ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-679/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Алєксєєвої Н.Ю.,
при секретарі –Кусайло Я.Г.,
за участю представника позивача - Ларіна Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України Київського району в м.Полтавідо Полтавського комунального підрядного спеціалізованого ремонтно-будівельного управління «Міськрембуд-2»про стягнення боргу по сплаті страхових внесків, -
В С Т А Н О В И В:
18 лютого 2010 року Управління Пенсійного фонду України Київського району в м.Полтавізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Полтавського комунального підрядного спеціалізованого ремонтно-будівельного управління «Міськрембуд-2»про стягнення боргу по сплаті страхових внесків.
18 лютого 2010 року позивач Управління Пенсійного фонду України Київського району в м.Полтавізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Полтавського комунального підрядного спеціалізованого ремонтно-будівельного управління «Міськрембуд-2»про стягнення боргу по сплаті страхових внесків, посилаючись на те, що на даний час за відповідачем рахується не погашена заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за листопад 2009 року в розмірі 5771,96 грн., фінансових санкцій в розмірі 1040,91 грн., пені в розмірі 2651,52 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві, просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча в справі наявні докази про те, що сторони належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за даної явки та за наявними в справі матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.
Судом встановлено, що Полтавське комунальне підрядне спеціалізоване ремонтно-будівельне управління «Міськрембуд-2» з 24 лютого 1993 року зареєстроване та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до статті 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”(далі Закон) платниками страхових внесків на загальнодержавне пенсійне страхування є фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.
Згідно статті 15 Закону платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 17 Закону страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Розмір страхових внесків встановлений Законом України “Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування” та розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, а саме: 33,2 % від фонду оплати праці та 0,5 –2 %, що утримуються із заробітної плати працюючих.
Частиною другою статті 20 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до зазначеного Закону нараховуються страхові внески.
Згідно наданого відповідачем до Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за листопад 2009 року загальна сума страхових внесків за цей місяць складає 5771,96 грн.
Відповідно до частини 6 статті 19 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та пунктів 5.1.3 та 5.1.4 розділу 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Судом встановлено, що відповідачем самостійно розраховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за листопад 2009 р., однак в установлені частиною шостої статті 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”строки страхові внески не сплачені, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до пунктів 2, 7 частини 9 статті 106 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум –у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум –у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум –у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахований на кожний день простроченого платежу.
За несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом накладається штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.
Оскільки відповідачем несвоєчасно були сплачені страхові внески, до нього були застосовані позивачем фінансові санкції та нарахована пеня відповідно до рішень Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві №962 від 10 грудня 2009 року: 239,40 грн. –штраф, 584,96 грн. –пеня; №1009 від 24 грудня 2009 року: 433,51 грн. –штраф, 1136,18 грн. –пеня; №20 від 18 січня 2010 року: 368,00 грн. –штраф, 930,38 грн. –пеня. Всього відповідачу було нараховано фінансових санкцій та пені в сумі 3692,43 грн.
Судом було досліджено відомості, що містяться у наданих представником позивача розрахунку суми позову та картках обліку особового рахунку відповідача в судовому засіданні. Судом встановлено, що станом на 01 листопада 2009 року за відповідачем рахувалася непогашена сума недоїмки по сплаті страхових внесків.
Доказів сплати суми недоїмки в розмірі 9464,39 грн. станом на дату розгляду справи відповідачем не надано.
Відповідно до частини 12 статті 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Стаття 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”передбачає право органу Пенсійного фонду на звернення до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Таким чином, з урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві до Полтавського комунального підрядного спеціалізованого ремонтно-будівельного управління «Міськрембуд-2»про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за листопад 2009 року в сумі 9464,39 грн. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, Законом України “Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування”, Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві до Полтавського комунального підрядного спеціалізованого ремонтно-будівельного управління «Міськрембуд-2» про стягнення боргу по сплаті страхових внесків задовольнити.
Стягнути з Полтавського комунального підрядного спеціалізованого ремонтно-будівельного управління «Міськрембуд-2» (р/р 260073994901 в ЗАТ "Про Кредит Банк", МФО 320984, код ЄДРПОУ 03332004) на користь Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві (код 22529729, р/р 25607312299 (32%, 32,3%), 25606313299 (1-2%) в філії Полтавського облуправління ВАТ "Державний Ощадний банк України", МФО 331467) недоїмку по сплаті страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в сумі 9 464,39 грн.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 27 квітня 2010 року.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва