Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02 березня 2010 року 16:21 № 2а-15600/09/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Каракашьяна С.К.
при секретарі судового засідання Попові В.С., розглянувши у відкритому засіданні адміністративну справу
За позовомДержавної податкової інспекції у Маньківському районі Черкаської області
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна фірма «Новотехбуд»
простягнення заборгованості у розмірі 27688,15грн. За участю представників сторін
позивача: Ковальчук В.В. (довіреність від 13.01.2010р. №99/10-027)
відповідач: не з’явились
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 02.03.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова інспекція у Маньківському районі Черкаської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна фірма «Новотехбуд» про стягнення заборгованості у розмірі 27688,15грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначає, що ТОВ «Будівельна фірма «Новотехбуд»є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування»і на даний час відповідач має заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 27688,15 грн.
Відповідач в судові засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, тому справа, відповідно до ст. 128 КАС України, вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна фірма «Новотехбуд»(далі - ТОВ «Будівельна фірма «Новотехбуд») зареєстровано Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією 11.04.2003р.
Відповідач на облік як платник податків взятий в ДПІ у Печерському районі з 21.04.2003р., що підтверджується довідкою.
11.06.2008р. ТОВ «Будівельна фірма «Новотехбуд»звернулась до ДПІ у Маньківському районі із заявою «форми № 1 -ОПП»про взяття на облік як платника окремих податків та зборів.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна фірма «Новотехбуд»є платником податків і зборів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування" і на даний час є боржником перед бюджетом.
Згідно ст.2 Закону України "Про плату за землю" № 2535-XII від 03.07.1992 року (далі Закон № 2535 - XII), використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Об’єктом плати за землю є ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, в тому числі на умовах оренди. Суб’єктом плати за землю (платником) є власник землі і землекористувач, у тому числі орендар (ст.. 5 Закону № 2535-ХІІ).
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності є договір оренди такої земельної ділянки.
Платники орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності самостійно обчислюють суму орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№509-ХІІ від 04.12.1990 р. із змінами та доповненнями, завданням органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів ( обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством ( далі -податків, інших платежів).
Згідно ст. 27 Закону України «Про плату за землю»№ 378/96-ВР від 19.09.1996р., контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку здійснюється державними податковими інспекціями".
Відповідно до ч. З ст. 14, ст. 17 цього ж Закону, нарахування земельного податку громадянам проводиться державними податковими інспекціями, які видають платникові податків до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про сплату податку. Земельний податок сплачується рівними частками власниками землі землекористувачами - виробниками товарної сільськогосподарської і рибної продукції та громадянами до 15 серпня і 15 листопада, а всіма іншими платниками щоквартально до 15 числа наступного за звітним кварталом місяця.
Регулювання земельних відносин в Україні здійснюється на підставі Земельного Кодексу України (далі Кодекс), а справляння плати за землю здійснюється відповідно до Закону України "Про плату за землю" № 378/96 ВР від 19.09.1996р. яким установлено, що об'єктом плати за землю є ділянка, яка перебуває у власності або користуванні , тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник землі і землекористувач, у тому числі орендар.
Моментом (датою) початку нарахування плати за землю, відповідно до ч. І ст. 15 Закону України («Про плату за землю» № 378/96-ВР із змінами та доповненнями) є день виникнення права власності або права користування земельною ділянкою: " Власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою". Відсутність належного оформлення документів на землекористування не може бути підставою для звільнення від сплати податку на землю.
Так 17.12.2007р. між Маньківською селищною радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Будівельна фірма «Новотехбуд»(код ЄДРПОУ 32381112), юридична адреса якого: м. Київ, вул. Рогнідинська, буд. 3 було укладено договір оренди земельної ділянки під будівництво багатоповерхового житлового будинку.
До ДПІ у Маньківському районі ТОВ «Будівельна фірма «Новотехбуд»подано податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної форми власності за 2008 та за 2009 роки, на підставі яких в картці особового рахунку ТОВ щомісячно відбувались нарахування орендної плати.
Як вбачається з матеріалів справи позивачем було самостійно узгоджено податкові зобов’язання зі сплати земельного податку шляхом подання податкових декларацій №8228 від 12.06.2008р., №1912 від 29.01.2009р.
Відповідно до пункту 5.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Іншим джерелом виникнення податкового боргу позивача є податкові повідомлення рішення №0002541501 від 13.10.2008р., №0001661501 від 19.06.2009р.
Податковий борг відповідача збільшився внаслідок несплати податкових зобов'язань які були визначені податковим органом після проведення невиїзних документальних перевірок своєчасності сплати податкових зобов'язань. За наслідками перевірок та на підставі пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 1 095,43 грн. відповідно до податкового повідомлення - рішення від 13.10.2008р. №0002541501/0/379 та 199,77 грн. відповідно до податкового повідомлення - рішення від 12.10.2009р. №0001661501/0/309.
Згідно п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000р., податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п. 4.2 та п. 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 вищезазначеного Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли платник податків розпочинає процедуру адміністративного оскарження.
В десятиденний термін, відповідно до абз 3 п.п.5.3.1 п.5.3, ст.5 Закону, відповідач податкове зобов'язання не сплатив та, згідно п.п.5.2.2 п.5.2 ст.5, не розпочав процедуру апеляційного оскарження.
В судовому порядку податкові повідомлення-рішення відповідач не оскаржував.
Відповідно до п.5.4 ст.5 Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визнається сумою податкового боргу.
Згідно ст.16 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р., після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п.6.2. ст.6 Закону України " Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 р., у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
Згідно з п.п. 16.4.1. п.16.4. ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" № 2181 -III від 21.12.2000 р. за прострочення встановлених строків сплати, в тому числі не утриманого у джерела виплати або утриманого не повністю, стягується пеня у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми недоплати.
На вимогу абзацу першого п.п.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону України №2181-III з моменту виникнення податкового боргу відповідачу було направлено поштою за адресою: м. Київ, вул. Льва Толстого, 63, першу податкову вимогу 1/129 від 05.11.08р. на суму 2488,38 грн. та другу податкову вимогу № 2/173 від 30.12.08р. на суму 4571,71 грн., які згідно повідомлень поштового відправлення булі вручені відповідачу.
Податкові вимоги оскаржені не були, сума податкового боргу залишилась не сплачена.
П.п.2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону № 2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ активи платника податку можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, податковий борг відповідача перед бюджетом становить 27 688,15 грн.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у Маньківському районі Черкаської області задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна фірма «Новотехбуд»(м.Київ вул..Рогнідинська,3 ідент. код 32381112) 27688 (двадцять сім тисяч шістсот вісімдесят вісім) гривень 15 коп. податкового боргу з орендної плати за землю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.К. Каракашьян