Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
09 березня 2010 р. № 2-а- 1018/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Перцової Т.С.
секретаря Ульященко Л.М.
за участю представників сторін :
позивача Литвинової Н.С.,
відповідача не прибув,
прокуратури Путненко Н.В,.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Харкові адміністративну справу за позовом прокурора Червонозаводського району м.Харкова в інтересах держави (Міністерство палива та енергетики України) Державного підприємства „Національна енергетична компанія Укренерго” в особі відокремленого підрозділу „Держенергонагляд у Північному регіоні” до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Червонозаводського району м.Харкова в інтересах держави (Міністерство палива та енергетики України) Державного підприємства „Національна енергетична компанія Укренерго” в особі відокремленого підрозділу „Держенергонагляд у Північному регіоні” звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, в якому просить суд стягнути з відповідача в доход державного бюджету України штраф у сумі 2040 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги та просив суд їх задовольнити в повному обсязі. Свої вимоги обґрунтовує з посиланням на ст.ст. 5, 9 , 27 Закону України „Про електроенергетику”, положення Постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929 «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі Постанова № 929). В своїх поясненнях, наданих до суду вказує, що при проведенні обстеження і питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії споживачів ТЕС-8 ФОП ОСОБА_3 були виявлені порушення законодавства у сфері споживання енергії, про що було складено акт № 07/11-0205. За результатами обстеження відповідачеві було видано обовязковий до виконання припис № 07/11-0205 від 12.06.09р. про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/11-0030 від 02.11.2009р. За ухилення від виконання припису старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову № 07/10-0161 від 10.11.2009 р. про накладання на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства про електроенергетику про усунення раніше виявлених порушень на суму 2040 (дві тисячі сорок) грн. З посиланням на п.10 Положення „Про порядок накладання на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання”, вказує на обязок відповідача сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. Враховуючи ту обставину, що штраф у зазначений термін до держбюджету в добровільному порядку відповідачем не сплачено, просить суд стягнути 2040 грн. у судовому порядку.
Представник прокурора Червонозаводського району м.Харкова в судовму засіданні підтримав правову позицію позивача та просив суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не прибув, про час, дату та місце судового розгляду справи був повідомлений згідно ст.35 КАС України, відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Суд вважає, що неприбуття відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Вислухавши пояснення представника позивача та прокурора, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 9 Закону України „Про електроенергетику” державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Як свідчать матеріали справи, 12 червня 2006 року державним інспектором з енергетичного нагляду відповідно до ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст.9 Закону України «Про електроенергетику», ст.14 Закону України «Про теплопостачання» та Положення № 929 проведено захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних обєктах фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, про що складено акт № 07/11-0205.
В абзаці 4 ч. 5 ст. 9 вищенаведеного закону зазначено, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та субєктам електроенергетики обовязкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно правових актів.
Перевіркою було виявлено порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом № 258 від 25.07.2006р. Мінпаливенерго України № 258, та Правил улаштування електроустановок 2006р., внаслідок чого відповідачеві було видано обовязковий до виконання припис № 07/11-0205 від 12.06.09р. про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/11-0030 від 02.11.2009р.
Відповідно до ч.4 ст. 27 Закону Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
За ухилення від виконання припису старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову № 07/10-0161 від 10.11.09р. про накладання на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства про електроенергетику про усунення раніше виявлених порушень, якою відповідачу було визначено штраф на суму 2040 грн.
Листом Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Харківській області від 11.11.2009р. № 807-20 вказану постанову було направлено на адресу ФО-П ОСОБА_3
Як свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення, постанова № 07/10-0161 від 10.11.09р. була отримана особисто відповідачем 17.11.2009 року.
Згідно п. 8 ст. 7 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” припис обовязкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) субєкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.
Суд зазначає, що відповідно частин 1 та 2 ст.27 Закону України „Про електроенергетику” правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці серед інших визначених законодавцем є порушення правил охорони електричних мереж та порушення правил користування енергією.
За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч.3 ст.27 Закону).
Санкції, передбачені частиною восьмою статті 24 Закону, частинами третьою, четвертою і п'ятою статті 26 та частиною третьою цієї статті, застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Слід відмити, що порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання встановлено Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312.
Відповідно до п.10 вищезазначеного Положення суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Суд зауважує, що акт перевірки та припис було одержано відповідачем без зауважень та заперечень.
Проте, станом на час розгляду справи застосовані до ФО-П ОСОБА_3 санкції у вигляді штрафу за порушення законодавства про електроенергетику про усунення раніше виявлених порушень на суму 2040 грн. в добровільному порядку відповідачем сплачені не були, в звязку з чим у відповідача існує заборгованість перед бюджетом по сплаті фінансових санкцій в розмірі 2040,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги прокурора Червонозаводського району м.Харкова в інтересах держави (Міністерство палива та енергетики України) Державного підприємства „Національна енергетична компанія Укренерго” в особі відокремленого підрозділу „Держенергонагляд у Північному регіоні” до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до державного бюджету штрафу у розмірі 2040,00 грн., документально та нормативно обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.
Керуючись ст. 8 Конституції України, ст.ст.4, 8, 17, 50, 86, 94, 161-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов прокурора Червонозаводського району м.Харкова в інтересах держави (Міністерство палива та енергетики України) Державного підприємства „Національна енергетична компанія Укренерго” в особі відокремленого підрозділу „Держенергонагляд у Північному регіоні” до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафу задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України штраф у сумі 2040 (дві тисячі сорок) грн. одержувач: р/р 31111106700019 державне казначейство у Первомайському районі, МФО 851011, код ЄДРПОУ 24134432, код платежу до держбюджету 21081100.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова в повному обсязі виготовлена та підписана 13.03.2010 року.
Суддя Перцова Т.С.