Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2010 р. справа № 2а-3786/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Ушенка С. В.
при секретаріКутафіній К.Ю.
за участю представника позивача Капустинської О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя звернулась з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості штрафних фінансових санкцій, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачена заборгованість в розмірі 1796 грн. 25 коп., що складається із суми штрафних санкцій, застосованих податковим рішенням, яке оскаржено не було. Протягом встановленого строку відповідач штрафні санкції не сплатив. Просить стягнути з відповідача на користь державного бюджету України штрафні санкції в розмірі 1796 грн. 25 коп.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив суд задовольнити їх в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином за фактичною адресою, вказаною в свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи підприємця. Офіційна інформація щодо зміни адреси до органів статистики, ДПІ та державного реєстратора не надходила, у звязку з чим вважає, що відповідач був належним чином повідомлений. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності відповідач суду не надав.
Представник позивача не заперечував проти розгляду справи у відсутності відповідача.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів, оскільки відповідач був повідомлений належним чином.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні надані докази, суд встановив наступне.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер № НОМЕР_1; 87529, АДРЕСА_1) зареєстрований як фізична особа-підприємець Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області 15.02.2001 року.
На облік до ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя як платник податків ОСОБА_2 взятий з 19.02.2001 р. за № 1089, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків.
17.09.2009 року робітниками державної податкової служби проведена перевірка господарської одиниці-чебуречна, яка розташована за адресою: м. Маріуполь, вул. Олімпійська, 416.
Актом перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0230/05/83/23/2171810777 від 17.09.2009 року зазначені наступні порушення, а саме: невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО з початку робочого дня у сумі 291,25 грн.; проведення розрахункової операції без використання розрахункової книжки на суму 11 грн., що є порушенням пп. 5, 13 ст. 3 Закону України від 01.06.2000 р. №1776-ІІІ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
На підставі ст.ст. 17, 22 Закону України від 01.06.2000 р. № 1776-ІІІ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» позивачем було прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 29.09.2009 року № 0002332308/0, яким до відповідача застосовано фінансові санкції на суму 1796,25 грн.
Зазначене рішення у адміністративному чи судовому порядках не оскаржено, відомості про його скасування або визнання недійсними в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до положення ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
За порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (17 грн. х 20 = 340 грн.)
Статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків (291,25 грн.) сумі коштів, яка зазначена в денному звіті до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (291,25 грн. х 5 = 1456,25 грн.)
Згідно із п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платника податків фінансової (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державним цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Згідно із п. 4 ст. 10 вказаного закону державні податкові інспекції в районах, містах, без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та обєднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за додержанням СПД порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до п.п. 1.2., 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом; податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.
Відповідно до пп. 3.1.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, враховуючи права державної податкової служби, встановлені Законом, та передбачений Конституцією судовий порядок їх стягнення, а також враховуючи той факт, що рішення, яким до позивача застосовані штрафні фінансові санкції, не скасоване та не визнане недійсними, позовні вимоги у розмірі 1796,25 грн. суд визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 3, 8-11, 17, 18, 69-71, 86, 94, 158163, 185-186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер № НОМЕР_1; 87529, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району (код платежу 3021080900, р/р № 31117104700054, отримавуч ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694) заборгованість зі штрафних фінансових санкцій у розмірі 1796 (одна тисяча сімсот девяносто шість) грн. 25 коп.
Повний текст постанови виготовлено і підписано 13.04.2010 р.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ушенко С. В.