
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
19 листопада 2020 р. Справа №200/5751/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Хохленков О.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника позивача Латиш Катерини Олександрівни про встановлення судового контролю в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області (84333, Донецька область, м.Краматорськ, вулиця Героїв Небесної Сотні, 23, код ЄДРПОУ 25953617) про визнання дій неправомірними та стягнення разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій,
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області про визнання дій неправомірними та стягнення разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 17 липня 2020 року, яке набрало законної сили, позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області (84333, Донецька область, м.Краматорськ, вулиця Героїв Небесної Сотні, 23, код ЄДРПОУ 25953617) про визнання дій неправомірними та стягнення разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій - задоволено частково.
Визнано неправомірними дії Управління соціального захисту населення Краматорської міської ради (код ЄДРПОУ 25953617, 84333, Донецька область, місто Краматорськ, вулиця Героїв Небесної сотні, 23), щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», враховуючи висновки, викладені в Рішенні Конституційного Суду України №3-р/2020 від 27.02.2020 року, в загальному розмірі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 коп.
Зобов`язано Управління соціального захисту населення Краматорської міської ради (код ЄДРПОУ 25953617, 84333, Донецька область, місто Краматорськ, вулиця Героїв Небесної сотні, 23) донарахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ) разову грошову допомогу до 5 травня як учаснику бойових дій відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», враховуючи висновки, викладені в Рішенні Конституційного Суду України №3-р/2020 від 27.02.2020 року, в загальному розмірі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 коп.
Стягнуто з Управління соціального захисту населення Краматорської міської ради (код ЄДРПОУ 25953617, 84333, Донецька область, місто Краматорськ, вулиця Героїв Небесної сотні, 23) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ) судові витрати пов`язані з правничою допомогою адвоката в сумі 1000 (одна тисяча) гривень.
Після набрання вказаним рішенням законної сили адміністративним судом оформлено та видано виконавчий лист.
9 листопада 2020 року представник позивача звернувся до суду із заявою про зобов`язання відповідача Управління соціального захисту населення Краматорської міської ради (ЄДРПОУ 25953617) подати у місячний строк звіт про виконання судового рішення Донецького окружного адміністративного суду від 17.07.2020 року №200/5751/20-а щодо виплати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», враховуючи висновки, викладені в Рішенні Конституційного Суду України №3-р/2020 від 27.02.2020 року, в загальному розмірі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 коп.
Розгляд заяви призначено до розгляду.
До судового засідання сторони не з`явилися, про дату, час та місце засідання повідомлені належним чином.
Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на зазначене, оскільки у судове засідання не прибули представники сторін, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи без участі сторін в порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву суд дійшов висновку про наступне.
Відповідно до ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зазначеній нормі кореспондують положення пункту 1 частини 6 статті 246 КАС України, згідно з якими у резолютивній частині рішення у разі необхідності вказується про порядок і строк виконання рішення.
Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень – відповідачем у справі, суд першої інстанції може під час прийняття рішення у справі. Такий контроль здійснюється судом першої інстанції шляхом зобов`язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання рішення суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції, а в разі неподання такого звіту – шляхом встановлення нового строку для подання звіту та накладення штрафу.
Таким чином, зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання рішення, є правовим наслідком судового рішення і саме в його резолютивній частині повинно бути визначено обов`язок подати звіт, оскільки встановити судовий контроль за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень – відповідачем у справі суд першої інстанції може лише під час прийняття рішення у справі.
Аналіз зазначених положень дає підстави для висновку про те, що встановлення судового контролю за виконанням судових рішень є заходом превентивного впливу на відповідача у справі з метою своєчасного виконання свої зобов`язань у межах відповідної справи.
Тобто, встановлення судового контролю при ухваленні судового рішення по суті позовних вимог попереджує неналежне виконання відповідачем обов`язків, що виникли внаслідок задоволення позовних вимог позивача.
Матеріали справи свідчать, що при постановленні рішення судом першої інстанції судовий контроль не встановлювався.
Враховуючи викладене, суд позбавлений процесуальної можливості встановлення судового контролю за відповідною заявою позивача вже після постановлення рішення у справі.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 03 жовтня 2018 року у справі №826/18826/14.
З огляду на викладене, клопотання позивача задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись статтею 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви представника позивача Латиш Катерини Олександрівни про встановлення судового контролю в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення Краматорської міської ради Донецької області (84333, Донецька область, м.Краматорськ, вулиця Героїв Небесної Сотні, 23, код ЄДРПОУ 25953617) про визнання дій неправомірними та стягнення разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Хохленков