Постанова № 9530519, 27.04.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2010
Номер справи
3220/10/2070
Номер документу
9530519
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"27" квітня 2010 р. № 2а- 3220/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

Головуючого судді Панченко О.В.

за участю секретаря судового засідання Венглюк Т.В.,

за участю сторін:

представник позивача - не прибув.

представник відповідача - не прибув.

представник третьої особи - не прибув.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі міста Харкова до Приватної фірми "АЛЬТЕРНАТИВА", третя особа: Управління Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Харківської міської ради про скасування державної реєстрації ,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі м. Харкова (надалі позивач), звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд скасувати державну реєстрацію приватної фірми «АЛЬТЕРНАТИВА» (надалі відповідач), обгрунтовуючи позовні вимоги тим, що рішенням виконавчого комітету Комінтернівської районної в м. Харкові ради за № 04058870Ю0010122 від 05.05.2000р. у відповідності з чинним законодавством України зареєстровано приватна Фірма «АЛЬТЕРНАТИВА». Дану юридичну особу було взято на облік як платника податків 27.03.2003 р. за № 84 в органах державної податкової служби та станом на 22.12.2009 підприємство перебуває на обліку в ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова. Зареєструвавшись як юридична особа, при складанні Державного бюджету України враховується як платник встановлених Законами України податків та обов'язкових платежів. Несплата податків тягне за собою неможливість сплати соціальних допомоги, дотацій, заробітної плати установ, пенсій, стипендій та інших відрахувань громадянам України. Відповідач ситематично з 14.07.2004р. не подає податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності та інших відомостей про свою господарсько-економічну діяльність, податків до бюджету не сплачує, що підтверджується довідкою № 18310/10/28-214 від 10.12.2009р. Згідно довідки від 25.02.10 підприємство немає заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролюються ДПІ Комінтернівського району м. Харкова. Станом на 19.02.2010р. відсутня заборгованість відповідача із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів). Відповідно до довідки про наявність розрахункових рахунків, у вищевказаної юридичної особи розрахункові рахунки відсутні.

У судове засідання позивач свого представника не направив, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, надав суду заяву, в якій просив слухати справу за відсутністю представника ДПІ.

Відповідач, в судове засідання не прибув, поштовий конверт з повідомленням повернувся до суду з відміткою про те що за вказаною адресою адреат не значиться.

Згідно ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Представник третьої особи в судове засідання не прибув, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, причини неявки суду не повідомив.

Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутністю вказаних осіб.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

Приписами ст. ст. 8. 9, 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” визначені функції органів державної податкової служби, до яких належить, зокрема здійснення контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі; контроль своєчасності подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевірка достовірності цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому порядку, організацією виконання актів законодавства у межах своїх повноважень, здійсненням систематичного контролю за їх реалізацією, застосуванням у випадках, передбачених законодавством фінансової санкції до субєктів підприємницької діяльності за порушення законодавства, тощо.

Відповідно до ст. 4, ч. 1 ст. 5, п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі); облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства; платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно п. 17 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ч. 1 ст. 33, абз. 4 ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності; юридична особа припиняється, зокрема, за судовим рішенням; підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Судом встановлено, що рішенням виконавчого комітету Комінтернівської районної в м. Харкові ради за № 04058870Ю0010122 від 05.05.2000р. у відповідності з чинним законодавством України зареєстровано приватну Фірму «АЛЬТЕРНАТИВА».

27.03.2003 р. вказану юридичну особу було взято на облік як платника податків за № 84 в органах державної податкової служби, станом на 22.12.2009 р. фірма «АЛЬТЕРНАТИВА» перебуває на обліку в ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова.

В порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ч. 6 ст. 128 Господарського кодексу України, приватна фірма «АЛЬТЕРНАТИВА» з 14.07.2004 року, не подає до ДПІ у Комінтернівскому районі м. Харкова податкові декларації та документи бухгалтерської звітності, інші відомоості про свою господарсько - економічну діяльність, податків до бюджету не сплачує.

Згідно довідки ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова, ПФ "Альтернатива" заборгованості зі сплати податків не має.

З аналізу норм ч.2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб -підприємців" слідує, що фактичне ненадання протягом року та більше фінансової звітності, свідчить по суті про припинення діяльності.

Враховуючи вищевказане, суд вважає за необхідним зазначити, що юридична особа, ухиляючись від подачі податкової звітності, перешкоджає своїми діями державі здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових платежів, що виключає своєчасне виявлення та відвернення правопорушень та злочинів у сфері оподаткування.

Позивачем заявлена вимога про скасування державної реєстрації ПФ "АЛЬТЕРНАТИВА". Законом України “Про державну податкову службу”в ст. 11 передбачено право податкових органів на звернення до суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності. Спеціальним Закон, який регулює спірні правовідносини є Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, який передбачає припинення юридичної особи, а не скасування державної реєстрації юридичної особи.

Керуючись вимогами ч. 2 ст. 11 КАС України, суд приходить до висновку про необхідність задоволення зазначених позовних вимог саме шляхом припинення підприємницької діяльності ПФ “АЛЬТЕРНАТИВА” у звязку з неподанням відповідачем податкових декларацій та фінансової звітності протягом року.

Судові витрати з відповідача відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного керуючись ст. 4, ч. 1 ст. 5, п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", п. 17 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ч. 1 ст. 33, абз. 4 ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", ст.ст. 2, 4, 7, 86, 94, 158, 160-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі міста Харкова до Приватної фірми "АЛЬТЕРНАТИВА", третя особа: Управління Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців харківської міської ради про скасування державної реєстрації задовольнити.

Припинити підприємницьку діяльність приватної фірми "АЛТЕРНАТИВА" (м. Харків, пр. Московський, 118, код 30713053).

Копії постанови направити сторонам. <Текст ><сума стягнення (цифрами) ><Текст >.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - відповідно до ст.160 КАС України з дня складання постанови у повному обсязі, і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 05 травня 2010 року.

Суддя Панченко О.В.