ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
14.04.2010 р. № 2а-3191/10/1370
ДПІ у м.Трускавець
до ТзОВ "ДЛРКК "Ріксос-Прикарпаття"
пропро продовження терміну застосування адміністративного арешту активів ,
за участю представників сторін
від позивача: Боднар В.І.
від відповідача: Валовін Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Трускавець Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття»про продовження умовного адміністративного арешту активів ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття»(ідентифікаційний код 34358195) на строк до 2160 годин,
в с т а н о в и в :
13.04.2010 року о 14 год. 30 хв. Львівський окружний адміністративний суд отримав позовну заяву Державної податкової інспекції у м. Трускавець Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття»про продовження умовного адміністративного арешту активів ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття»(ідентифікаційний код 34358195) на строк до 2160 годин.
В судовому засіданні представник ДПІ у м. Трускавець Львівської області вимоги позовної заяви підтримав з підстав, наведених у позовній заяві, просить суд задовольнити позовні вимоги. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що платник податків відмовився від проведення позапланової документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення.
Представник ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття»в судовому засіданні проти позову заперечив, зазначив, що відповідач (ТзОВ «ДЛРКК «Ріксос-Прикартаття») оскаржив в судовому порядку Наказ № 38 від 24.03.2010 року та направлення № 022/23-0 від 24.03.2010 року на проведення позапланової документальної перевірки ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття». Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 07.04.2010 року забезпечено адміністративний позов шляхом зупинення дії Наказу № 38 від 24.03.2010 року, таким чином наказ № 38 від 24.03.2010 року на проведення позапланової документальної перевірки ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття»на час розгляду справи є нечинним, а тому просить суд відмовити у задоволенні позовної заяви.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні позову про продовження умовного адміністративного арешту активів, виходячи із наступного.
Згідно із п.п «г»п.9.1.2 ст.9 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181- III(із внесеними змінами та доповненнями –далі Закон № 2181- III), арешт активів може бути застосовано, якщо з’ясовується, що платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення.
Згідно із п.п.9.2.3 п.9.2 ст.9 Закону № 2181-III, умовним арештом активів визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на такі активи, яке полягає в обов'язковому попередньому отриманні дозволу керівника відповідного податкового органу на здійснення будь-якої операції платника податків з такими активами. Зазначений дозвіл може бути наданий керівником податкового органу, якщо за висновком податкового керуючого здійснення окремої операції платником податків не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.
ДПІ у м. Трускавець Львівської області отримано постанову старшого слідчого відділення податкової міліції ДПІ у Подільському районі м. Києва від 01.03.2010 року «Про призначення податкової перевірки», якою постановлено призначити по кримінальній справі № 70-00464 податкову документальну перевірку фінансово-господарської діяльності ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття»(код ЄДРПОУ 34358195) з приводу фінансово-господарських взаємовідносин з ТзОВ «ТЦ»Абажур»(код ЄДРПОУ 36217190) за період з 05.11.2008 року по 01.01.2010 року.
На підставі постанови старшого слідчого відділення податкової міліції ДПІ у Подільському районі м. Києва капітана податкової міліції Семенчика О.П. від 01.03.2010 року «Про призначення позапланової документальної перевірки»ДПІ у м. Трускавець Львівської області прийнято Наказ № 38 від 24.03.2010 року «Про проведення позапланової документальної перевірки», яким наказано провести позапланову документальну виїзну перевірку ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття»(код ЄДРПОУ 34358195) з приводу фінансово-господарських взаємовідносин з ТзОВ «ТЦ»Абажур»(код ЄДРПОУ 36217190) за період з 05.11.2008 року по 01.01.2010 року в термін 10 робочих днів, починаючи з 24.03.2010 року по 07.04.2010 року, про що видати відповідне направлення.
24 березня 2010 року ДПІ у м. Трускавець виписано направлення № 022/23-0, згідно з яким ДПІ у м. Трускавець проводить з 24 березня по 07 квітня 2010 року виїзну позапланову документальну перевірку ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття», код 34358195 по взаємовідносинах з ТЦ»Абажур»(код ЄДРПОУ 36217190) за період з 05.11.2008 року по 01.01.2010 року. Дане направлення під розписку отримано 24.03.2010 року фінансовим директором ТзОВ «Ріксос-Прикартаття»Балуєвим В.І.
23 березня 2010 року працівниками ДПІ на підставі направлення від 24.03.2010 року № 022/23-0 та наказу № 38 від 24.03.2010 року було здійснено вихід за адресою м.Трускавець, вул. Городище, 8, яка згідно з зареєстрованих відомостей ЄДРПОУ є місцезнаходженням ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття», однак працівників не було допущено до проведення перевірки, про що складено Акт № 2/23-0/34358/95 від 24.03.2010 року «Про відмову від допуску до перевірки ТзОВ «ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття»(код за ЄДРПОУ 34358195).
12.04.2010 року начальник ДПІ у м. Трускавець Львівської області прийняв Рішення № 000001, на підставі подання начальника ВПМ ДПІ у м. Трускавець Львівської області від 09.04.2010 року, про застосування адміністративного арешту активів платника податків згідно п.«г»п.п. 9.1.2 п. 9.1 ст. 9 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (відмова платника податків від допуску до перевірки).
Відповідно до п. 1 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ (із внесеними змінами та доповненнями ), органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
В судовому засіданні судом встановлено, що в провадженні Львівського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття»до Державної податкової інспекції у м. Трускавець Львівської області про визнання дій протиправними та скасування наказу № 38 від 24.03.2010 року на проведення позапланової документальної перевірки. Ухвалою від 07.04.2010 року забезпечено адміністративний позов шляхом зупинення дії Наказу № 38 від 24.03.2010 року.
Відтак, Наказ № 38 від 24.03.2010 року «Про проведення позапланової документальної перевірки»ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття»на час розгляду справи є нечинним, а тому вимога позовної заяви про продовження умовного адміністративного арешту активів ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття»(ідентифікаційний код 34358195) на строк до 2160 годин, є необґрунтованою і задоволенню не підлягає.
Крім цього, суд додатково зазначає наступне.
Відповідно до п. 7 ч. 6 статті 111 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, якщо стосовно платника податків (посадової особи платника податків) у порядку, встановленому законом, податковою міліцією заведено оперативно-розшукову справу, у зв'язку з чим є потреба у проведенні позапланової виїзної перевірки фінансово-господарської діяльності такого платника податків.
Як вбачається з матеріалів справи Наказом № 38 від 24.03.2010 року «Про проведення позапланової документальної перевірки»призначено проведення позапланової документальної виїзної перевірки ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття»на підставі постанови старшого слідчого відділення податкової міліції ДПІ у Подільському районі м. Києва капітана податкової міліції Семенчика О.П. від 01.03.2010 року «Про призначення позапланової документальної перевірки».
Втім у матеріалах справи відсутні докази того, що податковою міліцією заведено оперативно-розшукову справу щодо платника податків (посадової особи платника податків) ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття».
Крім цього, ст. 66 Кримінально-процесуального кодексу України визначено, що особа, яка провадить дізнання, слідчий, прокурор і суд в справах, які перебувають в їх провадженні, вправі викликати в порядку, встановленому цим Кодексом, будь-яких осіб як свідків і як потерпілих для допиту або як експертів для дачі висновків; вимагати від підприємств, установ, організацій, посадових осіб і громадян пред'явлення предметів і документів, які можуть встановити необхідні в справі фактичні дані; вимагати проведення ревізій, вимагати від банків інформацію, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб у порядку та обсязі, встановленихЗаконом України "Про банки і банківську діяльність".
Отже, статтею 66 Кримінально-процесуального кодексу України не передбачено повноваження слідчого вимагати проведення позапланових документальних перевірок.
Таким чином, Наказом ДПІ у м. Трускавець Львівської області № 38 від 24.03.2010 року «Про проведення позапланової документальної перевірки»призначено проведення позапланової виїзної перевірки за відсутності заведеної податковою міліцією оперативно-розшукової справи щодо платника податків (посадової особи платника податків) ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття», тому даний наказ не можна вважати таким, що відповідає п.7 ч.6 ст.11-1 Закону № 509-ХІІ.
Також відповідно до п.п. 9.1.1. п. 9,1 ст. 9 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181- III (із змінами та доповненнями), адміністративний арешт активів платника податків (далі - арешт активів) є виключним способом забезпечення можливості погашення його податкового боргу.
Позивачем не доведено, що продовження умовного адміністративного арешту активів ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття»на строк до 2160 годин є саме виключним способом забезпечення можливості погашення його податкового боргу.
За таких обставин суд дійшов висновку про відсутність законних підстав для проведення позапланової виїзної перевірки ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття» в порядку п.7 ч.6 ст.11-1 Закону № 509-ХІІ, тому безпідставним є посилання позивача на наявність в діях ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття» обставин, передбачених п.п «г»п.9.1.2 ст.9 Закону № 2181- III.
З огляду на все вищенаведене, вимога позовної заяви про продовження умовного адміністративного арешту активів ТзОВ «Діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикартаття»(ідентифікаційний код 34358195) на строк до 2160 годин є необґрунтованою і задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку визначеному ч.5 ст. 186 КАС України.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови виготовлений 16.04.2010 року.
Суддя Лунь Зоряна Іванівна