Ухвала суду № 93703351, 22.12.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2020
Номер справи
360/4916/20
Номер документу
93703351
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

22 грудня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/4916/20 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., перевіривши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Луганського обласного військового комісаріату (Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки) (місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Б. Ліщини, буд. 38) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

17 грудня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі – позивач) до Луганського обласного військового комісаріату (Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки) (далі – відповідач), в якій позивач просить:

- визнати протиправною бездіяльність Луганського обласного військового комісаріату (Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки), що виражається у невиконанні умов контракту про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України від 20 листопада 2014 року, укладеного з Міністерством оборони України в особі тимчасово виконуючого обов`язки Військового комісара Луганського обласного військового комісаріату та громадянкою України ОСОБА_1 , в частині звільнення громадян України з військової служби, які вислужили 24 місяці та не бажають продовжувати службу за контрактом;

- зобов`язати Військового комісара Луганського обласного військового комісаріату (Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки) звільнити з лав Збройних Сил України військовослужбовця ОСОБА_1 .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що вона є військовослужбовцем Збройних Сил України та проходить військову службу у Біловодському районному військовому комісаріаті (Біловодському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки) на посаді начальника служби захисту інформації. 20 листопада 2014 року позивач уклала з Міністерством оборони України в особі тимчасово виконуючого обов`язки Військового комісара Луганського обласного військового комісаріату контракт про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, який набрав чинності 20 листопада 2014 року.

30 жовтня 2020 року позивач в усній формі звернулась до Військового комісара Біловодського районного військового комісаріату з проханням звільнення її з лав Збройних Сил України у зв`язку з тим, що вона вислужила 24 (двадцять чотири) місяці служби за контрактом і має право на звільнення, на що позивач отримала відповідь, що буде реорганізація військових комісаріатів і їй запропонують продовжити контракт з іншою структурою (правонаступником військових комісаріатів), або звільнять її з лав Збройних Сил України. Протягом місяця позивачу ніхто не запропонував укласти новий контракт і ніхто не збирався її звільняти.

01 грудня 2020 року згідно з вимогами діючого законодавства позивач звернулась з рапортом на ім`я військового комісара Біловодського районного військового комісаріату з рапортом про звільнення з лав Збройних Сил України, однак її рапорт не прийняли і повідомили, що військовий комісаріат тепер – це Біловодський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, однак документів, які підтверджують зміну назви військового комісаріату, позивачу не надали, і яким нормативно-правовим актом це передбачено не пояснили. Тоді позивач написала рапорт від 01 грудня 2020 року № 949 на Військового комісара Біловодського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Біловодський районний військовий комісаріат) з клопотанням перед вищім командуванням про звільнення її з лав Збройних Сил України.

Право на звільнення позивач набула ще 20 листопада 2016 року і згідно з нормативно- правовими документами позивача повинні були звільнити у серпні 2018 року без написання рапорту, як особу, що вислужила 24 місяці під час особливого періоду та не висловила бажання продовжувати військову службу.

08 грудня 2020 року позивача ознайомили з відповіддю на її рапорт від 04 грудня 2020 року № ВП/117, в якій у задоволенні рапорту позивача відмовлено.

З посиланням на положення статті 26 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-ХІІ «Про військовий обов`язок і військову службу», директиви Міністерства оборони України № Д-1 від 03 липня 2018 року «Про визначення строків звільнення з військової служби військовослужбовців, які набули право на звільнення зі служби, та особливості їх звільнення», позивач вважає протиправною бездіяльність відповідача щодо не звільнення її з військової служби.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.

Згідно з пунктом 4 частини дев`ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України “Про запобігання корупції” займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною п`ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи положення статей 12, 262 КАС України, суд вважає за можливе розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Керуючись статтями 5, 9, 12, 19, 20, 32, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Луганського обласного військового комісаріату (Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Зобов`язати відповідача протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Зобов`язати Луганський обласний військовий комісаріат у строк до 19 січня 2021 року надати суду:

- наказ (витяг з наказу) від 20 листопада 2014 року № 78 про зарахування ОСОБА_1 на військову службу за контрактом;

- посадову інструкцію (функціональні обов`язки) начальника служби захисту інформації ОСОБА_1 ;

- належним чином засвідчену копію директиви Міністерства оборони України від 03 липня 2018 року № Д-1 «Про визначення строків звільнення з військової служби військовослужбовців, які набули право на звільнення зі служби, та особливості їх звільнення»;

- належним чином засвідчену копію довідки про включення Луганського обласного військового комісаріату до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

- належним чином засвідчені копії документів, які підтверджують здійснення переформування Луганського обласного військового комісаріату та військових комісаріатів Луганської області в територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (спільну Директиву Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 23 грудня 2019 року № Д-322/1/11дск «Про формування територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у Збройних силах України» та директиви командувача військ оперативного командування «Схід» від 26 грудня 2019 року № Д-11дск);

- довідку за підписом Військового комісару Луганського обласного військового комісаріату про повне нове найменування та місцезнаходження Луганського обласного військового комісаріату.

Запропонувати:

- позивачу подати до суду відповідь на відзив протягом п`яти днів з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) відповідачу копії відповіді на відзив та доданих до неї документів;

- відповідачу подати до суду заперечення протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив та доданих до неї документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії заперечення та доданих до них документів.

Нагадати сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації “Вимоги до оформлювання документів” (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів “Згідно з оригіналом”, назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).

Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Справа розглядатиметься суддею Чернявською Т.І. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі “Електронний суд” для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяТ.І. Чернявська