
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
01.03.2021справа №910/16392/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Марченко О.В., за участю секретаря судового засідання Роздобудько В.В., розглянув у відкритому судовому засіданні
справу №910/16392/20
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Київоблгаз збут» (04108, м. Київ, проспект Свободи, буд. 2Г, літ. А; ідентифікаційний код 39592941)
до Головного управління ДПС у Київській області (03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, буд. 5А; ідентифікаційний код 43141377)
про стягнення 510 602,94 грн.,
за участю представників:
позивача - Осадчого В.М. (довіреність від 02.12.2020 №317);
відповідача - не з`явився.
ІСТОРІЯ СПРАВИ
1. Стислий виклад позовних вимог
Товариство з обмеженою відповідальністю «Київоблгаз збут» (далі - Товариство) звернулося до господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з Головного управління ДПС у Київській області (далі - Головне управління ДПС): 708 497,21 грн. заборгованості за поставлений природний газ за укладеним Товариством та Головним управлінням Державної фіскальної служби у Київській області (далі - ДФС у Київській області; правонаступником якого є Головне управління ДПС) договором на постачання природного газу від 30.01.2019 №41FB417-446-19 (далі - Договір) та 20 005,73 грн. пені, а всього 728 502,94 грн.
Позов мотивовано тим, що:
- 30.01.2019 Товариством (постачальник) та ДФС у Київській області (правонаступником якого є Головне управління ДПС; споживач) укладено Договір, відповідно до якого постачальник зобов`язується передати у власність споживача природний газ, а відповідач зобов`язується прийняти та оплатити вартість газу у розмірах, строки та порядку, визначених Договором;
- підпунктом 3.5.5 пункту 3.5 Договору встановлено, що у випадку неповернення споживачем підписаного оригіналу акта приймання-передачі газу або ненадання письмової обґрунтованої відмови від його підписання до 10 числа місяця, наступного за звітним, такий акт вважається підписаним споживачем, а обсяг спожитого газу встановлюється відповідно до даних Оператора ГРМ;
- так, за грудень 2019 року, січень 2020 року та лютий 2020 року позивач передав у власність відповідача природний газ, а Головне управління ДПС прийняло природний газ на загальну суму 708 497,21 грн.;
- відповідно до пункту 6.6 Договору оплата вартості природного газу здійснюється споживачем в безготівковій формі у національній валюті України на розрахунковий рахунок постачальника за фактично спожитий природний газ до 25 числа місяця, наступного за місяцем постачання, на підставі акта приймання-передачі;
- відповідач поставлений природний газ у грудні 2019 року, в січні 2020 року та в лютому 2020 року у визначені Договором строки не оплатив;
- згідно з даними оборотно-сальдової відомості Товариства у грудні 2019 року Головне управління ДПС оплатило заборгованість за природний газ у сумі 166 291,97 грн., поставлений у листопаді 2019 року;
- станом на 22.06.2020 заборгованість відповідача за поставлений природний газ складає 708 497,21 грн.; відповідно до пункту 8.5 Договору позивачем нараховано відповідачу 20 005,73 грн. пені.
2. Стислий виклад заперечень відповідача
09.12.2020 Головне управління ДПС подало суду відзив на позов, в якому заперечило проти задоволення позовних вимог з огляду на те, що:
- передавальний акт ДФС у Київській області, передбачений статтею 107 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), щодо правонаступництва відповідача стосовно всіх зобов`язань ДФС у Київській області не сформовано та не передано до органу державної реєстрації;
- посилання позивача на постанову Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 №537, згідно з якою Головне управління ДПС є правонаступником ДФС у Київській області, не свідчить про те, що процедура припинення діяльності ДФС у Київській області завершена, оскільки судом мають оцінюватися докази в їх сукупності, а відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відповідач перебуває в стані припинення;
- Головне управління ДПС на даний час не є правонаступником ДФС у Київській області, зокрема, щодо вимог зі сплати 163 374,57 грн. заборгованості за Договором за постачання газу;
- позивачем безпідставно подано позов про стягнення коштів, оскільки Товариством не дотримано порядку пред`явлення кредиторських вимог до особи, яка перебуває в процедурі припинення.
3. Процесуальні дії у справі
Ухвалою господарського суду міста Києва від 03.11.2020 позовну заяву Товариства залишено без руху та встановлено позивачу семиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
16.11.2020 позивачем подано суду документи на виконання ухвали суду від 03.11.2020.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 19.11.2020 відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 14.12.2020.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 14.12.2020 відкладено підготовче засідання на 18.01.2021.
17.12.2020 позивач подав суду відповідь на відзив, в якій зазначив про те, що доводи відповідача щодо неналежного відповідача та невірного способу захисту є безпідставними та необґрунтованими, так як отримувач природного газу для власних потреб є Головне управління ДПС, що має статус юридичної особи, а відповідно несе відповідальність за зобов`язаннями.
Головне управління ДПС 18.01.2021 подало суду додаткові пояснення до відзиву, в яких зазначило, що позицію контролюючого органу, викладену у відзиві на позов у даній справі, підтримав Північний апеляційний господарський суд у постанові від 23.12.2020 у справі №910/7215/20.
18.01.2021 у підготовчому засіданні оголошено перерву до 08.02.2021.
Представник позивача у підготовчому засіданні 08.02.2021 подав суду заяву про зменшення розміру позовних вимог, в якій просив суд стягнути з Головного управління ДПС 490 597,21 грн. заборгованості за поставлений природний газ за Договором та 20 005,73 грн. пені, а всього 510 602,94 грн.
Судом перевірено дотримання позивачем вимог статті 46 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) та прийнято вказану заяву до розгляду.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 08.02.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 01.03.2021.
Представник відповідача у судове засідання 01.03.2021 не зявився, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце проведення судового засідання бу повідомлений у підготовчому засіданні 08.02.2021, що підтверджується протоколом судового засідання від 08.02.2021, ухвалою суду від 08.02.2021 та підписом представника відповідача у розписці.
Представник позивача у судовому засіданні 01.03.2021 оголосив вступне слово та підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Суд, заслухавши вступне слово представника позивача, з`ясувавши обставини, на які посилаються сторони, дослідив в порядку статей 209 і 210 ГПК України докази у справі.
Після закінчення з`ясування обставин справи та перевірки їх доказами суд перейшов до судових дебатів.
Представник позивача виступив з промовою (заключним словом), в якій посилався на обставини і докази, досліджені у судовому засіданні.
У судовому засіданні 01.03.2021 було оголошено вступну та резолютивну частини рішення відповідно до статті 233 ГПК України.
Судом згідно з вимогами статей 222 і 223 ГПК України здійснювалося повне фіксування судового засідання технічними засобами та секретарем судового засідання велися протоколи судових засідань, які долучені до матеріалів справи.
ВИКЛАД ОБСТАВИН СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДОМ
30.01.2019 Товариством (постачальник) і ДФС у Київській області (споживач) було укладено Договір, за умовами якого:
- постачальник зобов`язується з 01.01.2019 до 31.12.2019 поставити споживачу у власність товар за визначеним предметом закупівлі «Газове паливо код 09120000-6 за ДК 021:2015 (Природний газ)» відповідно до специфікації (додаток №1 до Договору), яка є невід`ємною частиною Договору, а споживач зобов`язується прийняти товар у власність та оплатити його на умовах, визначених Договором (пункт 1.1 Договору);
- постачальник передає споживачу газ в 2019 році в обсязі 211 500,00 куб.м. (пункт 2.1 Договору);
- приймання-передача газу, поставленого постачальником споживачу у відповідному місяці, оформлюється щомісячним актом приймання-передачі природного газу із обов`язковим зазначенням обсягу спожитого газу в розрізі об`єктів (пункт 3.4 Договору);
- споживач протягом двох днів з дати одержання акта приймання-передачі газу зобов`язується повернути постачальнику один примірник оригіналу акта приймання-передачі газу, підписаний уповноваженим представником споживача та скріплений печаткою споживача, або надати в письмовій формі мотивовану та обгрунтовану відмову від підписання акта приймання-передачі газу (підпункт 3.5.3 пункту 3.5 Договору);
- ціна за 1 000 куб.м. за Договором на природний газ є договірною і становить 13 898,6 грн., у тому числі ПДВ 20% - 2 316,43 грн. (пункт 5.1 Договору);
- загальна вартість Договору становить 2 939 553,9 грн., у тому числі ПДВ 20% - 489 925,65 грн. (пункт 5.3 Договору);
- розрахунковий період за Договором становить один календарний місяць - з контрактної години першого дня місяця до контрактної години першого дня наступного місяця включно; контрактні години визначає газорозподільне підприємство (пункт 6.3 Договору);
- оплата вартості природного газу здійснюється споживачем в безготівковій формі, у національній валюті України на розрахунковий рахунок постачальника за фактично спожитий природний газ до 25 числа місяця наступного за місяцем постачання на підставі акта приймання-передачі підписаного представниками сторін (пункт 6.6 Договору);
- за прострочення платежу з вини споживача, останній сплачує постачальнику пеню в розмірі однієї облікової ставки Національного банку України від суми заборгованості (затримка платежу з обставин, за які відповідає Державна казначейська служба України, не вважається виною споживача) (пункт 8.5 Договору);
- Договір набирає чинності з дати його підписання уповноваженими представниками сторін і діє в частині реалізації газу з 01.01.2019 до 31.12.2019, а в частині грошових зобов`язань при наявності фінансування - до повного розрахунку (пункт 12.1 Договору).
Позивачем було поставлено ДФС у Київській області природний газ на загальну суму 708 497,21 грн., що підтверджується актами приймання-передачі природного газу від 31.12.2019 №КО389034611 на суму 205 327,32 грн., від 31.01.2020 №К0380003709 на суму 227 493,06 грн. і від 29.02.2020 №К0380006950 на суму 275 676,83 грн.
За наведеними актами споживачем поставленого Товариством природного газу зазначено ДФС у Київській області.
Так, акт приймання-передачі природного газу від 31.12.2019 №КО389034611 підписаний уповноваженими представниками Товариства і ДФС у Київській області та скріплений печаткою останнього.
Акти приймання-передачі природного газу від 31.01.2020 №К0380003709 і від 29.02.2020 №К0380006950 підписані уповноваженим представником позивача, підписи представника ДФС у Київській області на таких актах відсутні.
За доводами Товариства вказані акти було вручено уповноваженому представнику відповідача.
Проте жодних доказів (зокрема, підпису, прізвища та ініціалів представника на примірнику таких актів або на супровідному листі) отримання актів приймання-передачі природного газу від 31.01.2020 №К0380003709 і від 29.02.2020 №К0380006950 представником ні ДФС у Київській області, ані Головного управління ДПС матеріали справи не містять.
08.02.2021 Товариством подано суду заяву про зменшення розміру позовних вимог, яка прийнята судом до розгляду, в якій вказано про часткову сплату основного боргу у сумі 217 900 грн., на підтвердження чого подано листа позивача від 01.02.2021 №б/н, відповідно до якого: «Згідно договору на постачання природного газу від 30.01.2019року № 41FB417-446-19 на рахунок ТОВ «Київоблгаз Збут» надійшла оплата заборгованості за спожитий природний газ за грудень місяць 2019 року у сумі 16 164грн. 95коп. (платіжне доручення №504 від 30.12.2020 року.,) і 201 735грн. 05коп. (платіжне доручення №505 від 30.12.2020р.)».
ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ. ПОЗИЦІЯ СУДУ
Частинами першою і другою статті 712 ЦК України передбачено, що за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Відповідно до статті 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно з частиною першою статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 525 ЦК України передбачено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до статті 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно із статтею 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
У частині першій статті 546 ЦК України зазначено, що виконання зобов`язання може забезпечуватися, зокрема, неустойкою.
Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання; штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання; пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (стаття 549 ЦК України).
За доводами позивача належним відповідачем у даній справі є Головне управління ДПС, оскільки саме воно проводило процедуру тендерної закупівлі природного газу на 2020 рік, у період проведення якої отримувало від Товариства природний газ за Договором.
З матеріалів справи вбачається, що замовник за Договором (ДФС у Київський області) не сплатив повну вартість поставленого позивачем природного газу за грудень 2019 року та січень і лютий 2020 року.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 «Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200» було вирішено утворити Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Відповідно до пункту 2 вказаної постанови установлено, що Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» (далі - Постанова №537) вирішено:
- утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1 (пункт 1);
- реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2 (пункт 2);
- установити, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкритій кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України (пункт 3);
- визначити територіальні органи Державної податкової служби правонаступниками майна, прав та обов`язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови, у відповідних сферах діяльності (пункт 4).
Згідно з додатком 1 «Перелік територіальних органів Державної податкової служби, що утворюються» до Постанови №537 утворено Головне управління ДПС.
Відповідно до додатку 2 «Перелік територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються» до Постанови №537 ДФС у Київській області реорганізується шляхом його приєднання до Головного управління ДПС.
За інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань ДФС у Київській області знаходиться у стані припинення.
Статтею 91 ЦК України передбачено, що юридична особа здатна мати такі ж цивільні права та обов`язки (цивільну правоздатність), як і фізична особа, крім тих, які за своєю природою можуть належати лише людині.
Цивільна правоздатність юридичної особи може бути обмежена лише за рішенням суду.
Юридична особа може здійснювати окремі види діяльності, перелік яких встановлюється законом, після одержання нею спеціального дозволу (ліцензії).
Цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно з частиною першою статті 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Відповідно до частини першої статті 106 ЦК України злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
Матеріалами справи підтверджується, що замовник за Договором (боржник за зобов`язаннями) - ДФС у Київській області перебуває в стані припинення в результаті реорганізації шляхом приєднання до Головного управління ДПС.
Частиною другою статті 107 ЦК України унормовано, що в разі реорганізації юридичної особи шляхом приєднання складається передавальний акт, який має містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов`язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов`язання, які оспорюються (постанова Великої Палати Верховного Суду від 14.03.2018 зі справи №910/23312/14).
Аналогічні дії зі складання передавального акту з огляду на зміст статті 107 ЦК України підлягають вчиненню у разі реорганізації юридичної особи шляхом злиття, перетворення.
Згідно з частинами першою і п`ятою статті 5 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади утворюються, реорганізуються та ліквідуються Кабінетом Міністрів України за поданням Прем`єр-міністра України.
Міністерство, інший центральний орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Відповідно до частини восьмої статті 5 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» актом Кабінету Міністрів України про ліквідацію міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади визначається орган виконавчої влади, якому передаються повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що ліквідується.
Механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів визначений Порядком здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074 (далі - Порядок).
Пунктами 4-7 Порядку передбачено, що орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади.
Орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Права та обов`язки органів виконавчої влади переходять: у разі злиття органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття; у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади; у разі перетворення органу виконавчої влади - до утвореного органу виконавчої влади.
Майнові права та обов`язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові на підставі передавального акта, а у разі їх поділу - згідно з розподільчим балансом.
Згідно з частиною п`ятою статті 104 ЦК України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Відповідно до пункту 14 частини третьої статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» в Єдиному державному реєстрі містяться дані про юридичних осіб, правонаступником яких є зареєстрована юридична особа.
Частиною восьмою статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» передбачено, що у разі приєднання юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті приєднання, та державна реєстрація змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються. Приєднання вважається завершеним з дати державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються (аналогічних висновків щодо моменту завершення приєднання юридичної особи дотримується Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду у постанові від 15.03.2018 зі справи №903/376/17).
Інститут правонаступництва органів державної влади різниться від інституту правонаступництва суб`єктів приватного права, оскільки є більш ширшим за змістом, включаючи в себе: правонаступництво в завданнях, функціях та повноваженнях як складових категорії компетенції органу виконавчої влади, а також щодо конкретних управлінських (організаційних) прав та обов`язків, які складають зміст відповідних правовідносин - тобто публічне правонаступництво за якого відбувається перехід владних прав та функції органу, що реорганізовується до органу, що створюється та правонаступництво в майнових приватних правовідносинах, у яких орган влади виступає як юридична особа приватного права.
У випадку публічного правонаступництва перехід таких прав та обов`язків оформлюється нормативним актом, тоді як правонаступництво в майнових приватних правовідносинах здійснюється на підставі передавального акта (частина друга статті 107 ЦК України, пункт 7 Порядку). При цьому юридична особа є припиненою з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 09.09.2019 зі справи №916/376/15-г.
ВИСНОВКИ
Предметом розгляду даного спору є стягнення заборгованості за Договором, тобто, за цивільним правочином, а тому правонаступництво за цими правовідносинами має здійснюватися на підставі передавального акта.
Як станом на дату подання позовної заяви, так і на момент прийняття судом рішення з даної справи ДФС у Київський області знаходиться в стані припинення, запис про припинення цієї юридичної особи до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань не внесено.
Доказів передачі Головним управлінням ДФС у м. Києві прав та обов`язків Головному управлінню ДПС у м. Києві (зокрема, передавальний акт) суду не подано.
Отже, враховуючи встановлені судом обставини, позовні вимоги Товариства задоволенню не підлягають.
За приписами статті 129 ГПК України судові витрати зі справи слід покласти на позивача.
В той же час, оскільки позивачем було зменшено розмір позовних вимог, а судом прийнято таку заяву до розгляду, то поверненню Товариству з державного бюджету України підлягає 3 236,83 грн. судового збору, сплаченого за подання позову за платіжним дорученням від 02.07.2020 №1172.
Керуючись статтями 129, 233, 236 - 238, 240 та 241 ГПК України, господарський суд міста Києва
ВИРІШИВ:
1. Відмовити у задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю «Київоблгаз збут» (04108, м. Київ, проспект Свободи, буд. 2Г, літ. А; ідентифікаційний код 39592941) до Головного управління ДПС у Київській області (03151. м. Київ. вул. Народного Ополчення, буд. 5А; ідентифікаційний код 43141377) про стягнення 510 602,94 грн.
2. Витрати зі сплати судового збору покласти на товариство з обмеженою відповідальністю «Київоблгаз збут» (04108, м. Київ, проспект Свободи, буд. 2Г, літ. А; ідентифікаційний код 39592941).
3. Повернути товариству з обмеженою відповідальністю «Київоблгаз збут» (04108, м. Київ, проспект Свободи, буд. 2Г, літ. А; ідентифікаційний код 39592941) з державного бюджету України 3 236 (три тисячі двісті тридцять шість) грн. 83 коп. судового збору, сплаченого за подання позову за платіжним дорученням від 02.07.2020 №1172.
4. Платіжне доручення від 02.07.2020 №1172 залишити у матеріалах справи.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Північного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 02.03.2021.
Суддя О.В. Марченко