Постанова № 9526922, 12.10.2009, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2009
Номер справи
2а-869/09/0970
Номер документу
9526922
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ

АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 жовтня 2009 року справа № 2а-869/09/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі :

Суддя Остапюк С.В.

за участю секретаря Дутчак Л.В.

прокурора : Савчук Л.В.

представника позивача : товариства з обмеженою відповідальністю «Скорзонера» Кричуна В.В.

представників відповідача : Державної податкової інспекції в місті Яремче Івано-Франківської області Тирського В.В., Понайди В.В.

представника відповідача : Головного управління Державного казначейства України в Івано-Франківській області Семенюк Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Скорзонера» до Державної податкової інспекції в місті Яремче Івано-Франківської області, Головного управління Державного казначейства України в Івано-Франківській області про стягнення заборгованості з бюджетного відшкодування податку на додану вартість, -

ВСТАНОВИВ :

18.03.2009 року товариство з обмеженою відповідальністю «Скорзонера» (далі позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в місті Яремче Івано-Франківської області, Головного управління Державного казначейства України в Івано-Франківській області (далі відповідачі) про стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в сумі 15382402, 52 гривень за період з лютого до листопаду 2008 року.

18.05.2009 року та 01.06.2009 року позивач збільшив розмір позовних вимог та просив стягнути заборгованість з бюджетного відшкодування податку на додану вартість за період з лютого 2008 року до лютого 2009 року в розмірі 21571153, 52 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем Головним управлінням Державного казначейства України в Івано-Франківській області протиправно в порушення вимоги пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» та підпункту 1-4 спільного наказу Державної податкової адміністрації України та Головного управління Державного казначейства України «Про затвердження Порядку відшкодування податку на додану вартість» за №209/72 від 02.07.1997 року, не здійснено бюджетне відшкодування податку на додану вартість за період з лютого 2008 року до лютого 2009 року в загальній сумі 21571153, 52 гривні.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав вказаних в позовній заві.

Представники відповідача Державної податкової інспекції в місті Яремче Івано-Франківської області проти позову заперечили, мотивуючи тим, що на виконання норм Закону України «Про податок на додану вартість» та Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України, Державного казначейства України від 02.07.1997 року №209/72 податковою інспекцією було направлено до Територіального відділення Державного казначейства в місті Яремче висновки про повернення на розрахунковий рахунок позивача бюджетного відшкодування щодо частини заявлених в деклараціях з податку на додану вартість сум бюджетного відшкодування, щодо інших частин сум вказали, що Державною податковою інспекцією проводяться зустрічні перевірки постачальників (виробників) товарів (робіт, послуг) контрагентів позивача. Заперечили факт виникнення у позивача права на податковий кредит за оплату в оплату товарів (робіт, послуг) поставлених (наданих) контрагентами позивача: товариства з обмеженою відповідальністю «СП Італ-техно ЛТД», товариства з обмеженою відповідальністю СУРП «Технобуд», товариства з обмеженою відповідальністю «Новотехпроектбуд», товариства з обмеженою відповідальністю «Юкрон», товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурсна компанія», товариства з обмеженою відповідальністю «ПБС» за вказані періоди, оскільки органами державної податкової служби не завершена зустрічна перевірка вказаних контрагентів. Просили в задоволенні позову відмовити повністю.

Представник відповідача - Головного управління Державного казначейства України в Івано-Франківській області проти позову заперечила, мотивуючи тим, що Головним управлінням Державного казначейства України в Івано-Франківській області не отримано реєстру субєктів підприємницької діяльності з визначенням розміру відшкодування позивачу податку на додану вартість з бюджету за вказані періоди та розмірах, подання якого передбачено Порядком взаємодії між органами державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України та погашення простроченої бюджетної заборгованості з податку на додану вартість шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики, затвердженого спільним наказом Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України за №451/501/132 від 03.08.2004 року.

Прокурор проти заявленого позову заперечила з підстав викладених представниками відповідачів, вважає позовні вимоги безпідставними та необґрунтованими. Просила в задоволені позову відмовити повністю.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, вислухавши пояснення представників сторін, прокурора, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів.

Судом встановлено, що 25.03.2008 року позивачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2008 року, розрахунок сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2008 року, згідно яких сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість складає 373 992 гривні, тоді ж позивачем подану заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, якою ним прийнято рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування в зазначеному розмірі 373 992 гривні (т. 1 а.с.204-208).

Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області на підставі статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та згідно підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» було проведено виїзну позапланову перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за лютий 2008 року за результатами якої складений акт за №54/23-31067573 та підтверджено право позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість за лютий 2008 року в заявленій сумі 373 992 гривні (т.1 а.с. 8-31).

27.06.2008 року за №0000000435/25 Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області складено висновок про відшкодування податку на додану вартість позивачу за лютий 2008 року в розмірі 206253, 48 гривень, 25.09.2008 року складено висновок за №0000000446/36 на суму 55159, 82 гривні, 05.03.2009 року висновок за №0000000007/6 на суму 43930, 13 гривень, 08.04.2009 року висновок за №0000000014/13 на суму 62250, 53 гривень, 15.04.2009 року висновок за №0000000016/15 на суму 6398, 04 гривень, а всього складено та направлено до територіального управління Державного казначейства України висновків про відшкодування податку на додану вартість позивачу за лютий 2008 року на загальну суму 373992 гривні (т. 1 а.с.237-241).

24.04.2008 року позивачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2008 року, розрахунок сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за березень 2008 року, згідно яких сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість складає 1137 076 гривень, тоді ж позивачем подану заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, якою ним прийнято рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування в зазначеному розмірі 1137 076 гривень (т. 1 а.с.200-203).

Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області на підставі статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та згідно підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» було проведено виїзну позапланову перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за березень 2008 року за результатами якої складений акт за №85/23-31067573 та підтверджено право позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість за березень 2008 року в заявленій сумі 1137 076 гривень (т. 1 а.с. 32-56).

14.07.2008 року за №000 0000439/29 Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області складено висновок про відшкодування податку на додану вартість позивачу за березень 2008 року в розмірі 1117 378 гривень, 08.04.2008 року складено висновок за №0000000015/14 на суму 15243, 94 гривень, 15.04.2009 року складено висновок за №0000000017/16 на суму 4454, 06 гривень, а всього складено та направлено до територіального управління Державного казначейства України висновків про відшкодування податку на додану вартість позивачу за березень 2008 року на загальну суму 1137 076 гривень (т.1 а.с.242-244).

Аналогічно, 21.07.2008 року позивачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2008 року, розрахунок сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за червень 2008 року, згідно яких сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість складає 1857 700 гривень, тоді ж позивачем подану заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, якою ним прийнято рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування в зазначеному розмірі 1857 700 гривень (т. 1 а.с.196-199).

Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області на підставі статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та згідно підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» було проведено виїзну позапланову перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за червень 2008 року за результатами якої складений акт за №100/23-31067573 та підтверджено право позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість за червень 2008 року в заявленій сумі 1857 700 гривень (т. 1 а.с. 57-79).

25.09.2008 року за №0000000447/37 Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області складено висновок про відшкодування податку на додану вартість позивачу за червень 2008 року в розмірі 522882,50 гривень, 26.11.2008 року складено висновок за №0000000452/42 на суму 1040 232 гривні, 05.03.2009 року складено висновок за №0000000006/5 на суму 288792, 50 гривень, а також висновок за №0000000008/7 на суму 5793 гривні, а всього складено та направлено до територіального управління Державного казначейства України висновків про відшкодування податку на додану вартість позивачу за червень 2008 року на загальну суму 1857 700 гривень (т.1 а.с.245-248).

23.09.2008 року позивачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2008 року, розрахунок сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за серпень 2008 року, згідно яких сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість складає 933 618 гривень, тоді ж позивачем подану заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, якою ним прийнято рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування в зазначеному розмірі 933 618 гривень (т. 1 а.с.192-195).

Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області на підставі статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та згідно підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» було проведено виїзну позапланову перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за серпень 2008 року за результатами якої складений акт за №117/23-31067573 та підтверджено право позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість за серпень 2008 року в заявленій сумі 933 618 гривень (т. 1 а.с. 80-112).

22.12.2008 року за №0000000453/43 Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області складено висновок про відшкодування податку на додану вартість позивачу за серпень 2008 року в розмірі 147224, 47 гривень, 26.05.2009 року складено висновок за №0000000023/22 на суму 78094,93 гривні, 10.09.2009 року складено висновок за №0000000036/34 на суму 15763, 51 гривень, а всього складено та направлено до територіального управління Державного казначейства України висновків про відшкодування податку на додану вартість позивачу за серпень 2008 року на загальну суму 241082, 91 гривень (т.1 а.с.249, т.2 а.с.101, т.3 а.с.110).

Щодо решти заявленої до відшкодування позивачу суми податку на додану вартість відповідачем Державною податковою інспекцією в місті Яремче проводиться зустрічна перевірка контрагентів позивача, однак відповідачем в порушення вимог підпункту «б» підпункту 7.7.7 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» не приймалось та не надсилалось позивачу податкове повідомлення, в якому зазначаються сума перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування та підстави для її вирахування.

23.10.2008 року позивачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2008 року, розрахунок сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за вересень 2008 року, згідно яких сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість складає 1364 606 гривень, тоді ж позивачем подану заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, якою ним прийнято рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування в зазначеному розмірі 1364 606 гривень (т. 1 а.с.187-191).

Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області на підставі статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та згідно підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» було проведено виїзну позапланову перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за вересень 2008 року за результатами якої складений акт за №126/23/310675773 та підтверджено право позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість за вересень 2008 року в заявленій сумі 1364 606 гривень (т. 1 а.с. 132-177).

24.01.2009 року за №0000000001 Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області складено висновок про відшкодування податку на додану вартість позивачу за вересень 2008 року в розмірі 747906,14 гривень. (т.1 а.с.250).

Щодо решти заявленої до відшкодування позивачу суми податку на додану вартість відповідачем Державною податковою інспекцією в місті Яремче проводиться зустрічна перевірка контрагентів позивача, однак відповідачем в порушення вимог підпункту «б» підпункту 7.7.7 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» не приймалось та не надсилалось позивачу податкове повідомлення, в якому зазначаються сума перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування та підстави для її вирахування.

Тим ж чином, 20.11.2008 року позивачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2008 року, розрахунок сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за жовтень 2008 року, згідно яких сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість складає 6652 643 гривень, тоді ж позивачем подану заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, якою ним прийнято рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування в зазначеному розмірі 6652 643 гривень (т. 1 а.с.183-186).

Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області на підставі статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та згідно підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» було проведено виїзну позапланову перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за жовтень 2008 року за результатами якої складений акт за №3/23-31067573 та підтверджено право позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість за жовтень 2008 року в заявленій сумі 6652643 гривень (т. 1 а.с. 113-131).

18.02.2009 року за №0000000003 Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області складено висновок про відшкодування податку на додану вартість позивачу за жовтень 2008 року в розмірі 4938222,38 гривень, 26.05.2009 року складено висновок за №0000000022/21 на суму 1211534, 85 гривні, а всього складено та направлено до територіального управління Державного казначейства України висновків про відшкодування податку на додану вартість позивачу за жовтень 2008 року на загальну суму 6149757, 23 гривень (т.1 а.с.251, т.2 а.с.102).

Щодо решти заявленої до відшкодування позивачу суми податку на додану вартість відповідачем Державною податковою інспекцією в місті Яремче проводиться зустрічна перевірка контрагентів позивача, однак відповідачем в порушення вимог підпункту «б» підпункту 7.7.7 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» не приймалось та не надсилалось позивачу податкове повідомлення, в якому зазначаються сума перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування та підстави для її вирахування.

Аналогічно 22.12.2008 року позивачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2008 року, розрахунок сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад 2008 року, згідно яких сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість складає 3269 021 гривня, тоді ж позивачем подану заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, якою ним прийнято рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування в зазначеному розмірі 3269 021 гривня (т. 1 а.с.178-182).

Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області на підставі статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та згідно підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» було проведено виїзну позапланову перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за листопад 2008 року за результатами якої складений акт за № /23-31067573 та підтверджено право позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість за листопад 2008 року в заявленій сумі 3269 021 гривень (т. 1 а.с. 80-99).

05.03.2009 року за №0000000009/8 Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області складено висновок про відшкодування податку на додану вартість позивачу за листопад 2008 року в розмірі 450865, 45 гривень, 26.05.2009 року складено висновок за №0000000021/20 на суму 512902, 55 гривень та висновок за №0000000028/26 на суму 1692145, 04 гривень, 26.08.2009 року висновок за №0000000032/30 на суму 31740, 13 гривень, а всього складено та направлено до територіального управління Державного казначейства України висновків про відшкодування податку на додану вартість позивачу за листопад 2008 року на загальну суму 2687653, 17 гривень (т.1 а.с.252, т.2 а.с.103, 119, т.3 а.с.111).

Щодо решти заявленої до відшкодування позивачу суми податку на додану вартість відповідачем Державною податковою інспекцією в місті Яремче проводиться зустрічна перевірка контрагентів позивача, однак відповідачем в порушення вимог підпункту «б» підпункту 7.7.7 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» не приймалось та не надсилалось позивачу податкове повідомлення, в якому зазначаються сума перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування та підстави для її вирахування.

20.01.2009 року позивачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2008 року, розрахунок сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за грудень 2008 року, згідно яких сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість складає 2171 217 гривень, тоді ж позивачем подану заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, якою ним прийнято рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування в зазначеному розмірі 2171 217 гривня (т. 2 а.с.28-31).

Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області на підставі статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та згідно підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» було проведено виїзну позапланову перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за грудень 2008 року за результатами якої складений акт за №11/23-31067573 та підтверджено право позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість за грудень 2008 року в заявленій сумі 2171 217 гривень (т. 2 а.с. 32-51).

15.04.2009 року за №0000000018/17 Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області складено висновок про відшкодування податку на додану вартість позивачу за грудень 2008 року в розмірі 310286, 32 гривень, 07.05.2009 року складено висновок за №0000000019/18 на суму 526731, 50 гривень, 26.05.2009 складено висновок за №0000000024/23 на суму 612045, 93 гривень, а всього складено та направлено до територіального управління Державного казначейства України висновків про відшкодування податку на додану вартість позивачу за грудень 2008 року на загальну суму 1449063, 75 гривень (т.2 а.с.100, 104, 105).

Щодо решти заявленої до відшкодування позивачу суми податку на додану вартість відповідачем Державною податковою інспекцією в місті Яремче проводиться зустрічна перевірка контрагентів позивача, однак відповідачем в порушення вимог підпункту «б» підпункту 7.7.7 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» не приймалось та не надсилалось позивачу податкове повідомлення, в якому зазначаються сума перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування та підстави для її вирахування.

20.02.2009 року позивачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2009 року, розрахунок сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за січень 2009 року, згідно яких сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість складає 2590 243 гривень, тоді ж позивачем подану заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, якою ним прийнято рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування в зазначеному розмірі 2590 243 гривень (т. 2 а.с.83-88).

Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області на підставі статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та згідно підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» було проведено виїзну позапланову перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за січень 2009 року за результатами якої складений акт за №14/23-31067573 та підтверджено право позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість за січень 2009 року в заявленій сумі 2590243 гривень (т. 2 а.с. 66-82).

26.05.2009 року за №0000000020/19 Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області складено висновок про відшкодування податку на додану вартість позивачу за січень 2009 року в розмірі 1151849, 07 гривень, 10.09.2009 року складено висновок за №0000000037/35 на суму 17 831 гривня, а всього складено та направлено до територіального управління Державного казначейства України висновків про відшкодування податку на додану вартість позивачу за січень 2009 року на загальну суму 1169680, 07 гривень (т.2 а.с.118, т.3 а.с. 112).

Щодо решти заявленої до відшкодування позивачу суми податку на додану вартість відповідачем Державною податковою інспекцією в місті Яремче проводиться зустрічна перевірка контрагентів позивача, однак відповідачем в порушення вимог підпункту «б» підпункту 7.7.7 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» не приймалось та не надсилалось позивачу податкове повідомлення, в якому зазначаються сума перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування та підстави для її вирахування.

Аналогічно 20.03.2009 року позивачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2009 року, розрахунок сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2009 року, згідно яких сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість складає 1427 291 гривень, тоді ж позивачем подану заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, якою ним прийнято рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування в зазначеному розмірі 1427 291 гривень (т. 2 а.с.89-96).

Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області на підставі статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та згідно підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» було проведено виїзну позапланову перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за лютий 2009 року за результатами якої складений акт за №14/23-31067573 та підтверджено право позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість за лютий 2009 року в заявленій сумі 1427291 гривень (т. 2 а.с. 66-82).

25.06.2009 року за №0000000029/27 Державною податковою інспекцією в місті Яремче Івано-Франківської області складено висновок про відшкодування податку на додану вартість позивачу за лютий 2009 року в розмірі 868444, 85 гривень, 10.09.2009 року складено висновок за №0000000038/36 на суму 132772,67 гривень, а всього складено та направлено до територіального управління Державного казначейства України висновків про відшкодування податку на додану вартість позивачу за лютий 2009 року на загальну суму 1001217, 12 гривень (т.2 а.с.117, т.3 а.с. 112).

Щодо решти заявленої до відшкодування позивачу суми податку на додану вартість відповідачем Державною податковою інспекцією в місті Яремче проводиться зустрічна перевірка контрагентів позивача, однак відповідачем в порушення вимог підпункту «б» підпункту 7.7.7 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» не приймалось та не надсилалось позивачу податкове повідомлення, в якому зазначаються сума перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування та підстави для її вирахування.

На час розгляду справи в суді позивачу не проведено бюджетне відшкодування податку на додану вартість за лютий 2008 року в сумі 373992 гривні, березень 2008 року в сумі 1137076 гривень, червень 2008 року в сумі 1857700 гривень, серпень 2008 року в сумі 933618 гривень, вересень 2008 року в сумі 1364606 гривень, жовтень 2008 року в сумі 6652643 гривні, листопад 2008 року в сумі 3269021 гривна, грудень 2008 року в сумі 2171217 гривень, січень 2009 року в сумі 2590243 гривні, лютий 2009 року в сумі 1427291 гривна, а всього на загальну суму 21571153, 52 гривень.

Платників податку на додану вартість, обєкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету визначає Закон України «Про податок на додану вартість».

Підпунктом 7.7.1. пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (із змінами та доповненнями) визначено:

Сума податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При відємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до підпункту 7.7.2 пункту 7.7 статті 7 Закону вказано: якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має відємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого відємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг).

Згідно підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобовязаний у пятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

В підпункті 7.7.6 пункту 7.7 статті 7 вказаного Закону визначено, що на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом пяти операційних днів після отримання висновку податкового органу.

Відповідно до підпункту 7.7.8. пункту 7.7. статті 7 Закону у разі, коли за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або податковий орган розпочинає процедуру адміністративного оскарження, податковий орган не пізніше наступного робочого дня за днем отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення справи зобовязаний повідомити про це орган державного казначейства. Орган державного казначейства призупиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до прийняття остаточного рішення з адміністративного або судового оскарження.

Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження податковий орган протягом пяти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, зобовязаний надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Згідно пункту 4 спільного Наказу Державної податкової адміністрації та Головного управління Державного казначейства України за № 209/72 від 02.07.1997 року, «Про затвердження Порядку відшкодування податку на додану вартість» (далі Порядок) відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів (форма наведена в додатку 2) або за рішенням суду.

Право позивача на бюджетне відшкодування за лютий 2008 року в сумі 373992 гривні, березень 2008 року в сумі 1137076 гривень, червень 2008 року в сумі 1857700 гривень, серпень 2008 року в сумі 933618 гривень, вересень 2008 року в сумі 1364606 гривень, жовтень 2008 року в сумі 6652643 гривні, листопад 2008 року в сумі 3269021 гривна, грудень 2008 року в сумі 2171217 гривень, січень 2009 року в сумі 2590243 гривні, лютий 2009 року в сумі 1427291 гривна, а всього на загальну суму 21571153, 52 гривень доведено дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме, деклараціями з податку на додану вартість; розрахунками суми бюджетного відшкодування; актами про результати позапланових виїзних перевірок з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість складеними та проведеними за вказаний період.

Посилання представників відповідача Державної податкової інспекції в місті Яремче на відсутність виникнення права у позивача на податковий кредит з податку на додану вартість за укладеними договорами з товариством з обмеженою відповідальністю «СП Італ-техно ЛТД», товариством з обмеженою відповідальністю СУРП «Технобуд», товариством з обмеженою відповідальністю «Новотехпроектбуд», товариством з обмеженою відповідальністю «Юкрон», товариством з обмеженою відповідальністю «Ресурсна компанія», товариством з обмеженою відповідальністю «ПБС» за період січня 2008 року до лютого 2009 спростовано дослідженими в судовому засіданні доказами.

Пунктом 7.5. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлена дата виникнення права платника податку на податковий кредит, у відповідності до підпункту 7.5.1 якої такою датою вважається дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

В судовому засіданні оглянуто та долучено до матеріалів адміністративної справи копії платіжних доручень, якими підтверджено факт оплати позивачем вартості робіт (послуг), товарів, з вчиненням яких абзацом 1 підпункту 7.5.1 пункту 7.5 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» повязано момент виникнення права на податковий кредит (т.2 а.с.131-250, т.3. а.с.1-102).

З цих же мотивів, судом не можуть бути взяті до уваги посилання представників відповідачів, як на підставу для відмови у задоволенні позову, на ту обставину, що не завершено перевірки зазначених контрагентів позивача щодо підтвердження виконання ними податкових зобовязань по сплаті податку на додану вартість за угодами з позивачем, оскільки статтею 7 Закону України «Про податок на додану вартість» виникнення права позивача на податковий кредит вважається дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), виникнення такого права позивача Законом не повязано з виконанням контрагентами своїх податкових зобовязань з сплати податку на додану вартість. У разі невиконання контрагентами позивача таких податкових зобовязань, вказані особи несуть відповідальність встановлену законом, а суми невиконаних податкових зобовязань підлягають сплаті до бюджету в порядку встановленому Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що сама по собі несплата податку на додану вартість продавцем (виконавцем робіт, послуг) в разі фактичного здійснення господарської операції та дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг) за нею не впливає на формування податкового кредиту покупцем та суму бюджетного відшкодування.

На підставі викладеного, суд вважає вимоги позивача про стягнення з державного бюджету на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Скорзонера» заборгованості з бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2008 року в сумі 373992 гривні, березень 2008 року в сумі 1137076 гривень, червень 2008 року в сумі 1857700 гривень, серпень 2008 року в сумі 933618 гривень, вересень 2008 року в сумі 1364606 гривень, жовтень 2008 року в сумі 6652643 гривні, листопад 2008 року в сумі 3269021 гривна, грудень 2008 року в сумі 2171217 гривень, січень 2009 року в сумі 2590243 гривні, лютий 2009 року в сумі 1427291 гривна, а всього на загальну суму 21571153, 52 гривень обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

Крім того, суд вважає за неможливим застосування наслідків пропущення строків на звернення до адміністративного суду, передбачених частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, як на підставу для відмови у задоволенні позовних вимог про стягнення заборгованості з бюджетного відшкодування податку на додану вартість за період з лютого 2007 року до грудня 2007 року, на застосуванні яких наполягають представники відповідача Державної податкової інспекції в місті Яремче, у звязку з таким.

Позивачем заявлено позовні вимоги про стягнення заборгованості з бюджетного відшкодування податку на додану вартість за період з лютого 2008 року до лютого 2009 року в розмірі 21571153 гривні 52 копійки, позовних вимог про стягнення заборгованості з бюджетного відшкодування податку на додану вартість за період з лютого до грудня 2007 року позивачем не заявлялось, а тому судом не розглядались, щодо стягнення заборгованості з бюджетного відшкодування податку на додану вартість за період з лютого 2007 року до грудня 2007 року судом будь-які обставини не зясовувались, докази не досліджувались.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з державного бюджету через на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Скорзонера», 78500, село Поляниця Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ 31067573 заборгованість з бюджетного відшкодування податку на додану вартість за період з лютого 2008 року до лютого 2009 року в розмірі 21571153 (двадцять один мільйон пятсот сімдесять одна тисяча сто пятдесят три) гривні 52 копійки.

Стягнути з державного бюджету на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Скорзонера», 78500, село Поляниця Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ 31067573 сплачений судовий збір в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Відповідно до статті 186 КАС України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Відповідно до статті 254 КАС України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя С.В. Остапюк

Постанова в повному обсязі складена 16.10.2009 року.