Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.04.2010 р. № 2а-610/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої cудді Потабенко В.А.
при секретарі Білас Ю.Ю.
за участю представників сторін:
від позивача: Сольвар О.М., згідно довіреності,
від відповідача: не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції (далі - ДПІ) в Сокальському районі Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю (далі ТзОВ) "Західрембудсервіс" про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
позов заявлено Державною податковою інспекцією у Сокальському районі Львівської області до ТзОВ "Західрембудсервіс" про стягнення на користь державного бюджету в рахунок погашення його податкового боргу 53126,83 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що ТзОВ «Західрембудсервіс»має заборгованість перед бюджетом в розмірі 53126,83 грн., в тому числі: по податку на додану вартість, податку на прибуток підприємства, по комунальному податку та по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів юридичних осіб. Заборгованість виникла відповідно до несплачених податкових зобов'язань по самостійно поданих деклараціях, згідно донарахованих контролюючим органом сум, штрафних санкціях та пені. Позивач зазначає, що в порядку ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»ДПІ у Сокальському районі Львівської області направляла відповідачу першу та другу податкові вимоги, які не оскаржені. Оскільки відповідачем не вживаються заходи щодо погашення заборгованості, позивач змушений звернутись до суду.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, позиваючись на обставини викладені в позовній заяві. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача не з'явився в судове засідання. Повідомити його про час та місце розгляду справи не представилось можливим, оскільки, відповідно до поштової довідки, ТзОВ "Західрембудсервіс " за зазначеною адресою не знаходиться, вибуло.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
В матеріалах справи наявний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, з якої вбачається, що ТзОВ "Західрембудсервіс" зареєстроване за адресою: Львівська область, м. Сокаль, вул. Лесі Українки, 22.
Відтак, суд вважає, що в матеріалах адміністративної справи достатньо доказів, для розгляду справи у відсутності відповідача, на підставі ст. 71 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд виходив з наступного.
В ході розгляду справи судом було досліджено докази, наявні в матеріалах справи.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Західрембудсервіс" зареєстроване Сокальською районною державною адміністрацією 18.02.2002 року № 0158/1, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності - юридичної особи. Підприємству присвоєно код ЄДРПОУ 31898632.
На підставі акта перевірки № 610/150/31898632 від 23.06.2009 року ДПІ в Сокальському районі Львівської області винесла податкове повідомлення-рішення № 0006511501/0 від 07.07.2009 року, яким застосувало до ТзОВ «Західрембудсервіс» штрафні (фінансові) санкції за платежем податок на додану вартість в розмірі 170,00 грн. за несвоєчасне подання декларації з даного податку.
Крім того, на підставі акта перевірки № 781/150/31898632 від 26.08.2009 року ДПІ в Сокальському районі Львівської області винесла податкове повідомлення-рішення № 000893150/0 від 18.09.2009 року, яким застосувало до ТзОВ «Західрембудсервіс»штрафні (фінансові) санкції за платежем податок на додану вартість в розмірі 170,00 грн. за несвоєчасне подання декларації з даного податку.
Крім того, на підставі акта № 782/150/31898632 від 26.08.2009 року ДПІ в Сокальському районі Львівської області винесла податкове повідомлення-рішення № 0008971501/0 від 18.09.2009 року, яким застосувало до ТзОВ «Західрембудсервіс» штрафні (фінансові) санкції за платежем податок на додану вартість в розмірі 170,00 грн. за несвоєчасне подання декларації з даного податку.
Крім того, ДПІ в Сокальському районі Львівської області винесло податкове повідомлення-рішення № 0009391501/0 від 13.10.2008 року, яким застосувало до ТзОВ «Західрембудсервіс»штрафні (фінансові) санкції в розмірі 20% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої із затримкою, в розмірі 23,59 грн. за платежем комунальний податок.
Винесені ДПІ у Сокальському районі Львівської області податкові повідомлення-рішення, зі слів представника позивача, оскаржені не були. В матеріалах справи наявні докази отримання відповідачем вказаних податкових повідомлень-рішень.
Також, ТзОВ "Західрембудсервіс" деклараціями за грудень 2007 року, січень, березень, липень, серпень, жовтень 2008 року самостійно визначило податкове зобовязання з податку на додану вартість в сумі 37052,00 грн.; деклараціями за 2007 рік, за перший квартал 2008 року, перше півріччя 2008 року, за ІІІ квартал 2008 року та уточнюючим розрахунком податкових зобовязань у звязку із виправленням самостійно виявлених помилок за перше півріччя 2008 року, нарахованим штрафом у звязку із виправленням помилки самостійно визначило податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємства в сумі 15214,24 грн.; розрахунком комунального податку за 2008 рік визначило податкове зобов'язання на суму 73,10 грн.; розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів юридичних осіб на 2008 рік визначило податкове зобов'язання на суму 224,50 грн.
На несплачені суми узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість та податку на прибуток приватних підприємств нахована пеня в розмірі 65,80 грн.
Згідно п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ДПІ у Миколаївському районі Львівської області виставило відповідачу податкові вимоги:
- І податкова вимога № 1/176 від 09.07.2007 року на суму 11226,00 грн., отримана ТзОВ "Західрембудсервіс" 09.07.2007 року;
-ІІ податкова вимога № 2/200 від 15.08.2007 року на суму 29838,00 грн., отримана ТзОВ "Західрембудсервіс" 15.08.2007 року. Зі слів представника позивача, вказані податкові вимоги не оскаржені.
Згідно довідки ДПІ в Сокальському районі Львівської області від 16.12.2009 року № 17178/10/240, заборгованість ТзОВ "Західрембудсервіс" станом на 11.12.2009 року становить 53126,83 грн.
Згідно норм Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ, з наступними змінами та доповненнями, платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Відповідно до п.п 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями (надалі Закон № 2182), податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до цього закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв будь-яке інше рішення, що не суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення. Остаточне рішення вищого (центрального) контролюючого органу за заявою платника податків не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Згідно з підпунктом 5.4 статті 5 Закону № 2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.п. 6.2.3 п. 6.2. ст.6 Закону № 2181-ІІІ, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до п.п.16.1.1 п. 16.1 ст.16 Закону № 2181-ІІІ, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Підпункт 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 зазначає, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобовязання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до преамбули Закону № 2181, цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.12 ст. 1 вищевказаного Закону, контролюючий орган державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю і повнотою нарахування податків і зборів (обовязкових платежів) та погашенням податкових зобовязань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обовязкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181, активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу.
Усупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків не вжив жодних заходів для погашення податкового зобовязання.
На даний час суми ПДВ, податку на прибуток, комунальному податку та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є узгодженими та у встановлені законом строки відповідачем до бюджету не сплаченими, тобто визнаються сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у термін) і підлягають стягненню в примусовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Позивачем в повній мірі обґрунтовані заявлені вимоги, відтак, суд вважає, що позов слід задовольнити.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до ст. 94 КАС України.
На підставі ст.ст. 1, 3, 5, 6, 16, 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21 грудня 2000 року, із змінами і доповненнями, та керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 86, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Західрембудсервіс" до бюджету суму податкової заборгованості в розмірі 53126 (пятдесят три тисячі сто двадцять шість) гривень 83 коп.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений 26.04.2010 року.
Суддя Потабенко В.А.