Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
26 березня 2010 року 17:23 № 2а-16645/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:
позивача: ОСОБА_1;
відповідача: не зявились
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Соломянському районі міста Києва
до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2
простягнення заборгованості На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 26 березня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
21 грудня 2009 року (відповідно до відмітки канцелярії суду) Державна податкова інспекція у Соломянському районі міста Києва (далі по тексту позивач, ДПІ у Соломянському районі м. Києва) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 (далі по тексту СПД ОСОБА_2.), в якому просить стягнути суму податкового боргу у розмірі 15172,47 грн., в т.ч. 11458,94 грн. податку на додану вартість та 3713,53 грн. податку з доходів фізичних осіб.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 грудня 2009року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-16645/09/2670 закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 19 січня 2010 року. Судове засідання 19 січня 2010 року відкладалося на 10 березня 2010 року у звязку з неприбуттям представників відповідача.
Судове засідання 10 березня 2010 року відкладалося на 26 березня 2010 року у звязку з необхідністю одержання нових доказів.
Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судові засідання не забезпечив, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У звязку з неприбуттям в судове засідання представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 з 06 травня 2003 року зареєстрований Соломянською районною у м. Києві державною адміністрацією як субєкт підприємницької діяльності фізична особа (ідентифікаційний номер НОМЕР_1). 20 травня 2003 року відповідач взятий на облік платників податків ДПІ у Соломянському районі м. Києва.
За даними довідки про суми податкового боргу платника податків та актів звірки перед бюджетом складених позивачем станом на 24 листопада 2009 року, СПД ОСОБА_2 має заборгованість по сплаті до бюджету у розмірі 15172,47 грн., а саме: 1) податку на додану вартість по вітчизняних товарах перед бюджетом у розмірі 11458,94 грн.; 2) податку з доходів фізичних осіб у розмірі 3713,53 грн.
Заборгованість з податку на додану вартість виникла на підставі податкових декларацій з податку на додану вартість, в яких платник податків самостійно визначив суму податкового зобовязання, а саме: у декларації від 17 липня 2009року №191079 665,00грн.; у декларації від 10 червня 2009 року №136471 226,00грн.; у декларації від 20травня 2009 року №129369 2462,00 грн.; у декларації від 21 квітня 2009 року №86368 2068,00 грн.; у декларації від 19 березня 2009 року №35404 625,00 грн.; у декларації від 20лютого 2009 року №18554 4188,00 грн.; у декларації від 20 січня 2009 року №294360 3463,00 грн. Частина зазначених сум відповідачем погашена, а тому заборгованість складає 11340,15 грн. Крім того, відповідно до даних облікової картки відповідача у СПД ОСОБА_2 обліковується пеня у розмірі 118,79 грн.
Станом на момент розгляду адміністративної справи, загальна сума заборгованості перед бюджетом по податку на додану вартість складає 11458,94 грн.
Заборгованість з податку з доходів фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності і незалежної професійної діяльності у розмірі 3713,53 грн. виникла внаслідок наступного.
20 січня 2009 року відповідачем подана декларація про доходи одержані з 01 січня по 31 грудня 2008 року, в якій вказано суму одержаного валового доходу у розмірі 560721,45грн. та витрати, повязані з одержанням доходу у розмірі 510240,78 грн., чистий дохід за 2008 рік становить 50480,67 грн., сума податку утриманого та сплаченого авансом склала 12440,00 грн. Відповідно до цієї Декларації позивачем здійснений перерахунок прибуткового податку, результатом якого стало прийняття ДПІ у Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення від 02 лютого 2009 року №0000701702/0 на суму податкового зобовязання по податку з доходів фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності і незалежної професійної діяльності у розмірі 7572,12 грн. Частина суми відповідачем погашена за рахунок сплати і переплати.
На момент розгляду справи в Окружному адміністративному суді міста Києва загальна сума заборгованості по податку з доходів фізичних осіб складає 3713,53 грн.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно зі статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи повязані з утриманням обєктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до підпункту 16.4.1. пункту 16.4. статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Повідомлення ДПІ у Соломянському районі м. Києва від 02 лютого 2009 року №0000701702/0 отримано відповідачем особисто 02 лютого 2009 року.
В матеріалах справи відсутні докази оскарження зазначеного повідомлення в судовому порядку або порядку апеляційного узгодження, передбаченого підпунктом 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Судом встановлено, що податкове зобовязання відповідача не сплачено в установлені строки, через що податкове зобовязання визнається податковим боргом.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобовязань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Судом встановлено, що у звязку з несплатою податкових зобовязань позивачем надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення першу податкову вимогу від 06 лютого 2009 року №1/23 на суму у розмірі 3666,15 грн., яку відповідач особисто отримав 19 лютого 2009 року, про що свідчить підпис на корінці повідомлення про вручення. У звязку з непогашенням боргу на адресу СПД ОСОБА_2 надіслано другу податкову вимогу від 20 травня 2009 року №2/159 на суму у розмірі 10547,15 грн., яка повернулася у звязку з незнаходженням відповідача за адресою і розміщена на дошці податкових оголошень (повідомлень) 01 липня 2009 року, відповідно до акту № 2777/24-30.
Таким чином, судом встановлено, що податкові вимоги надіслано (вручено) відповідачу у встановленому чинним законодавством порядку та ним не оскаржені.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у Оболонському районі м. Києва підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Позов Державної податкової інспекції у Соломянському районі міста Києва задовольнити.
2.Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 (03061, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31110029700010 до ВДК у Соломянському районі м. Києві, код 26077951, МФО 820019, код платежу 14010100) суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 11458,94 грн. (одинадцять тисяч чотириста пятдесят вісім гривень девяносто чотири копійки).
3.Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 (03061, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №33217801700010 до ВДК у Соломянському районі м. Києві, код 26077951, МФО 820019, код платежу 11010200) суму податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 3713,53 грн. (три тисячі сімсот тринадцять гривень пятдесят три копійки).
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяВ.А. Кузьменко
Постанову складено в повному обсязі та підписано 12 квітня 2010 року.