Ухвала суду № 93038326, 23.11.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2020
Номер справи
160/12623/20
Номер документу
93038326
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

23 листопада 2020 року Справа №160/12623/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Юркова Е.О.,

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро клопотання Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області про заміну неналежної сторони в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області про скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

08 жовтня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області з вимогами: скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 201429 від 20.08.2020 року як протиправну.

Ухвалою суду від 13.10.2020 року відкрито провадження у справі, та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

18.11.2020 року Управлінням Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області надано до суду клопотання про заміну неналежної сторони, а саме з Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області на Державну службу України з безпеки на транспорті, яке обґрунтовано тим, що Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області створено без статусу юридичної особи та не має власних рахунків в органах Державної казначейської служби; є лише структурним підрозділом суб`єкта владних повноважень, у зв`язку з чим не може виступати самостійним відповідачем в адміністративній справі.

Розглянувши заявлене клопотання, суд приходить до наступних висновків.

Згідно частини 3 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Разом з тим, згідно пункту 9 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Суб`єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (пункт 7 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України).

Отже, відповідачем в адміністративній справі може бути суб`єкт владних повноважень, у тому числі без статусу юридичної особи.

Відповідно до абзацу 3 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 442 від 10.09.2014 року “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади”, Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті була реорганізована шляхом злиття з Державною інспекцією України з безпеки на морському та річковому транспорті, а також підпорядкування Державної спеціальної служби транспорту утворюваній Державній службі України з безпеки на транспорті.

Постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 11.02.2015 року затверджене Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (далі - Укртрансбезпека).

Відповідно до пункту 1 Положення, Укртрансбезпека є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури, який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).

Пунктом 4 цього Положення передбачено, що основними завданнями Укртансбезпеки, зокрема, є реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, міському електричному, залізничному транспорті.

У відповідності до пункту 8 Положення, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу.

Згідно з пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України № 592 від 26.06.2015 року “Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті”, були утворені територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби за переліком згідно з додатком 3, зокрема Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області.

З огляду на викладене, суд вважає, що в даному випадку суб`єктом владних повноважень, якому надано повноваження щодо здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням перевізниками законодавства про автомобільний транспорт з правом прийняття відповідних рішень, обов`язкових до виконання, є саме Державна служба з безпеки на транспорті.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку про необхідність заміни первісного відповідача Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області на Державну службу України з безпеки на транспорті.

З урахуванням викладеного та керуючись ст. ст. 48, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області про заміну неналежного відповідача у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області про скасування постанови - задовольнити.

Замінити первісного відповідача у справі № 160/12623/20 Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області на Державну службу України з безпеки на транспорті (01135, м. Київ, пр. Перемоги, буд.14, код ЄДРПОУ 39816845).

Ухвала набирає законної сили у відповідності до частини 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.

Суддя (підпис) Е.О. Юрков