Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
18.03.2009 р. № 2-а- 8646/08/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Перцової Т.С. при секретарі судового засідання Ульященко Л.М.
за участю представників сторін :
позивача Старшинської О.О.
відповідача Ващенка Р.М.
третьої особи - не з'явились
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ДП Роздольне
до ДПІ в Зміївському районі
пропро визнання податку повід- рішення про дорахування податку на прибуток незаконним , В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державне племінне птахівниче підприємство „Роздольне” (надалі ДППП „Роздольне”, Позивач), звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Зміївському районі в Харківській області (надалі ДПІ у Зміївському районі у Харківській області, Відповідач), в якому просить суд визнати незаконним та недійсним податкове повідомлення-рішення від 04.07.2008 року № 0003951501/0 про донарахування податку на прибуток за січень-березень 2008 року у розмірі 52022,78 грн., у тому числі за основним платежем 49545,50 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 2477,28 грн.
Ухвалою суду від 23.10.2008 року до участі у справі залучено у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Держкомзему у Зміївському районі Харківської області.
Ухвалою суду від 04.02.2009 року було вжито заходів про забезпечення адміністративного позову ДППП „Роздольне” шляхом зупинення виконання податкового повідомлення-рішення ДПІ у Зміївському районі в Харківській області від 04.07.2008 року № 0003951501/0.
Представник позивача в судовому засіданні просив позов задовольнити у повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог посилається на положення Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок” від 17.12.92 № 320-XIV, відповідно до яких ДППП „Роздольне” як товаровиробник сільськогосподарської продукції знаходиться на фіксованому сільськогосподарському податку. Стверджує, що до січня 2008 року ДППП „Роздольне” мало у своєму господарському віданні 3876 га землі, а з 04.01.2008 року розпаювання (приватизації) членами трудового колективу земельних ділянок ДППП „Роздольне” має у себе на праві користування 609,68 га земель для сільгоспвиробництва яке складає 93 % обсягів виробництва - птахівництво, скотарство тощо. Також, вказує на те, що відповідачем не було взято до уваги, що підприємством укладений договір на оренду землі в кількості 3,68 га та те, що Державний акт на право постійного користування землею не скасовано. Вважає, що заниження сум податку на прибуток за період січень-березень 2008 року на суму 187676, 00 грн. не відбулося, а тому ДПІ у Зміївському районі Харківської області проводячи камеральну невиїзну перевірку у червні 2008 р. безпідставно дійшло висновку про порушення ДППП „Роздольне” положень п.16.2 ст.16 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств”. Підсумовуючи викладене, просить суд позов задовольнити, визнати незаконним та недійсним податкове повідомлення-рішення від 04.07.2008 року № 0003951501/0 та стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати у сумі 3,40 грн.
Представник ДПІ у Зміївському районі у Харківській області проти задоволення позову заперечував, вважає його безпідставним та просить суд відмовити у задоволені позовних вимог. Свою позицію з посиланням на п.5.9 ст.5 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств”, ст.3 Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок” обґрунтовував тим, що Позивач допустив в своїй діяльності порушення п. 16.2 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" - занизив обєкт оподаткування. З вказівкою на інформацію, отриману від Управління держкомзему у Зміївському районі Харківської області та Зміївського районного відділу Харківської регіональної філії центру Державного земельного кадастру стверджував, що ДППП «Роздольне» не мало права бути платником фіксованого сільськогосподарського податку у 2008 році, т.я. земельні ділянки станом па 01.01.2008р. підприємству у встановленому порядку не надавались та в державному реєстрі земель не значаться .
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Управління Держкомзему у Зміївському районі Харківської області в судовому засіданні заперечував проти позову та підтвердив інформацію, яка була надіслана до ДПІ у Зміївському районі Харківської області щодо ДППП «Роздольне». Вважає, що спірні податкові повідомлення-рішення та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийняті у відповідності до норм чинного законодавства.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, вислухавши пояснення повноважних представників сторін, зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення проти позову, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги ДППП „Роздольне” не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Надані суду документи, свідчать про те, що ДПІ в Зміївському районі у Харківській області було здійснено невиїзну документальну (камеральну) перевірку податкової звітності з податку на прибуток ДППП „Роздольне”. За результатами перевірки було складено акт від 17.06.2008 року № 785/15-027/19461494, на підставі висновків якого відповідачем прийнято спірне податкове повідомлення-рішення про донарахування податку на прибуток за січень-березень 2008 року у розмірі 52022,78 грн., в тому числі за основним платежем у сумі 49545,50 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 2477,28 грн.
Як вбачається зі змісту акту перевірки ДПІ у Зміївському районі в Харківській області від 17.06.2008 року № 785/15-027/19461494 перевіркою податкової звітності встановлено порушення п.16.2 ст.16 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” із змінами та доповненнями та Порядку складання декларації з податку на прибуток” затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 29.03.2003 року № 143 - заниження ДППП „Роздольне” податку на прибуток за звітний періоди : 1 квартал 2008 року на суму 187676,00 грн. Відповідно до абз. „в” пп.. 4.2.2 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” за результатами перевірки, а саме: при порівнянні декларацій з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2008 року з декларацією за 2007 рік виявлено, що в декларації з податок на прибуток підприємства за 1 квартал 2008 року невірно перенесено балансову вартість запасів на початок звітного року з декларації з податку на прибуток підприємства за 2007 рік, чим було занижено валові доходи на 550604 грн.
Як зафіксовано в акті перевірки ДППП „Роздольне”, код ЄДРПОУ 19461494 до податкового органу було надано декларацію з податку на прибуток за 1 квартал 2008р № 10034 від 12.05.08р, згідно якої рядок 04.2 дорівнює „+” 170838 грн.
Відповідач вважає, що при складанні декларації за 1 квартал 2008 року, а саме при заповненні додатка К1 таблиці ДППП „Роздольне” допущена методологічна помилка фактична сума приросту балансової вартості запасів за І квартал 208р. повинна складати „-„ 550604 грн. (ряд. 01.2 декларації з податку на прибуток), що стало підставою для встановлення порушення п.5.9 ст.5 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств”.
Слід відмітити, що при перевірці заповнення рядка 04.6 „сума податків, зборів (обовязкових платежів)”, окрім визначених у 04.4 спірна декларація з податку на прибуток за 1 квартал 2008року була перевірена на наявність арифметичних помилок, що включаються до валових витрат.
Так, в акті перевірки вказано, що за період січень-березень 2008 року, підприємством ДППП „Роздольне” надано лише один розрахунок, сума якого включається до валових витрат при наданні декларації з податку на прибуток, а саме: „розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів”. Згідно з даними рядка 11 „Сума податку, що підлягає сплаті „Усього”” Розрахунку суми податку власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів №7078 від 16.04.2008р. підприємством нараховано суму податку 12945грн., сума яка підлягає віднесенню до валових витрат складає 3242 грн. (25% суми графи 11). При складанні декларації за 1 квартал 2008 року, а саме : при заповненні рядку 04.6 допущена методологічна помилка фактична сума нарахованого податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів повинна складати 3242,00 грн. Перевіркою встановлено, що підприємством завищені валові витрати в частині заповнення рядка 04.6 на суму 27424,00 грн.
При перевірці правильності віднесення до валових витрат витрати на оплату праці в декларації на прибуток за 1 квартал 2008 року встановлено, що підприємством завищені витрати на оплату праці в декларації з податку прибуток за квартал 2008року, які відображаються в валових витратах по рядка 04.3. „витрати на оплату праці”, за результатами камеральної перевірки повинні складати: по рядку 04.3 графи з за даними підприємства 126810 грн., за даними перевірки -124971 грн. Перевіркою встановлено, що підприємством завищенні валові витрати в частині заповнення рядка 04.3 на суму 1839 грн. Підсумовуючи, при камеральній перевірці встановлено, що підприємством завищенні валові витрати у сумі 200101грн. (170838 грн. + 1839грн. +27424 грн.): По рядку 06 графи 3 за даними підприємства 798711 грн., за даними перевірки - 598610 грн.
З огляду на викладене, в акті перевірки зроблено висновок, що при обчисленні обєкту оподаткування (рядок 08 декларації) була допущена помилка, яка призвела до заниження податкових зобовязань у 1 кварталі 2008 року у сумі 750705 грн.
На підставі вищезазначеного, відповідачем було зроблено висновок, що в порушення п.16.2 ст. 16 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств”, позивачем було занижено обєкт оподаткування на 750705,00 грн. та податок на прибуток на 187676,00 грн.
Позивачем було надано заперечення на акт ДПІ у Зміївському районі у Харківської області від 17.06.2008 року № 785/15-027/19461494 про результати невиїзної документальної (камеральної) перевірки.
За наслідками розгляду вказаних заперечень ДПІ у Зміївському районі у Харківської області було переглянуто висновок щодо заниження податку на прибуток ДППП „Роздольне” 10 декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2008року, а саме з врахуванням розглянутих заперечень встановлено, що обєкт оподаткування (рядок 08 декларації) занижено на 198182 грн., а податок на прибуток (рядок 12) - на 49545,5 грн.
Відповідно до листа Управління Держкомзему у Зміївському районі Харківської області № 01-15/583 від 04.02.2008р. ДППП „Роздольне” код 19461494 після проведення роздержавлення земель, має в користуванні земельні ділянки площею 120,5711 га, з них 64,21 га господарські будівлі та двори та 56,3022 га полезахисні смуги.
Суд відмічає, що згідно інформації, отриманої від Управління Держкомзему у Зміївському районі Харківської області та Зміївського районного відділу Харківської регіональної філії центру Державного земельного кадастру, земельні ділянки станом па 01.01.2008р. ДППП „Роздольне” у встановленому порядку не надавались та в державному реєстрі земель не значаться.
Судом встановлено, що Державний акт на право постійного користування серія XP 12-00-000-246 від 25.09.1995 року, на який посилається позивач в обґрунтування своїх позовних вимог був виданий Дослідному господарству „Роздольне”, а не ДППП „Роздольне”.
Суд зауважує, що оскільки, ДППП „Роздольне” мало іншу назву - Дослідне господарство „Роздольне”, при реорганізації чи зміні назви необхідно було виготовити відповідні земельно-правові документи.
Відповідно до ст.ст. 125, 126 Земельного кодексу України право користування на земельну ділянку виникає після одержання документу, що посвідчує право користування.
Представником позивача під час судового розгляду справи не заперечувався той факт, що ДППП „Роздольне” не звертався з вищевказаного питання щодо впорядкування своїх документів при зміні назви.
Як свідчать матеріали справи, розпорядженням Зміївської районної державної адміністрації від 20.11.2008 року № 971 було визнано недійсним державний акт на право постійного користування серії XP 12-00-000-246 від 25.09.1995 року, виданий Дослідному господарству „Роздольне”.
З посиланням на положення Закону України „Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)” від 05.06.2003 року було прийнято розпорядження Зміївської районної державної адміністрації від 19.02.2007 року № 147 „Про надання дозволу ДППП „Роздольне” на розробку проекту приватизації земель”, пунктом 2 якого було надано дозвіл на виготовлення проекту приватизації та технічної документації, яка була розроблена ДП „Харківським науково-дослідним та проектним інститутом землеустрою” та розглянута і затверджена на зборах членів ДППП „Роздольне”, про що свідчить протокол загальних зборів від 12.07.2007 року № 5.
Відповідно до проекту приватизації на 2007 рік, розробленого ДП „Харківським науково-дослідним та проектним інститутом землеустрою” та затвердженого розпорядженням Зміївської районної державної адміністрації „Про затвердження проекту приватизації ДППП „Роздольне”” від 23.08.2007 № 708 з урахуванням статей 17, 25, 81, 125, 126, п.16 Перехідних положень Земельного кодексу України, землі були розподілені на : землі, що підлягають поділу на земельні частки (пай) 3035,0461 га; землі резервного фонду (державна власність) 507 га; землі водного фонду 75,76 га; землі природно заповідного фонду 5,0 га (Ентомологічний заказник „Роздольне”); землі, які не надані у власність або користування 253,1939 га (під господарськими будівлями і дворами, лісові землі, відкриті землі без рослинного покриву).
Розпорядженням Зміївської районної державної адміністрації „Про виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та надання дозволу на виготовлення державних актів на право власності на землю членам ДППП „Роздольне”” від 30.08.2007 року № 731 відповідно до ст.ст. 17,25,81,125,126, п. 16 Перехідних положень Земельного кодексу України було затверджено технічну документацію і передано у власність громадянам (членам ДППП „Роздольне”) земельні ділянки загальною площею 2844,5905 га. Згідно розпорядження, надано дозвіл на виділення в натурі (на місцевості), виготовлення державних актів на право власності на землю членам ДППП „Роздольне”, доручено районному відділу земельних ресурсів внести зміни до земельно-облікової документації. Землі ДППП „Роздольне” були розділені відповідно Розпоряджень Зміївської районної державної адміністрації від 23.08.2007 № 708, від 30.08.2007 року № 731.
Позивач стверджує, що до січня 2008 року ДППП „Роздольне” мало у своєму господарському віданні 3876 га землі, а з 04.01.2008 року розпаювання (приватизації) членами трудового колективу земельних ділянок ДППП „Роздольне” має у себе на праві користування 609,68 га земель для сільгоспвиробництва яке складає 93 % обсягів виробництва - птахівництво, скотарство тощо. Таку свою правову позицію повязує з моментом набуття працівниками підприємства права власності на землю.
Представник позивача стверджує, що відповідно до ст.ст. 125, 126 Земельного кодексу України, право користування на земельну ділянку виникає після одержання документа, що посвідчує право користування. Але, власники земельних ділянок члени ДППП „Роздольне” станом на 01.01.2008 року не отримали державні акти на право власності на землю, тому вони до виділення в натурі (на місцевості) не мають право на використання без відповідних документів.
Відповідно до статті 3 Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок” обєктом оподаткування для платників фіксованого сільськогосподарського податку є площа сільськогосподарських угідь, переданих сільськогосподарському товаровиробнику у власність або наданих йому у користування, в тому числі на умовах оренди.
Сільськогосподарські підприємства, у відповідності із статтею 5 Положення про справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, затвердженого постановою КМУ від 23.04.1999 року № 658, для набуття і підтвердження статусу платників податку самостійно обчислюють суму податку.
Судом встановлено, що відповідно до інформації, отриманої від Управління земельних ресурсів у Зміївському районі Харківської області (листи від 04.02.2008 року № 01-15/583, від 11.06.2008р. № 01-15/1880, від 05.08.2008р. № 01-15/2217) та Зміїського районного відділу Харківської регіональної філії центру Державного земельного кадастру земельні ділянки станом на 01.01.2008 року ДППП „Роздольне” у встановленому порядку не надавались та в державному реєстрі земель не значаться.
Крім того, згідно статистичної звітності „Про наявність та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності” форма 6-ЗЕМ станом на 01.01.2008р. площа користування ДППП „Роздольне” після проведення роздержавлення земель, має в користуванні земельні ділянки площею 120,5722 га, з них 64,21 га господарські будівлі та двори, 56,3022 га полезахисні смуги.
Відповідно до ст.193 Земельного кодексу України Державний земельний кадастр це єдина державна система земельно кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками та містить ь вів режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів. Державний земельний кадастр є основою для ведення кадастрів інших природних ресурсів.
Виходячи зі змісту положень ст.194 Земельного кодексу України призначенням державного земельного кадастру є забезпечення необхідною інформацією органів державної влади та органів місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ і організацій, а також громадян з метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, визначення розміру плати за землю і цінності земель у складі природних ресурсів, контролю за використанням і охороною земель, економічного та екологічного обґрунтування бізнес-планів та проектів землеустрою.
За таких обставин, твердження позивача про те, що до січня 2008 року ДППП „Роздольне” мало у своєму господарському віданні 3876 га землі, а з 04.01.2008 року розпаювання (приватизації) членами трудового колективу земельних ділянок ДППП „Роздольне” має у себе на праві користування 609,68 га земель для сільгоспвиробництва не знайшло свого підтвердження в ході судового засідання.
Як зафіксовано в акті перевірки підприємством в порушення п. 16.2 ст. 16 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” занижено обєкт оподаткування на 750705, 00 грн. та податок на прибуток на суму 187676,00 грн.
Положеннями ст.3 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” визначено, що об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на: суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону; суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" валові витрати виробництва та обігу сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Слід відмітити, що положеннями п.5.2 ст. 5 Закону передбачено, які саме суми витрат та коштів включаються до складу валових витрат платника податку.
Пунктом 5.9 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон) встановлено порядок податкового обліку приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі - запасів).
Так, відповідно до абзацу першого цього пункту платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості запасів на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно з Законом (за винятком тих, що отримані безкоштовно).
Відповідно до Закону в перерахунку беруть участь лише ті запаси, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат. Сутність перерахунку полягає в порівнянні вартості залишків запасів на кінець звітного періоду з вартістю залишків на початок звітного року та відповідному уточненні платником податків або валових доходів (у рядку 01.2 декларації з податку на прибуток підприємства у разі приросту запасів), або валових витрат (у рядку 04.2 декларації з податку на прибуток підприємства у разі убутку запасів).
Таким чином, якщо в осіб, які у відповідному податковому звітному періоді перейшли на загальну систему оподаткування зі спрощеної системи або з фіксованого сільськогосподарського податку (далі - ФСП), обліковуються запаси, придбані та оприбутковані в період сплати ФСП або єдиного податку (тобто витрати на придбання яких не було включено до складу валових), вартість таких запасів не підлягає відображенню в таблиці 1 додатка К1/1 до декларації з податку на прибуток підприємства та відповідно не враховується при подальшому перерахунку по пункту 5.9 ст. 5 Закону.
Зазначені вище платники податку мають право на застосування цього пункту лише до запасів, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких було включено до складу валових витрат у таких випадках: якщо запаси були придбані та оприбутковані платниками після переходу на загальну систему оподаткування; якщо до перебування цих осіб на спрощеній системі або на ФСП вони були платниками податку на прибуток на загальних підставах і мають запаси, придбані та оприбутковані в період перебування на загальній системі оподаткування.
З метою оподаткування відповідно до п. 5.9 ст. 5 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” від 22.05.1997 року № 283/97-ВР, у залишках на кінець звітного періоду (графа 5 додатка К/1 (таблиця 1) до декларації з податку на прибуток) відображається тільки балансова вартість тих запасів, витрати на придбання яких відносяться до складу валових витрат у встановленому цим законом порядку.
Таким чином, станом на 01.01.2008 року при відображенні балансової вартості запасів „на початок звітного року” додатка К1/1 (таблиця 1) до декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2008 року прокреслюється, а залишки на кінець звітного періоду (графа 5 додатка К/1 (таблиця 1) до декларації з податку на прибуток) відображається тільки балансова вартість тих запасів, витрати на придбання яких відносяться до складу валових витрат у встановленому цим Законом порядку.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що при заповненні податкової декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2008 року від 12.05.2008 року № 10034, платником податків допущено методологічна помилка. При складанні декларації за 1 квартал 2008 року, а саме : при заповненні додатка К1 таблиці 1, в результаті помилки, фактична сума приросту балансової вартості запасів за 1 квартал 2008 року повинна складати 550604 грн.
Суд зазначає, що відповідно до п.п.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податків у разі, якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобовязань, заявлених у податкових деклараціях.
У разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули (п.п.17.1.4. п.17.1. ст.17 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”).
Виходячи з наведеного, та з урахуванням вимог положень Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок”, Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств”, Земельного кодексу України у відповідача були наявні підстави для фіксування в акті перевірки порушення ДППП „Роздольне” вимог п. 16.2 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" та винесення податкового повідомлення-рішення від 04.07.2008 року № 0003951501/0 про донарахування податкового зобовязання по податку на прибуток за січень-березень 2008 року в розмірі 49545,50 грн. та застосовання штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2477,28 грн.
За таких обставин, суд робить висновок, що при прийнятті податкового повідомлення-рішення від 04.07.2008 року № 0003951501/0 Державна податкова інспекція у Зміївському районі в Харківській області діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Законом з дотриманням вимог ч.3 ст.2 КАС України.
За таких обставин, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне скасувати заходи забезпечення адміністративного позову у вигляді зупинення до ухвалення рішення по справі виконання податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Зміївському районі в Харківській області від 04.07.2008 року № 0003951501/0 від 04.07.2008 року.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.
Керуючись ст. 8 Конституції України, ст.ст.4, 8, 17, 50, 86, 94, 161-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову Державного племінного птахівничого підприємства „Роздольне” до Державної податкової інспекції у Зміївському районі в Харківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет впору на стороні відповідача Управління Держкомзему у Зміївському районі Харківської області про визнання незаконним та недійсним податкового повідомлення-рішення від 04.07.2008 року № 0003951501/0 про донарахування податку на прибуток за січень-березень 2008 року у сумі 49545,50 грн. та штрафних санкцій у сумі 2477,28 грн. відмовити в повному обсязі.
Скасувати в заходи забезпечення адміністративного позову від 04.02.2008 року щодо зупинення до ухвалення рішення по справі виконання податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Зміївському районі в Харківській області від 04.07.2008 року № 0003951501/0 від 04.07.2008 року.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова виготовлена в повному обсязі 20.03.2009 року.
<Сума задоволення ><Текст >
Суддя Перцова Т.С.
З оригіналом згідно.