Постанова № 9256641, 07.04.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.04.2010
Номер справи
2а-10174/09/2670
Номер документу
9256641
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

07 квітня 2010 року           13 год. 21 хв.           № 2а-10174/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва в особі судді Пилипенко О.Є., при секретарі Ісаковій Є.К.

За результатами розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи

За позовомВ. о. прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва

ДоТовариства з обмеженою відповідальністю «Техмак»

Простягнення заборгованості у розмірі 182087,00 грн. За участю представників сторін

від прокуратури: Винник О.О. за дов. № 3768 від 07.07.2009 р.

від позивача: Шуневич В.В. за дов. № 1909/9/10-011 від 21.04.2009 р.

від відповідача: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

          В.о. прокурора Голосіївського району м. Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техмак»про стягнення заборгованості у розмірі 182087 грн.

          Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість в сумі 182087 грн.

          Відповідач в судове засідання 07.04.2010 р. не з'явився, причини своєї неявки суду не повідомив, письмових пояснень по суті адміністративного позову не надав.

У зв’язку з нез’явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів, відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, суд приходить до наступних висновків.

          Товариство з обмеженою відповідальністю «Техмак»зареєстроване Голосіївською районною у місті Києві державною адміністрацією 19.02.2007 р., реєстраційний номер 10681020000018914 та перебуває на обліку в ДПІ у Голосіївському районі м. Києва та є платником податків.

          Відповідно до повідомлення податкового органу № 5310/24-018 від 12.08.2009 р. про наявність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів) у ТОВ «Техмак»обліковується борг у сумі 182087 грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про систему оподаткування»під податком і збором (обов’язковим платежем) до бюджетів та державних цільових фондів слід розуміти обов’язків внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Стаття 4 Закону України «Про систему оподаткування»визначає, що платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких покладено обов’язок сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі).

Згідно зі ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», одним із обов’язків платників податків і зборів (обов’язкових платежів) сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг у відповідача виник у грудні 2008 року в результаті несплати самостійно визначеної в податковій декларації з ПДВ № 289482 від 24.12.2008 р. суми податкового зобов’язання.

Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»сума вказаних податкових зобов’язань була узгоджена 26.09.2007 р. та обліковується в КОР.

Отже, відповідно до Роз’яснення Президії Вищого господарського суду України від 21.08.2001 р. № 02-5/926 безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобов'язання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону.

З метою погашення податкового боргу на адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу № 1/6443 від 30.12.2008 р. та зроблено запис у реєстрі обтяжень про податкову заставу.

На день винесення постанови, доказів які б підтверджували сплату відповідачем заборгованості, суду надано не було, таким чином, за відповідачем обліковується заборгованість у розмірі 182087 грн.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно ст. 15 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов’язань платника податків у випадках, визначених цим Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації. У разі, коли податкове зобов’язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у п. 15.1.1. цієї статті, податковий борг, що виник у зв’язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов’язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження.

Статтею 121 Конституції України визначено, що на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадянина чи держави в суді у випадках, визначених законом.

Статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено порушення адміністративним судом справ за позовними заявами прокурорів та їх заступників, які звертаються до суду в інтересах держави.

Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру»передбачено, що підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не наддав.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 17, 94, 158, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва –

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Техмак»(03069, м. Київ, вул. Кіровоградська, буд. 38/58, код ЄДРПОУ 34933873) заборгованість у розмірі 182 087 (сто вісімдесят дві тисячі вісімдесят сім) грн. шляхом перерахування даної суми на бюджетний рахунок № 34125999700002 в УДК у м. Києві, МФО 820019 у Голосіївському районі РВДК, код 26077879, код платежу: 14010100.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяО.Є. Пилипенко

Дата підписання повного тексту постанови: 16.04.2010 р.