Постанова № 9230443, 01.04.2010, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2010
Номер справи
2-а-790/10/0270
Номер документу
9230443
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2010 р.           Справа № 2-а-790/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Чернюк Алли Юріївни,

при секретарі судового засідання: Котюжанській Тетяні Олександрівні

за участю представників сторін:

прокурора: Олексюк В.І.

позивача : Дзюбенко М.А. - представник за дорученням

відповідача : Лучков С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Прокурора Літинського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Літинському районі Вінницької області

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Літинська птахофабрика"

про: стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків

ВСТАНОВИВ :

Прокурор Літинського району Вінницької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Літинському районі Вінницької області (далі - УПФ України у Літинському районі) звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Літинська птахофабрика" (далі - ТОВ "Літинська птахофабрика" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 50569 грн. 24 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем станом на 10.02.2010 року рахується заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на загальну суму 50569 грн. 24 коп.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги повністю, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву з нормативно-документальним обґрунтуванням суду не надав, в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 112, ст. 136 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова про задоволення адміністративного позову. Судом не встановлено обставин які б, у зв'язку із визнанням позову, суперечили закону чи порушували чиї - не будь права або інтереси.

Заслухавши пояснення представників сторін, повно, всебічно, об’єктивно дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі - Закон № 1058-ІV), який набрав чинності з 01.01.2004 року.

Згідно положень ч. 2 ст. 5 Закону №1058-IV, виключно цим законом визначаються принципи та структура системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, коло осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а також платники страхових внесків.

Статтею 15 Закону №1058-IV передбачено, що платники внесків є роботодавці, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, що обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору ( контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або за договорами цивільно-правового характеру.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Літинська птахофабрика" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України у Літинському районі Вінницької області і є платником страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 6 ч. 2 ст.17 Закону №1058-IV та п. 5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року № 21-1 (далі - Інструкція №21-1), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.004 року № 64/8663 передбачено, що страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, а саме до 20 числа наступного за звітним місяцем.

Однак, в порушення вищевказаних положень, відповідач несвоєчасно сплачував страхові внески, внаслідок чого утворився борг в сумі 50569 грн. 24 коп. Даний борг визначений на підставі розрахунку сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період 2008 - 2009 роки та 2 місяці 2010 року (а.с. 5).

Крім того, заборгованість відображена в картах особового рахунку страхувальника - ТОВ "Літинська птахофабрика" (а.с.8-16).

Розмір заборгованості відповідачем не оспорюється. Доказів в спростування заявлених позовних вимог відповідач не подав.

Таким чином, сума заборгованості відповідача перед УПФ України у Літинському районі знайшла своє підтвердження фактичними обставинами і матеріалами справи.

Водночас, позивачем вживались заходи для погашення заборгованості зі сплати страхових внесків, а саме згідно ч. 3 ст. 106 Закону України №1058-IV та п.8.2 Інструкції №21-1, ТОВ "Літинська птахофабрика" виставлялась вимога №Ю-44.19 від 05.11.2009 року, яка була направлена на адресу страхувальника.

Однак, на момент подання позовної заяви до УПФ України у Літинському районі не надходило коштів для погашення суми заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ст.1 Закону №1058-IV, платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Згідно ст.1 Закону №1058-IV страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше та кошти сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Відповідно до п.2 ст.106 Закону № 1058-IV суми страхових внесків своєчасні нараховані та\або не сплачені страхувальником у строки, встановлені ст.20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами ПФУ у випадках передбачених ч.3 ст.20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю сплати страхових внесків (недоїмки) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій в розмірах, встановлених ч.9 ст.106 Закону №1058-IV.

В силу ч.3 ст. 18 Закону №1058-IV страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Не проведення розрахунків з Пенсійним фондом істотно зачіпає інтереси держави, перешкоджає їй в здійсненні своєчасного та в повному обсязі фінансування пенсійних виплат відповідно до чинного законодавства.

Згідно із п. 7 ч. 1 ст. 64 Закону №1058-IV виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи наділені правом стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків, а згідно із частиною третьою статті 106 цього Закону орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

З приписів ч. 2 ст. 124 Конституції України вбачається те, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

В силу ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

Враховуючи те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи і те, що представник відповідача позовні вимоги визнає, суд приходить до висновку про доцільність задоволення позову.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статями 70, 71, 79, 86, 94, 122, 158, 162, 163, 167, 254 КАС України, суд -

                                                  ПОСТАНОВИВ :

Позов прокурора Літинського району Вінницької області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Літинському районі Вінницької області задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Літинська птахофабрика" (22300 Вінницька область, Літинський район, смт. Літин, вул. Коцюбинського, 25, р\р 2600115602, р/р 2600514548 в Райффайзен Банк "Аваль" м. Вінниця, МФО 302247, код ЄДРПОУ 33451206) на користь управління Пенсійного фонду України у Літинському районі Вінницької області (22300, Вінницька область, Літинський район, смт. Літин, вул. Леніна, 29, р/р 25605323571203 ОПЕРУ Ощадбанку МФО 302076 код ЄДРПОУ 24902241) заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 50569 грн. 24 коп. (п’ятдесят тисяч п’ятсот шістдесят дев`ять гривень, двадцять чотири копійки).

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 01.04.10

Суддя          Чернюк Алла Юріївна