Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
22 квітня 2010 року м. Донецьк
справа № 2-а-15935/09/0570
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі суддів:
головуючого: Ляшенка Д.В. суддів Ястребової Л.В., Малашкевич С.А. при секретарі Агейченковій К.О. за участю представника позивача
представника відповідача Анохіної Т.І.
Петрова А.Г. розглянувши у відкритому апеляційні скарги судовому засіданні
Обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго”, Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 листопада 2009 року по справі № 2-а-15935/09/0570 за позовом Обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго” до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення,- Керуючись статтями 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційні скарги Обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго”, Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 листопада 2009 року по справі № 2-а-15935/09/0570 - залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили.
Колегія суддів:
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
22 квітня 2010 року м. Донецьк
справа № 2-а-15935/09/0570
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі суддів:
головуючого: Ляшенка Д.В. суддів Ястребової Л.В., Малашкевич С.А. при секретарі Агейченковій К.О. за участю представника позивача
представника відповідача Анохіної Т.І.
Петрова А.Г. розглянувши у відкритому апеляційні скарги судовому засіданні
Обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго”, Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 листопада 2009 року по справі № 2-а-15935/09/0570 за позовом Обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго” до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В:
В вересні 2009р. Обласне комунальне підприємство "Донецьктеплокомуненерго" звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення №0000861542/0 від 05.02.2009р. про застосування штрафних санкцій з податку на додану вартість у сумі 410 463,80 грн.
Позов мотивовано тим, що Відповідач самостійно, поза межами своїх повноважень, здійснив зміну призначення платежу, що спричинило нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань по податку на додану вартість.
У судовому засіданні від 12.11.2009р. позивач надав уточнення до позовної заяви, відповідно до якої позивач просив визнати нечинним податкове повідомлення-рішення №0000861542/1 від 16.04.2009р. про застосування штрафних санкцій з податку на додану вартість у сумі 410 463,80 грн.
Постановою суду 1 інстанції позов задоволений частково і визнане спірне податкове повідомлення-рішення нечинним в частині нарахування штрафних санкцій у розмірі 258453 грн.
Не погодившись з таким рішенням підприємство та ДПІ подали апеляційні скарги, в яких просили постанову суду в частині вирішення справи не на їх користь скасувати та постановити нове рішення, посилаючись на те, що судом першої інстанції неправильно застосовані норми матеріального та процесуального права.
В судовому засіданні представник позивача та представник відповідача свої скарги підтримали.
Заслухавши доповідача, представників сторін, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що скарги задоволенню не підлягають, а постанову суду першої інстанції належить залишити без змін з наступних підстав.
Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом встановлено наступне.
За результатами проведеної 20.01.2009р. документальної невиїзної (камеральної) перевірки своєчасності сплати податків і зборів до бюджету, ДПІ у Ворошиловському районі м.Донецька був складений Акт від 20.01.2009 року № 43/15-2/03337119, відповідно до якого, встановлено порушення пп. 7.7.1 п. 7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03 квітня 1997 року № 168/97-ВР, пп. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме зазначено, що платником несвоєчасно сплачено податок на додану вартість, внаслідок несвоєчасного подання платіжного доручення.
На підставі зазначеного акту від 20.01.2009 року № 43/15-2/03337119 відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 05.02.2009 р. № 0000861542/0, згідно з яким позивачу нарахований штраф у сумі 410 463,80 грн. за затримку на 56 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 2 052 319,00 грн.
За наслідками процедури адміністративного оскарження, податкове повідомлення-рішення від 05.02.2009 р. № 0000861542/0 залишено без змін, а скарга від 20.02.2009р. № 03/564 без задоволення.
За результатами розгляду зазначеної скарги прийнято податкове повідомлення-рішення від 16.04.2009 р. № 0000861542/1 з аналогічним предметом.
Статтею 54 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007 року № 107-УІ, встановлено, що перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла в зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за рахунок надходжень від погашення податкової заборгованості підприємств до державного бюджету, а також надходжень податку на додану вартість, не сплаченого Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" у встановлені строки за природний газ, ввезений на митну територію України у першому кварталі 2008 року, який перебуває під митним контролем, та додаткових податкових зобов'язань, які виникають у результаті виконання цієї статті. Розрахунки з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, з місцевих бюджетів може здійснюватись за рахунок належних їм додаткових податкових зобов'язань, які виникають у результаті виконання цієї статті, а також за рахунок погашення заборгованості перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, яка була реструктуризована, та за рахунок погашення заборгованості місцевих бюджетів перед державним бюджетом, що виникла у зв'язку з наданням Міністерством фінансів України фінансової допомоги Уряду Автономної Республіки Крим, облвиконкомам, Севастопольському міськвиконкому на підставі укладених між ними у 1994 році договорів для підприємств теплоенергетики, що перебувають у комунальній власності.
Порядок, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України "Про реалізацію статті 54 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України"" від 25 квітня 2008 р. № 440, визначає механізм перерахування у 2008 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися і постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з водопостачання та водовідведення тарифам, затвердженим (погодженим) органами державної влади чи органами місцевого самоврядування (далі - заборгованість з різниці в тарифах), за рахунок надходжень від погашення податкової заборгованості надавачів, виробників, виконавців послуг, інших підприємств або їх кредиторів -учасників розрахунків (далі - учасники розрахунків) до державного бюджету та додаткових податкових зобов'язань, які виникають у результаті виконання статті 54 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", та за рахунок повернення заборгованості місцевих бюджетів перед державним бюджетом, що виникла у зв'язку з наданням Мінфіном фінансової допомоги Урядові Криму, облвиконкомам, Севастопольському міськвиконкому на підставі укладених між ними у 1994 році договорів для підприємств теплоенергетики, що перебувають у комунальній власності, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994 р. N 510.
Відповідно до п. 2.6 договору № 05/440/1 від 01.12.2008р. про організацію взаєморозрахунків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2008 р. № 440, ОКП "Донецьктеплокомуненерго" перерахувало кошти в сумі 11 461 916,00 грн. до спеціального фонду державного бюджету як погашення податкової заборгованості з податку на добавлену вартість (код 14010900, довідка від 20.11.2008р. №2).
Згідно довідки ДШ у Ворошиловському районі м.Донецька №2 від 20.11.2008р. код 14010900, податкова заборгованість позивача за 2008р. станом на 20.11.2008р. становить 11461916,00 грн.
Таким чином, позивач повинен був направити кошти у розмірі 11461916,00 гри. на погашення податкової заборгованості з податку на додану вартість, яка виникла у підприємства у 2008 року.
Згідно підпункту 17.1.7. пункту 17.1, ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених зазначеним Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім дна граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяті відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Як вбачається з зворотнього боку облікової картки позивача станом на 31.12.2008 року, наданої відповідачем, ДПІ у Ворошиловському районі м.Донецька на власний розсуд змінило призначення зазначеного платежу та направило його на погашення недоїмки - податкового боргу з податку на додану вартість попередніх податкових періодів, внаслідок чого на думку відповідача у позивача виник обов'язок сплатити штраф за несплату протягом граничних строків узгодженої суми податкового зобов'язання.
Зміна призначення платежу та направлення коштів на сплату узгоджених податкових зобов”язань по податкових деклараціях та уточнюючих розрахунках №176389 за грудень 2006р. на суму 63065,00 грн., №176357 за жовтень 2006р. на суму 6537] грн., №176402 за січень 2007р. на суму 211185,00 грн., №176501 за серпень 2007р. на 25189,00 грн., №176508 за жовтень 2007р. на суму 80145,00 грн., №176498 за липень 200У суму 641,00 грн., №176378 за листопад 2006р. на суму 138743,00 грн., №176513 за листопад 2007р. на суму 148986.00 гри.. №176504 за вересень 2007р. на суму 26723,00 гри., здійснена податковим органом необґрунтовано, а тому судом правильно в частині застосування санкцій в сумі 258453 грн. визнано спірне податкове повідомлення рішення нечинним.
В іншій частині відповідачем дотримані вимоги підпункту 17.1.7. пункту 17.1, ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" і судом правильно відмовлено у задоволенні решти вимог позивача.
Таким чином, суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Доводи апеляційних скарг не спростовують висновків суду першої інстанції і підстав для задоволення скарг та скасування постанови суду не вбачається.
Керуючись статтями 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційні скарги Обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго”, Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м.Донецька на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 листопада 2009 року по справі № 2-а-15935/09/0570 - залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили.
Колегія суддів: /підписи/
З оригіналом згідно:
Суддя: Д.В.Ляшенко