
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
02 грудня 2020 року Справа № 204/7396/16-а Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Лозицька І.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, структурний підрозділ - Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області, Обухівської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області, Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Обухівської селищної ради про зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська перебувала справа № 204/7396/16-а за позовом ОСОБА_1 до Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпропетровської міської ради, в якому позивач просить:
-визнати протиправними дії Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпропетровської міської ради щодо неповернення ОСОБА_1 одного примірника декларації про початок виконання будівельних робіт за адресою: АДРЕСА_1 , поданої 13.07.2016 року з відповідною відміткою про реєстрацію;
-зобов`язати Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпропетровської міської ради повернути ОСОБА_1 один примірник декларації про початок виконання будівельних робіт за адресою: АДРЕСА_1 , поданої 13.07.2016 року з відповідною відміткою про реєстрацію.
Ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 06.12.2016 року було відкрито провадження у даній справі та призначено розгляд справи у судовому засіданні.
Постановою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 13.06.2017 року в задоволенні позову ОСОБА_1 було відмовлено.
Не погодившись з зазначеною постановою, позивач її оскаржив в апеляційному порядку та за результатами апеляційного розгляду апеляційна скарга ОСОБА_1 була залишена без задоволення, а постанова Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 13.06.2017 року – без змін.
За результатами касаційного розгляду постанова Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 13.06.2017 року та ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26.10.2017 року скасовані, а справа направлена на новий розгляд до суду першої інстанції.
У жовтні 2020 року до Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська з Верховного Суду на новий розгляд надійшла означена адміністративна справа.
Ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 30 жовтня 2020 року означена адміністративна справа прийнята до провадження.
Ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 19.11.2020 року було замінено первісного відповідача - Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпропетровської міської ради на нових відповідачів: Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, структурний підрозділ - Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області, Обухівську селищну раду Дніпровського району Дніпропетровської області, Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Обухівської селищної ради.
На підставі ухвали Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 19.11.2020 року про передачу справи для розгляду за підсудністю на підставі п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України, до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшли матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, структурного підрозділу - Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області, Обухівської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області, Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Обухівської селищної ради про зобов`язання вчинити певні дії.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.11.2020 року, адміністративна справа № 204/7396/16-а, номер провадження 526СП/160/15769/20, була розподілена головуючому судді Лозицькій І.О.
Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Приписами ст. 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне прийняти справу до свого провадження.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності;
5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відтак, вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 , суд доходить висновку про те, що адміністративний позов не відповідає вимогам, які встановлені ст.ст. 160, 161 КАС України.
Так, відповідно до п.п. 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
З огляду на те, що ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 19.11.2020 року було замінено первісного відповідача - Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпропетровської міської ради на нових відповідачів: Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, структурний підрозділ - Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області, Обухівську селищну раду Дніпровського району Дніпропетровської області, Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Обухівської селищної ради, а тому первісна позовна заява ОСОБА_1 не містить вимоги щодо кожного із зазначених відповідачів, відсутні обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та відсутні докази, що підтверджують вказані обставини.
Крім того, здійснивши заміну первісного відповідача на нових відповідачів, позивач таким чином збільшив свої позовні вимоги, а тому, з урахуванням вимог Закону України «Про судовий збір» ОСОБА_1 слід вирішити питання щодо сплати судового збору відповідно до характеру позовних вимог (майнові або немайнові) та кількості відповідачів у справі.
Так, згідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду уточнену позовну заяву із зазначенням кожного відповідача з викладенням позовних вимог до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, структурного підрозділу - Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області, Обухівської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області, Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Обухівської селищної ради, а також зазначити обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначити докази, що підтверджують вказані обставини.
Крім того, відповідно до ч.ч.1, 4 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За таких обставин, суд вважає за необхідне, на підставі ч. 1 ст. 169 КАС України позовну заяву залишити без руху із наданням позивачу п`ятиденного строку для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Керуючись статтями 29, 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Прийняти до свого провадження адміністративну справу № 204/7396/16-а.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, структурного підрозділу - Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області, Обухівської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області, Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Обухівської селищної ради про зобов`язання вчинити певні дії – залишити без руху.
Встановити позивачу п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Визначені недоліки позовної заяви позивачу усунути шляхом надання суду:
- уточненої позовної заяви із зазначенням кожного відповідача з викладенням позовних вимог до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, структурний підрозділ - Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області, Обухівської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області, Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Обухівської селищної ради, а також зазначити обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та докази, що підтверджують вказані обставини;
- доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
- оригіналу документа про сплату судового збору.
Надати копії виправленої редакції позовної заяви відповідно до кількості учасників справи.
Суд роз`яснює позивачу, що у випадку, якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Лозицька