Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Київ
27 січня 2010 року 14:18 № 2а-14537/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді КостенкаД.А.,
при секретарі судового засідання ДавиденкуД.В.,
за участю представника позивача –Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (далі –Держфінпослуг) –КарасьоваР.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Держфінпослуг до Закритого акціонерного товариства Фінансова група "Страхові традиції" (далі –ЗАТ ФГ"Страхові традиції") про стягнення штрафу у розмірі 8500,00грн.,
в с т а н о в и в:
У листопаді 2009року Держфінпослуг звернулася до Окружного адміністративного суду м.Києва з адміністративним позовом, у якому просить стягнути із ЗАТ ФГ"Страхові традиції" штраф у розмірі 8500,00 грн. за невиконання (неналежне виконання) вимог Закону України від 28 листопада 2002 року №249-IV "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" (далі –Закон №249-IV).
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини зазначені у позовній заяві.
Представник відповідача з’явився до судового засідання, яке відбулося 12 січня 2010 року. У зв’язку з необхідністю подання відповідачем письмових заперечень, судовий розгляд відкладався. У подальшому була подана заява про розгляд справи за відсутності представників відповідача. Письмових заперечень та будь-яких доказів відповідач не подав.
Заслухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи, суд уважає, що адміністративний позов Держфінпослуг підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відносини у сфері запобігання та протидії запровадженню в легальний обіг доходів, одержаних злочинним шляхом, та спрямований на боротьбу з фінансуванням тероризму регулюються Законом №249-IV.
Статтею 4 цього Закону передбачено, що суб’єктами первинного фінансового моні-торингу є банки, страхові та інші фінансові установи. Суб’єктами державного фінансового моніторингу є: центральні органи виконавчої влади, які відповідно до закону виконують функції регулювання та нагляду за діяльністю юридичних осіб, що забезпечують здійснення фінансових операцій, та спеціально уповноважений орган виконавчої влади з питань фінансового моніторингу –центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом (далі –Уповноважений орган).
Відповідно до ст. 10 Закону №249-IV Держфінпослуг відноситься до суб’єктів державного фінансового моніторингу (за винятком Уповноваженого органу), які відповідно до законодавства виконують функції регулювання та нагляду за суб’єктами первинного фінансового моніторингу.
Державний комітет фінансового моніторингу України (далі –Держфінмоніторинг) є Уповноваженим органом з питань фінансового моніторингу.
Згідно із абзацами 4, 6 ч. 1 ст. 5 Закону №249-IV суб’єкт первинного фінансового моніторингу на підставі та на виконання цього Закону зобов’язаний: надавати Уповноваженому органу інформацію про фінансову операцію, що підлягає обов’язковому фінансовому моніторингу, не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з моменту її реєстрації; надавати відповідно до законодавства додаткову інформацію на запит Уповнова-женого органу, пов’язану з фінансовими операціями, що стали об’єктом фінансового моніторингу, в тому числі таку, що становить банківську та комерційну таємницю, не пізніше, ніж протягом трьох робочих днів з моменту отримання запиту.
У разі невиконання (неналежного виконання) суб’єктом первинного фінансового моніторингу вимог цього Закону до нього може застосовуватися в порядку, встановленому законодавством, штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що 8 травня 2009 року Держфінмоніторинг звернувся до ЗАТ ФГ"Страхові традиції" із запитом №2380/0460-7-2 про надання додаткової інформації з питань фінансового моніторингу.
Листом від 29 травня 2009 року №1429 ЗАТ ФГ"Страхові традиції" надало частину копій відповідних документів на запит Держфінмоніторингу.
У зв’язку з несвоєчасним наданням ЗАТ ФГ"Страхові традиції" додаткової інформації, Держфінмоніторинг листом від 26 червня 2009 року №1703/0340-6-3/дск направив зазначену інформацію до Держфінпослуг з метою здійснення нагляду щодо дотримання суб’єктом первинного фінансового моніторингу законодавства у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом. Інспекційною групою Держфінпослуг проведено позапланову виїзну інспекцію ЗАТ ФГ"Страхові традиції" з питань, зазначених в листі Держфінмоніторингу від 26 червня 2009 року №1703/0340-6-3/дск.
За результатами цієї інспекції складено Акт від 7 серпня 2009 року №521/42/5, яким встановлено порушення ЗАТ ФГ"Страхові традиції" вимог ст. 5 Закону №249-IV в частині невиконання суб’єктом первинного фінансового моніторингу зобов’язання надавати відповідно до законодавства додаткову інформацію на запит Уповноваженого органу, пов’язану з фінансовими операціями, що стали об’єктом фінансового моніторингу, в тому числі таку, що становить банківську та комерційну таємницю, не пізніше, ніж протягом трьох робочих днів з моменту отримання запиту.
Зазначений акт отримав та підписав голова Правління ЗАТ ФГ"Страхові традиції" без заперечень.
Листом від 10 серпня 2009 року №9931/42-8 Держфінпослуг повідомив ЗАТ ФГ "Страхові традиції" про те, що розгляд справи за Актом від 7 серпня 2009 року №521/42/5 буде розглядатися 18 серпня 2009 року.
Постановою від 18 серпня 2009 року №СК-433/09-2 до ЗАТ ФГ"Страхові традиції" застосовано штраф у розмірі 8500,00 грн. на підставі ст. 17 Закону №249-IV.
Відповідно до резолютивної частини цієї постанови відповідача було зобов’язано повідомити Держфінпослуг про сплату штрафу та надати копії підтверджуючих документів.
Постанову від 18 серпня 2009 року №СК-433/09-2 відповідач у встановленому порядку не оспорив, суму штрафу не сплатив, тим самим несе зобов’язання по його оплаті.
Також, суд звертає увагу на представлений представником позивача наказ ЗАТ ФГ"Страхові традиції" від 3 липня 2009 року №107-В "Про зміну працівника відповідаль-ного за проведення фінансового моніторингу". Та обставина, що цей наказ прийнятий у період вчинення порушення, а також –з метою дотримання вимог чинного законодавства про запобігання та протидії, запровадженню в легальний обіг доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму, непрямо свідчить про те, що на той момент відповідачем було визнано недотримання ним вимог ст. 5 Закону №249-IV.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача відповідач суду не надав.
Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, враховуючи, що позовні вимоги підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про їх обґрунтованість, суд дійшов висновку про стягнення із ЗАТ ФГ"Страхові традиції" до Державного бюджету України 8500,00 грн. несплаченого штрафу.
Керуючись ст.ст. 11, 50, 70, 71, 76, 79, 86, 158–163, 167, 254 КАС, суд
п о с т а н о в и в:
Задовольнити адміністративний позов Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України.
Стягнути із Закритого акціонерного товариства Фінансова група "Страхові традиції" (код ЄДРПОУ: 32281587) до Державного бюджету України (Одержувач: УДК у Подільському районі м. Києва; Банк одержувача: Головне управління Державного казначейства у м.Києві; код ЄДРПОУ: 26077939; МФО: 820019; р/р31119106700008; код платежу: 21081100) штраф у розмірі 8500,00 грн. (вісім тисяч п’ятсот гривень).
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду за правилами встановленими ст.ст. 185–187 КАС. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу –з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно із ч. 1 ст. 254 КАС постанова, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Вступна та резолютивна частина постанови, відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС підписана та проголошена судом у судовому засіданні і приєднана до справи, складення постанови у повному обсязі відкладено. Постанова в повному обсязі виготовлена 5 лютого 2010 року.
Суддя Д.А. Костенко