.2008р. надіслано листом з повідомленням про вручення, який отримано 15.04.2008р. відповідачем особисто. Другу податкову вимогу №2/38 від 23.07.2008р. вручено 29.08.2008р. На даний час, у суду відсутня інформація про сплату відповідачем даної заборгованості.
Пп. 3.1.1 п. 3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За наведених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст., ст. 162,163 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в
Позов прокурора Новгородківського району Кіровоградської області в інтересах держави в особі Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції задовольнити.
Стягнути за рахунок активів з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ід. номер НОМЕР_1) на користь держави, в особі Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції (р/р 34212379700275, код 24145536, МФО 823016, УДК у Кіровоградській області, одержувач: Тарасівська сільська рада) суму боргу із сплати єдиного податку в розмірі 1621,84 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду К.М. Притула
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 14 квітня 2010 року.