
Справа № 234/14096/20
Провадження № 2/234/3870/20
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2020 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області
у складі: головуючого судді Михальченко А.О.,
за участю секретаря судового засідання Каліберди А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу №234/14096/20 за позовом
Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (юридична адреса: вул. Героїв Небесної Сотні, 23, м. Краматорськ)
до
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
про стягнення переплати бюджетних коштів,-
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів. У позовній заяві зазначено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , та зареєстрована в єдиній Web-орієнтованій інформаційній технології формування Сегменту «Облік ВПО» як внутрішньо переміщена особа з 07.11.2014 року за адресою: АДРЕСА_2 . 07.11.2014 року звернулася до позивача з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. В заяві відповідач особисто зазначила у відомостях про себе документ, що посвідчує особу- паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Калінінським РВ ДМУ УМВС України в Донецькій області 27.03.2002 року. Рішенням від 14.11.2014 року відповідачу було призначено щомісячну грошову допомогу на період з 07.11.2014 року по 06.05.2015 року – у щомісячному розмірі 442,00 грн. Надалі відповідач неодноразово зверталася з заявами про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам від 16.07.2015 року, 11.01.2018 року , від 11.07.2018 року, від 16.01.2019 року, від 08.07.2019 року. В усіх заявах зазначила документ, що посвідчує особу – паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Калінінським РВ ДМУ УМВС України в Донецькій області 27.03.2002 року. Державна соціальна допомога згідно наданих заяв призначена своєчасно та виплачена в повному обсязі. В січні 2020 року у зв`язку з проведенням МФ України верифікації згідно постанови КМУ від 18.02.2016 року № 136 була здійснена перевірка достовірності та повноти інформації, наданої особами для призначення державної соціальної допомоги. За результатами проведення верифікації, щодо достовірності інформації, наданою відповідачкою під час звернення для отримання грошової допомоги, згідно одержаних даних ДМС України було встановлено, що документ, який посвідчує особу, визнано недійсним або втраченим на дату початку дії виплати. 20.01.2020 року відповідачка надала позивачу свій новий паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм, НОМЕР_2 , орган видачі – 1443, дата оформлення15.01.2019 року та витяг з ЄДДР щодо реєстрації місця проживання. Про заміну паспорту 15.01.2018 року відповідачка не повідомляла. В заявах наданих до управління праці та соціального захисту від 11.07.2018 року, від 16.01.2019 року, від 08.07.2019 року особисто зазначала недійсний документ, що посвідчує особу, тобто надала недостовірну інформацію. Розмір загальної переплати відповідно перерахунку від 23.01.2020 року становить 10550 грн., 97 коп. На адресу ОСОБА_1 направлялися повідомлення від 23.01.2020 року № 29-11-22/99 про необхідність повернення надмірно виплачених коштів. Відповідач кошти не повернула. Просять стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради заборговану переплату державних коштів в сумі 10550,97 грн. та сплачений судовий збір в розмірі 2102,00 грн.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, але надав суду заяву про те, що позовні вимоги підтримує та просить справу розглянути у їх відсутність.
Відповідач у судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце судового розгляду справи була повідомлена належним чином. Клопотання про відкладення розгляду справи, або відзиву на позов від неї не надходило.
Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до положення ч.2ст.247 ЦПК України суд здійснив розгляд справи без фіксування судового процесу технічними засобами.
Ухвалою Краматорського міського суду Донецької області від 21.10.2020 року провадження по справі було відкрито в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
РОЗГЛЯНУВШИ МАТЕРІАЛИ ЦИВІЛЬНОЇ СПРАВИ, СУД ВСТАНОВИВ:
Повно та всебічно дослідивши матеріали цивільної справи, з`ясувавши фактичні обставини справи, суд прийшов до переконання, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
За приписами ч.1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено, що, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , звернулася 07.11.2014 року до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради з заявою як особа, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.
07.11.2014 року відповідач звернувся до позивача з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. В заяві особисто зазначила у відомостях про себе документ, що посвідчує особу- паспорт серії НОМЕР_3 .
Відповідно до п. 2 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505 грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.
Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім`ї звертається до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та пред`являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім`ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.
У заяві зазначаються такі відомості про всіх членів сім`ї, які претендують на отримання грошової допомоги: прізвище, ім`я та по батькові; число, місяць, рік народження; серія, номер паспорта громадянина України, ким і коли виданий, для іноземців або осіб без громадянства - серія, номер паспортного документа та посвідки на постійне проживання; реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті); зареєстроване та фактичне місце проживання (перебування); реквізити рахунка уповноваженого представника сім`ї в уповноваженому банку, на який перераховуватиметься грошова допомога; наявність у будь-кого з членів сім`ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції; наявність у володінні всіх членів сім`ї транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (із зазначенням строку експлуатації з дати випуску); наявність у будь-кого з членів сім`ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі», що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб; місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює.
До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім`ї від інших членів сім`ї та згода на обробку персональних даних, (п. 5 Порядку №505).
Згідно п. 3 Порядку №505 фінансування витрат, пов`язаних з наданням щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, здійснюється за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету та коштів, що надходять до державного бюджету як благодійна або міжнародна допомога. У 2015 році фінансування витрат, пов`язаних з наданням щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, передбачених на цю мету.
Рішенням від 14.11.2014 року відповідачу було призначено щомісячну грошову допомогу у період з 07.11.2014 року по 06.05.2015 року в розмірі 442,00 грн. щомісячно.
Надалі відповідач неодноразово зверталася з заявами про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам від 16.07.2015 року, 11.01.2018 року , від 11.07.2018 року, від 16.01.2019 року, від 08.07.2019 року. В усіх заявах зазначила документ, що посвідчує особу – паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Калінінським РВ ДМУ УМВС України в Донецькій області 27.03.2002 року. Державна соціальна допомога згідно наданих заяв призначена своєчасно та виплачена в повному обсязі.
В січні 2020 року у зв`язку з проведенням МФ України верифікації згідно постанови КМУ від 18.02.2016 року № 136 була здійснена перевірка достовірності та повноти інформації, наданої особами для призначення державної соціальної допомоги. За результатами проведення верифікації, щодо достовірності інформації, наданою відповідачкою під час звернення для отримання грошової допомоги, згідно одержаних даних ДМС України було встановлено, що документ, який посвідчує особу, визнано недійсним або втраченим на дату початку дії виплати
Згідно п.11 Порядку № 505 суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представникам сім`ї на вимогу уповноваженого органу.
На підставі отриманих даних позивачем було прийнято рішення від 22.01.2020 року здійснити перерахунок за період з 15.01.2018 року по 15.01.2020 року, у зв`язку з тим, що за вказаний період відповідач не мав права на отримання державної допомоги внутрішньо- переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у зв`язку з поданням документі з недостовірними відомостями.
Розмір загальної переплати відповідно перерахунку від 23.01.2020 року становить 10550 грн. 97 коп.
Враховуючи, що на теперешній момент сума заборгованості не відшкодована відповідачем у повному обсязі, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог і стягненні з відповідача на користь позивача вказаної суми в розмірі 10550 грн. 97 коп.
Згідно ст.141 ЦПК України, слід стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 2102,00 грн.
Керуючись ст. ст.10, 12, 141, 258-259, 263-265 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 переплату державних коштів в розмірі 10550,97 (десять тисяч п`ятсот п`ятдесят грн. 97 коп.) на користь Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради, ЄДРПОУ 25953617, р/р UA798201720343110044000022516 в ДКСУ м. Київ, МФО 820172.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 на користь Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради, ЄДРПОУ 25953617, р/р UA308201720344220001000022516 в ДКСУ м. Київ, МФО 820172, судовий збір в розмірі 2102,00 грн.
Рішення може бути оскаржено в Донецькій апеляційний суд через Краматорський міський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому рішення суду не було врученим у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя Краматорського міського суду А. О. Михальченко