Постанова № 9403259, 13.04.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.04.2010
Номер справи
2а-1740/10/0870
Номер документу
9403259
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2010 року об 11 год. 13 хв. Справа № 2а-1740/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіСтрельнікової Н.В.

при секретаріГорбовій І.С.

розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя,

м. Запоріжжя

до: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Запоріжжя

про стягнення боргу,

за участю представників сторін:

від позивача: Завгородня О.Г., довіреність № 5753/10-014 від 24.06.2009 р.

від відповідача: ОСОБА_3, довіреність від 12.04.2010 р.

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя звернулася із адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з відповідача 8430,00 грн. боргу по штрафним санкціям за порушення законодавства про регулювання обігу готівки. В обґрунтування позову посилається на те, що за результатами здійснених 26.05.2009 р. та 25.09.2009 р. працівниками ДПІ перевірки ФОП ОСОБА_1, було виявлено порушення останнім Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Вказує, що на підставі виявлених порушень, керівником податкового органу були прийняти рішення про застосування до приватного підприємця фінансових санкцій в сумі 208,00 грн. (рішення № 000652303 від 02.06.2009 р.), 977,50 грн. (рішення № 000642303 від 02.06.2009 р.) та 7244,50 грн. (рішення № 0001722303 від 02.10.2009 р.) Зазначає, що відповідач в добровільному порядку нараховані штрафні санкції не сплатив, а тому заборгованість підлягає стягненню в судовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги з підстав, викладених вище, наполягає на задоволенні позову та стягненні заборгованості по штрафним санкціям.

Відповідач в судове засідання не зявився, представник в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково в сумі 3430,00 грн. В решті позов не визнає та зазначає, що сума в розмірі 5000,00 грн. була нарахована неправомірно. По суті порушень представник пояснив, що в кіоскі № 121 є два торгових вікна, і ПП ОСОБА_1 здійснює торгівлю разом з ПП ОСОБА_4 На момент перевірки співробітниками ДПІ була виявлена невідповідність готівки в касовому апараті та відбитими чеками, яка, як стверджує представник, виникла в наслідок того, що перевіряючи неправомірно включили суму в розмірі 1000,00 грн. залишені ПП ОСОБА_4 для оплати власного товару, до складу готівки в касі. З огляду на викладене, представник просить суд відмовити у задоволенні позову частково.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.

Згідно з Свідоцтвом про державну реєстрацію ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Запорізької міської ради як фізична особа-підприємець 21.02.2002 р. за № 2103017 0000 010443.

26 травня 2009 р. співробітниками ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя проведено перевірку господарської одиниці магазину, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Космічна, 123, що належить ПП ОСОБА_1, з питань дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки та наявності торгових патентів і ліцензій, про що складений акт перевірки № 0251/08/29/23/15598048/6 від 26.05.2009 р.

Перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог п. п. 1, 2, 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ч. 1 ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а саме не проведення розрахункових операцій через РРО, невикористання режиму попереднього програмування найменувань, цін товарів та обліку їх кількості, порушення порядку використання торгового патенту.

На підставі акту перевірки, ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя прийняті рішення про застосування штрафних санкцій: № 000652303 від 02.06.2009 р. на суму 208,00 грн. та № 000642303 від 02.06.2009 р. на суму 977,50 грн., які вручено відповідачу особисто 02.06.2009 р., про що свідчить його підпис на корінці рішення.

Крім того, 25.09.2009 р. ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя проведено перевірку господарської одиниці магазину, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Космічна, 123, що належить ПП ОСОБА_1, з питань дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки та наявності торгових патентів і ліцензій, про що складений акт перевірки № 0474/08/29/23/1559804816 від 25.09.2009 р.

В ході перевірки встановлено порушення платником податків вимог п. п. 1, 2, 13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме не проведення розрахункових операцій через РРО, невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена у денному Х-звіті РРО.

На підставі акту перевірки, податковим органом 02.10.2009 р. прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ПП ОСОБА_1 в сумі 7244,50 грн. Вказане рішення отримано приватним підприємцем особисто 02.10.2009 р.

Вищезазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, ФОП ОСОБА_1 у встановленому законом порядку не оскаржено, не скасовано та є чинними на час розгляду справи.

ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, як орган державної влади, що здійснює контроль у сфері податкового законодавства, за змістом п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» може виступати стороною у справах порушених адміністративним судом, про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок майна підприємця та також відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленими законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. п. 1, 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95 ВР від 6 липня 1995 року, субєкти підприємницької діяльності зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

Пунктом 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено також обовязок субєктів підприємницької діяльності забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Згідно зі статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Враховуючи те, що відповідачем виставлені податковим органом штрафні санкції не оскаржувалися у встановленому законом порядку, тобто є узгодженими, докази сплати штрафних санкцій суду не надавалися, то вимоги позивача слід визнати законними та обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.

Заперечення відповідача, викладені письмово та доводи його представника суд до уваги не приймає, оскільки питання правомірності нарахування штрафних (фінансових) санкцій не є предметом судового розгляду у даній справі. Податкові рішення, якими до відповідача застосовані штрафні санкції ПП ОСОБА_1 не оскаржувалися (не залежно від причин), а тому є для суду правомірними підставами застосування податковим органом таких санкції.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 159-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, про стягнення боргу, - задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (69037, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_2) на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району (р/р НОМЕР_3, код платежу 21080900, ОКПО 34677145, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) 8430 (вісім тисяч чотириста тридцять) грн. 00 коп. штрафних санкцій за порушення законодавства про регулювання обігу готівки.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня складення її в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Суддя(підпис)Н.В. Стрельнікова

Постанова складена у повному обсязі 16 квітня 2010 року