Постанова № 9251405, 15.04.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
15.04.2010
Номер справи
2а-11937/09/8/0170
Номер документу
9251405
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

15.04.10Справа №2а-11937/09/8/0170 (16:34) м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., при секретарі МалярК.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом

Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АРКрим

до Відкритого акціонерного товариства«Красноперекопське АТП№14332»

про стягнення

за участю представників:

від позивача не зявився;

від відповідача Сірош Ангеліна Анатоліївна, довіреність б/н від01.12.2009р.

Обставини справи: Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АР Крим звернулося до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Відкритого акціонерного товариства«Красноперекопське АТП№14332» про стягнення 38453,93грн. заборгованості по сплаті витрат на виплату та доставку пенсій на пільгових умовах.

Позовні вимоги мотивовані тим, що всупереч вимогам Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» та Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1, відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачені в Управління ПФУ фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах у звязку з чим за відповідачем склалась прострочена заборгованість у сумі 38453,93грн., яка на момент звернення позивача з позовом у суд не погашена.

Позивач явку свого представника у судове засідання, що відбулося 15.04.2010р. не забезпечив, надіславши на адресу суду клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.

Відповідач у судовому засіданні 15.04.2010р. надав заперечення на адміністративний позов, згідно якого просить припинити провадження по справі, посилаючись на те, що адміністративний позов подано з порушенням норм матеріального та процесуального права. Відповідач вважає, що Закон України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, до складу внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування не відносить. Як вважає відповідач, той факт, що п.1 ч.4 ст.2 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» встановлює обєктом оподаткування також витрати на виплату та доставку пенсій, призначених у відповідності з п.«б» - «з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», при досягненні робітниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення», не відносить вказані витрати до загальнообовязкових платежів. Посилаючись на Перехідні положення Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», відповідач зазначає, що досі зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, який діяв до набрання чинності вказаним законом, а саме на підставі ст.12, ч.2 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» перерахування коштів на виплату та доставку пільгових пенсій є правом, а не обовязком підприємства.

Крім того, відповідач вважає, що Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АРКрим не є субєктом владних повноважень, який має право звертатися з адміністративним позовом у порядку п.4 ст.17 КАСУкраїни, а Відкрите акціонерне товариство«Красноперекопське АТП№14332»в силу Закону не може бути відповідачем, як слід дана справа не є адміністративною і не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства, посилаючись на п.8 ч.1 ст.3, ч.4 ст.50 КАС України, постанову №2 від06.03.2008р. Пленуму ВАС України.

Відповідач не заперечує проти розгляду справи у відсутність представника позивача.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, а також забезпечує збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 за № 442/6730, (далі - Положення про Управління Фонду) управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, останнє, відповідно до покладених на нього завдань, контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Отже, контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Таким чином, управління Пенсійного фонду Красноперекопському районі АРК, реалізуючи свої завдання та функції в правовідносинах з фізичними та юридичними особами виступає як субєкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію.

Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з пунктом 4 частини 1 якої компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З зазначених підстав, спір, що виникає між фізичним, юридичними особами та органами Пенсійного фонду України, у тому числі стосовно відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій є публічно - правовим та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

З урахуванням викладеного, твердження відповідача про те, що позивач по справі не є субєктом владних повноважень, який має право звертатися з адміністративним позовом у порядку п.4 ст.17 КАСУкраїни, а ВАТ«Красноперекопське АТП№14332» в силу закону не може бути відповідачем, не береться судом до уваги.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі - Закон) всі відносини, які виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.

Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство«АТП - 14332»(далі ВАТ«АТП - 14332») є юридичною особою, зареєстрованою 26.09.1996 року виконавчим комітетом Красноперекопської міської Ради народних депутатів згідно зі свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності - юридичної особи від 30.09.1996 року (а.с.4), довідкою про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 23-5-4130/2369 (а.с.5).

Судом встановлено, що ВАТ«АТП - 14332» зареєстроване в Управлінні ПФУ в Красноперекопському районі АР Крим, отже, відповідач є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Перевіряючи наявність законодавчо встановленого обовязку у ВАТ«АТП - 14332» відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, судом встановлено наступне.

Відповідно до ст.8 Закону України «Про пенсійне забезпечення» виплата пенсій здійснюється за рахунок коштів ПФУ. Відшкодуванню підлягають витрати ПФУ на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в частині пенсій, призначених згідно п.б ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до розділу 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Таким чином, суд зазначає, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до п. «б»«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Згідно пункту 6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004р. за № 64/8663 (далі Інструкція № 21-1) відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в таких розмірах:

а) для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

б) для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:

20 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2004 році;

30 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2005 році;

40 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2006 році;

50 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2007 році;

60 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2008 році;

70 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2009 році;

80 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2010 році;

90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році;

100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.

Згідно з п.6.2. № 21-1 витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.

Відповідно до пункту 6.4. Інструкції № 21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Судом встановлено, що Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АРКрим надіслало відповідачу розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», а саме: за вересень 2007р. - 1345,51грн. (перераховано 10.06.08р. - 607,58грн. залишок - 737,93 грн.); розрахунок за жовтень 2007р. - 1225,33грн.; розрахунок за листопад 2007р. - 1349,06грн.; розрахунок за грудень 2007р. - 225,39грн.;розрахунок за січень 2008р. - 2113,08грн.; розрахунок за лютий 2008р. - 1749,61грн.; рахунок за березень 2008р. - 1481,52грн.; розрахунок за квітень 2008р. - 1484,72грн.; рахунок за травень 2008р. - 1563,09грн.; розрахунок за червень 2008р. - 1511,57грн.; розрахунок за липень 2008р. - 1510,86грн.; розрахунок за серпень 2008р. - 1546,96грн.; розрахунок за вересень 2008р. - 1528,91грн.; розрахунок за жовтень 2008р. - 1697,00грн.; розрахунок за листопад 2008р. - 1697,00 грн. розрахунок за грудень 2008р. - 1954,10грн.; розрахунок за січень 2009р. - 1555,66 грн.; розрахунок за лютий 2009 р. - 1825,40 грн.: розрахунок за березень 2009 р. - 1825,40грн.; розрахунок за квітень 2009р. - 1683,24грн. розрахунок за травень 2009р. - 972,42грн.; розрахунок за червень 2009р. - 2960,50грн. розрахунок за липень 2009р. - 1461,48грн.; розрахунок за серпень 2009р. - 1304,64грн. розрахунок за вересень 2009р. - 489,06грн. загалом на суму 38453,93грн. (зворотні боки а.с.7-10, а.с.13, 15, 17, 19, 22, 23, 26, 29, 32, 35, 38, 41, 44, 47, 50, 53, 56, 58, 61, 64, 65, 68, 71).

Судом встановлено, що відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за період з вересня 2007року по вересень 2009року, «АТП - 14332»зобовязано відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в Красноперекопському районі АР Крим фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 Таким чином, загальна сума заборгованості по сплаті пільгових пенсій за період з вересня 2007року по вересень 2009року становить 38453,93грн.

Вищенаведені розрахунки фактичних затрат на виплату та доставку пенсій були отримані відповідачем, про що свідчать поштові повідомлення про вручення та підписи на супровідних листах (а.с. 7, 8, 9, 10,11, 15, 18, 20, 24, 27, 30, 33, 36, 39, 42, 45, 48, 51, 54, 57, 59, 62, 66, 69).

Судом перевірена обґрунтованість призначення пільгових пенсій стосовно кожного пенсіонера.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до довідки №112 Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АРКрим та розрахунку стажу отримує пенсію за віком при неповному пільговому стажі, який складає 4 роки 1 місяць 25 днів, за списком №2 зі зниженням пенсії (а.с.91, 98).

Перевіряючи зазначені відомості з розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з вересня 2007року по вересень 2009року судом встановлено наступне.

Пенсія ОСОБА_1 за списком № 2 призначена обґрунтовано згідно п. «б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій ОСОБА_1 за лютий 2009року в сумі 65,03грн., березень 2009року в сумі 910,48грн., квітень - червень 2009року в сумі 917,98грн., липень вересень 2009року в сумі 924,68грн., жовтень 2009року в сумі 930,11грн., листопад - грудень 2009року в сумі 933,30грн. визначені вірно.

Стаж роботи ОСОБА_1 на даному підприємстві та частка плати підприємства також визначені обґрунтовано, при цьому врахований був не весь відпрацьований стаж, а лише його частка.

Таким чином місячний розмір витрат на виплату та доставку пенсії за період з вересня 2007року по вересень 2009року ОСОБА_1 визначений позивачем вірно.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 відповідно до довідок №109, 110, 111 Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АРКрим та розрахунку стажу отримує пенсію за віком водіям міського пасажирського транспорту і великовагових автомобілів при неповному пільговому стажі, який складає 12 років 6 місяців, за списком №2 зі зниженням пенсії (а.с.95-97, 99).

Перевіряючи зазначені відомості з розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з вересня 2007року по вересень 2009року судом встановлено наступне.

Пенсія ОСОБА_2 призначена обґрунтовано згідно ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій ОСОБА_2 за січень 2007 року в сумі 489,18грн., лютий 2007року в сумі 489,10грн., березень 2007року в сумі 514,34грн., квітень травень 2007року в сумі 518,85грн., червень серпень 2007року в сумі 566,67грн., вересень 2007року в сумі 591,02грн., жовтень грудень 2009року в сумі 591,78грн., січень - лютий 2008року в сумі 725,23грн., березень 2008року в сумі 751,08грн., квітень - червень 2008року в сумі 752,73грн., липень вересень 2008року в сумі 762,18грн., жовтень 2008року в сумі 844,02грн., листопад - грудень 2008року в сумі 972,57грн. січень 2009року в сумі 972,57грн., лютий - жовтень 2009року в сумі 972,42грн., листопад - грудень 2009року в сумі 977,35грн. визначені вірно.

Стаж роботи ОСОБА_2 на даному підприємстві та частка плати підприємства також визначені обґрунтовано, при цьому врахований був не весь відпрацьований стаж, а лише його частка.

Таким чином місячний розмір витрат на виплату та доставку пенсії за період з вересня 2007року по вересень 2009року ОСОБА_2 визначений позивачем вірно.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 відповідно до довідок №106, 107, 108 Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АРКрим та розрахунку стажу отримує пенсію за віком водіям міського пасажирського транспорту і великовагових автомобілів при неповному пільговому стажі, який складає 12 років 6 місяців, за списком №2 зі зниженням пенсії (а.с.92-94,100).

Перевіряючи зазначені відомості з розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з вересня 2007року по вересень 2009року судом встановлено наступне.

Пенсія ОСОБА_3 призначена обґрунтовано згідно ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій ОСОБА_3 за січень - лютий 2007 року в сумі 547,32грн., березень 2007року в сумі 590,91грн., квітень вересень 2007року в сумі 709,07грн., жовтень грудень 2009року в сумі 710,78грн., січень - березень 2008року в сумі 844,36грн., квітень - червень 2008року в сумі 848,10грн., липень вересень 2008року в сумі 857,12грн., жовтень грудень 2008року в сумі 945,90грн., січень - жовтень 2009року в сумі 945,90грн., листопад - грудень 2009року в сумі 964,96грн. визначені вірно.

Стаж роботи ОСОБА_3 на даному підприємстві та частка плати підприємства також визначені обґрунтовано, при цьому врахований був не весь відпрацьований стаж, а лише його частка.

Таким чином місячний розмір витрат на виплату та доставку пенсії за період з вересня 2007року по вересень 2009року ОСОБА_3 визначений позивачем вірно.

Проаналізувавши матеріали справи та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності суд приймає до уваги призначення позивачем пенсій ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 саме на підставі п.б ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах, що кореспондується із обовязком відповідача відшкодувати позивачу виплачені пенсії пропорційно відпрацьованому на даному підприємстві часу.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач повинен був відшкодувати позивачеві за списком №2 витрати за виплату та доставку пільгових пенсій в розмірі 38453,93грн., оскільки всі пільгові пенсії призначені обґрунтовано, місячний розмір витрат, стаж роботи на підприємстві, частка плати підприємства розраховані вірно.

Згідно з пунктом 6.8. Інструкції № 21-1 підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Таким чином, відповідач повинен був відшкодувати понесені позивачем витрати на виплату та доставку пенсій за період з вересня 2007року по вересень 2009року.

Позовні вимоги позивача про стягнення заборгованості в сумі 38453,93грн. є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Суд не приймає до уваги заперечення відповідача, що відшкодуванню підлягають лише витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, а не самі суми пенсі, оскільки такі твердження є помилковим тлумаченням норм статей Законів України «Про пенсійне забезпечення» №1788-XII від 05.11.1991р. із змінами та доповненнями, «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» №1057-IV від09.07.2001р. із змінами та доповненнями та Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

В судовому засіданні проголошені вступна та резолютивна частин постанови.

Постанова складена у повному обсязі 20.04.2010р.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства«Красноперекопське АТП№14332» (АРК, м. Красноперекопськ, вул. Железнодорожна, б.5; ідентифікаційний код03114619, р/р26008301360067 «Промінвестбанк», МФО 324418, або іншого рахунку) на користь Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АРК (96000, м.Красноперекопськ, пл.Героїв Перекопу,1а, код ЄДРПОУ 22300375, р/р25601010046107 ВАТ «Державний Ощадний банк України», м.Сімферополь МФО324805) 38453,93грн. заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах за період з вересня 2007року по вересень 2009року.

3.Після набрання постановою законної сили за заявою позивача видати виконавчий лист.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Кушнова А.О.