
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 листопада 2020 року № 320/7534/20
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Лисенко В.І.,
при секретарі судового засідання Дмитренко К.В.,
за участю:
представника позивача - Джус Д.В.,
представника відповідача - Гусєвої Ю.М.,
представника третьої особи - Федорова А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Екосервіс Груп" до Гостомельської селищної ради Київської області, Виконавчого комітету Гостомельської селищної ради Київської області, Конкурсної комісії на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в с. Гостомель, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Крамар Еко" про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Екосервіс Груп" (надалі - позивач) з позовом до Гостомельської селищної ради Київської області (відповідач - 1), Виконавчого комітету Гостомельської селищної Ради Київської області (відповідач - 2 ) у якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати пункт 2, пункт 3 та пункт 4 рішення Гостомельської селищної ради від 04 березня 2020 № 1098-60-VII «Про проведення конкурсу на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель»;
- визнати протиправним та скасувати рішення Конкурсної комісії з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель, які оформлені протоколом засідання конкурсної комісії № 1 від 14.04.2020 року та протоколом засідання конкурсної комісії № 2 від 21.04.2020 року;
- визнати протиправним та скасувати Рішення виконавчого комітету Гостомельської селищної ради № 35 від 24 квітня 2020 року «Про визначення переможця конкурсу з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів на території селища Гостомель;
- скасувати Договір про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель, укладений між Гостомельською селищною радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Крамар Еко» відповідно до типового договору, наведеного у Порядку про проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1173;
- зобов`язати Гостомельську селищну раду надати виконавчому комітету Гостомельської селищної ради статус організатора конкурсу з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель, утворити у встановленому законодавством порядку конкурсну комісію та повторно розглянути на засіданні конкурсної комісії конкурсні пропозиції учасників конкурсу з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем -1 при проведенні конкурсу на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель, всупереч вимогам Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів від 10.11.2011 №1173, організатором конкурсу визначено селищну раду.
Крім того, відповідно до п. 6 Порядку №1173, до конкурсної комісії на паритетних засадах входять представники організатора конкурсу, територіального органу Держпродспоживслужби, підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги. Однак, відповідачем проігноровано зазначену норму та утворено комісію лише у складі працівників Гостомельської селищної ради та двох депутатів.
Також, позивач вказує, що відповідачем затверджено Положення про порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території сел. Гостомель та Конкурсну документацію на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів, які протирічать спеціальному у даному порядку нормативному акту, який регулює проведення конкурсу - Порядку №1173, що повністю нівелює правомірність прийняття рішень на визначення переможця конкурсу та ставить під сумнів законність проведення самого конкурсу.
Зазначає, що оцінювання конкурсних пропозицій учасників відбулося з численними порушеннями, оскільки в процесі конкурсу конкурсною комісією без правових на те підстав, було змінено критерії та методику оцінювання. При цьому, бали виставлялися без належного врахування всіх обставин, надаючи перевагу ТОВ "Крамар Еко", що підтверджується відео, розміщене на сторінці фейсбук.
За таких обставин, позивач вважає, що оскаржувані рішення відповідачів є незаконними, не ґрунтуються на вимогах норм чинного законодавства, а тому підлягають скасуванню.
Відповідач - 1 та відповідач - 2 проти позову заперечували. Надали до суду письмовий відзив, у якому зазначили, що при прийнятті оскаржуваних рішень діяли у відповідності до вимог чинного законодавства. Зазначили, що чинним законодавством не обмежене право Гостомельської селищної ради бути організатором конкурсу. Навпаки, Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачає виключну компетенцію селищних рад визначати організацію проведення конкурсу на вивезення побутових відходів. Стверджують, що відповідно до Закону України "Про засади регуляторної політики у сфері господарської діяльності", проект рішення Гостомельської селищної ради про проведення конкурсу був оприлюднений на сайті, будь яких зауважень чи пропозицій щодо організатора конкурсу, складу комісії чи пунктів Положення, не надходило.
Крім того, проект рішення у відповідності до Закону України "Про захист економічної конкуренції" пройшов погодження Київським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України як такий, що відповідає нормам законодавства про захист економічної конкуренції.
Відповідач - 1, 2 зазначили, що переможцем конкурсу була обрана юридична особа, яка за результатами розгляду конкурсної документації набрала найбільшу кількість балів. При цьому, конкурсні пропозиції були оцінені відповідно до методики, встановленої у конкурсній документації.
Третя особа надала письмові пояснення, в яких зазначила, що конкурс проведено у відповідності до вимог чинного законодавства, а право позивача проведенням конкурсу не порушене. Стверджувала, що позивач прийняв участь у конкурсі, погоджуючись з його умовами, але після обрання переможцем ТОВ "Крамар Еко", відразу оскаржив проведення конкурсу та визначення переможця у судовому порядку. Наполягала, що після проведення конкурсу, рішення відповідача про проведення конкурсу вичерпало свою дію. Також вказує, що конкурсні пропозиції були оцінені за методикою та критеріями, встановленими у конкурсній документації, а тому будь яких порушень з боку відповідача при визначенні переможця конкурсу не відбулося. А твердження щодо необ`єктивності конкурсу не відповідає дійсності та не ґрунтується на фактичних обставинах справи.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27.08.2020 відкрито загальне провадження у справі, залучено у якості третьої особи - ТОВ "Крамар Еко".
Протокольною ухвалою суду від 15.10.2020 залучено у якості співвідповідача Конкурсну комісію на визначення виконавця послуги з перевезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель (відповідач - 3).
Протокольною ухвалою суду від 21.10.2020 закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті.
У судове засідання, призначене на 11.11.2020, з`явилися представники позивача, відповідача та третьої особи.
Співвідповідач, Конкурсна комісія на визначення виконавця послуги з перевезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель, належним чином повідомлена, про час, дату та місце розгляду справи, у судове засідання не з`явилася, будь - яких клопотань про відкладення розгляду справи чи розгляд справи без її участі, до суду не надсилала, у зв`язку з чим, суд протокольною ухвалою на підставі ст. 205 КАС України ухвалив подальший розгляд справи здійснювати без її участі.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив суд позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідачів 1, 2 та третьої особи проти позову заперечували, просили у задоволенні позову відмовити.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з огляду на таке.
04 березня 2020 року Гостомельська селищна рада на 60 сесії сьомого скликання прийняла Рішення №1098-60- VII "Про проведення конкурсу на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель".
Згідно вказаного рішення, селищна рада вирішила 1) Провести конкурс на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель; 2) Затвердити Положення про порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території сел. Гостомель; 3) Утворити конкурсну комісію на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель; 4) Затвердити Конкурсну документацію на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель; 5) Виконавцю послуг з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель керуватись тарифами на вивезення твердих побутових відходів, встановленими виконавчим комітетом Гостомельської селищної ради; 6) Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань законності, регламенту, контролю за виконанням рішень сесії та виконавчого комітету, депутатської діяльності та формування об`єднаної територіальної громади (а.с. 16 т. 1).
Відповідно до додатку 2 Рішення від 04.03.2020 №1098-60-VII, визначено склад конкурсної комісії на визначення виконавця послуги: Голова комісії - Д.В. Амбрамчук, секретар комісії - Ю.М. Гусєва, члени комісії: ОСОБА_1 - начальник юридичного відділу, Закревська А.В. - начальник відділу бугалтерського обліку та звітності, Чемерис С.В. - начальник відділу контролю за благоустрієм, Коваленко Р.В. та ОСОБА_2 - депутати Гостомельської селищної ради.
Згідно Додатку 3 до названого рішення Конкурсною документацією на визначення виконавця послуги пунктом 4 встановлені кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу, зокрема, наявність в учасника конкурсу спеціально обладнаних транспортних засобів для вивезення твердих побутових відходів, наявність матеріально-технічної бази, вартість надання послуги, досвід роботи не менше трьох років, наявність та кількість працівників відповідної кваліфікації, наявність ліцензії та дозволів на надання послуги.
Пунктом 7 Додатку 3 до Рішення від 04.03.2020 №1098-60-VII визначено критерії оцінки конкурсних пропозицій, а пунктом 13 визначено методику оцінки конкурсних пропозицій, згідно якої встановлено чітка межа балів. При цьому, додаткові критерії- вартість транспортних послуг, якість перевезення, тощо - оцінюються в два бали (а.с. 13 т. 1).
Як встановлено у ході розгляду справи, та не заперечувалось сторонами, 10.03.2020 Гостомельською селищною радою розміщене на своєму офіційному сайті за посиланням http://gostomel-rada.gov.ua/nev оголошення про проведення конкурсу щодо визначення виконавця побутових відходів в сел. Гостомель (а.с. 30-31 т. 1).
17 березня 2020 року ТОВ «Екосервіс Груп» звернулося до Гостомельської селищної ради з заявою №4 на участь у конкурсі з визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель, що підтверджується відповіддю Відповідача 1 № 03-02/983 від 22.04.2020 (а.с. 32 т. 1).
13 квітня 2020 року ТОВ «Екосервіс Груп» надано конкурсну пропозицію на участь у конкурсі на визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель.
На участь у конкурсі з визначення виконавця послуг з вивезення ТПВ в сел. Гостомель до Гостомельської селищної ради надійшло п`ять конкурсних пропозицій від учасників - ТОВ «Крамар Еко», ТОВ «ЕКОДОМ ГРУП», КП «УЖКГ «Гостомель», ТОВ «ТПК ЕКО СВІТ», ТОВ «ЕКОСЕРВІС ГРУП».
Як убачається з Протоколу засідання конкурсної комісії з визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель №2 від 21.04.2020, на засіданні конкурсної комісії після опрацювання конкурсних пропозицій всіх учасників за критеріями, встановленими у конкурсній документації, комісією встановлено, що найбільшу відповідність кваліфікаційним вимогам та встановленим критеріям, спроможним забезпечити надання послуг з вивезення ТВП відповідної якості є конкурсна пропозиція ТОВ "Крамар Еко". Конкурсною комісією прийнято рішення визначити переможцем конкурсу з вивезення твердих побутових відходів по сел. Гостомель ТОВ «Крамар Еко» (а.с. 47-48 т.1).
24 квітня 2020 року прийнято рішення виконавчого комітету Гостомельської селищної ради №35 «Про визначення переможця конкурсу з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів на території селища Гостомель» (а.с. 50 т. 1), яким:
- затверджено протоколи засідань конкурсної комісії №1 від 14 квітня 2020 року та №2 від 21 квітня 2020 року конкурсної комісії з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів по сел. Гостомель;
- введено в дію рішення конкурсної комісії (протокол №2 від 21 квітня 2020 року), згідно якого ТОВ «Крамар Еко» визначено переможцем конкурсу з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів на території селища Гостомель;
- визначено ТОВ «Крамар Еко» виконавцем послуги з вивезення твердих побутових відходів на території селища Гостомель терміном на п`ять років;
- уповноважено заступника селищного голови Абрамчука Д.В. на підписання договору про надання послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель з ТОВ «Крамар Еко» відповідно до типового договору, наведеного у Порядку про проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1173;
- ТОВ «Крамар Еко» укласти договори про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів з мешканцями приватного сектору, власниками квартир, окремих приміщень у багатоквартирних будинках селища Гостомель, підприємствами, установами та організаціями селища Гостомель, з врахуванням результатів проведеного конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів на території селища Гостомель;
- контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника селищного голови Абрамчука Д.В.
24 квітня 2020 року між Гостомельською селищною радою та ТОВ "Крамар Еко" укладено Договір про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель (а.с. 100 т. 1).
Вважаючи, що відповідачем під час проведення конкурсу порушено визначення організатора конкурсу, порушено утворення складу комісії, необ`єктивно здійснено оцінювання конкурсної документації та порушена методика оцінки конкурсних пропозицій, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи оцінку позиціям сторін, суд застосовує наступні положення законодавства.
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон України № 280/97-ВР).
Статтею 25 Закону України № 280/97-ВР визначено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Відповідно до пп. 6 п. «а» ч. 1 ст. 30 Закону України №280/97-ВР до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження: вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів, знешкодження та захоронення трупів тварин.
Відповідно до статті 11 Закону України №280/97-ВР, виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Згідно частини третьої статті 35 - 1 Закону України «Про відходи» від 05.03.1998 р. № 187/98-ВР виконавця послуг з вивезення побутових відходів визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Процедуру підготовки та проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на певній території населеного пункту (далі - Конкурс) визначає Порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 р. № 1173, в редакції чинній на момент проведення Конкурсу (далі - Порядок № 1173).
Відповідно до пункту 4 Порядку № 1173 підготовка та проведення конкурсу забезпечується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради або місцевою держадміністрацією у разі делегування їй повноважень відповідними радами у порядку, встановленому законом, виконавчим органом місцевого самоврядування суб`єкта співробітництва у формах, передбачених Законом України "Про співробітництво територіальних громад".
Для участі у конкурсі його учасники подають оригінали та (або) засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів, визначених пунктом 15 Порядку № 1173.
Згідно із п. 5 Порядку №1173, для проведення конкурсу організатор конкурсу готує конкурсну документацію, яка повинна містити інформацію, визначену в даному пункті.
Пунктом 6 Порядку №1173 організатор конкурсу утворює комісію, до складу якої входять на паритетних засадах представники організатора конкурсу, територіального органу Держпродспоживслужби, підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги, а також (за їх згодою) органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, власників (їх об`єднань) або наймачів, користувачів, у тому числі орендарів розміщених у межах певної території житлових приміщень, земельних ділянок, які не пізніше ніж за три дні до закінчення строку подання конкурсних пропозицій дали свою згоду бути членами конкурсної комісії.
Пунктом 7 даного Порядку №1173 визначено, що передбачені конкурсною документацією умови проведення конкурсу є обов`язковими для конкурсної комісії та його учасників.
Відповідно до п. 15 Порядку №1173 для участі у конкурсі його учасники подають оригінали та (або) засвідчені в установленому законодавством порядку копії таких документів: балансового звіту суб`єкта господарювання за останній звітній період; довідки відповідних органів державної податкової служби і Пенсійного фонду України про відсутність (наявність) заборгованості за податковими зобов`язаннями та платежами до Пенсійного фонду України; документа, що містить інформацію про технічний потенціал суб`єкта господарювання (кількість спеціально обладнаних транспортних засобів, які перебувають на балансі суб`єкта господарювання, наявність власної ремонтної бази та контейнерного парку тощо); документа, що містить відомості про обсяги надання послуг із збирання та перевезення твердих, великогабаритних, ремонтних, рідких побутових відходів за останній рік; технічних паспортів на спеціально обладнані транспортні засоби та довідки про проходження ними технічного огляду; довідки-характеристики спеціально обладнаних транспортних засобів: тип, вантажопідйомність, наявність пристроїв автоматизованого геоінформаційного контролю та супроводу перевезення побутових відходів, реєстраційний номер, найменування організації, якій належать спеціально обладнані транспортні засоби, номер телефону керівника такої організації; довідки про забезпечення створення умов для щоденного миття спеціально обладнаних транспортних засобів, їх паркування та технічного обслуговування; довідки про проходження водіями медичного огляду; документа, що містить відомості про досвід роботи з надання послуг з вивезення побутових відходів; документа, що містить інформацію про кількість відходів, залучених учасником до повторного використання; кількість відходів, які використовуються як вторинна сировина; кількість відходів, які відправляються на захоронення, тощо; інших документів, які подаються за бажанням учасника конкурсу і містять відомості про його здатність надавати послуги з вивезення побутових відходів (впровадження роздільного збирання, інформація про наявність диспетчерської служби тощо) належного рівня якості.
Згідно із п. 27 Порядку №1173, конкурсні пропозиції, які не були відхилені з підстав, передбачених пунктом 24 цього Порядку, оцінюються конкурсною комісією за критеріями, встановленими у конкурсній документації.
Критерії відповідності конкурсних пропозицій кваліфікаційним вимогам наведено у додатку 1.
Відповідно до п. 28 Порядку №1173, переможцем конкурсу визначається його учасник, що відповідає кваліфікаційним вимогам, може забезпечити надання послуг відповідної кількості та якості, конкурсна пропозиція якого визнана найкращою за результатами оцінки. Перевага надається тому учасникові конкурсу, що подав конкурсній комісії проект або затверджену інвестиційну програму (програму капітальних витрат) розвитку підприємства, яка повинна включати заходи щодо впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів.
Пунктом 29 Порядку №1173 визначено, що рішення про результати проведення конкурсу приймається конкурсною комісією на засіданні у присутності не менш як половини її складу відкритим голосуванням простою більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсної комісії.
Рішення конкурсної комісії оформлюється протоколом, який підписується всіма членами комісії, що брали участь у голосуванні.
Згідно із п. 30 Порядку №1173, організатор конкурсу протягом не більш як п`яти робочих днів з дня проведення конкурсу вводить у дію відповідним актом рішення конкурсної комісії щодо визначення переможця конкурсу на певній території населеного пункту, межі якої були визначені умовами конкурсу, та зазначає строк, протягом якого виконавець має право надавати такі послуги, але не менш як п`ять років.
Відповідно до п. 31 Порядку №1173, з переможцем конкурсу протягом десяти календарних днів після прийняття конкурсною комісією рішення укладається договір на надання послуг з вивезення побутових відходів на певній території населеного пункту.
Пунктом 32 Порядку №1173 визначено, що не пізніше ніж за два місяця до припинення договору на надання послуг з вивезення побутових відходів на певній території населеного пункту проводиться новий конкурс на надання послуг з вивезення побутових відходів на території, визначеній таким договором.
Крім того, порядок роботи та діяльність конкурсної комісії визначена Положенням про порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території сел. Гостомель.
Відповідно до п. 2.1 організація і проведення конкурсу здійснюється Гостомельською селищною радою.
Згідно із пп. 11 п. 4 Положення, організатор готує конкурсну документацію, зокрема, критерії оцінки конкурсних пропозицій.
Пунктом 2.3 Положення визначено, що організатор конкурсу утворює комісію, до складу якої входять представники виконавчих органів Гостомельської селищної ради.
Згідно із п. 2.4 Положення, передбачені конкурсною документацією умови проведення конкурсу обов`язкові для конкурсної комісії.
Відповідно до пп. 5.1 п. 5 Положення, конкурсні пропозиції, які не були відхилені з підстав, передбачених пунктом 4.6. цього Положення, оцінюються конкурсною комісією за критеріями, встановленими у конкурсній документації.
Згідно із пп.5.2. п. 5 Положення, переможцем конкурсу визначається його учасник, що відповідає кваліфікаційним вимогам, може забезпечити надання послуг відповідної кількості та якості, конкурсна пропозиція якого визнана найкращою за результатами оцінки.
При цьому, відповідно до Додатку 3 Рішення від 04.03.2020 №1098 - 60 - VII Конкурсна документація на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель містить ідентичні Порядку №1173 вимоги щодо кваліфікаційних вимог до учасників конкурсу та критеріїв оцінки конкурсних пропозицій.
У той же час, критерії та методика оцінки конкурсних пропозицій визначена пп.13.1 п. 13 Положення, згідно із якою визначено наступні критерії:
1. Технічні вимоги, а саме наявність сертифіката - 10 балів.
2. Характеристика наявної матеріально - технічної бази: власна - 10 балів, орендована з власними фахівцями щоденного контролю технічного стану автотранспорту та медичного контролю стану здоров`я водіїв - максимальних 10 балів, орендована з власними фахівцями щоденного контролю технічного стану автотранспорту та медичного контролю стану здоров`я водіїв - максимальних 10 балів.
3. Наявність власного автотранспорту з діючими ліцензійними картками: % власного автотранспорту у загальній к-сті автотранспорту перевізника до 50 % - максимальних 5 балів, % власного автотранспорту у загальній к-сті автотранспорту перевізника більше 50 % - мінімальних 5 балів.
4. Термін експлуатації автотранспорту, які пропонуються на конкурс: спеціально обладнані транспортні засоби, строк експлуатації та рівень зношеності яких менший 75% - максимальних 10 балів, спеціально обладнані транспортні засоби, строк експлуатації та рівень зношеності яких менший 75% - максимальних 10 балів.
5. Стаж роботи перевізника на організації збору, вивезення ТПВ: стаж роботи підприємства більше 6 років - максимальних 4 бали, стаж роботи підприємства 3-6 років - максимальних 3 бали, стаж роботи підприємства до 3 років - 0 балів.
6. Оцінка додаткових умов (вартість транспортних послуг, якість перевезення тощо, інше) кожен член комісії оцінює додаткові умови двома балами.
Як стверджував у запереченнях представник відповідачів 1, 2, відповідно до Закону України "Про відходи", збирання та вивезення ТПВ здійснюється юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому КМУ. А згідно із п. 4 Порядку №1173, підготовка та проведення конкурсу проводиться виконавчим комітетом лише у випадку делегування їй повноважень відповідними радами. У той же час, відповідно до п. 55 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" до виключної компетенції селищних рад віднесено питання щодо поводження із відходами, зокрема, визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами, з огляду на наступне.
Тому, на їх думку, відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування", з урахуванням положень п. в ч. 1 ст. 21 та ст. 35-1 Закону України "Про відходи", саме Гостомельська селищна рада наділена правом проводити конкурс.
Проте, суд критично оцінює такі доводи та зазначає наступне.
Згідно із ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування", сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.
Згідно із ч. 3 ст. 35 - 1 Закону України «Про відходи» виконавця послуг з вивезення побутових відходів визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Процедуру підготовки та проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на певній території населеного пункту визначає Порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 р. № 1173, в редакції, чинній на момент проведення Конкурсу.
У той же час, п. 4 Порядку № 1173, який є спеціальним нормативно-правовим актом, який регулює підготовку та порядок проведення конкурсу, чітко передбачено, що підготовка та проведення конкурсу забезпечується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради або місцевою держадміністрацією у разі делегування їй повноважень відповідними радами у порядку, встановленому законом.
Відповідно до п. 55 ч. 1 ст. 26 зазначеного Закону України, виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, зокрема, визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.
Таким чином, суд вважає, що саме на виконавчий комітет покладається обов`язок щодо організації та проведення конкурсу.
Натомість, як убачається з Рішення Гостомельської селищної ради від 04.03.2020 №1098 - 60 - VII (а.с. 16 т. 1), остання затвердила Положення про порядок проведення конкурсу, утворила конкурсну комісію та затвердила конкурсну документацію.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що Гостомельською селищною радою, всупереч нормам Закону України "Про відходи" та Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів від 16.11.2011 №1173, було перебрано на себе повноваження щодо підготовки та проведення конкурсу.
Також, відповідачем 1, 2 та представником третьої особи помилково трактується п. 4 Порядку та невірно вважається, що підготовка та проведення конкурсу забезпечується виконавчим органом селищної ради у разі делегування їй повноважень відповідними радами у порядку, встановленому законом, оскільки це стосується повноважень державної адміністрації у разі делегування повноважень їй радами.
Крім того, суд прийшов до висновку, що конкурсна комісія була утворена з порушенням норм Порядку №1173.
Так, пунктом 6 Порядку №1173 організатор конкурсу утворює комісію, до складу якої входять на паритетних засадах представники організатора конкурсу, територіального органу Держпродспоживслужби, підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги, а також (за їх згодою) органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, власників (їх об`єднань) або наймачів, користувачів, у тому числі орендарів розміщених у межах певної території житлових приміщень, земельних ділянок, які не пізніше ніж за три дні до закінчення строку подання конкурсних пропозицій дали свою згоду бути членами конкурсної комісії.
При цьому, представники третьої особи та відповідачів 1, 2 наполягали, що дана норма передбачає право осіб входити до складу комісії за їх вимогою. Оскільки будь- яких пропозицій щодо складу комісії після оголошення конкурсу не надходило, вони і не були включені до складу комісії.
Проте, суд констатує, що за згодою можуть залучатися лише органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади, власники (їх об`єднань) або наймачі, користувачі, у тому числі орендарів, розміщених у межах певної території житлових приміщень, земельних ділянок.
Це означає, що у складі комісії мають бути представник територіального органу Держпоживслужби, підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги.
Представник позивача надав суду лист Головного управління Держпоживслужби в Київській області, в якому зазначено, що Гостомельська селищна рада з повідомленням про проведення конкурсу на визначення виконавця з вивезення твердих побутових відходів, а також з пропозицією щодо залучення представників ГУ Держпоживслужби до складу конкурсної комісії не зверталась (а.с. 52 т. 1).
Таким чином, суд вважає, що саме таке формування складу комісії, п`ять із семи членів комісії якої є посадовими особами Гостомельської селищної ради, може суттєво вплинути на об`єктивність та неупередженість при прийнятті рішення щодо визначення переможця.
При цьому, не заслуговують на увагу доводи представника відповідачів 1, 2 щодо того, що у відповідності до Закону України "Про захист економічної конкуренції" проект рішення Гостомельської селищної ради "Про проведення конкурсу на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель" пройшов погодження Київським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України як такий, що відповідає нормам про захист економічної конкуренції, а тому порушень з боку відповідачів при визначенні організатора та складу комісії не було. На підтвердження цього до матеріалів справи долучено лист-погодження від 04.02.2020 №60-02/653(а.с. 101 т.1).
Як убачається з даного листа, відповідача-1 просять врахувати норми законодавства про захист економічної конкуренції при проведенні конкурсу.
Суд звертає увагу, що Закон України "Про захист економічної конкуренції" від 11.01.2001 №2210-III визначає правові засади підтримки та захисту економічної конкуренції, обмеження монополізму в господарській діяльності і спрямований на забезпечення ефективного функціонування економіки України на основі розвитку конкурентних відносин.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" від 11.01.2001 №2210-III, антиконкурентними діями органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю є прийняття будь-яких актів (рішень, наказів, розпоряджень, постанов тощо), надання письмових чи усних вказівок, укладення угод або будь-які інші дії чи бездіяльність органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю (колегіального органу чи посадової особи), які призвели або можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції.
А тому, при погодженні даного проекту Київським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України як такого, що відповідає нормам про захист економічної конкуренції, не досліджувалася процедура дотримання організації та проведення конкурсу, зокрема, визначення організатора та складу комісії.
Також, у позовній заяві позивач наголошував, що конкурсна комісія під час розгляду конкурсних пропозицій змінила критерії та методику оцінки. Зазначив, що виставлення балів за критерії відбулося необ`єктивно, зокрема, за наявність у ТОВ "Екосервіс груп" сертифіката оцінка не виставлялась, а ціна на надання послуг зовсім не бралась до уваги.
Крім того, решта критеріїв оцінювалась за наявності однакових умов по різному, надаючи перевагу в балах ТОВ "Крамар Еко".
Дослідивши наявну у матеріалах справи оцінку конкурсних пропозицій, судом встановлено, що дійсно, за критерієм 1 технічні вимоги, який передбачає 10 балів за наявність сертифіката, ТОВ "Крамар Еко" виставлено 10 балів, ТОВ "Екосервіс Груп" - 8 балів, ТОВ "ТПЕ Еко Світ" - 7 балів, ТОВ "Екодом Груп" - 8 балів, КП "УЖКГ"Гостомель" - 6 балів.
Проаналізувавши конкурсні пропозиції позивача та третьої особи, убачається, що наявність сертифіката є лише у ТОВ "Екосервіс Груп" (а.с. 200 т. 1). Даний факт сторонами не заперечувався, однак, представник відповідачів 1 та 2 наполягав на тому, що оцінка за вказаний критерій враховувала в комплексі наявність в учасників достатньої кількості спеціально обладнаних технічних засобів, підтримання належного санітарного стану даних машин, можливість забезпечити їх зберігання та охорону та вартість надання послуг.
Проте, суд звертає увагу, що вказаний критерій включає в себе лише наявність сертифіката, що і передбачено пп. 13.1 п. 13 Конкурсної документації (а.с. 24 т. 1).
А тому, відповідач 3 помилково, нехтуючи критеріями та методикою оцінки, визначеною в Конкурсній документації, змінив критерії оцінки в даному пункті.
При цьому, пунктом 7 Порядку №1173 визначено, що передбачені конкурсною документацією умови проведення конкурсу є обов`язковими для конкурсної комісії та його учасників.
Суд звертає увагу, що відповідно до п. 27 Порядку №1173, конкурсні пропозиції, які не були відхилені з підстав, передбачених пунктом 24 цього Порядку, оцінюються конкурсною комісією за критеріями, встановленими у конкурсній документації, а не на власний розсуд.
Критерії відповідності конкурсних пропозицій кваліфікаційним вимогам наведено у додатку 1.
Згідно із п. 28 Порядку №1173, переможцем конкурсу визначається його учасник, що відповідає кваліфікаційним вимогам, може забезпечити надання послуг відповідної кількості та якості, конкурсна пропозиція якого визнана найкращою за результатами оцінки.
При цьому, у відповідності до додатку 1 Порядку №1173, яким визначено критерії відповідності, чітко визначено, що перевага надається тому учаснику, який запропонував найнижчу вартість.
Проте, як убачається з оцінок конкурсної пропозиції, конкурсним комітетом, всупереч даній нормі та п. 6 Конкурсної документації, вказаний критерій навіть не оцінювався жодним чином.
Хоча, як наголошував представник позивача, їхня ціна на вивезення ТПВ була майже в три рази нижчою від ціни, яку запропонував переможець конкурсу.
Однак, представник відповідача 1 та 2 зазначила, що при розгляді конкурсної пропозиції ціна не розглядалась, оскільки це не було найважливішим критерієм для визначення переможця, а оцінювалась наявність транспорту, рівень їх зношуваності та кількість полігонів.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що відповідачем 1, всупереч вимогам чинного законодавста, було визначено організатором Гостомельську селищну раду, а склад комісії утворено з порушенням принципу паритетності, визначеного нормами Порядку №1173, що має наслідком прийняття ним рішень не на підставі, у межах повноважень, та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Не заслуговують на увагу доводи представника третьої особи щодо того, що жодні права та інтереси позивача як учасника конкурсу не були порушені створенням комісії, організацією та проведенням конкурсу, оскільки приймаючи участь у конкурсі позивач погодився з його умовами. Крім того, на думку представника третьої особи, оскаржувані рішення вичерпали свою дію.
Суд зазначає, що позивач був учасником конкурсу, натомість встановлені у ході розгляду справи порушення, допущені відповідачами, очевидно є втручанням в його суб`єктивне право як учасника конкурсу.
Крім того, під час розгляду справи, судом встановлено, що оцінювання конкурсних пропозицій конкурсним комітетом відбулося з порушенням критерію та методики оцінювання, що свідчить про порушення відповідачем 3 норм чинного законодавства.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в частині визнання протиправним та скасування п. 2, п. 3 та п. 4 Рішення Гостомельської селищної ради від 04.03.2020 № 1098-60-VII «Про проведення конкурсу на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель» та Рішення Конкурсної комісії з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель, які оформлені протоколом засідання конкурсної комісії № 1 від 14.04.2020 та протоколом засідання конкурсної комісії № 2 від 21.04.2020 підлягають задоволенню.
Щодо позовної вимоги про визнання протиправним та скасування Рішення виконавчого комітету Гостомельської селищної ради № 35 від 24.04.2020 «Про визначення переможця конкурсу з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів на території селища Гостомель та скасування Договору про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель, укладений між Гостомельською селищною радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Крамар Еко» відповідно до типового договору, наведеного у Порядку про проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1173, то суд зазначає, що вони є похідними від вимог про визнання протиправним та скасування: п. 2, п. 3 та п. 4 Рішення Гостомельської селищної ради від 04.03.2020 № 1098-60-VII «Про проведення конкурсу на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель», Рішення Конкурсної комісії з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель, які оформлені протоколом засідання конкурсної комісії № 1 від 14.04.2020 та протоколом засідання конкурсної комісії № 2 від 21.04.2020, а тому задоволення первинних позовних вимог є підставою для задоволення й похідних від них вимог.
При цьому, суд вважає, що позовні вимоги в частині зобов`язання Гостомельської селищної ради надати виконавчому комітету Гостомельської селищної ради статус організатора конкурсу з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель, утворити у встановленому законодавством порядку конкурсну комісію та повторно розглянути на засіданні конкурсної комісії конкурсні пропозиції учасників конкурсу з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель, є передчасними та такими, що не підлягають задоволенню.
Згідно вимог частини третьої статті 242 КАС України обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені у судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
За приписами частини 2 статті 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до пункту 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Hirvisaari v. Finland" від 27.09.2001, рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані.
Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.
Як встановлено частиною другою статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Під час розгляду справи відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не надав до суду достатньо належних і достовірних доказів, а відтак, не довів правомірності своїх рішень.
Згідно із частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, витрати, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (ч.3 ст. 139 КАС України).
При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 10063,20 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи квитанціями від 09.07.2020 №176 та №177 (а.с. 57-58).
Відповідно до частин 1-3 статті 134 КАС України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Положеннями частини четвертої статті 134 КАС України встановлено, що для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Як убачається з поданої представником позивача заяви, сумою, яку останній просить включити до складу судових витрат сум по оплаті послуг адвоката, пов`язаних з розглядом справи, є 18000,00 грн.
На підтвердження розміру витрат на правничу допомогу, заявником надано: договір про надання правової допомоги від 22.04.2020 №22-04/20, рахунок-фактура від 22.04.2020 №22-04-01/2020, від 11.11.2020№11-11-02/2020, Акт приймання-передачі наданих послуг №11-11-01/20 від 11.11.2020.
Відповідно до ч. 5 ст. 134 КАС України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);
2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);
3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;
4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Згідно частини шостої статті 134 КАС України встановлено, що у разі недотримання вимог частини п`ятої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
Опрацювавши надані заявником докази понесених судових витрат на правничу допомогу у їх співвідношенні до тривалості розгляду справи, складності правовідносин та обсягу вчинених представником позивача дій для забезпечення юридичного представництва інтересів, суд вважає, що заява ТОВ "Екосервіс Груп" є цілком обґрунтованою та базується на принципі адміністративного судочинства - відшкодування судових витрат фізичних та юридичних осіб, на користь яких ухвалене судове рішення.
Судом також враховується, що згідно розрахунку судових витрат по справі по оплаті правової (професійної правничої допомоги), представником позивача до складу суми витрат на професійну правничу допомогу включено лише витрати, пов`язані із розглядом даної справи.
Отже, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору та витрат на професійну правничу допомогу підлягають присудженню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань Гостомельської селищної ради, пропорційно задоволеним вимогам.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати пункт 2, пункт 3 та пункт 4 рішення Гостомельської селищної ради від 04 березня 2020 № 1098-60-VII «Про проведення конкурсу на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель».
Визнати протиправним та скасувати рішення Конкурсної комісії з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель, які оформлені протоколом засідання конкурсної комісії № 1 від 14.04.2020 року та протоколом засідання конкурсної комісії № 2 від 21.04.2020 року.
Визнати протиправним та скасувати Рішення виконавчого комітету Гостомельської селищної ради № 35 від 24 квітня 2020 року «Про визначення переможця конкурсу з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів на території селища Гостомель.
Скасувати Договір про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель, укладений між Гостомельською селищною радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Крамар Еко» відповідно до типового договору, наведеного у Порядку про проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1173.
Зобов`язати Гостомельсьску селищну раду утворити у встановленому законодавством порядку конкурсну комісію та повторно розглянути на засіданні конкурсної комісії конкурсні пропозиції учасників конкурсу з визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в сел. Гостомель.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Гостомельської селищної ради (код ЄДРПОУ 04360617) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Екосервіс Груп" (код ЄДРПОУ 32379428) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 10063 (десять тисяч шістдесят три) грн. 20 коп.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Гостомельської селищної ради (код ЄДРПОУ 04360617) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Екосервіс Груп" (код ЄДРПОУ 32379428) судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 18000 (вісімнадцять тисяч) грн. 00 коп.
У задоволенні іншої частини позовних вимог, - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лисенко В.І.
Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення - 19 листопада 2020 р.