Постанова № 9493617, 23.03.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2010
Номер справи
1764/10/2070
Номер документу
9493617
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2а- 1764/10/2070

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2010 р. м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бартош Н.С.,

при секретарі судового засідання Скидан М.А.,

за участі представника позивача - Єсінової О.В., представника відповідача - Підіпригори М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі міста Харкова до приватного підприємства "Електромашстан" про зобов'язання вчинити певні дії ,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Харкова звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства "Електромаштан", в якому, після уточнення в ході розгляду справи, просить суд: надати Державній податковій інспекції у Орджонікідзевському районі міста Харкова дозвіл на проведення позапланової виїзної перевірки приватного підприємства "Електромаштан" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 р. по 31.12.2009 р. на підставі постанови слідчого прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова від 17.12.2009 р.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що, згідно постанови прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова про призначення документальної перевірки, на підставі направлення на проведення перевірки від 08.02.2010 р. за №47, виданого ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова, посадовими особами позивача здійснено виїзд на позапланову перевірку ПП "Електромасштан" за адресою місцезнаходження підприємства: Харківська область, Дергачівський район, с. Черкаська Лозова., але директором ПП "Електромашстан" вчинено перешкоджання здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби шляхом відмови від допуску посадових осіб позивача до проведення позапланової перевірки ПП "Електромашстан", про що складено акт №122/23-30/3223548 від 09.02.2010 р. про неможливість проведення позапланової виїзної перевірки ПП "Електромашстан" через відмову у допуску до перевірки.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд задовольнити позов з вищенаведених підстав.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти позову в повному обсязі та зазначив, що Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Харкова не надано доказів наявності належних підстав для проведення перевірки, відповідно до положень ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".

Вислухавши пояснення представника позивача та дослідивши докази, надані по справі, судом встановлено наступне.

Відповідно до наказу №52 від 08.02.2010 р. про проведення позапланової перевірки за постановою слідчого прокуратури Орджонікідзевського району, на підставі направлення на проведення перевірки від 08.02.2010 р. за №47, виданого ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова посадовими особами позивача здійснено виїзд на позапланову перевірку ПП "Електромасштан" за адресою місцезнаходження підприємства: Харківська область, Дергачівський район, с. Черкаська Лозова.

Директора ПП "Електромашстан" ОСОБА_3 ознайомлено з наказом про проведення позапланової перевірки підприємства та вручено під розписку направлення на перевірку, що підтверджується копіями відповідних документів, доданих до матеріалів справи.

Актом №121/23-30/32235483 від 09.02.2010 р. про відмову від допуску до проведення перевірки встановлено, що директор ПП "Електромашстан" ОСОБА_3 пояснив посадовим особам позивача, що всі первинні документи, бухгалтерські та інші документи вилучені слідчими органами, що унеможливлює проведення перевірки; письмове пояснення та протокол вилучення документів надати відмовився та додатково пояснив, що при розгляді даної ситуації юристами в подальшому можливо буде надано письмове пояснення з вказанням причин недопуску до проведення перевірки посадових осіб ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Харкова.

Відповідно до ст. 2, 11 Закону України "Про державну податкову службу", завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, встановлених законодавством. Органи державної податкової служби в межах компетенції та в порядку, встановленому законодавством, маєть право здійснювати планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, додержання податкового, валютного та іншого законодавства; одержувати у платників податків пояснення з питань, що виникають під час перевірок та стосуються реалізації повноважень органів державної податкової служби;

Судом встановлено, що у провадженні прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова знаходиться кримінальна справа №26090082 по відношенню до посадових осіб ПП "Електромашстан" за ознаками складу злочину, передбаченими ст. 366 ч.1, 15-191 ч. 5 Кримінального кодексу України та старшим слідчим прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова Ярмак К.Б., в провадженні якого знаходиться вказана кримінальна справа, винесено постанову від 17.12.2009 р. про призначення документальної перевірки з питань дотримання податкового законодавства посадовими особами ПП "Електромашстан" за період з 01.01.2008 р. по 31.12.2009 р., проведення якої доручено посадовим особам ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова.

Частиною 5 ст. 114 Кримінально - процесуального кодексу України встановлено, що постанови слідчого, винесені відповідно до закону в кримінальній справі, яка перебуває в його провадженні, є обов'язковими для виконання всіма підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами. Пунктом 14 ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" забороняється обмеження у підставах провеждення перевірок платників податків, які проводяться після порушення кримінальної справи проти платника податків, що перевіряється, відповідно до кримінально - процесуального законодавства.

Відповідно до п. 4 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування", платники податків і зборів зобов'язані допускати посадових осіб державних податкових органів для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з ст 11-2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для її проведення та за умови надання платнику податків під розписку наступних документів:

1) Направлення на перевірку, в якому зазначається дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова чи позапланова) підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою державної податкової служби.

2) Копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому визначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що посадовими особами позивача виданий наказ про проведення планової перевірки ПП "Електромашстан" від 08.02.2010 р. №52 та направлення на перевірку від 08.02.2010 р. №47; директор ПП "Електромашстан" ОСОБА_3 належним чином ознайомлений з даними документами, що підтверджується копіями відповідного наказу та акту, доданими до матеріалів справи.

Враховуючи викладене, суд вважає, що Державною податковою інспекцією в Орджонікідзевському районі м. Харкова здійснено всі необхідні заходи та виконано всі умови для проведення позапланової виїзної перевірки відповідача. Дії директор ПП "Електромашстан" по недопуску посадових осіб для проведення позапланової виїзної перевірки вчинені з порушенням діючого кримінального та процесуального законодавства.

На підставі зазначеного, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову в повному обсязі, оскільки позовні вимоги ДПІ у Орджонікідзевському районі є законними та обгрунтованими.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі міста Харкова до Приватного підприємства "Електромашстан" про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити в повному обсязі.

Надати Державній податковій інспекції у Орджонікідзевському районі міста Харкова дозвіл на проведення позапланової виїзної перевірки приватного підприємства "Електромаштан" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 р. по 31.12.2009 р. на підставі постанови слідчого прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова від 17.12.2009 р.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складання у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 29.03.2010 року.

Суддя Бартош Н.С.