Постанова № 9303237, 22.03.2010, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.03.2010
Номер справи
2-а-471/10/0270
Номер документу
9303237
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2010 р. Справа № 2-а-471/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Драчук Тетяни Олександрівни,

при секретарі судового засідання: Димчишиній Тетяні Вікторівні

за участю представника позивача: Балховського С.В.

представника прокуратури: Сувалова В.О.

у відсутності представника відповідача

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: прокурора Іллінецького району Вінницької області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області

до: Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Іллінецьке"

про: стягнення фінансових санкцій

ВСТАНОВИВ:

Прокурором Іллінецького району Вінницької області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області подано позов про стягнення з Державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Іллінецьке»680 грн. накладених фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

В судовому засіданні представник позивача та прокурор позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили задовольнити позов.

Відповідач в судове засідання не зявився, причини неявки суду не відомі, хоча про час, дату та місце розгляду справи він повідомлявся належним чином.

Враховуючи зазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, у звязку з чим, суд приходить до висновку про можливість розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача та прокурора, дослідивши подані докази, судом встановлено, що 02.12.2009 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області здійснено перевірку транспортного засобу ЗИЛ ММЗ 4502, номерний знак АВ 5838 АМ, під керуванням водія ОСОБА_1, що належить перевізнику ДП «Сільськогосподарське підприємство «Іллінецьке», з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт, за результатами якої складено акт № 143187 від 02.12.2009 року (а.с. 9).

Проведеною перевіркою встановлено, що в порушення вимог статті 45 Закону України «Про дорожній рух», Наказу МОЗ та МВС України від 05.06.2000 року №124/345, в дорожньому листі штамп про придатність водія до керування транспортним засобом невстановленого зразка.

Статтею 45 Закону України «Про дорожній рух»встановлено, що медичний огляд проводиться з метою визначення здатності кандидатів у водії і водіїв до безпечного керування транспортними засобами. Зазначений огляд включає: попередні, періодичні, щозмінні передрейсові і післярейсові огляди, а також позачергові огляди, зумовлені необхідністю. Періодичність оглядів, порядок їх проведення і направлення водіїв на позачергові огляди визначаються спільним актом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров'я і Міністерства внутрішніх справ України.

Згідно абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

21.12.2009 року начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області винесено постанову №088342 на підставі Акту № 143187 від 02.12.2009 року про допущенні порушення законодавства про автомобільний транспорт і відповідно до абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 680 грн.(а.с. 6).

Дана постанова про накладення фінансових санкцій направлена відповідачу рекомендованим листом та отримана ним 10.12.2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 35230 (а.с. 7).

Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. №1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Постанова про накладення фінансових санкцій відповідачем не оскаржена в передбаченому законодавством порядку, хоча і жодних доказів її виконання в добровільному порядку матеріали справи не містять.

Чинним законодавством України не передбачено механізму примусового стягнення фінансових санкцій у випадку несплати їх перевізником у добровільному порядку. Так, зокрема, Закон України "Про автомобільний транспорт" не передбачає примусового виконання даних постанов органами держаної виконавчої служби.

Несплата фінансових санкцій в добровільному порядку тягне за собою ненадходження коштів до державного бюджету, що суттєво порушує інтереси держави.

Згідно положень ч.2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Згідно статті 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, встановлено, що наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою є підставою представництва прокуратури інтересів держави в суді.

З приписів ст.ст.71, 86 КАС України вбачається, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням викладеного, оцінивши надані позивачем та прокурором докази, а також беручи до уваги відсутність заперечень відповідача щодо предмету спору, суд приходить до висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню відповідно до чинного законодавства та в межах заявлених вимог в сумі 680 грн.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачемфізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити.

Стягнути з державного підприємства сільськогосподарське підприємство "Іллінецьке" (22712, с.Іллінецьке, вул.Леніна,6, Іллінецького району Вінницької області, код ЄДРПОУ 36131454) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід Державного бюджету України ( р/р 31114106700162, код ЄДРПОУ 34701298, ДержбюджетІллінецький район,21081100, ГУДКУ у Вінницькій області м.Вінниця МФО 802015) 680 грн. фінансових санкцій.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 26.03.10

Суддя/підпис/Драчук Тетяна Олександрівна

Копія вірна:

Суддя:

Секретар:

22.03.2010