Єдиний державний реєстр судових рішень < Список >
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 березня 2010 року Справа № 2а-7330/09/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Яковлєва О.В.
при секретарі - Дигас В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кіровограді справу за адміністративним позовом приватного підприємства „Фірма „Інгуша” до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області про скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вимогами про скасування рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області №110282 від 16.06.2009р. про застосування до приватного підприємства „Фірма „Інгуша” фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 63231 грн. 86 коп.
Позов обґрунтував тим, що ПП „Фірма „Інгуша” не порушено ст.15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, оскільки оптово –роздрібний магазин позивача, який розташований за адресою: м.Кіровоград, вул.Терешкової, 219, є одночасно місцем зберігання та місцем роздрібної торгівлі.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі із зазначених підстав.
Представник відповідача в судовому засіданні, заперечуючи проти задоволення позовних вимог, посилається на те, що плановою виїзною перевіркою з питань дотримання ПП „Фірма „Інгуша” вимог податкового законодавства встановлено порушення позивачем ч.30 ст.15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, що полягає у зберіганні алкогольних напоїв та тютюнових виробів вартістю 63231 грн. 86 коп. (в тому числі ПДВ - 10538,64 грн.) у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру. У зв’язку з чим начальником регіонального управління прийнято рішення про застосування до позивача фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 63231 грн. 86 коп.
Суд, вислухавши доводи представників сторін, дослідивши письмові докази, вважає, що позов не підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.16 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995р. №481/95-ВР (далі за текстом –Закон №481/95-ВР) контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Згідно п.2 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04 грудня 1990 року №509-ІІ (далі за текстом –Закон №509-ІІ) органи державної податкової служби здійснюють контроль за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, та мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Судом встановлено, що 11.04.2007р. Департаментом розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку надано ПП „Фірма „Інгуша” дозвіл на розміщення стаціонарного об’єкта торгівлі за адресою: м.Кіровоград, вул.В.Терешкової, 219 (а.с. 39).
Відповідно до акту Державної податкової інспекції у м.Кіровограді №44/23-10/13769653 від 02.06.2009р. про результати планової виїзної перевірки ПП „Фірма „Інгуша” з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2007р. по 31.03.2009р. перевіркою встановлено порушення позивачем ч.30 ст.15 Закону №481/95-ВР, що полягає у зберіганні алкогольних напоїв та тютюнових виробів вартістю 63231 грн. 86 коп. (в тому числі ПДВ - 10538,64 грн.) у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру.
На підставі даного акту перевірки Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області прийнято рішення №110282 від 16.06.2009р. про застосування до ПП „Фірма „Інгуша” фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 63231 грн. 86 коп.
Відповідно до абз. 18, 19 ст.1 Закону №481/95-ВР місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.
Згідно ч.ч. 29, 30 ст.15 Закону №481/95-ВР зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання.
Згідно п.п. 2.1, 2.3, п. 2.5 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002р. №251, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 за №670/6958, для внесення місць зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України або до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання; про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається довідка; довідка повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.
Відповідно до акту перевірки №44/23-10/13769653 від 02.06.2009р. позивачем здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами, шляхом отримання від постачальників даної продукції на головний склад - місце збереження алкогольних напоїв і тютюнових виробів, відокремленого від роздрібної торгівлі та подальшого транспортування цієї продукції на реалізацію власну роздрібну торгову мережу на головний склад ППФ „Інгуша”, розташованого за адресою: м.Кіровоград, вул.В.Терешкової, 219.
Доказів подання позивачем до уповноваженого органу заяви та отримання ним довідки про внесення зазначеного місця збереження алкогольних напоїв і тютюнових виробів до Єдиного державного реєстру, відокремленої від роздрібної торгівлі, суду не надано.
На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд дійшов висновку, що в судовому засіданні знайшов своє підтвердження факт зберігання позивачем алкогольних напоїв та тютюнових виробів вартістю 63231 грн. 86 коп. (в тому числі ПДВ - 10538,64 грн.) у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру, що є порушенням ч.30 ст.15 Закону №481/95-ВР.
Відповідно до абз.9 ч.2, ч.4, ч.5 ст.17 Закону №481/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 % вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень; рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Згідно ч.1 ст.238, ст.250 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків; адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності.
Застосовані до позивача фінансові санкції за своїм розміром відповідають встановленим у справі обставинам щодо вартості алкогольних напоїв, які знаходилися під час перевірки контролюючого органу в приміщенні за адресою: м.Кіровоград, вул.В.Терешкової, 219, та абз.9 ч.2 ст.17 Закону №481/95-ВР.
Судом не встановлено підстав для скасування оскаржуваного рішення про застосування до позивача фінансових санкцій.
Таким чином, враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Керуючись абз.18, 19 ст.1, ч.1 ст.16, абз.9 ч.2, ч.4, ч.5 ст.17, ч.ч. 29, 30 ст.15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995р. №481/95-ВР, п.2 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р. №509-ІІ, п.п. 2.1, 2.3, п. 2.5 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002р. №251, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.08.2002р. за №670/6958, ч.1 ст.238, ст.250 Господарського кодексу України, ст.ст. 158 -163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову приватного підприємства „Фірма „Інгуша” до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області про скасування рішення –відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин рішення, з дня складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.
Повний текст постанови виготовлено 15.03.2010р.
Суддя О.В. Яковлєв