Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
29.04.10Справа №2а-725/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: Судді Майсак О.І.,
при секретарі: Слонімець Т.І,
за участю: представника позивача Летючої Д.Г. (довіреність № 344/10-004 від 22.06.2009 року);
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя до Благодійної організації „Русская община Севастополя „Отечество”, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача –Головного управління юстиції у м. Севастополі про припинення юридичної особи,
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Благодійної організації „Русская община Севастополя „Отечество”, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача –Головного управління юстиції у м. Севастополі про припинення юридичної особи. Вказує, що відповідач у порушення пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»не надає звітність про свою фінансово-господарську діяльність позивачу з ІІІ кварталу 2005 року.
Просить припинити юридичну особу відповідача.
Ухвалою від 15 березня 2010 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 16 березня 2010 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, на задоволенні позовних вимог наполягає. При цьому повідомив, що відповідач у порушення пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»не надає звітність про свою фінансово-господарську діяльність позивачу з ІІІ кварталу 2005 року.
Відповідач у судове засідання не прибув, явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, письмові заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце проведення судових засідань повідомлений.
Відповідач був повідомлений згідно вимог глави 3 Кодексу адміністративного судочинства України за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця особи, яка є місцем здійснення підприємницької діяльності. Згідно вимог ст. 45 Закону України від 15.02.2003 р. № 7550-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»ред. від 14.02.2009 р., проведення змін щодо місця проживання фізичної особи-підприємця здійснюються ним, шляхом подання даних державному реєстратору для внесення змін до Єдиного державного реєстру. Даних про зміну місця реєстрації відповідача матеріали справи не містять (а.с.60).
Третя особа, явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, письмові заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце проведення судових засідань повідомлений належним чином.
В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача та третьої особи за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити з таких підстав.
Благодійна організація „Русская община Севастополя „Отечество” зареєстрована у Головному управлінні юстиції у м. Севастополі в якості об’єднання громадян, є суб’єктом підприємницької діяльності –юридична особа та державну реєстрацію припинення не проводило. Перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Ленінському районі м. Севастополя як платник податків з 26.04.2000 року, код ЄДРПОУ 25749147 (а.с.8).
Визначення загальних засад благодійництва, забезпечення правового регулювання відносин у суспільстві, спрямованих на розвиток благодійної діяльності, утвердження гуманізму і милосердя, гарантування державної підтримки її учасникам, створення умов для діяльності благодійних організацій відповідно до законодавства України регулюються Законом України "Про благодійництво та благодійні організації".
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про благодійництво та благодійні організації" Благодійництво, благодійна діяльність здійснюються у таких основних напрямах: сприяння практичному здійсненню загальнодержавних, регіональних, місцевих та міжнародних програм, що спрямовані на поліпшення соціально-економічного становища; поліпшення матеріального становища набувачів благодійної допомоги, сприяння соціальній реабілітації малозабезпечених, безробітних, інвалідів, інших осіб, які потребують піклування, а також подання допомоги особам, які через свої фізичні або інші вади обмежені в реалізації своїх прав і законних інтересів; подання допомоги громадянам, які постраждали внаслідок стихійного лиха, екологічних, техногенних та інших катастроф, в результаті соціальних конфліктів, нещасних випадків, а також жертвам репресій, біженцям; сприяння розвитку науки і освіти, реалізації науково-освітніх програм, подання допомоги вчителям, вченим, студентам, учням; сприяння розвитку культури, в тому числі реалізації програм національно-культурного розвитку, доступові всіх верств населення, особливо малозабезпечених, до культурних цінностей та художньої творчості; подання допомоги талановитій творчій молоді; сприяння охороні і збереженню культурної спадщини, історико-культурного середовища, пам'яток історії та культури, місць поховання; подання допомоги у розвитку видавничої справи, засобів масової інформації, інформаційної інфраструктури; сприяння розвитку природно-заповідного фонду та природоохоронної справи; сприяння розвитку охорони здоров'я, масової фізичної культури, спорту і туризму, пропагування здорового способу життя, участь у поданні медичної допомоги населенню та здійснення соціального догляду за хворими, інвалідами, одинокими, людьми похилого віку та іншими особами, які через свої фізичні, матеріальні чи інші особливості потребують соціальної підтримки та піклування; сприяння захисту материнства та дитинства, подання допомоги багатодітним та малозабезпеченим сім'ям. Конкретні напрями благодійництва та благодійної діяльності визначаються благодійниками і статутами (положеннями) благодійних організацій.
Фінансова діяльність благодійної організації здійснюється відповідно до вимог законодавства України; контроль за діяльністю благодійних організацій, в тому числі і порядком використання ними майна та коштів, призначених для благодійної допомоги, здійснюється органами виконавчої влади відповідно до їх компетенції (ч. 3 ст. 21, ч. 1 ст. 22 Закону України "Про благодійництво та благодійні організації").
Форми, порядок складання та подання фінансової звітності про використання коштів та майна благодійними організаціями передбачені Порядком складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 11.07.97 р. N 233, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.08.97 р. за N 290/2094.
Згідно з пунктом 8 статті 19 Господарського кодексу України всі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) і бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність і статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.
Відповідно до пункту 2 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування ” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, які пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.
Відповідно до пункту 4.1.4 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” від 21.12.2000 № 2181 податкові декларації надаються за базовий (звітний) період, який рівняється календарному кварталу –протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Вказаний обов'язок відповідачем не виконується, податкова звітність до позивача не надається з 3 кварталу 2000 року, що підтверджується довідкою (а.с.7).
Таким чином, у порушення законодавства про оподаткування відповідач більше року не надає до органів державної податкової служби декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, пов`язані з обчисленням та сплатою податків, зборів (обов`язкових платежів).
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про благодійництво та благодійні організації" ліквідація благодійної організації здійснюється в установленому законодавством порядку.
Згідно частини першої статті 33 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Відповідно статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” припинення юридичної особи здійснюється на підставі рішення суду, зокрема, у разі неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності згідно законодавства.
Згідно частини першої статті 60 Господарського кодексу України ліквідація суб'єкта господарювання здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником (власниками) майна суб'єкта господарювання чи його (їх) представниками (органами), або іншим органом, визначеним законом, якщо інший порядок її утворення не передбачений цим Кодексом. Ліквідацію суб'єкта господарювання може бути також покладено на орган управління суб'єкта, що ліквідується.
Згідно пункту 17 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні " від 04.12.1990 № 509 (з подальшими змінами і доповненнями) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до довідки Державної податкової інспекції у відповідача станом на 09.09.209 року заборгованості перед бюджетом не має (а.с.6).
З аналізу зазначених положень слідує, що органи державної податкової служби мають право на звернення до суду з позовом про припинення благодійних організацій як юридичних осіб, взятих ними на податковий облік.
За таких обставин позовні вимоги Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя підлягають задоволенню, а Благодійна організація „Русская община Севастополя „Отечество” підлягає припиненню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005 року, суд
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Припинити підприємницьку діяльність Благодійна організація „Русская община Севастополя „Отечество” (99007, м. Севастополь, вул. М. Музики, 29А, код ЄДРПОУ 25749147).
3. Проведення ліквідаційних заходів для державної реєстрації припинення юридичної особи покласти на Благодійну організацію „Русская община Севастополя „Отечество”.
4. Надіслати копію постанови Головному управлінню юстиції у м. Севастополі після набрання постановою законної сили, для внесення до Єдиного державного реєстру відповідного запису.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п’ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя підпис О.І. Майсак
З оригіналом згідно
Суддя О.І. Майсак