Постанова № 9256644, 22.04.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.04.2010
Номер справи
2а-2048/10/2670
Номер документу
9256644
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

22 квітня 2010 року 08:42 № 2а-2048/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Шелест С.Б., при секретарі судового засідання Шолковій Т.Ю.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовомДержавної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва

доСубєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 простягнення заборгованості Представники сторін: від позивачаПриліпко А.Д. представник за довіреністю від відповідача не зявились у судовому засіданні 22.04.2010р. відповідно до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ДПІ у Деснянському районі м. Києва звернулась до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості перед бюджетом в сумі 6500477,00 грн., з яких 1190 грн. заборгованість зі сплати податку на додану вартість, 5787 грн. заборгованість з податку з доходів фізичних осіб, 6493500 грн. заборгованість з податку з доходів найманих працівників.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, мотивуючи тим, що станом на день звернення до суду з позовом відповідач має заборгованість зі сплати податку на додану вартість в сумі 1190 грн., податку з доходів фізичних осіб в сумі 5787 грн., податку з доходів найманих працівників в сумі 6493500 грн., яка в передбачені законом строки не сплачена відповідачем.

Отже, враховуючи викладене, позивач просив суд задовольнити позов та стягнути з відповідача суму податкової заборгованості перед бюджетом в розмірі 6500477 грн.

Представник відповідача в судові засідання не зявлявся, про дату та час судових засідань був повідомлений належним чином за адресою, яка значиться в ЄДРПОУ та у Адресно довідковому бюро Головного управління МВС України в м. Києві. Як вбачається із інформації Адресно довідкового бюро ОСОБА_1 був зареєстрований за адресою АДРЕСА_2, однак за рішенням суду з 22.02.07р. знятий з реєстраційного обліку. Із долучених до матеріалів витягів із ЄДРПОУ станом на 17.09.09р. та 07.04.10р. вбачається, що адреса відповідача на момент виникнення заборгованості та під час розгляду справи не змінювалась. Судові документи, направлені на адресу відповідача АДРЕСА_1 повернулись до суду з відміткою «за зазначеною адресою не проживає».

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи - підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 вищевказаного Закону якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобовязані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.

З огляду на зазначене, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином, за таких обставин, неприбуття в судове засідання представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, суд

В С Т А Н О В И В :

Державною податковою інспекцією у Деснянському районі м. Києва проведено невиїзну документальну перевірку дотримання вимог податкового законодавства з питання своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків і зборів (обовязкових платежів) фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 за період з 16.04.08р. по 31.03.09р., за результатами якої складено акт перевірки від 25.06.09р. №4326/17-05/2694010370.

Внаслідок проведеної перевірки, податковим органом встановлені порушення відповідачем розділу 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92р. №13-92 «Про прибутковий податок з громадян», п.п. 8.1.1 та п.п. 8.1.2 п. 8.1, п. 17.1 ст. 17, п. 19.2 ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», п.п. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2, п. 9.3, абз. 4 п. 9.4, п. 9.6 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість». Розрахунок нарахованих податкових зобовязань долучено до матеріалів справи.

На підставі вказаного акту, та у звязку з виявленими порушеннями, податковим органом винесені податкові повідомлення рішення: від 03.07.09р. №0001581705/0 за платежем податок з доходів найманих працівників на суму 6493500 грн., з яких: 2164500 грн. основного платежу та 4329000 грн. штрафних (фінансових) санкцій; від 03.07.09р. №0001601705/0 за платежем податок з доходів фізичних осіб, що є СПД та самозайнятих осіб в сумі основного платежу в розмірі 5787 грн.; від 03.07.09р. №0001591705/0 за платежем податок на додану вартість в сумі штрафних (фінансових) в розмірі 1190 грн.

Як встановлено судом, вказані податкові повідомлення рішення в адміністративному або судовому порядку не оскаржувались.

Підпунктом 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III визначено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Вищевказані податкові повідомлення рішення 06.07.09р. отримані власноручно відповідачем, про що свідчить підпис останнього на рішеннях.

Відповідно до п. 5.4 ст. 5 цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визначається сумою податкового боргу.

Податковим боргом в розумінні п. п. 1.3 ст.1 Закону № 2181-III, є податкове зобовязання ( з урахуванням штрафних санкцій ), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Отже, станом на день звернення до суду податковий борг відповідача становить 6500 477 грн., що виник внаслідок несвоєчасної сплати до бюджету платежів, що є узгодженою сумою податкового зобовязання.

У звґязку з виникненням податкового боргу та відповідно до п. «а»пп. 6.2.3. п. 6.2. ст. 6 Закону № 2181-III, ДПІ у Деснянському районі м. Києва було надіслано СПД ОСОБА_1 першу податкову вимогу № 1/3881 від 17.07.09р. на суму боргу 6500 477 грн., а відповідно до п. «б» п. 6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону № 2181-ІІІ ДПІ у Деснянському районі виставлено другу податкову вимогу № 2/7329 від 25.09.09р. на таку ж суму.

Вказані податкові вимоги, надіслані поштою, повернулись до ДПІ з відміткою про невручення адресату, в звязку з відсутністю відповідача за останнім відомим місцем знаходження.

З метою забезпечення впровадження Закону України "Про державну податкову службу в Україні", статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та інших законодавчих актів, відповідно до яких органам державної податкової служби України надано право застосовувати штрафні (фінансові санкції), наказом ДПА України від 21.06.01р. N 253 затверджений Порядок направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06.07.2001 р. за 567/5758.

Відповідно до 4.7. Порядку, податкове повідомлення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження з повідомленням про вручення.

За вимогами п. 4.9. Порядку, якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення (пункт 4.9 із змінами, внесеними згідно з наказом ДПА України від 10.08.2005 р. N 328).

Відповідно до абзацу 4 підпункту 6.2.4 пункту 6.2 ст. 6 Закону N 2181-III, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

На виконання вимог наведених норм, ДПІ у Деснянському районі складені акти № 28 від 26.08.09р. щодо неможливості вручення ОСОБА_1 податкової вимоги №1/3881 від 17.07.09р. та № 39 від 25.09.09р. щодо неможливості вручення ОСОБА_1 податкової вимоги №2/7329 від 25.09.09р. та розміщення їх на дошці податкових оголошень (повідомлень).

Таким чином, відповідно до абзацу 4 підпункту 6.2.4 пункту 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та підпункту 4.9 пункту 4 вказаного Порядку, днем вручення ОСОБА_1 першої податкової вимоги № 1/3881 є 26.08.09р., а другої №2/7329 25.09.09р.

Вказана у податкових вимогах сума податкового боргу відповідачем не погашена.

Доказів сплати податкової заборгованості в сумі 6500 477 грн. суду не подано, доводи ДПІ про наявність такої заборгованості відповідачем не спростовані, в звязку з чим позов обґрунтований та підлягає задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. 124 Конституції України, Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.ст. 69-71, 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва

П О С Т А Н О В И В :

задовольнити адміністративний позов.

Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (02225, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код 2694010370) в дохід бюджету податкову заборгованість в розмірі 6500 477 (шість мільйонів пятсот тисяч чотириста сімдесят сім) грн., з яких заборгованість з податку на додану вартість в сумі 1 190 грн. стягнути на р/р 31115029700004, одержувач УДК у Деснянському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077891, банк одержувача: УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 14010100; заборгованість з податку з доходів фізичних осіб в розмірі 5787 грн. стягнути на р/р 33213800700004, одержувач УДК у Деснянському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077891, банк одержувача: УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 11010200; заборгованість з податку з доходів найманих працівників в розмірі 6493 500 грн. стягнути на р/р 33213800700004, одержувач УДК у Деснянському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077891, банк одержувача: УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 11010100

Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Шелест С.Б.

Постанова складена в повному обсязі:23.04.10р.