
ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 187/1459/20
3/0187/581/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" листопада 2020 р. смт Петриківка
Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Іщенко І.М., за участі прокурора Сухомлина В.В. , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженець с. Єлизаветівка Петриківського району Дніпропетровської
області, громадянин України, не працює, депутат Єлизаветівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровської області, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення,
передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В
ОСОБА_2 будучи депутатом Єлизаветівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровської області VII скликання, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, а також являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п.п. 1 п.5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за № 959/29089, перебуваючи в приміщенні Єлизаветівської сільської ради Петриківського району за адресою: Центральна площа, буд. 9, с. Єлизаветівка Петриківського району Дніпропетровської області, несвоєчасно, тобто 11.04.2020 року об 14-17 годині, без поважних причин подав щорічну за 2018 рік декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_2 в судовому засіданні факт правопорушення визнав, пояснивши оприлюднення декларації за 2018 рік з порушенням строку встановленого для подачі щорічної декларації тим, що він має недосконалі знання законодавства та комп`ютерної техніки у зв`язку з чим йому не вдалося подати декларацію вчасно. З 2017 року по теперішній час він виїжджав до Польщі, Литви та Румунії, але періоди часу не пам`ятає. Визнав, що несвоєчасна подача декларації за 2018 рік відбулась з його власної необережності.
Прокурор Сухомлин В.В. в судовому засіданні вважає, що ОСОБА_2 має бути притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Прокурор просить призначити адміністративний штраф в межах законодавства.
Вислухавши ОСОБА_2 , думку прокурора, вивчивши матеріали справи, суд вважає доведеним, що ОСОБА_2 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 є депутатом Єлизаветівської сільської ради Петриківського району VII сьомого скликання, повноваження якого визнано рішенням Єлизаветівської сільської ради № 01-1/VII від 13.11.2015 року «Про інформацію Єлизаветівської сільської територіальної комісії Петриківського району Дніпропетровської області про підведення підсумків та результати голосування на виборах голови Єлизаветівської сільської ради та депутатів Єлизаветівської сільської ради VII скликання від 10 листопада 2015 року та визнання їх повноважень» та протоколом першої сесії сьомого скликання від 10 листопада 2015 року (а.с. 30,42-45).
ОСОБА_2 , як депутат селищної ради, зобов`язаний був подати до 01 квітня 2019 року, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.
Як суб`єкт декларування ОСОБА_2 отримав сертифікат електронного цифрового підпису (ЕЦП), для здійснення доступу до особистого кабінету Єдиного державного реєстру декларацій 10.04.2020 року, згідно даних акредитованого центру сертифікації ключів ПАТ КБ «Приватбанк» (а.с. 96-97).
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції.
Отже, ОСОБА_2 , подаючи декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування був зобов`язаний подати щорічну декларацію за 2018 рік до 01 квітня 2019 року.
Відповідно до декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції виявлено, що ОСОБА_2 подав щорічну декларацію за 2018 рік лише 11.04.2020 року, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації (а.с. 101-103).
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУПАП підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом № 1060 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 20 жовтня 2020 року; копією листа № 5424/55/103/01-2020 від 22.07.2020 до Єлизаветівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровської області; рішенням Єлизаветівської сільської ради № 01-1/VII від 13.11.2015 року «Про інформацію Єлизаветівської сільської територіальної комісії Петриківського району Дніпропетровської області про підведення підсумків та результати голосування на виборах голови Єлизаветівської сільської ради та депутатів Єлизаветівської сільської ради VII скликання від 10 листопада 2015 року та визнання їх повноважень»; рішенням Єлизаветівської сільської ради № 04-1/VII від 13 листопада 2015 року «Про створення постійної депутатської комісії»; протоколом першої сесії сьомого скликання від 10 листопада 2015 року; протоколом першої сесії сьомого скликання від 13 листопада 2015 року «Про визнання повноважень депутатів VII скликання Єлизаветівської сільської ради»; довідкою-характеристикою № 311 від 27.08.2020 року Єлизаветівської сільської ради на ОСОБА_2 ; списком депутатів Єлизаветівської сільської ради VII скликання; поясненнями ОСОБА_2 від 26.08.2020 року; довідкою АТ КБ «Приватбанк» від 22.09.2020 року про надання послуг КЕП ОСОБА_2 ; копією декларації за 2018 рік з Єдиного державного реєстру декларацій, поданої ОСОБА_2 11.04.2020 року (а.с. 1-14, 30, 33-35, 41-54, 92, 97, 101-103).
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1, ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті З цього Закону, зобов`язані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції.
Частиною першою статті 172-6 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
Відповідно до ст. 38 ч. 3 КУпАП, адміністративні стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Матеріали справи свідчать про те, що датою скоєння правопорушення є 11.04.2020 року. Днем його виявлення є день складення 20 жовтня 2020 року протоколу про адміністративне правопорушення, після зібрання (отримання) оперуповноваженим відділу УСР в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, який складав протокол, всіх матеріалів, що вказували на вчинення ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
Сукупність вказаних даних приводить до висновку, що строки, передбачені ст. 38 КУпАП не сплили.
Аналізуючи, та оцінюючи всі зібрані у справі данні та докази, суд вважає доведеним, що ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання щодо накладення стягнення, відповідно до вимог ст.ст. 33-35 КУпАП, суд приймає до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступень його вини, майновий стан.
Суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в мінімальному розмірі передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ч.1 ст. 172-6, статтями 283, 284 КпАП України, суд
П О С Т А Н О В И В
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень в доход держави.
Реквізити: отримувач: УДКСУ у Петриківському районі/ Петриківський район/ 21081100, р/р UA198999980313030106000004225, ОКПО 37320300, Банк отримувач: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081100.
Штраф повинен бути сплачений добровільно протягом 15 діб.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 420,40 грн на користь держави.
Реквізити: отримувач коштів - ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106, призначення платежу - судовий збір по справі про адміністративне правопорушення.
Термін пред`явлення виконавчого документа становить три місяці з моменту винесення постанови про накладення адміністративного стягнення - до 13.02.2021 року.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 10-ти днів з дня її винесення.
Суддя: І. М. Іщенко