
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/2374/20 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом`якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 0127305105 від 14.04.2020 р.,
встановив:
ОСОБА_1 (позивач) звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № 0127305105 від 14.04.2020 року, стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір 840 грн. 80 коп. та витрати на правничу допомогу, орієнтовний розмір яких становить 5000 грн.
На обґрунтування позовних вимог у позовній заяві зазначає, що з 08.12.2015 по 27.12.2019 був зареєстрований як ФОП та за час заняття підприємницькою діяльністю перед державним бюджетом боргів не виникало. Разом з тим, 18.05.2020 отримав рішення №0127305105 від 14.04.2020 за підписом уповноваженої особи - начальника Херсонського управління ГУ ДПС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі Олефіренко С.В. про необхідність сплати, за період з 20.01.2017 по 17.01.2020, штрафу у розмірі 2153,94 грн. та пені у розмірі 48,51 грн. за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску в сумі 2202,45 грн. Позивач зазначає, що згідно розрахунку штрафної санкції, доданої до рішення №0127305105 від 14.04.2020 року, ним нараховано та сплачено єдиний внесок 19.07.2017 року (кількість днів - 1), 19.01.2017 року (кількість днів - 1), 19.10.2018 року (кількість днів - 3), 13.01.2020 року (кількість днів - 4), 19.07.2018 року (кількість днів - 11), тобто сплачено єдиний внесок, шляхом перерахування безготівкових коштів про що свідчать банківські квитанції в строк до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Відтак, ним були виконанні всі вимоги Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" та ПКУ. За його переконанням, ПКУ не містить застережень щодо строку сплати податку у разі, якщо останній день строку його сплати припадає на вихідний або святковий день, а встановлений строк повинен продовжуватися на перший робочий день, який настає після них. Також, позивач вказує, що згідно з п. 1 ч. 10 ст. 9 Закону №2464-УІ, днем сплати єдиного внеску вважається день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів, а п. 22.4 ст. 22 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" від 5 квітня 2001 року №2346-111 визначено, що при використанні розрахункового документа ініціювання переказу вважається завершеним з дати надходження розрахункового документа на виконання до банку платника. З аналізу зазначених норм вбачається, що позивач вчасно 19 числа сплачував необхідні суми єдиного внеску у визначений законодавством строк та це не спричинило настання жодних негативних наслідків або збитків для відповідного бюджету та держави в цілому, оскільки страхові кошти в подальшому у будь-якому разі підлягали перерахуванню на відповідні рахунки, які відкриті на ім`я ДПС в Казначействі. На підставі вищевикладеного, просить визнати протиправним та скасувати рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0127305105 від 14.04.2020 року.
Ухвалою суду від 31.08.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
15.09.2020 представником позивача до суду надано клопотання про долучення до матеріалів справи, зокрема, звітів, платіжних документів та довідок за 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 роки; документи про реєстрацію ФОП та систему оподаткування.
Відповідач позов не визнав, 17.09.2020 надав до суду відзив на позов, відповідно до якого пояснює, що ГУ ДПС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі сформовано та направлено ОСОБА_1 рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені №0127305105 від 14.04.2020 року. Відповідач зазначає, що відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону №2464, за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Законом України №77-VIII від 28.12.2014 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов`язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" внесено зміни до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону №2464 та збільшено розмір штрафної санкції за порушення, що виникли з 01.01.2015 до 20 відсотків своєчасно несплачених сум єдиного внеску. При цьому, одночасно на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (ч. 10 ст. 25 Закону №2464). Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно (ч. 13 ст. 25 Закону №2464). Відповідно до ч. 15 ст. 25 Закону №2464 рішення органу доходів і зборів про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених ч. 11-12 цієї статті, є виконавчим документом. Відповідач також зазначає, що розрахунок фінансової санкції здійснюється на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів. При застосуванні штрафів приймається одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за зазначені періоди. Позивач, на думку відповідача, не надав належних доказів до суду, які можуть підтвердити своєчасність сплати єдиного внеску.
22.09.2020 позивачем подано до суду відповідь на відзив відповідача, в якому останній, зокрема, звертає увагу, що під час діяльності як ФОП, знаходився на спрощеній системі оподаткування (3 група) та мав обов`язок до 20 числа звітного періоду (квартал) сплачувати ЄСВ, що і було ним зроблено. Згідно із ч. 10 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" згідно якою днем сплати єдиного внеску вважається:… 2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі. Позивач звертає увагу, що відповідач надав до суду разом із відзивом витяг з інтегрованої картки платника ОСОБА_1 із АІС "Податковий блок" згідно якого в графі "Опис операції" зазначено, по кожній спірній операції, номер платіжного доручення та дата такої операції, які датовані всі 19 числом граничного терміну сплати єдиного внеску. Тобто, сам відповідач надав докази сплати позивачем єдиного внеску 19 числом граничного терміну, про що свідчать платіжні документи установ банків.
Ухвалою від 08.10.2020 суд витребував у сторін додаткові докази.
Від позивача 21.10.2020 надійшло клопотання про доручення оригіналів доказів: квитанція про сплату ЄСВ через установі "Приватбанку" : № 82 від 19.07.2020, №69 від 19.10.2018, № 0.0.1585415568.2 від 17.01.2020. Також позивач заявив, що документальне підтвердження розмір адвокатських витрат він надасть протягом 5 днів після ухвалення судового рішення згідно ст.143 КАС України. Просив витребувати у Херсонського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" платіжні документи, які підтверджують сплату позивачем ЄСВ за жовтень 2017 року та липень 2018 року, оскільки платіжні квитанції через тривалий термін зберігання втратила чіткість зображення, та є нечитаємою, отримати самостійно дублікати квитанцій позивач не має можливості через закриття рахунків в установі Ощадбанку.
На пропозицію суду надати обґрунтування кінцевого строку сплати ЄСВ 13.01.2020 по звіту № 1343501 від 13.01.2020, відповідач 22.10.2020 надав додаткові пояснення, в яких вказав, що згідно з п. 10 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом мінфіну від 14.04.2015 № 435, у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності страхувальників, зазначених у п. 2 розділу ІІІ Порядку, при поданні ліквідаційного звіту ФОПи зобов`язані подати Звіт "ліквідаційний", де останнім звітним періодом, є період з дня закінчення попереднього звітного пероду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. Звіт подається протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. Останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до місяця, в якому здійснено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності включно.
Справу за вказаним позовом розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). На підставі приписів частини 4 статті 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).
Розглянувши надані сторонами документи, з`ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи по суті, проаналізувавши норми законодавства, які регулюють спірні правовідносини та їх застосування, судом встановлено наступне.
Згідно з офіційними відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 зареєстрований фізичною особою-підприємцем 08.12.2015, номер запису: 24990000000047645. Позивач перебував на обліку Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі як платник єдиного внеску за №1000000)525639. На даний час підприємницька діяльність ОСОБА_1 припинена.
Рішенням № 0127305105 від 14.04.2020 ГУ ДПС у Херсонській області, А Крим та м. Севастополі застосовано до ФОП ОСОБА_1 штрафну санкцію в сумі 2153 грн. 94 коп. та пеню в сумі 48 грн. 51 коп. за несвоєчасну сплату єдиного внеску.
З розрахунку штрафної санкції, який був доданий до рішення , вбачається, що штрафні санкції розраховані в розмірі 20 % суми прострочення та складаються з такого:
198 грн. (20%) штрафу та 0,99 грн. пені за 1 день прострочення сплати суми ЄВ 990 грн. 2754 грн. замість 19.01.2017 сплачено 20.01.2017,
422 грн. 40 коп. штрафу та 2 грн. 11 коп. пені за 1 день прострочення суми ЄВ 2112 грн., замість 19.07.2017 сплачено 20.07.2017,
491 грн. 44 коп. штрафу та 27 грн.03 коп. пені за 11 днів прострочення сплати суми ЄВ 2457 грн. 20 коп. замість 19.07.2018 сплачено 30.07.2018,
491 грн. 44 коп. штрафу та 7 грн. 37 коп. пені за 3 дні прострочення сплати суми ЄВ 2457 грн. 20 коп. замість 19.10.2018 сплачено 22.10.2018,
550 грн. 66 коп. штрафу та 11 грн. 01 коп. пені за 4 дня прострочення сплати суми ЄВ 275 грн. 30 коп. замість 13.01.20 сплачено 17.01.2020.
Позивач 18.05.2020 подав скаргу на рішення № 0127305105 від 14.04.2020, рішенням ГУ ДПС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі від 26.05.2020 № 1995/ФОП/21-22-08-01-06 залишено скаргу ОСОБА_1 без розгляду, рішенням ДПС України від 25.06.2020 №20171/6/99-00-06-03-01-06 , а скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Вважаючи прийняте відповідачем рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску протиправним, позивач звернувся до суду із даним позовом про його скасування.
Ураховуючи викладене, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі статтею 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначені Законом України від 08.07.2010 №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин, надалі - Закон №2464-VI).
За змістом статті 1 Закону №2464-VI, єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування; застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок; страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов`язані сплачувати єдиний внесок.
Згідно із абзацом 2 пункту 1 частини 1 статті 4 Закону № 2464-VI, платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Частиною 2 статті 6 Закону № 2464-VI встановлено обов`язок платника єдиного внеску своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до частин 5-7 статті 9 Закону № 2464-VI, сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь).
Для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів. Зазначені рахунки відкриваються виключно для обслуговування коштів єдиного внеску.
Обслуговування коштів єдиного внеску здійснюється згідно з положенням про рух коштів, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Платники, зазначені в абзацах 3 та 4 пункту 1 частини 1 статті 4 цього Закону, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв`язку.
Згідно з абзацом 3 частини 8 статті 9 Закону № 2464-VI, платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Днем сплати єдиного внеску вважається: 1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів; 2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі (частина 10 статті 9 Закону № 2464-VI).
Відповідно до частини 11 статті 9 Закону № 2464-VI, у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
За змістом пункту 6 частини 1 статті 1 Закону № 2464-VI, недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Частиною 10 статті 25 Закону № 2464-VI передбачено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до пункту 1 розділу VII Інструкції "Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за № 508/26953 (далі - Інструкція № 449), за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до платників, на яких згідно із Законом покладено обов`язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.
Підпунктом 2 пункту 2 розділу VII Інструкції № 449 передбачено, що відповідно до частини одинадцятої статті 25 Закону № 2464 до платників, визначених підпунктами 1-4 пункту 1 розділу ІІ цієї Інструкції, фіскальні органи застосовують штрафні санкції у таких розмірах, зокрема, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення у період до 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, починаючи з 01 січня 2015 року та надалі, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних інформаційної системи фіскального органу. При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки, незалежно від періодів та кількості випадків сплати за вказані періоди.
Таким чином, за несплату платником податків єдиного внеску у певний термін законодавець для такого платника передбачив негативні наслідки у вигляді штрафних санкцій, а також нарахування пені.
Суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню частково. В АІС "Податковий блок" в графі "Опис операції" зазначено, що спірні операції, номера платіжних доручень та дати таких операцій датовані 19 числом, який є граничним терміном сплати єдиного внеску, а саме:
позивачем було сплачено суму ЄВ 990 грн. 19.01.2017 платіжним дорученням № 5522543SB від 19/10/2017,
єдиний внесок в сумі 2112 грн. був сплачений позивачем 19.07.2017 , ця обставина додатково, крім відомостей інтегрованої картки, підтверджуться платіжною квитанцією № 82 від 19.07.2017, .
19.10.2018 позивачем був сплачений єдиний внесок на суму 2457,18 грн., що крім відомостей інтегрованої картки платнкиа підтверджує й платіжна квитанція № 69 від 19.10.2018.
Разом з тим, єдиний нвесок за 2 квартал 2018 року позивачем був сплачений з простроченнням 11 днів, що підверджено відомостями інтегрованої картки, і позивачем не було спростовано. Сплата внеску відбулась 30.07.2018.
Прохання позивача витребувати з установи Ощадбанку копій платіжних квитанцій суд вважає таким, що не підлягає задоволенню, оскільки позивач мав можливість витребувати своєчасно всі дублікати платіжних квитанцій, але з невідомих причин цього не здійснив, немає доказів звернення позивача до установи Ощадбанку за отриманням таких копій. Суд приймає до уваги, що позивач, як платник податків, мав доступ до електронного кабінету платника, про що свідчать витяги, надані суду, в яких вказано коли були зараховані внески та за яким платіжним документом, ці відомості є ідентичними відомостям інтегрованої картки. Тому позивач ще в липні 2018 року був обізнаний з тим, що платіжне доручення про сплату ЄВ за 2-й квартал було датовано 30.07.2020, тому мав можливість спростувати такі відомості, але ніяких дій до моменту винесення рішення про застосування штрафних санкцій позивач не вчиняв. Вимогу суду надати оригінал платіжної квитанції (копія якої позивач надана, але поганої якості) позивач не виконав, оригінал квитнації не надав, послався на втрату чіткого зображення, що суд оцінює критично, оскільки з копії даної квитанції, яка має погану якість, вбачається її дата 30.07.2018.
Згідно пп. 1 п. 14 розділу ІУ Інструкції № 449 обчислення і строки сплати єдиного внеску платниками, зазначеними у підпунктах 3, 4 та 6 пункту 1 розділу ІІ цієї Інструкції, у разі зняття їх з обліку в органах доходів і зборів: 1) для платників, зазначених у підпункті 3 пункту 1 розділу ІІ цієї Інструкції, останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до місяця, в якому здійснено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності включно. Єдиний внесок сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання звіту із зазначенням типу форми "ліквідаційна".
Матеріали справи свідчать про подання звіту 13.01.2020 ФОП ОСОБА_1 за 2019 рік (ліквідаційний), в якому нараховано єдиного внеску на суму 2754,18 грн., та який був сплачений позивачем 17.01.2020, платіжна квитанція 0.0.1585415568 надана суду, отже прострочення немає.
На підставі вищевикладеного, рішення Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № 0127305105 від 14.04.2020 року є правомірним тільки в частині застосування штрафу в сумі 491 грн. 44 коп. та пені в сумі 27 грн. 03 коп. за несвоєчасну сплату ЄВ за 2-й квартал 2018 року.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог та визнання рішення відповідача протиправним в частині застосування штрафних санкцій в сумі 1662,50 грн. штрафу та пені в сумі 21,48 грн.
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (частина перша статті 143 КАС України), при частковому задоволені позову суд вважає за необхідне розподілити судові витрати порівну. На користь позивача слід стягнути судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі.
Питання відшкодування витрат адвоката за заявою позивача буде вирішено в порядку ст. 143 КАС України.
Керуючись ст. ст. 9, 139, 242-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (код ЄДРПОУ 43143201; 73003, м. Херсон, пр. Ушакова, 75) про застосування до ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № 0127305105 від 14.04.2020 року в частині застосування 1662,50 грн. штрафу та пені в сумі 21,48 грн.
В решті вимог відмовити.
Стягнути з Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (код ЄДРПОУ 43143201) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) суму судового збору в розмірі 420 грн. 40 грн. (вісімсот сорок гривень 80 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення з дня складення повного тексту рішення.
Суддя В.В. Хом`якова
кат. 111060000