
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 січня 2021 року Справа № 480/4736/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воловика С.В.,
за участі секретаря судового засідання - Дараган Ю.П.,
представника позивача - Примак Н.В.,
представника відповідача - Рудік А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Суми адміністративну справу № 480/4736/20 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - позивач, ФОП ОСОБА_1 ) до Головного управління ДПС у Сумській області (далі - відповідач, ГУ ДПС у Сумській області) про:
- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0001424001 від 16.08.2019,
У С Т А Н О В И В:
І. Позиція позивача
За результатами фактичної перевірки з питань додержання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими до виконання при здійсненні виробництва, оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, згідно з актом № 743/18-28-40-01/ НОМЕР_1 від 26.06.2019, ГУ ДПС у Сумській області дійшла висновку про порушення позивачем статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», у зв`язку із здійсненням роздрібної торгівлі алкогольними напоями через реєстратор розрахункових операцій, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. На підставі висновків акту перевірки, 16.08.2019 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0001424001 про застосування штрафних санкцій (штрафу) в сумі 56 070, 00 грн.
На переконання ФОП ОСОБА_1 , вказане податкове повідомлення-рішення є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки по-перше, при здійсненні реалізації алкогольних напоїв, використовувався реєстратор розрахункових операцій MINI-T400 МЕ, який був установлений на заміну реєстратора розрахункових операцій MINI-500.02 МЕ, але відомості про який посадовими особами податкового органу не внесені до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями; а по-друге, відповідно до приписів підпункту 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України, фактичною перевіркою може охоплюватись виключно той день, коли ця перевірка проводиться. Тобто, під час проведення фактичної перевірки, податковий орган не може досліджувати питання дотримання вимог податкового законодавства у інших періодах, ніж день проведення перевірки.
Отже, беручи до уваги те, що на момент проведення фактичної перевірки 20.06.2019, відомості про реєстратор розрахункових операцій MINI-T400 МЕ були внесені до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, і реалізація алкогольних напоїв здійснювалась через цей реєстратор, порушення вимог статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» та, як наслідок, підстави для застосування штрафних санкцій (штрафу) відсутні.
За таких обставин, ФОП ОСОБА_1 вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
ІІ. Заперечення відповідачів
Не погоджуючись з позовними вимогами, ГУ ДПС у Сумській області у відзиві (а.с. 23-25) зазначила, що на підставі підпунктів 80.2.2, 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України, згідно з наказом № 1137 від 14.06.2019, була проведена фактична перевірка ФОП ОСОБА_1 , за результатами якої встановлені порушення частини 36 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», у зв`язку із здійсненням у період з 13.04.2019 по 22.05.2019 роздрібної торгівлі алкогольними напоями на загальну суму 28 035, 00 грн. через реєстратор розрахункових операцій MINI-T400 МЕ, не внесений до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Ураховуючи вказані висновки, з огляду на приписи абз. 10 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», 16.08.2019 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001424001 про застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 200 відсотків від вартості реалізованої продукції, що склало 56 070, 00 грн.
З вищезазначених підстав, ГУ ДПС у Сумській області вважає оскаржуване податкове повідомлення-рішення правомірним, а позовні вимоги - необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
ІІІ. Процесуальні дії у справі
Ухвалою суду від 17.08.2020, позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження у справі № 480/4736/20, підготовче засідання призначено на 29.09.2020 об 11 год. 00 хв., встановлені строки для подання заяв по суті справи.
Ухвалою суду від 29.09.2020, на підставі клопотання представника позивача, підготовче засідання відкладено на 20.10.2020 о 10 год. 00 хв.
Ухвалами суду від 20.10.2020, розгляд справи у підготовчому провадженні продовжено на 30 днів, на підставі клопотань представників сторін, підготовче засідання відкладено на 11.11.2020 о 10 год. 00 хв.
Ухвалою суду від 11.11.2020, занесеною до протоколу, в підготовчому засіданні оголошено перерву до 11 год. 00 хв. 19.11.2020.
Ухвалою суду від 19.11.2020, занесеною до протоколу, підготовче провадження по справі № 480/4736/20 закрито, справу призначено до розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 10.12.2020 о 10 год. 00 хв.
Ухвалою суду від 10.12.2020, на підставі клопотання представника позивача, судове засідання відкладено на 24.12.2020 об 11 год. 00 хв.
Ухвалою суду від 24.12.2020, на підставі клопотання представника відповідача, судове засідання відкладено на 11.01.2021 об 11 год. 50 хв.
В судовому засіданні 11.01.2021, представник ФОП ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила суд їх задовольнити.
Представник ГУ ДПС у Сумській області, в судовому засіданні проти позову заперечував та просив суд в його задоволенні відмовити.
IV. Обставини справи
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , здійснювала підприємницьку діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами в барі за адресою: АДРЕСА_1 .
Для здійснення вказаної діяльності, позивачем отримувалась ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, реєстраційний номер 18060308201800105, терміном дії з 24.08.2018 по 24.08.2019 (а.с. 34). У додатку до цієї ліцензії, був зазначений електронно-касовий апарат через який здійснювалася роздрібна торгівля алкогольними напоями, а саме: реєстратор розрахункових операцій MINI-500/02 ME, заводський номер ПБ57719025, фіскальний номер 1806000470 (а.с. 35 звор.бік).
Під час здійснення підприємницької діяльності, 22.05.2019 ФОП ОСОБА_1 подала ГУ ДФС у Сумській області заяву про внесення змін та/або доповнень до виданих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями переліку реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), згідно з якою, позивач просила з 23.05.2019 внести зміни у додаток до ліцензії № 18060308201800105 стосовно відомостей про реєстратор розрахункових операцій (а.с. 35).
Так, 23.05.2019, відповідач переоформив ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями № 18060308201800105, зазначивши у додатку до неї реєстратор розрахункових операцій, через який здійснюється торгівля MINI-T 400 ME, заводський номер ПБ 4101439264, фіскальний номер 3000531256 (а.с. 33 звор.бік, 34 звор.бік).
Після цього, відповідно до підпунктів 80.2.2, 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України, згідно з наказом № 1137 від 14.06.2019, у період з 10 год. 00 хв. 20.06.2019 по 11 год. 00 хв. 26.06.2019, посадовими особами ГУ ДПС у Сумській області проведена фактична перевірка ФОП ОСОБА_1 з питань дотримання законодавства у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.
За результатами перевірки, 26.06.2019 складений акт № 743/18-28-40-01/ НОМЕР_1 , відповідно до якого, ГУ ДПС у Сумській області дійшло висновку про порушення позивачем вимог статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (а.с. 26-28). За змістом акту перевірки, таких висновків відповідач дійшов у зв`язку із встановленням факту реалізації алкогольних напоїв у період з 13.04.2019 по 22.05.2019 на загальну суму 28 035, 00 грн. через реєстратор розрахункових операцій MINI-T 400 ME, заводський номер ПБ 4101439264, фіскальний номер 3000531256, який не був внесений до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями у цей період.
На підставі вказаних висновків, ураховуючи приписи абз. 10 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», 16.08.2019 ГУ ДПС у Сумській області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001424001 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 56 070, 00 грн. (а.с. 36).
V. Норми права які регулюють спірні правовідносини та їх застосування
Частина 2 статті 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наведена норма означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платники податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, визначаються Податковим кодексом України.
Відповідно до пункту 75.1. статті 75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (пункт 75.3 статті 75 ПК України).
Згідно з пунктом 80.1. статті 80 Податкового кодексу України, фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).
Пунктом 80.2. статті 80 встановлено, що фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та, окрім іншого, у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів (підпункт 80.2.2. пункту 80.2. статті 80); а також, у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального (підпункт 80.2.5. пункту 80.2. статті 80).
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України, визначаються Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».
Статтею 15 вказаного Закону передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) терміном на один рік і підлягають обов`язковій реєстрації в податковому органі, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво).
Ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.
У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах.
У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним суб`єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій.
У разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб`єкту господарювання (у тому числі іноземному суб`єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) ліцензії (за винятком змін, пов`язаних з реорганізацією суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) та/або зміною типу акціонерного товариства), орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) протягом трьох робочих днів видає суб`єкту господарювання (у тому числі іноземному суб`єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Зокрема, у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями чи пальним через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії, до суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірі 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 10000 гривень.
Рішення про стягнення штрафів, приймаються податковими органами та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та пальним, зберігання пального, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Зміст вказаних норм дає підстави для висновків, що з метою з`ясування дотримання платниками податків норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, податкові органи проводять фактичні перевірки у визначеному Податковим кодексом України порядку.
Для здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, суб`єкт господарювання зобов`язаний отримати ліцензію, у якій, окрім іншого, зазначаються: адреса місця торгівлі, перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них (модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення, реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій.
У разі встановлення під час перевірки факту роздрібної торгівлі алкогольними напоями чи пальним через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії, до суб`єкта господарювання застосовуються штрафні санкції у визначеному розмірі.
VI. Висновки суду щодо доводів сторін та вирішення спору
Обґрунтовуючи протиправність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, ФОП ОСОБА_1 стверджує про те, що реалізація алкогольних напоїв у період з 13.04.2019 по 22.05.2019 здійснювалась у відповідності до вимог законодавства, через реєстратор розрахункових операцій, який установлений на заміну існуючого, а також про те, що порушуючи приписи Податкового кодексу України, під час фактичної перевірки відповідач досліджував питання дотримання вимог податкового законодавства у інших періодах, ніж день проведення перевірки.
Втім, дослідивши подані матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи та об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті в їх сукупності, суд не може погодитись з указаними доводами позивача, з огляду на таке.
Матеріалами справи підтверджено, що 24.08.2018 ФОП ОСОБА_1 отримала ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, реєстраційний номер 18060308201800105, терміном дії до 24.08.2019 (а.с. 34). У вказаній ліцензії, адресою місця торгівлі вказано: АДРЕСА_1, БАР , 66,0 кв.м.; електронно-касовим апаратом - реєстратор розрахункових операцій MINI-500/02 ME, заводський номер ПБ57719025, фіскальний номер 1806000470 (а.с. 35 звор.бік).
Під час здійснення підприємницької діяльності, 22.05.2019 позивачем до ГУ ДФС у Сумській області була подана заява про внесення змін та/або доповнень до виданих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями переліку реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), згідно з якою, ФОП ОСОБА_1 просила з 23.05.2019 внести зміни у додаток до ліцензії № 18060308201800105 стосовно відомостей про реєстратор розрахункових операцій (а.с. 35).
На підставі зазначеної заяви, 23.05.2019, відповідач переоформив ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями № 18060308201800105, зазначивши у додатку до неї реєстратор розрахункових операцій, через який здійснюється торгівля MINI-T 400 ME, заводський номер ПБ 4101439264, фіскальний номер 3000531256 (а.с. 33 звор.бік, 34 звор.бік).
За таких обставин, суд робить висновок, що у період з 24.08.2018 по 23.05.2019 ФОП ОСОБА_1 зобов`язана була здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями через реєстратор розрахункових операцій MINI-500/02 ME, заводський номер ПБ57719025, фіскальний номер 1806000470, а у період з 23.05.2019 по 24.08.2019 - через реєстратор розрахункових операцій MINI-T 400 ME, заводський номер ПБ 4101439264, фіскальний номер 3000531256.
Тобто, здійснення позивачем роздрібної торгівлі алкогольними напоями у період з 13.04.2019 по 23.05.2019 через реєстратор розрахункових операцій MINI-T 400 ME, заводський номер ПБ 4101439264, фіскальний номер 3000531256, який у цей період не був зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями реєстровий номер 18060308201800105, є порушенням статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», що свідчить про наявність підстав для застосування штрафних санкцій, передбачених статтею 17 згаданого Закону.
Таким чином, ураховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відповідність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення критеріям, встановленим частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, необґрунтованість позовних вимог та відсутність підстав для їх задоволення.
При цьому, суд не приймає до уваги доводи ФОП ОСОБА_1 щодо недотримання відповідачем порядку проведення фактичної перевірки у зв`язку з дослідженням питань дотримання вимог податкового законодавства у інших періодах, ніж день проведення перевірки, оскільки Податковий кодекс України таких обмежень не містить.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні позовної заяви Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Сумській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
В повному обсязі рішення суду складено 19.01.2021.
Суддя С.В. Воловик