Постанова № 9471590, 27.04.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2010
Номер справи
2а-949/10/1670
Номер документу
9471590
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-949/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю.,

при секретарі Кусайло Я.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Заступника прокурора м. Кременчука в інтересах даржави в особі, Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської областідо Товариства з обмеженою відповідальністю "Цегла Кременчука"про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, -

В С Т А Н О В И В:

09 березня 2010 року позивач Заступник прокурора м. Кременчука в інтересах даржави в особі, Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Цегла Кременчука"про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що за відповідачем рахується не погашена заборгованість, яка виникла внаслідок несплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за період з 01.08.2009 по 31.12.2009 в розмірі 1131,41 грн., фінансових санкцій в розмірі 23,69 грн., пені в розмірі 39,80 грн.

Представник прокурора в судове засідання не з?явився. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.

Позивач в судове засідання не з?явився. Надіслав до суду клопотання, в якому зазначив про підтримання позовних вимог в повному обсязі, просив розглянути справу за відсутності представника позивача.

Відповідачем явку представника в судове засідання не забезпечено, хоча в справі наявні докази про те, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за даної явки та за наявними в справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.

Судом встановлено, що відповідно до статей 14, 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”відповідач є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, перебуває на обліку у Пенсійному фонді України Крюківського району в м.Кременчуці Полтавської області з 16 лютого 2005 року.

Відповідно до статті 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”(далі Закон) платниками страхових внесків на загальнодержавне пенсійне страхування є фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Згідно статті 15 Закону платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

Відповідно до пункту 6 частини другої статті 17 Закону страхувальники зобовязані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Розмір страхових внесків встановлений Законом України “Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування”та розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, а саме: 33,2 % від фонду оплати праці та 0,5 2 %, що утримуються із заробітної плати працюючих.

Частиною другою статті 20 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до зазначеного Закону нараховуються страхові внески.

Згідно наданих відповідачем до Управління Пенсійного фонду України в Гадяцькому районі Полтавської області розрахунків суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, за період з серпня 2009 року по грудень 2009 року сплаті підлягають страхові внески в розмірі 1131,41 грн.

Відповідно до частини 6 статті 19 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та пунктів 5.1.3 та 5.1.4 розділу 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.

Судом встановлено, що відповідачем самостійно розраховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01 серпня 2009 по 31 грудня 2009, однак в установлені частиною шостої статті 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”строки страхові внески не сплачені, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до пунктів 2, 7 частини 9 статті 106 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахований на кожний день простроченого платежу.

За несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом накладається штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.

Оскільки відповідачем несвоєчасно були сплачені страхові внески, до нього були застосовані позивачем фінансові санкції та нарахована пеня відповідно до рішеня Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці №1738 від 24 листопада 2009 року: 23,69 грн. штраф, 39,80 грн. пеня.

Всього відповідачу було нараховано фінансових санкцій та пені в сумі 63,49 грн.

Вимогою про сплату боргу від 03 березня 2010 року позивач повідомляв відповідача про необхідність своєчасної сплати заборгованості. Зазначена вимога отримана відповідачем 10 березня 2010 року, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення, надана позивачем до матеріалів справи.

Підприємство заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за період з 01.08.2009 по 31.12.2009, станом на дату розгляду справи в суді, не сплатило.

Відповідно до частини 12 статті 20 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Стаття 106 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”передбачає право органу Пенсійного фонду на звернення до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Відповідно до ч.1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач доказів в спростування вищевикладеного чи доказів сплати недоїмки суду не надав, своїм правом на надання заперечень проти адміністративного позову не скористався.

Таким чином, з урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Заступника прокурора м. Кременчук в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці до Товариства з обмеженою відповідальністю "Цегла Кременчука"про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за період з серпня 2009 по грудень 2009 в сумі 1194,90 грн. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись Законом України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”, Законом України “Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування”, Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Заступника прокурора м. Кременчука в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Цегла Кременчука" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Цегла Кременчука" (р/р 331887 в ВАТ "ВіЕйБіБанк", МФО 331887, код ЄДРПОУ 33357583) на користь Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області (р/р25601312303 в ОПЕРВ Полтавського облуправління ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 331467, код ЄДРПОУ 22529698) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1194,90 грн.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 30 квітня 2010 року.

СуддяН.Ю. Алєксєєва