Рішення № 95067707, 22.02.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2021
Номер справи
140/17206/20
Номер документу
95067707
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2021 року ЛуцькСправа № 140/17206/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Димарчук Т.М.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання протиправними дій щодо відмови у призначенні пенсії за віком відповідно до вимог ст. 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"; зобов`язання ГУ ПФУ у Волинській області зарахувати до страхового стажу період роботи з 01.03.1989 по 15.05.1999 в Дирекції будівництва Нововолинського заводу керамічних стінових матеріалів; зобов`язання призначити та виплачувати пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з дати звернення, а саме з 28.09.2020.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що позивач 28.09.2020 звернулась до відповідача з письмовою заявою про призначення пенсії за віком на підставі ст. 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", досягну вши необхідного пенсійного віку та надавши пакет документів для призначення пенсії.

Однак, 06.10.2020 відповідач прийняв рішення №032450003522 про відмову у призначенні пенсії за віком, у зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу, зазначивши, що згідно наданих документів та даних, що містяться у системі персоніфікованого обліку страховий стаж позивача становить 20 років 21 день, при необхідних не менше 27 років, про що позивача повідомлено листом ПФУ від 17.11.2020

Зокрема, до її страхового ста жу відповідачем не враховано період роботи з 01.03.1989 по 15.05.1999 в Дирекції будівництва Нововолинського заводу керамічних стінових матеріалів з тих підстав, що у трудовій книжці позивача серії НОМЕР_1 проставлена печатка при звільненні з роботи у 1999 році зразка СРСР.

Вказує, на те, що відповідно до статті 48 КЗпП України та статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення", основним документом про трудову діяльність працівника та таким, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Вимоги до ведення трудової книжки та до оформлення записів до неї, регламентовані Порядком ведення трудових книжок працівників №58 від 29.07.1993.

Для вирішення подібних питань, щодо неясності, в оформленні трудової книжки затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затверджений Постановою КМУ за №637 від 12.08.1993 в поточній редакції від 05.10.2018.

Так, згідно до пунктом 1 Порядку №637 основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установа ми.

Разом з тим, відповідно до записів у її трудовій книжці колгоспника НОМЕР_3 та у трудовій книжці серії НОМЕР_1 її трудовий стаж становить більше 30 років. Записи в трудовій книжці позивача серії НОМЕР_1 виконані розбірливо, не містять неточностей та виправлень.

З наведених підстав просить позов задовольнити.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 23.12.2020 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та на підставі статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні без повідомлення (виклику) сторін (а.с.24).

У відзиві на позовну заяву від 20.01.2020 №0300-0802-7/3163 представник відповідача позовних вимог не визнав та вказав, що на звернення ОСОБА_1 із заявою про призначення пенсії за віком згідно з Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», відповідач рішенням від 06.10.2020 відмовив позивачу у призначенні пенсії за віком у зв`язку з відсутністю необхідного стажу роботи через ненадання підтверджуючих документів щодо наявності страхового стажу.

До страхового стажу позивача відповідачем не враховано період роботи з 01.03.1989 по 13.05.1999 в Дирекції будівництва Нововолинського заводу керамічних стінових матеріалів з тих підстав, що записи у трудовій книжці за вказаний період були неналежно оформлені, а саме, у трудовій книжці позивача серії НОМЕР_1 запис про звільнення з роботи у 1999 році завірений печаткою зразка СРСР. На вимогу пенсійного органу підтверджуючих документів за вказаний період позивачем надано не було.

З наведених підстав просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Дослідивши письмові докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) 28.09.2020 звернулась до Іваничівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", до якої додала: трудову книжку; довідку про присвоєння ідентифікаційного коду; копію паспорта; довідку із СПОВ про заробітну плату з 01.07.2000 по день звернення; довідки про заробітну плату №90 від 22.07.2020, №49 від 04.02.2020 за період страхового стажу до 01.07.2000; диплом (свідоцтво, атестат) про навчання; документи про стаж; свідоцтво про шлюб (а.с.12,15,31).

Листом від 17.11.2020 №0300-1602-8/38708 ГУ ПФУ у Волинській області повідомило позивача про те, що у зв`язку із невиконанням однієї з умов пенсії передбаченої статтею 26 Закону, а саме наявність не менше 27 років страхового стажу, Головним управлінням прийнято рішення №032450003522 від 06.10.2020 відмовити позивачу у призначенні пенсії по віку.

З листа-відповіді також вбачається, що згідно наданих документів та даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку страховий стаж позивача становить 20 років 21 день. До страхового стажу позивача відповідачем не враховано період роботи з 01.03.1989 по 13.05.1999 в Дирекції будівництва Нововолинського заводу керамічних стінових матеріалів з тих підстав, що у трудовій книжці позивача серії НОМЕР_1 запис про звільнення з роботи у 1999 році завірений печаткою зразка СРСР (а.с.8).

Не погоджуючись з діями ГУ ПФУ у Волинській області щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу періоду роботи з 01.03.1989 по 13.05.1999 в Дирекції будівництва Нововолинського заводу керамічних стінових матеріалів, а також щодо відмови у призначенні пенсії за віком позивач звернулася за захистом своїх прав з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно із пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Частиною другою статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач не довів правомірності оскаржуваних у даній адміністративній справі дій з огляду на наступне.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду України визначено Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07. 2003 №1058-ІV

За нормами статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у період з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року право на призначення пенсії за віком до досягнення віку 60 років мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року, за наявності страхового стажу не менше 27 років.

Згідно з частиною 1 статті 24 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Аналогічне визначення поняття "страховий стаж" міститься у статті 1 вказаного Закону, а саме: страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше.

З вищезазначеного слідує, що для зарахування періоду роботи до страхового стажу необхідною та обов`язковою умовою є сплата страхових внесків за вказаний період.

Наведене кореспондується з положеннями частини 2 статті 24 Закону №1058-ІУ, за якими страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004).

Статтею 44 Закону №1058-IV встановлено порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, відповідно до якого заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Частиною 5 статті 45 Закону №1058-IV визначено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846; далі - Порядок №22-1).

Згідно із підпунктом 2 пункту 2.1 Порядку № 22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.

За приписами пунктів 4.1, 4.7, 4.8 Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2). Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження. Заява про призначення пенсії з усіма поданими документами та рішенням про призначення пенсії зберігаються в окремій пенсійній справі на кожного пенсіонера. Пенсійні справи зберігаються в органах, що призначають пенсії, за місцем проживання (реєстрації) або за місцем перебування пенсіонерів.

Відповідно до статті 62 Закону №1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок №637).

Згідно із пунктами 1 та 2 Порядку №637 (з наступними змінами та доповненнями) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Згідно із пунктом 3 Порядку №637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Згідно з пунктом 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29.07.1993 №58 (далі - Інструкція) до трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім`я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; відомості про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв`язку з цим винагороди.

Як вбачається з матеріалів справи, до страхового стажу позивача не зараховано період роботи з 01.03.1989 по 13.05.1999 в Дирекції будівництва Нововолинського заводу керамічних стінових матеріалів.

Відмова ГУ ПФУ у Волинській області мотивована тим, що у трудовій книжці позивача серії НОМЕР_1 запис про звільнення з роботи у 1999 році завірений печаткою зразка СРСР.

Судом, на підставі записів у трудовій книжці ОСОБА_1 НОМЕР_1 від 24.02.1989 встановлено наступне: на підставі запису №3 позивач з 01.03.1989 прийнята на посаду секретаря-машиністки Дирекції будівництва Нововолинського заводу керамічних стінових матеріалів (наказ №1 від 01.03.1989); на підставі запису №4 позивач з 03.07.1989 переведена кладовщицею майнового складу Дирекції будівництва Нововолинського заводу керамічних стінових матеріалів (наказ №10-о/к від 03.07.1989); на підставі запису №5 позивач з 13.05.1999 звільнена з займаної посади у зв`язку із скороченням. Записи про прийняття та про звільнення з роботи скріплені печаткою та засвідчені підписом директора будівництва Нововолинського заводу керамічних стінових матеріалів (а.с.9, 9 зворот).

Таким чином, з записів у трудовій книжці позивача вбачається, що ОСОБА_1 дійсно у період з 01.03.1989 по 13.05.1999 перебувала на роботі в Дирекції будівництва Нововолинського заводу керамічних стінових матеріалів. А тому, з урахуванням наведених норм чинного законодавства України та встановлених обставин справи, суд дійшов висновку про протиправність рішення щодо відмови у зарахування відповідачем вищевказаного періоду до страхового стажу позивача та відмови у призначенні пенсії за віком.

Так, Верховний суд у постановах від 24.05.2018 у справі №490/12392/16-а та від 04.09.2018 у справі №423/1881/17 сформував правовий висновок, що певні недоліки щодо заповнення трудової книжки не можуть бути підставою для неврахування відповідного періоду роботи для обрахунку стажу при призначенні пенсії.

Наявність сумнівів у відповідача, може бути підставою для перевірки, в ході якої має бути встановлено обстави ни, які перешкоджають зарахуванню періоду роботи до стажу, однак не можуть нівелювати відомості трудової книжки та позбавляти особу права на належне пенсійне забезпечення з урахуванням набутого нетрудового стажу. Вищевказане узгоджується з позицією, викладеною у постанові Верховно го Суду від 06.03.2018, справа №127/9055/17.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з наданого ГУ ПФ України у Волинській області розрахунку стажу для призначення пенсії, до страхового стажу ОСОБА_1 зараховано страховий стаж - 20 років 21 день (страховий стаж до 01.01.2004 - 12 років 11 місяців 5 днів, після 01.01.2004 - 7 років 1 місяць 16 днів) (а.с.30).

Таким чином, з зарахуванням до страхового стажу ОСОБА_1 періодів роботи з 01.03.1989 по 13.05.1999 в Дирекції будівництва Нововолинського заводу керамічних стінових матеріалів (10 років 2 місяці 13 днів), страховий стаж позивача, що враховується для призначення пенсії становитиме не менше 27 років, а тому позивач набуває право на призначення пенсії за віком на підставі статті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Як встановлено статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у період з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року право на призначення пенсії за віком до досягнення віку 60 років мають жінки після досягнення ними такого віку: 59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року. право на призначення пенсії за віком

Таким чином, позивач ІНФОРМАЦІЯ_1 право на призначення пенсії за віком отримала 16.08.2020, тобто при досягненні нею віку 59 років 6 місяців.

Згідно з підпунктом 1 пункту 1 статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.

Оскільки, позивач із заявою про призначення пенсії за віком до ГУ ПФУ у Волинській області звернулася 28.09.2020, то призначення та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" слід проводити з 28.09.2020.

Відтак, з наведених вище підстав, позовні вимоги належить задовольнити шляхом зобов`язання ГУ ПФУ у Волинській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди роботи з 01.03.1989 по 13.05.1999 в Дирекції будівництва Нововолинського заводу керамічних стінових матеріалів та призначити ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з 28.09.2020.

Згідно з частиною другою статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Водночас суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Враховуючи вищевикладені норми чинного законодавства та обставини встановлені у справі, суд дійшов висновку, що для ефективного захисту прав та інтересів позивача необхідно вийти за межі позовних вимог та (окрім задоволених позовних вимог) визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ у Волинській області №032450003522 від 06.02.2020 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії по віку.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому, з урахуванням зазначеного, на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області слід стягнути судові витрати у сумі 840,80 грн, сплачені згідно з квитанцією від 09.12.2020 №16.

Керуючись статтями 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області №032450003522 від 06.02.2020 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії по віку.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу ОСОБА_1 періодів роботи з 01.03.1989 по 13.05.1999 в Дирекції будівництва Нововолинського заводу керамічних стінових матеріалів.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди роботи з 01.03.1989 по 13.05.1999 в Дирекції будівництва Нововолинського заводу керамічних стінових матеріалів.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на підставі статі 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з 28.09.2020.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області судові витрати у розмірі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень 80 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вул. Кравчука, 22-В, код ЄДРПОУ 13358826).

Суддя Т.М. Димарчук