ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2010 року 12:11 Справа № 2а-1127/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Садового І.В,
при секретарі судового засідання Марченко І.В.
за участю:
представника позивача: Альохіної О.В.
відповідач: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою: Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до: Відкритого акціонерного товариства Зеленівське ремонтно транспортне підприємство «ВО «Запоріжспецсільгоспремонт»
про: стягнення 85 000 грн.,
24.02.2010 Запорізьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства Зеленівське ремонтно транспортне підприємство «ВО «Запоріжспецсільгоспремонт» про стягнення 85000 грн. штрафу за порушення законодавства про цінні папери.
Ухвалою суду від 25.02.2010 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-1127/10/0870, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 18.03.2010. Розгляд справи відкладався до 06.04.2010 у звязку із неявкою відповідача.
Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Камертон».
У судовому засіданні 06.04.2010 на підставі ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Позивач підтримав вимоги позовної заяви, просить стягнути з відповідача штрафні санкції в розмірі 85 000 грн. Зазначає, що відповідач ухилився від виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №212-ЗП від 29.10.2008, згідно якого товариство повинно було усунути порушення вимог ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» №3480-ІV від 23.02.2006 та п.1 гл.7 розд.V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, а саме розкрити інформацію про емітента за 2007 рік. 30.01.2009. За вказаним фактом позивачем складено акт №32-ЗП про правопорушення на ринку цінних паперів. 11.02.2009, за наслідками розгляду справи про адміністративне правопорушення на ринку цінних паперів, на підставі п.8 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96-ВР, позивачем винесено постанову №33-ЗП, якою до відповідача були застосовані штрафні санкції у розмірі 85 000 грн. Зазначена постанова відповідачем не оскаржувалась, сума штрафу сплачена не була. Просить позов задовольнити.
Відповідач у судові засідання не зявився, письмові заперечення на позов не направив. На адресу суду повернулись матеріали позовної заяви та судові повістки про виклик, які були направлені відповідачу на його юридичну адресу з відміткою поштового відділення зв'язку: «за зазначеною адресою не проживає».
Суд, розглянувши матеріали і зясувавши обставини адміністративної справи, заслухавши представника позивача дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності,
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство Зеленівське ремонтно транспортне підприємство «ВО «Запоріжспецсільгоспремонт» (код ЄДРПОУ 00903908) зареєстроване як юридична особа 20.07.1994 Приморською районною державною адміністрацією Запорізької області за адресою: вул.Миру, буд.28, с.Зеленівка, Приморський район, Запорізька область, 72113, про що свідчить Довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 12.01.2010 та витяг з бази даних Головного управляння статистики у Запорізькій області.
Начальником Запорізького територіального управління ДКЦПФР, на підставі ст.9 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» № 448/96-ВР від 30.10.1996, розглянуті матеріали справи про правопорушення на ринку цінних паперів щодо ВАТ Зеленівське ремонтно транспортне підприємство «ВО «Запоріжспецсільгоспремонт» та виявлені факти правопорушення, а саме:
ВАТ Зеленівське ремонтно - транспортне підприємство «ВО «Запоріжспецсільгоспремонт» не розкрило річну інформацію за 2007 рік на фондовому ринку шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР, опублікування в офіційному друкованому виданні ДКЦПФР та подання до Запорізького теруправління ДКЦПФР, що є порушенням ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» 23.02.2006 №3480-IV та п.1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦФР від 19.12.2006 №1591.
На підставі п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» №448/96 ВР від 30.10.1996, п.1 розділу XIV Правил розгляду справ про порушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 №2272 начальником Запорізького теруправління ДКЦПФР винесено розпорядження №212-ЗП від 29.10.2008 про усунення порушень чинного законодавства про цінні папери, яке було надіслане відповідачу 31.10.2008 замовленою кореспонденцією.
Відповідно до зазначеного розпорядження було постановлено у термін до 10.01.2009 усунути порушення законодавства про цінні папери та до 13.01.2009 письмово проінформувати позивача про виконання цього розпорядження.
У встановлений термін ВАТ Зеленівське РТП «ВО «Запоріжспецсільгоспремонт» розпорядження № 212-ЗП від 29.10.2008 не виконало.
За цим фактом у відношенні ВАТ Зеленівське РТП «ВО «Запоріжспецсільгоспремонт» 16.01.2009 уповноваженою особою позивача Альохіною О.В. порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів та 30.01.2009 складений акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 32-ЗП. Дане правопорушення скоєно вдруге.
Відповідача було своєчасно повідомлено про дату та час складання акту про правопорушення, що підтверджується поштовою квитанцією до реєстру відправленої замовленої кореспонденції від 21.01.2009. Акт № 32-ЗП про правопорушення на ринку цінних паперів від 30.01.2009 надіслано на адресу товариства, що підтверджується квитанцією від 02.02.2009.
Для дачі пояснень та підписання акта про правопорушення представник товариства не з'явився.
Постановою, винесеною начальником Запорізького територіального управління ДКЦПФР Власовим В.Г. від 30.01.2009 розгляд справи було призначено на 11.02.2009, про що товариству повідомлено своєчасно замовленим листом, що підтверджується квитанцією до реєстру відправлених листів від 02.02.2009.
На розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів представник відповідача не з'явився.
Також, судом встановлено, що за даними Запорізького територіального управління ДКЦПФР у відношенні ВАТ Зеленівське РТП «ВО «Запоріжспецсільгоспремонт» було застосовано санкцію за фактом ухилення від виконання розпорядження постановою від 29.10.2008 № 267-ЗП.
На підставі п.8 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» №448/96-ВР від 30.10.1996 зі змінами, внесеними Законом України від 25.12.2008 №801-VІ до ВАТ Зеленівське РТП «ВО «Запоріжспецсільгоспремонт» застосовано штрафну санкцію в розмірі 85 000 гривень, про що винесено постанову № 33-ЗП про правопорушення на ринку цінних паперів від 11.02.2009.
В постанові було зазначено, що штраф може бути добровільно сплачений у 15-денний термін з дня отримання постанови, про що товариство повинно повідомити Запорізьке територіальне управління ДКЦПФР у 5-денний термін.
Постанову №33-ЗП направлено на адресу товариства рекомендованим листом 12.02.2009, що підтверджується відбитком поштового штемпелю та поштовою квитанцією до реєстру відправленої замовленої кореспонденції від 12.02.2009.
ВАТ Зеленівське РТП «ВО «Запоріжспецсільгоспремонт» про сплату штрафу не повідомило, доказів оскарження постанови до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або до суду не надало.
Оцінивши представлені докази, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного:
Правові засади регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначені Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» № 448/96-ВР від 30.10.1996.
Контроль за випуском та обігом цінних паперів та їх похідних в Україні, за винятком приватизаційних, здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку і її територіальні відділення на місцях.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» № 448/96-ВР від 30.10.1996, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Відповідно до пунктів 1, 3, 4 Положення про Запорізьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яке є позивачем у справі, зазначене територіальне управління входить до системи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і реалізує в м.Запоріжжі і Запорізькій області завдання, покладені на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку у сфері забезпечення реалізації єдиної державної політики в регіоні щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних відповідно до визначених повноважень.
Згідно вимог ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» №3480-ІV від 23.02.2006 регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
З 01 березня 2007 року набрало чинності Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затверджене рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, відповідно до вимог п.1 глави 7 розділу V якого Розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Як встановлено матеріалами справи та проведеною позивачем перевіркою, у встановлений термін ВАТ Зеленівське РТП «ВО «Запоріжспецсільгоспремонт» розпорядження № 212-ЗП від 29.10.2008 не виконало.
Пунктом 14 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96-ВР передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб.
Згідно п.8 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96-ВР Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів: - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Згідно з ч.1 ст.12 та ч.5 ст.12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96-ВР, штрафи, передбачені ст.11 цього Закону, накладаються (...) начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів які засвідчують факт правопорушення. (...) Рішення про накладання штрафу оформлюється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф.
Відповідач суму штрафу в добровільному порядку не сплатив, позивача про сплату штрафу не повідомив, постанову в судовому порядку не оскаржив.
Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
За правилами частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України , суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства Зеленівське ремонтно транспортне підприємство «ВО «Запоріжспецсільгоспремонт» про стягнення 85 000 грн. задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства Зеленівське ремонтно транспортне підприємство «ВО «Запоріжспецсільгоспремонт» (72113, вул.Миру, буд.28, с.Зеленівка, Приморський район, Запорізька область, код ЄДРПОУ 00903908) на користь Державного бюджету Приморського району Запорізької області (р/р 31118106700276 в Управлінні Державного казначейства в Запорізькій області, МФО 813015, одержувач: Державний бюджет Приморського району Запорізької області, код ЄДРПОУ 34677022, код бюджетної класифікації 21081100) штраф за порушення законодавства про цінні папери в розмірі 85000 (вісімдесят пять тисяч) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови не у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя І.В.Садовий
Постанова складена у повному обсязі 07.04.2010