Постанова № 9418539, 23.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2010
Номер справи
2а-4179/10/0570
Номер документу
9418539
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 квітня 2010 р.                                                                       справа № 2а-4179/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Ушенка С. В.

при секретарі                                                  Кутафіній К.Ю.

за участю

представника позивача                                         Романенко О.М.          

представника відповідача                                         Рекова А.В.                              

                                        

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Краматорську до Дочірнього підприємства «Житлово-комунальне господарство» Відкритого акціонерного товариства «Краматорський металургійний завод ім. Куйбишева» про стягнення заборгованості перед бюджетом з податку на додану вартість, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в м. Краматорську звернулася до суду з позовом до Дочірнього підприємства «Житлово-комунальне господарство» Відкритого акціонерного товариства «Краматорський металургійний завод ім. Куйбишева» про стягнення заборгованості перед бюджетом з податку на додану вартість, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач знаходиться на податковому обліку м. Краматорську як платник податків та має заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 117439,44 грн., яка складається з боргу відповідно до наданих податкових декларацій, податкових зобов’язань згідно з актами невиїзних перевірок, штрафних санкцій за актом невиїзної документальної перевірки та пені за несвоєчасне погашення податкового боргу в сумі 900,38 грн. В результаті часткового погашення боржником суми боргу, а саме – 1574,78 грн., загальна сума податкового боргу складає 117439,44 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача в повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі, надала пояснення аналогічні викладеним в позові та просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

В судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги визнав у повному обсязі, про що надав письмову заяву, та не заперечував проти її задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, дослідивши в судовому засіданні надані докази, суд встановив.

Відповідно до ст. 2 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІ «Про державну податкову службу в Україні», завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Дочірнє підприємство «Житлове-комунальне господарство» Відкритого акціонерного товариства «Краматорський металургійний завод ім. Куйбишева» зареєстроване виконавчим комітетом Краматорської міської Ради від 24.03.2005 року за № 1270120 0000 000546.

На облік до ДПІ у м. Краматорську Донецької області як платник податків взято з 23.08.2000 р. за № 665, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків. Згідно довідки Головного управління статистики у Донецькій області включено до ЄДРПОУ.

Як вбачається з матеріалів справи ДП «Житлове-комунальне господарство» ВАТ «Краматорський металургійний завод ім. Куйбишева» має заборгованість з податку на додану вартість, яка виникла у зв’язку з несплатою податкового зобов’язання згідно податкових декларацій з податку на додану вартість, а саме: № 55186 від 18.08.2009 року за липень 2009 року сума ПДВ складає 6049,00 грн.; № 58930 від 18.09.2009 року за серпень 2009 року - 6709,00 грн.; № 69350 від 20.10.2009 року за вересень 2009 року - 5532,00 грн.; № 55745 від 20.11.2009 року за жовтень 2009 року - 10591,00 грн.; № 80474 від 21.12.2009 року за листопад 2009 року - 5272,00 грн.

Крім того, податковим органом проведені невиїзні документальні перевірки з питань повноти та своєчасності сплати податку на додану вартість ДП «Житлове-комунальне господарство» ВАТ «Краматорський металургійний завод ім. Куйбишева». Про результати перевірок складені акти: № 2575/15-2-25902755 від 13.10.2009 року, № 2867/15-2-25902755 від 19.11.2009 року, № 2859/15-2-25902755 від 19.11.2009 року, якими встановлені порушення Закону України «Про систему оподаткування», Закону України «Про податок на додану вартість», Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», із змінами та доповненнями. На підставі вказаних актів перевірок були прийняті податкові повідомлення-рішення: № 0003091502/0/70450 від 20.11.2009 року на суму 78661,50 грн. та № 0002581502/0/63286 від 19.10.2009 року на суму 5129,34 грн., які вручені керівнику особисто під розпис та не були оскаржені в адміністративному чи судовому порядку.

На підставі акту невиїзної документальної перевірки з питання повноти та своєчасності розрахунків з бюджетом від 19.11.2009 року № 2859/15-2-25902755 згідно податкового повідомлення-рішення від 20.11.2009 року № 0003141502/0/70771 терміном сплати 30.11.2009 року, прийнятого на підставі п.п. 17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-ІІІ зі змінами та доповненнями до відповідача були застосовані штрафні санкції в сумі 170,00 грн.

Відповідно до пп. 16.1.1. п. 16.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» у зв’язку зі сплатою податкового зобов’язання з податку на додану вартість після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов’язання нарахована пеня в розмірі 900,38 грн.

Вказані податкові зобов’язання є узгодженими згідно з п. 5.1, п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-ІІІ зі змінами та доповненнями.

Відповідно до абзацу «а» пп. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», із змінами та доповненнями, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до пп. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України № 2181, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 3, визначається сумою податкового боргу платника податків.

В зв’язку з частковою сплатою суми боргу в розмірі 1574,78 грн., загальна сума податкового боргу відповідача перед бюджетом складає 117439,44 грн.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі не сплати платником податків узгодженої суми податкового зобов’язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

У зв’язку з наявністю податкового боргу, відповідачу надіслано першу податкову вимогу від 06.10.2008 р. № 1/421 на суму 4371,17 грн.

Відповідач не погасив податковий борг і 18.11.2008 року на адресу відповідача була направлена друга податкова вимога № 2/527 на суму 5942,17 грн.

Відповідач не оспорював податкові вимоги.

Факт наявності у відповідача заборгованості перед ДПІ у м. Краматорська Донецької області по сплаті податкового боргу підтверджується даними облікової картки.

Відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-III ДПІ ДПІ у м. Краматорська Донецької області прийнято рішення № 39/24-014-15 від 23.12.2008 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. Податкова застава зареєстрована в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі несплати бюджетного боргу, він може бути примусово стягнений виключно за рішенням суду за рахунок активів платника податку.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні (ст. 86 цього Кодексу).

На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості у відповідача та вжиття заходів її стягнення.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що податкові вимоги в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались та не скасовані, доказів про сплату заборгованості суду не надано, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.           

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись, ст.ст. 2, 8-11, 17, 69-71, 86, 94, 158–163, 185-186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Краматорську до Дочірнього підприємства «Житлово-комунальне господарство» Відкритого акціонерного товариства «Краматорський металургійний завод ім. Куйбишева» про стягнення заборгованості перед бюджетом з податку на додану вартість – задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Житлово-комунальне господарство» Відкритого акціонерного товариства «Краматорський металургійний завод ім. Куйбишева» (ЄДРПОУ 25902755, м. Краматорськ, вул. Алейна, 5) заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 117439 (сто сімнадцять тисяч чотириста тридцять дев’ять) грн. 44 коп. у рахунок Державного бюджету м. Краматорська на р/р № 31112029700059, код платежу 30 14010100, банк одержувача ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016.

Повний текст постанови виготовлено і підписано 29.03.2010 року.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       Ушенко С. В.