Ухвала суду № 93874633, 29.12.2020, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.12.2020
Номер справи
340/3386/20
Номер документу
93874633
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

29 грудня 2020 року м. Кропивницький Справа № 340/3386/20

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Казанчук Г.П, розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Бобринецької міської ради (вул. Незалежності, 80, м. Бобринець, Кіровоградська область, 27200; код в ЄДРПОУ 04055239) про визнання протиправним, скасування рішення та зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , інтереси якого представляє представник ОСОБА_2 , звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення п`ятдесят шостої сесії Бобринецької міської ради сьомого скликання «Про відмову у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (шляхом безоплатної передачі) для індивідуального садівництва ОСОБА_1 » від 10 червня 2020 року №2906;

- зобов`язати Бобринецьку міську раду надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки ОСОБА_1 площею 0,12 га для ведення індивідуального садівництва за рахунок земель комунальної власності, що перебувають в запасі на території Бобринецької міської ради за адресою на розі АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 згідно поданого викопіювання бажаного місця розташування земельної ділянки.

Ухвалою судді від 31.08.2020 року відкрито провадження у справі за цим позовом та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Відповідачем подано відзив на позов, в якому останній заперечував проти задоволення позовних вимог.

Дослідивши зміст заяв по суті справи, суд дійшов висновку, що наразі існує фактично спір з приводу чи знаходиться запитувана/бажана земельна ділянка у санітарно-захисній зоні «Рущанського кладовища».

За інформацією з мережі Інтернет «Рущанське кладовище» станом на сьогодні є закритим, водночас поза межами цього кладовища продовжуються відбуватись самовільні поховання, що і стало підставою для винесення рішення про збільшення площі цього кладовища.

Відповідно до частини 8 статті 262 КАС України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Під час розгляду справи виникла необхідність у витребуванні додаткових доказів.

Відповідно до частини 4 статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Згідно статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

За правилами статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи суд постановляє ухвалу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про поховання та похоронну справу» для розміщення місця поховання рішенням уповноваженого органу в установленому законом порядку відповідному спеціалізованому комунальному підприємству, установі, організації в постійне користування надається земельна ділянка.

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад забезпечують планування та впорядкування території місць поховання згідно з генеральними планами забудови відповідних населених пунктів та іншої містобудівної документації з дотриманням обов`язкових містобудівних, екологічних та санітарно-гігієнічних вимог.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про поховання та похоронну справу» землі, на яких розташовані місця поховання, є об`єктами права комунальної власності і не підлягають приватизації або передачі в оренду.

Відповідно до пункту 1.1 Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України від 19.11.03 р. № 193 для розміщення місця поховання спеціалізованому комунальному підприємству, установі, організації в постійне користування відповідно до вимог земельного законодавства та гігієнічних вимог щодо облаштування і утримання кладовищ у населених пунктах України (ДСанПіН 2.2.2.028.99) надається земельна ділянка.

Згідно частини 1, 4 статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.

Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

Згідно пункту 7, 8 статті 47 Закону України «Про місце самоврядування в Україні» постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи.

Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.

За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії. Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" (ч. 10 ст.47 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні».

Наразі на сайті Бобринецької міської ради відсутня інформація про створення Комісії щодо обстеження земельних ділянок чи вирішенні спірних питань щодо земельних правовідносин, проте за загальним правилом у всіх органах місцевого самоврядування існують земельні комісії, які розглядає земельні спори у межах міської ради щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності громадян та територіальної громади.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача провести обстеження земельною комісією, яка розглядає земельні спори щодо обстеження бажаної/запитуваною позивачем земельної ділянки із залученням до цього обстеження позивача та за наслідками такого обстеження надати суду протокол цього заходу із зазначенням:

- чи є реальні самовільні поховання поза межами «Рущанського кладовища», які знаходяться біля запитуваною/бажаною земельною ділянкою?

- якщо є поховання поза межами кладовища зазначити чи перебуває запитувана/бажана земельна ділянка у санітарно-захисній зоні, визначеній у Державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України», ДСанПіН 2.2.2.028-99.

Крім того, суд вважає за необхідне витребувати у Бобринецької міської ради:

- інформацію чи приймалось рішення про закриття «Рущанського кладовища», якщо так надати суду відповідне рішення;

- інформацію чи наявний Генеральний план міста Бобринець.

Керуючись статтями 9, 72, 77, 80, 162, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Зобов`язати Бобринецьку міську раду обстеження земельною комісією, яка розглядає земельні спори щодо обстеження бажаної/запитуваною позивачем земельної ділянки із залученням до цього обстеження ОСОБА_1 та за наслідками такого обстеження надати суду протокол цього заходу із зазначенням:

- чи є реальні самовільні поховання поза межами «Рущанського кладовища», які знаходяться біля запитуваною/бажаною земельною ділянкою?

- якщо є поховання поза межами кладовища зазначити чи перебуває запитувана/бажана земельна ділянка у санітарно-захисній зоні, визначеній у Державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України», ДСанПіН 2.2.2.028-99.

Витребувати у Бобринецької міської ради:

- інформацію чи приймалось рішення про закриття «Рущанського кладовища», якщо так надати суду відповідне рішення;

- інформацію чи наявний Генеральний план міста Бобринець.

Витребувані докази надати до суду протягом місяця (30 днів) з дня отримання даної ухвали суду (можливе направлення електронною поштою чи то факсом).

Роз`яснити Бобринецькій міській раді, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

Попередити Бобринецьку міську раду, що у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує заходи процесуального примусу у вигляді тимчасового вилучення цих доказів державним виконавцем та постановлення ухвали про накладення штрафу (статті 147 та 149 КАС України).

Копію ухвали суду надіслати сторонам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.П. Казанчук